Bahar nezlesinin alerjik astım, kontakt dermatit, ürtiker, alerjik konjunktivit gibi bir alerjik hastalık çeşidi olduğunu ifade eden uzmanlar, yaptıkları açıklamada, burun akıntısı, burun tıkanıklılığı, aksırma, burun kaşıntısı, damak-boğaz ve kulakta kaşınma, gözde sulanma-kaşıntı ve kızarıklılık ile şişme, koku duyusunda azalma gibi belirtilerinin bulunduğunu kaydetti. Bahar nezlesinin, daha çok ilkbahar mevsiminde kendini gösterdiğini ve başlıca nedenleri arasında tahıl, ağaç, çimen, çiçek ve bitki polenlerinin olduğuna dikkat çeken uzmanlar, yaz mevsimi gelinceye kadar iki-üç aylık periyotta belirdiğini söyledi.

Sponsorlu Bağlantılar

Hastalığın tedavisinin ancak hastanın alerji yapan maddeden uzak kalması ile mümkün olabileceğini bildiren uzmanlar, alerji hapları, steroidli burun spreyleri ve alerjik göz damlalarının hastalığa fayda sağlayacağını dile getirdi. Uzmanlar, hastanın bu ilaçları mevsim başlamadan kullanmaya başlaması ve polen mevsimi bitene kadar devam etmesi ile rahat bir bahar mevsimi geçirebileceği açıklamasında bulundu.

Sponsorlu Bağlantılar


KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  ARKADAŞLAR BENDE YENİ OLDUM BAHAR NEZLESİ.İKİTANE İLAÇ KULLANIYORUM AMA UYKU VE SERSEMLİK YAPIYOR VE ÇOK TERLETİYOR AKŞAM YATIRKEN İÇİLMESİ YADA GEÇE KALKIP İÇİLMESİ DAHA UYGUN..(duact kapsül ve allerset 10 mg)ama yinede bu alaçları doktorunuza sormadan kullanmayın umarım iyi gelir..

  Sağlık

  arkadslr burnunuzun içi kaşınıyorsa klodamin sprey sıkın boğaz içn ama burunada iyi geliyor

  Sağlık

  bnde de var ya şu an 26 yaşındayım ve nisan sonu ve mayıs oralrına kadar en sevdiğim aylarda hep selpakla geziyorum bi ara doktora gitmiştim ilçalr verdi hiç geçmedi buruna çekmeli bişey vemşiti işe yaramadı gene aynıyım.(((çaresi yok galiba.

  Ali

  yaklaşık 4 yıldır bu hastalıkla boğuşuyorum. ilk bahar ve sonbahar ayları kabus gibi geliyor. zirtec diye bi hap kullandım kaşıntılarım tamamen geçti. ama burun tıkanıklığı geçmiyor. birde gece burnum tıkalı yattığım için apzımda sürekli kuruyor. uyuzu bir hastalık. nolur kesin çözüm önerin. çekilcek gibi değil. eskiden böyle bişey yoktu. kentleşmeye başladık polenler toprakla bütünleşemediği için havada uçuşur oldu. köye gittiğim zaman böyle bir hapşuruk olmuyor. lanet olsun bu istanbula. mahvettiler sağlığımızn da içine ettiler. bıktım valla bi çare nolur.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Tendon İyileştiren Gıdalar
El Terlemesinin Nedeni Ve Tedavisi
Omurga Artritinin Belirtileri Nelerdir
Beyincik
Alında Döküntü Kızarıklık Kaşıntı
Hıçkırık Neden Olur? Tedavisi Nedir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.