BAKİREYİM, GEBE KALIR MIYIM?

Evet!! Bu, mümkün. Uzak bir ihtimal de olsa, dışarı boşalınmış olsa  da bu mümkündür (%5-20).

Bu ve bu gibi birçok soru forum sitelerinde yer almaktadır. Gebelik olmasının temel şartı erkek üreme hücresi olan sperm ile dişi üreme hücresi olan yumurtanın buluşmasıdır. Buluştuktan sonra yapılabilecek fazla bir şey bulunmamaktadır.

Gebeliğin oluşmasında birden fazla faktör rol oymaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

#### Kadının adet döngüsü önemlidir. Yumurtanın, döllenme borusu adı verilen fallop tüpünde olması gerekir. Bunun dışındaki rahimin kısımlarında döllenme meydana gelmez. Kadının adet döngüsünün bitiminden yaklaşık 10-14 günde yumurtlama meydana gelir. Yaklaşık olarak bu zamandan sonraki bir haftalık dilim tehlike sinyallerini içerir. Ki, bu dönemde dahi olunsa gebelik meydana gelme olasılığı yaklaşık yüzde 20 kadardır.

#### Erkekten vajinanıza yeteri kadar sperm girmesi gereklidir. Bilindiği üzere, günümüzde, düşük sperm sayısına bağlı olarak baba olamayan bir çok erkek bulunmaktadır. Tabi, ne kadar sperm konusunda bir fikriniz varsa, gebelik hakkında da o kadar kesin düşünebilirsiniz.

Az olduğunu düşünseniz bile unutmayınız ki, az miktardaki damlanın içinde binlerce sperm bulunmaktadır. Zaten bir tane spermin yumurtayı bulması döllemesi için yeterlidir. İki sperm bir yumurtayı döllemez. Bir tanesi dölledikten sonra diğerlerine kapılar kapanır. İlaveten, spermler yumurtanın salgıladığı kimyasal maddeleri algılayarak hızlı bir şekilde yumurtayı bulma yeteneğindedir. Böyle bir durum gebe kalmanıza olanak sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Lohusalıkta Cinsel İlişki İle Gebe Kalınır Mı?

#### Tam olarak içeri boşanılmışsa sizin yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Spermler ne yapacağını bilir. Dışarı akıtılmışsa durum 2. Maddedeki gibidir.

#### Kızlık zarı yada bekaret zarına güvenmemelisiniz. Hymen adı verilen kızlık zarı adet döneminde kan akışına izin veren küçük aralık yada açıklığa sahiptir. Bu açıklık az bir miktardaki sperm girişine de müsaade edecektir. Az miktardaki sperm sizin zevk akıntılarınız ile karışarak rahime doğru akması daha kolay hale gelebilir.

#### “O, zevk suyuydu, merak etme”. Buna ister temenni isterse de teselli diyebilirsiniz. Zevk suyu da olsa, bu, onun kesinlikle sperm içermeyeceği anlamına gelmez. Az da olsa bu bir ihtimaldir.

Adet Döneminde Cinsel İlişki İle Gebe Kalınır Mı?

PEKİ, NE YAPACAĞIM?

Bütün ihmaller bir araya gelmesi durumunda zayıf da olsa gebe kalma durumunuz vardır. Adet döneminiz yaklaştığında adetiniz gecikti diyelim. Üzerinizde olan stres bu duruma yol açabilir. Kesin tanı için bir gebelik testi yaptırabilirsiniz.

DİKKAT!!! Kesine yakın bir sonuç olarak, ertesi gün hapları size yardımcı olabilir. 72 saat eczanelerden alabileceğiniz ertesi gün haplarının ilki 72 saat içinde kullanılmalı diğer ise, birinci haptan 12 saat sonra alınmalıdır. 72 saat içinde alınmayan durumda doktorunuza görünerek ertesi gün spiralleri ve ne yapacağınız konusunda yardıM alın.

**** İstemeyerek de olsa gebe kaldınız sayalım. Bu durumda yapılabilecek tek ŞEY kürtajdır.

ÖNERİLER ve SONUÇ

Kaçak olarak nitelendirilen bu ve bu gibi durumlar kadını psikolojik olarak son derece savunmasız yapar. Girilecek ilişki ve 5 dakikalık zevk için “Acaba gebe miyim?” diye ölüp ölüp dirilmeniz ne kadar mantıklı. İlişki sonrasında erkek birey, siz kadar endişe taşımaz da. Nihayetinde bakireliğiniz bozulmamıştır.

Gebe olup olmamanızın belirlenmesi için yaklaşık bir aylık süreç bekleme, gebe iseniz gebeliğin sonlandırılması çabaları ve süreç de işin farklı bir yönü.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın



.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Vajinal Histerektomi
Pelvik Ağrı
Muz Maskesi İle Kırışıklık Giderme
Kronik Pelvik Ağrı
Mamografi Nedir? Nasıl Yapılır?
Bacaklardaki Koyu Kırmızı Noktalara Bakım
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.