Bal Hangi Hastalıklara İyi Gelir;

Ebe gömeci kaynatılıp, içine tereyağı ve bal ilave edilir ve böbrek ağrısı yakaladığı zaman bol miktarda içilirse, böbrek taşlarını yerinden oynatır ve idrarı çoğaltır, idrarın zor yapılmasını önler, ayrıca kulunç ağrısına karşı da iyi gelir.
Herhangi bir darbe vs. gibi sebeplerle, deride olmayıp sadece sinirlerde meydana gelen eziklikler için, sıcak zeytinyağı ezilen yere bir müddet sürülür. Eğer ezilme hem deride ve hem de sinirlerde olursa; acı ılgın ağacının tozu, sirke ve bal karışımından yapılan merhem sürülerek tedavi edilir. Balı gözlere sürme gibi çekilirse gayet faydalıdır.
Balın nar ile birlikte devamlı olarak belli bir miktarda yenilmesi, kalp hastalıklarına karşı pek faydalı bir ilaçtır.
Bal, midedeki ekşime fazlalığını azaltır ve ekşime eksikliğini de giderir, yani mide ekşimesini normal bir seviyede tutar. Bal, midenin en güzel dostudur. Bal, değil midenin bütün vücudun dostudur. Bal, mide yaraları (ülser) için çok faydalıdır.
Bal, harp yaraları, kangren yaraları, ağız yaraları ve ciltte meydana gelen iltihaplı bütün yaralar için merhem gibi sürülmek suretiyle gayet faydalıdır.
Balın bitleri ve küçük haşereleri öldürme özeliği de bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ökse Otu
Ihlamur
Üzüm Çekirdeği Yağı
Hindistan Cevizi
Zeytin Ve Faydaları
Mercimeğin Faydaları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.