BALIN MİDE VE BÖBREKLERE FAYDASIBalın Mide ve Böbreklere Faydası

Bal yapısındaki şeker nedeni ile çoğu kişi tarafından zararlı olarak kabul edilmiştir. Rafine şeker hakikaten zararlıyken – her ne kadar sağlığınız için toksik olmasa da- meyveler, kökü kullanılan bitkiler ve bal gibi sağlıklı ürünlerdeki doğal şekerler vücudu besler ve sağlığın iyi yönde olmasını teşvik eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Balın sağlık için yararları söz konusu olduğunda, onun vücudunuzu korumak için en güçlü ve en basit yolu olduğunu söyleyebiliriz. Tatlandırıcı kullanmanız söz konusu olduğunda organik bal vazgeçilmez tutkunuz olmalıdır. İşte balın vücuda olan faydaları;

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Ham, organik bal vücudu bakterilerden koruyan ve bağışıklık sistemini güçlendiren vitaminler, mineraller ve enzimler ile yüklüdür. Öksürük, boğaz ağrısı ve tıkanıklık gibi soğuk algınlığı ve grip belirtileri bal ile tedavi edilebilir.

Bağışıklık sistemini geliştirmek günlük olarak ılık suda 1-2 yemek kaşığı balı eritin. Bunu daha etkili yapabilmek için taze limon suyu ve tarçın ekleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo Vermeye Yardımcı

Aç karnına sabahları yapacağınız ilk şey limon ve bal ile sıcak su içmek olsun –eğer amacınız buysa. Bu aynı zamanda önemli oranda detoks sağlar. Günlük bazda yapıldığında toksinleri vücuttan atar, karaciğer temizler ve vücuttan yağı arındırır.

Kalp Hastalığı Riskini Azaltır

Tarçın ile karıştırılmış bal, arterler ve kalp damarlarını canlandırır ve % 10 oranında kandaki kolesterolü düşürür. Düzenli olarak alındığında, bu bal-tarçın karışımı kalp krizi riskini azaltır ve zaten bir uğramış olan kişilerde ötekisinin meydana gelme olasılığını azaltır.

Günlük olarak ılık suya 1/3 çay kaşığı tarçın ve 1-2 yemek kaşığı bal ekleyin ve için.

Hazımsızlığı Yatıştırır

Hazımsızlık ve mide sorunlarından günümüzde birçok kişi muzdariptir. Bu iki sorunun çözümünde balın eczanelerde ilaç olarak satılmaya aday bir ilaç olabileceğini söyleyebiliriz. Bal antiseptik özellikleri sayesinde mide asitini gidereceğini ve sindirimi kolaylaştırabileceğini söyleyebiliriz. Yanı sıra aşırı yemekten kaynaklanan gaz oluşumunu da nötralize eder.

Enerji Seviyelerini Güçlendirir

Baldaki doğal şekerler vücut için sağlıklı bir kalori ve enerji kaynağıdır. Düşük enerjili olmanın doğal cevabı yorgunluktur. Kahve, kek ya da çikolata almak için yerine bir çorba kaşığı çiğ, organik bal sizin için daha yararlı olacaktır.

Cildinizi Temizler

Balın anti-mikrobik ve anti-mantar özellikleri nedeni ile bal, iyi bir cilt kremi markası gibidir. Bir parça balı doğrudan cilt lekeleri üzerine uygulayın ve cildin balı absorbe etmesini bekleyin (tercihen bir gece). Sabah yıkayın ve düzenli kullanımdan sonra cildinizde bir netlik fark edeceksiniz.

Bal ayrıca, egzama, ringworm ve sedef gibi diğer deri hastalıklarında da etkili bir tedavi yöntemidir. Bal sadece bu koşulları tedavi etmez yanı sıra iltihabı yatıştırır ve kuruluğu giderir.

Böbrek İçin Etkisi

Büyük bir bardağın içine bir parça bal katarak elma sirkesi ile karıştırın. Bunu günde bir veya iki kez tüketin. Düzenli kullanım sonucunda böbrek hastalıklarını önler ve yada varsa mevcut böbrek hastalığı bunu yönetebilir düzeylere çekebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Spirulina
Ökse Otu
SemizOtu
Kereviz
Bacopa Monneri Nedir? Neye İyi Gelir?
NEDEN TERE TOHUMU KULLANMALISINIZ
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.