BANABA BESİN TAKVİYESİ
Banaba bir ağaçtır. Yapraklarından ilaç elde edilir. Piyasada tablet yada kapsül şekline bulunmaktadır.

DİĞER İSİMLERİ
Banaba özü, Banabalean, Corosolic asit, Krep Myrtle, Krep Myrtle, Lagerstroemia flos-reginae, Lagerstroemia speciosa, Munchausia speciosa, Pride-Hindistan, Pyinma, Kraliçe Krep Myrtle.

FAYDASI NEDİR?
Diyabet ve kilo kaybı için ideal bir besin takviyesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

ETKİSİ NASILDIR?
Banaba çokca yapılan ön araştırma göre, tip 2 diyabeti olan kişilerde kan şekerini düşürmeye yardımcı olur. Banaba kullanımı vücudun insülinini daha verimli hale getirmeye yardımcı olabilir.

GÜVENLİ BİR BİTKİ Mİ?
Evet! Güvenli bir bitkidir. Banaba kısa vadede ağız yoluyla alındığında çoğu insan için güvenlidir. Uzun vadeli güvenilirliği bilinmemektedir. Eğer;

  • Hamile veya emziren
  • Önümüzdeki iki hafta içinde ameliyat olacak olan iseniz banaba kullanmamalısınız.

HERHANGİ BİR İLAÇLA ETKİLEŞİMİ VAR MI?

Diyabet için ilaçlar (antidiyabetik ilaçlar): Orta dereceli etkileşime sahiptir. Doktorunuzla konuşarak değerlendirilmelidir. Banaba kan şekerini düşürebilir. Diyabet ilaçları da kan şekeri azaltmak için kullanılır. Banaba ile birlikte diyabet ilaçları alarak kan şekerinin çok düşük olmasına neden olabilir. Kan şekerinizi yakından izleyin. Diyabet ilaçlarının dozunun değiştirilmesi gerekiyor olabilir.
Diyabet için kullanılan bazı ilaçlar (Amaryl) glimepirid, gliburid (DiaBeta, Glynase PresTab Micronase), insülin, pioglitazon (Actos) rosiglitazon (Avandia), klorpropamid (Diabinese) glipizid (Glucotrol), tolbutamid (Orinase) ve diğerleridir.
DOZAJ BAKIMINDAN…
Banaba uygun dozu, kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda, banaba dozu için uygun bir aralık belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli dozlarda önemli olabilir, aklınızda bulundurun. Kullanmadan önce ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin, eczacı, doktor veya diğer sağlık uzmanları ile danışıklı olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
NİASİN VE NİASİNAMİD (B3 VİTAMİNİ)
Vitamin B12
Demir Bakımından Zengin Besinler
Kolajen Takviyelerinin Yan Etkileri
BLOND PSYLLİUM
INULİN
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.