BAŞ AĞRINIZ BOYUN AĞRISINDAN KAYNAKLANABİLİRBaş Ağrınız Boyun Ağrısından Kaynaklanabilir

Baş ağrısına neden olan birçok sebep vardır. Boyundaki ağrı ve meydana gelen basınç baş ağrısının oluşumuna katkıda bulunabilir. Eğer baş ağrısı ile birlikte boyun ağrısı varsa boyun ve omuz arasında kalan bölge basınç uygulayabilirsiniz. Basınç uyguladığınızda baş ağrınızda değişiklik fark ediyorsanız, büyük olasılıkla baş ağrınızın boyundaki ağrıdan kaynaklandığını veya bununla bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Şayet herhangi bir değişiklik fark etmiyorsanız bu, boyun ağrısından başka bir şeyden kaynaklanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

BOYUNDAN KAYNAKLANAN BAŞ AĞRININ NEDENİ NEDİR?

Boyun tutulması yada boyun sertliğine neden olan kaslar aynı zamanda baş ağrısı ile de ilişkilidir. Baş ağrısı ile ilişkili olan boyundaki kaslar boyundan uzanan ve kafatasının tabanında bulunan kaslardır. İnflame yada iltihaplı olan bu kaslar, kafatasındaki sinirleri tahriş edebilir ve boyun üzerinde ağrıya neden olabilir.

BUNA YOL AÇAN TIBBİ KOŞULLAR NELERDİR?

Özellikle boyun ve sırt bölgesindeki dejeneratif artrit gibi sağlık sorunlarının kesinlikle boyun ağrısı ile birlikte baş ağrısına neden olabileceğini belirtebiliriz. Omurga üzerindeki bir yaralanma da genellikle başın her iki tarafından ziyade tek taraflı olarak ağrının meydana gelmesine neden olur. Boyun tutulması gibi bir durum da kulak ve göz çevresinde ağrıya neden olarak baş ağrılarına yol açabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

NASIL TEDAVİ EDİLEBİLİR?boyun kaynaklı baş ağrısı

Boyundan kaynaklanan baş ağrılarında ilk tedavi boyun ağrısının giderilmesidir. Kafadaki sinirlerin iltihabını azaltmak için boyun kaslarındaki ağrıyı giderin. Bunun için buz yada soğuk kompres uygulanabilir. Ayrıca boyun kaslarını dinlendirmek için reçetesiz satılan anti-inflamatuvar ilaçlar da kullanılabilir. Şiddetli durumlarda ise fiziksel terapi önerilebilir.

NASIL ÖNLEYEBİLİRSİNİZ?

Bunu önlemenin en kolay yolu boyun ağrılarını önlemektir. Boyun incinmeleri yada zorlanmalarından olabildiğince kaçınmak, ani hareketler yapmamak, yastık yüksekliğinin ve yumuşaklığının ayarlanması, ısınmadan boyuna yük bindirecek egzersizlerin yapılamaması ve doğru duruşun sergilenmesi önemli unsurlardır.

Boyun ve baş ağrısı sizin kendinizi daha kötü hissetmenize neden olabilir ve daha da kötüsü tedavi edilmediğinde boyun ağrısından kaynaklanan baş ağrısı migrene dönüşebilir. Eğer boyun ağrınız bir hafta içinde daha iyiye doğru gitmiyorsa mutlaka bir doktora görünün.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ayaklara Kuruluk ve Ağrı Nasıl Yatıştırılır
Yaşlılık Lekeleri Nasıl Yok Edilir
Doğal Güzelliğinizle Barışık Olun
Soğuk Algınlığına Doğal Çözümler
Parmak Çatlakları Nasıl İyileşir
Yaşlı Ciltler Nasıl Nemlendirilmeli
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.