“Basen ve Üst Gövde Genişliğinde Farklı Hormonlara Dikkat.”

Basen çevresinde yağlanma olan kişilerde çoğunlukla östrojen hormonunun düzensiz salgılanması durumu söz konusudur. Bu hormonun büyük bir bölümü yumurtalıklarda üretilen ve az bir bölümü ise vücuttaki yağ hücrelerinden üretilen bir kadınlık hormonudur. Bu tabloya ilave olarak adet düzensizliği de eklenebilir. Bayanlarda ense ve üst gövdenin yağlanmasına neden olan hormon ise böbrek üstü bezlerinden üretilen ve vücuda buradan dağıtılan kortizol hormonudur. Bu hormonun aşırı salgılanmasından ötürü kişinin yüzünde kızarıklıklar ve yuvarlaklaşma meydana gelebileceği gibi vücut genelinde çatlaklar oluşması da görülebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sadece 10 Günde Kilo Vermenin Yolları
Dr Deluz Diyeti
Kilo Verdiren Mucize Bir İçecek Tarifi
Bir türlü kilo veremiyorum
Kış Mevsiminde Fazla Kilolara Dikkat
kalıcı zayıflama yöntemleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.