BASİT ÖNLEMLER İLE KIRIŞIKLIKLARINIZI AZALTINBasit Önlemler İle Kırışıklıklarınızı Azaltın

Kırışıklıkları en aza indirmek veya cildinizi kırışıklıklara karşı korumak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

BUNLAR YAŞAMINIZIN BİR PARÇASI OLSUN

Sponsorlu Bağlantılar

  1. Çok fazla gülmeyin ve gülümsemeyin. Çok fazla gülmek yüz bölgesinde gerilmelere neden olduğundan kırışıklıkların da önemli sebeplerinden biridir. Daha az gülen ve daha soğuk insanlara dikkat ederseniz yüzleri daha kırışıktır.
  2. Dışarı çıkarken güneş koruyucu kullanınız. Bu aynı zamanda cildinizi çil veya lekelere karşı da korumaya yardımcı olur.
  3. E vitamini kremleri yardımcı olabilir. 24 saat içinde kırışıklıkları ortadan kaldıracağını iddia eden mucize kremlerin yerine E vitamini içeren bir krem kullanmanız yeterli olacaktır. E vitamini, sağlıklı cilt bakımı hayati önem taşımaktadır.
  4. Cildinizi güçlendirmek için gerginleştirici maske kullanabilirsiniz. Kırışıklıklar, cildin zamanla sarkmasından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla cildin sıkılaştırılması, kırışıklıkların yok olmasını sağlayacak ya da daha az belirgin hale getirecektir.
  5. Omega 3 yağ asitleri içeren besinlerden yeterli miktarda tüketin. Bunlar cildiniz için çok iyidir.
  6. Alternatif olarak, E vitamini ve Omega 3 için takviyeler de alabilirsiniz.

Uyarılar

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer yüzünüzde kırışıklık yoksa cilt gerginleştirici kremler kullanmayın. Zaten gergin olan cildinizin üç kat daha gergin olduğunu düşünün, sonuç bu olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüz Ağrısı Neden Olur
Trombosit Sayısını Artıran Gıdalar
Çinko Yetersizliği
Bağırsak Tembelliği
Yüzme Sporu ve Katkıları
Akşamdan Kalma (Hangover) Nasıl Atlatılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.