BASUR TEDAVİSİ
Genellikle hareketsiz bir yaşam biçimi süren insanları etkisi altına alan basur, aslında önlenebilmesi tedavisinden kolay bir rahatsızlıktır. Ne yazık ki çoğu kişi, hastalık son haddine geldikten sonra doktora görünmeyi prensip kabul etmektedir. Bu durumda tedavisi çok kolay olan basit hastalıklar dahi içinden çıkılamaz hale dönüştürmektedir. Bakımın en iyi tedavi olduğunu düşünecek olursak her hastalıkta, özellikle de kişinin her anını ilgilendiren basur gibi bir hastalıkta erken tedavi çok önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Basurlu alanın mahremiyetinden de olsa gerek azımsanmayacak kadar çoğunluk, son aşamada doktorun kapısını çalmaktadır. Halbuki bu evre mahremiyetin sınırlarının son durağı olmaktadır. Bu nedenle sizleri erken tanı ve tedaviye davet ediyoruz.

KISACA BASUR
Basur (hemoroid) anüs ve alt rektumda şişmiş ve iltihaplı damarlardır. Basur gebelik sırasında bu damarlar üzerinde artan baskı ya da bağırsak hareketleri sırasında meydana gelen ıkınma gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Hemoroid rektum (iç hemoroid) içinde yer olabilir ya da anüs (dış hemoroid) çevresindeki deri altında gelişebilir.
Hemoroid yaygın bir hastalıktır. Genelde 50 yaş olarak yetişkinlerin yaklaşık yarısında kaşıntı, rahatsızlık ve kanama gibi basur varlığı sinyal verebilir. Neyse ki, günümüzde basur tedavisinde çok etkili seçenekler kullanılabilir. Fakat insanların çoğu evde tedavi ve yaşam tarzı değişiklikleri ile bu belirtilerden kurtulabilirsiniz.

BASURDA TEDAVİ SEÇENEKLERİ
Çoğu zaman basur tedavisi kendi başınıza atabileceğiniz ad

Sponsorlu Bağlantılar

İLAÇLA TEDAVİ
Hemoroid ya da basur şikayetleri başlayan hastalara hemen ameliyat yoluna gidilmez. Bunlara hafif vakalar adı da verilmektedir. Hafif vakalarda ilk önceleri ilaçla muamele yöntemleri kullanılır. Doktorunuz size merhem, fitil veya pedleri önerebilir. Basur tedavisinde kullanılabilecek birkaç grup ilaçlar bulunmaktadır ki bunların en başında gelenleri kortizon grubu ilaçlardır. Bu ilaçlar krem ve fitil şeklinde lokal olarak kullanılmakta olup genellikle kaşıntı ve ağrı problemleri olan hastalar için dıştan uygulanabilen ilaçlardır. Bu ilaçlar kısa süreli uygulanmakta ve hastaları rahatlatmaktadır. Uzun dönemde kullanılması sıkıntı doğurabileceğinden uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Uzun dönemde kullanılması deri döküntüsü, iltihap ve deri incelmesi gibi yan etkilere neden olabilir.

Diğer ilaç grubunda ise basurlu alandaki toplardamar basıncını azaltan tablet tarzı ilaçlar yer almaktadır. Toplardamar basıncı azaldığı içinde basur şişkinlikleri azalacaktır. Buna bağlı olarak da ağrı ve kanama rizikosu azalacaktır. Bunlar kullanıldığı sürece etkili olan ilaçlardır.

Sadece ağrı yakınması olan kişilerde jel formunda olan ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir. Bunların dışında dışkıyı yumuşatan, hastanın daha rahat dışkılamasını sağlayan şuruplar bulunmaktadır. Bilindiği gibi sert dışkı yapımı anal bölgeyi zorladığı için basur oluşumuna davetiye çıkarabilmektedir. Basur tedavisinde dışkı yumuşatıcı şurupların sürekli kullanımı önerilmemektedir. Kişide bir süre sonra tolerans gelişeceğinden etkisi olmamaktadır.

AMELİYATLA TEDAVİ
Genel olarak ileri tür(3. ve 4. derece) hemoroidlerde(basur) ameliyat teknikleri tercih edilir. 1. ve 2. tür basurlarda ise ameliyat dışı yöntemler tercih edilmektedir. Ameliyatlar genelde sedasyon ile birlikte lokal anestezi, spinal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir.
–> Klasik Yöntemler:
Basur tedavisinde kullanılan klasik yöntemdir. Klasik cerrahide varisleşmiş damar bütününe müdahale edilerek kesilir, çıkarılır ve kalan kısım ise dikilir. Basur ameliyatında klasik metotlar sıklıkla uygulanmaktadır. Basur ameliyatındaki bu yöntem açık ve kapalı basur ameliyatı olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır. Açık ameliyatlarda çıkarılan damar yumağı dikilmeden bırakılmaktadır. İyileşme dönemi yaklaşık olarak 3 hafta olan bu yöntem yüksek risk taşıdığı için yerini kapalı basur ameliyatına bırakacaktır. Kapalı basur ameliyatında iyileşme süresi 2 haftada tamamlanabilmektedir. İster açık isterse de kapalı basur cerrahisi olsun kanama ve ağrı sıklıkla karşılaşılan komplikasyonlardır.
–> Enjeksiyon (skleroterapi):
Bu prosedürde, doktorunuz basur memelerini küçültmek için basur dokusu içine kimyasal bir solüsyon enjekte eder. Enjeksiyon az veya ağrıya neden olmazken lastik bant ligasyonu daha etkili olabilir.
–> Longo Tekniği:
Son yıllarda başvurulan özelleşmiş bir aletle yapılan basur ameliyatı da “longo tekniği” olarak isimlendirilen metottur. Bu metot yaklaşık 10 yıldır mevcut olmakla birlikte 9 yıl kadar ülkemizde uygulanabilirliği vardır. 2., 3. ve 4. derece basurlarda uygulanmaktadır. Lokal ya da genel anestezi ile uygulanabilir. Diğer yöntemlere nazaran iyileşme süresini çok kısaltan ve konforlu hale getiren bir tedavi tekniğidir. İşlem esnasında ağrı algısı olamayan alanda çalışıldığı ve basurlu dokuya bir girişim yapılmadığından cerrahi işlem sonrası ağrı hissetmemekte, hasta aynı gün taburcu edilebilmekte ve ertesi gün duş alabilmektedir. Longo tekniğinde “stapler” adı verilen cihazla işlemler yapılır. Bu tür cerrahide dişli bölgenin yaklaşık 4 cm. yukarısından halkasal bir doku çıkarılmakta, sarkmış hemoroidal doku yukarı çekilerek burada sabitlenmektedir. Böylece normal pozisyona gelmesi sağlanmakta üst hemoroidal atardamarın en son dalları kesintiye uğratıldığından iç ve dış basurlu dokudaki kan önemli oranda indirgenmekte, sonuçta ise zaman içerisinde bu dokunun kendi kendine sönmesi sağlanmaktadır. Bu da günümüz tıbbında çok tercih edilen bir yöntemdir.
–> Lazer Tedavisi:
Basur cerrahisinde diğer bir tedavi ise “lazer” kullanılarak yapılan operasyonlardır. Lazer kullanımı demek aslında tam olarak tanımı karşılamamaktadır. Ameliyatta kızıl ötesi(infrared) denilen ışınlar kullanılmaktadır. Kızılötesi metot hafif basurlarda (1. ve 2. derece) başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda büyük basur vakalarında damarlı dokuyu esmek için kullanılabilmektedir. Bu ışınlar dokuya bıçağa oranla daha aza zarar vermektedir. Bu yöntemin amacı ısı etkisi ile damar yumağında kapanmaya neden olmasıdır. Bu metot kanamanın yakılması olarak da ifade edilebilir. Lazerle yapılan ameliyatlar daha kolay iyileştiği için hastalar açısından daha konforlu olduğunu belirtmek isteriz.
–> Ultrason:
Diğer bir tercih edilen basur ameliyatı ise “ultrason” kullanılarak yapılan ameliyatlardır. Ultrason yönteminde anal bölgeye girilerek esas ana damarların bulunması ve sadece bunların bağlanmasını hedef almaktadır. Ultrason tedavisi oldukça başarılı ve kolay bir tekniktir.
–> Lastik Band Ligasyonu:
Ülkemizde çok yoğun olarak kullanılmakta olan bir yöntemde “boğma”adı verilen yöntemdir. Adından da anlaşılacağı üzere boğma yönteminde basur memelerinin dip kısmına lastik bir bant geçirilerek boğulmaktadır. Basurun bantlanması rahatsız edici bir işlem olabilir. Birçok insan için etkili olan bu metodun bir takım riskleri yer almaktadır. Basur memeleri boğulduktan sonra dolaşım engellendiği için beslenemezler ve kopma aşamasına gelirler. Kopup düşme genelde bir hafta kadar sürebilmektedir. Kopma aşamasında aşırı kanama ya da kopan bölgenin nadiren enfeksiyon riski bulunduğundan doktorların pek önerdiği bir tedavi biçimi değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  bu hastalığın nedeni nedir???

  Sağlık

  Merhabalar.. verdiğim linkten inceleyebilirsiniz.
  http://www.saglikvakti.com/hemoroid-nedenleri-ve-bilgi/

  Sağlık

  slm bende hasatayım lütfen yardım edin 18 yaşında bir erkegim kanama yapıor nasıl cözecem

  Sağlık

  bende 18 yaşındayım bu yaşta çok kötü oldu sağlığım ilaçla tedavi olmak istemiyorum artık tuvalete gitmekten korkar oldum ağrı ve kanamalar artık beni endişelendiriyor ne yapmalıym isal olmak için yaptığım şeyler ağzımda koku yapıyor erkek arkadaşım rahatsız oluyor bıktım hep aynı şeylerden artık bir çözüm yardım edin

  Sağlık

  ya aynen 18 yasındayım ve bu yasta olması çok kötü dayanılmıyo ya götümün üstüne oturamıyorum birde pc ögrencisiyim şimdi degilse de ilerde masabası iş olursa yandım bi çare buna hiç yoksa ne yapmalıyızki acı dınsın

  Sağlık

  bende hastayım bazen öyle bir sancı yapıyorki dayanamıyorum ağlıcak oluyorum.lütfen bunu okuyan bir doktor varsa biz hastalara yardımcı olsun bizi bu acıdan kurtarın lütfen

  Sağlık

  Arkadaşlar ben yeni tedavi oldum. Bitkisel ilaçlar beslenme tarzı bunlar hep geçici çözümler. İlkin utandıgım .icin doktora gidemiyordum. İyi ki gitmisim 3 hafta once lazerle ameliyat oldum. Ameliyattan yarım saat sonra 2 saatlik yola çıktım. Agrıdan eser kalmadı. Ameliyat oldugum özel hastanenin emekli sandıgı ile anlasması oldugu icin ucret odemedim. Ameliyat 15dk sürüyor. Gercekten bu acıya katlanmanıza gerek yok. Sigortanız yoksa 1500 ytl alınıyor.

  Sağlık

  arkadaslar bu nekadar sürüyor ya ben acidan agladim dayanilaz oluyor bazen birde baska rahatsizligim var agri kesici alamiyorum antibiotik kullanamiyorum alerji yapiyor tek care ameliyatmi hpimize gecmis olsun

  Sağlık

  bende 20 yasındayım..bendede var..olması normalmi arkadaslar yaa

  Sağlık

  aynı rahatsızlık bendede var.ama bende sadece kabızlık durumlerında kanama oluyor…bıde benım hemoroıdlerın buyuk kısmı ıc tarafta kucuk bı bolumu dısarda dıs mukozaya cevrılı durumda…bu gune kadar korktugum ıcın hıc doktora gıtmedım.

  Sağlık

  arkadaşlar bende sızın gıbı bu hastalıha yakalandım bizim yüksek köylerde oturan bi amca vardı bu konularda bilgisi olan bana 4 tana bitki söyledi bunları al makineye vurdur toz haline gelsin sonra sabah ve akşam ac karnına iç gırıpının ıcını boşalt ona koy ac karnına ıc gırıpınle içmenin sebebi cok acı oldugu ıcın grıpinin içine koy iç ıkı defa ictım basurum yok oldu bende anlamadım şimdi yazıyorum sizlere hangi bitkiler oldugunu 5 ytl lik zulum ba alın 5 ytl lelik at kestanesi alın 3,5 ytl lik kara halili alın 3,5 ytl lik maze otu alın bunları hep baraber makineyi vurdurun toz haline gelecek şekilde sonra söylediğim gibi için inş sizde şıfa bulursunuz ben allah rızası icin bunları buraya yazıyorum yapmak sizin eliniz hepinize şimdiden gecmiş olsun şunu unutmayın hastalığın ayıbı olmaz onun ıcın gereken neyse yapın şundan bundan cekiniyorum diyerek işi uzatmayın

  Sağlık

  annemdede vardı ve aldırdı ama şuan çok kötü amliyattan sonra 2 ay oldu daha halan çekiyo ve çok kaşınıyor ya böyle bir hastalık görmedik yani bende de başlangıç var heralde ya nolur kaşıntıya bir çare bulun lütfen yada amaliyat yapıyorsanız bile doğru dürüst yapın lütfen …………

  Sağlık

  arkadaslar 5 ay önce bende de basladı.agrı falan olmuyo ama tuvalette kendini bayag hissettiriyo.gercekten kötü bi durum.bu hastalıktan tamamen kurtulmak için kimse kesin cözümler sunamıyo malesef.

  Sağlık

  cok fecı bı hastalık allah kımsenn basına vermesn

  bende de var herkesn bıran once düzelmesını ısterım

  Sağlık

  Ameliyat kar etmedi 1 yıl geçti tekrarladı. Ağrı kaşıntıya çözüm olarak netten bulduğum bir ilacı kullandım şikayetim sona erdi. Hemo Fast isimli krem oldukça faydalı. 15 Aralık 2008 tarihindeki yorumuma bakarsanız gerçekçi olduğumu anlarsınız. Geçmiş olsun herkese. Site yöneticisi yayımlarsa sevinirim. Reklam amaçlı yazmadım.

  Sağlık

  arkadaşlar bendede 1 aydır var artık dayanılmıyor kızılayda bir doktor lazerle kesin çözüm yapıyormuş garantiliymiş fiyatıda 700 tl miş ben düşünüyorum allah kolaylık versin herkese geçmiş olsun.

  Sağlık

  Arkadaşlar ben daha 17 me yeni bastım 2-3 aydır benimde basur şikayetim var her tuvalete çıkışımda kanama yapıyor. bugün int. araştırdım doğal yöntemleri deneyeceğim Selim bu arada yazdığın için teşekkür ederim senin söylediklerini de yapacağım çünkü doktora gitmeye çok çekiniyorum çoğu arkadaşım bakmaz diyor ama gidemiyorum sizinde önerileriniz varsa lütfen yazın şimdiden geçmiş olsun hepinize.

  Sağlık

  Arkadaşlar ben cozumu buldum.cok asırı sıcak olmıcak derecede bi legenin icine oturun .15 dk kan dolaşımını hızlandırdıgı icin memlleri iceri alıyo zmanla farkedeceksiniz.bide bol su için ve katı yemeklerden vazgeçin inanaın farkettiğini göreceksiniz

  Sağlık

  Katılıyom Yusuf arkadaşa katı yemekler yemeyin acılı olmayacak yemekler bunları yemezseniz basur gecicek ama kısa süreliğine eğer devam ederseniz acılı yemeğe tekrar başlayacaktır ama en doğru yol bi doktora başvurmak

  Sağlık

  gardaşlarımm.. benımde öle bı hastalıgım war 1 hafta oldu.. kanama felanda olmuoo. sadece bıraz agrıo oluo oda arada.. benim tavsıyemde yusuf gıbı aynı.. leğenn önemli bu noktada:D ayrıca elektirikli battaniyeniz warsada süper olur. yatarken altınıza serin yatın.. bu arada yorumlar süper:D

  Sağlık

  hacılar 19 yasındayım bende de yaz ayından itibaren basladı bu hastalık kanayacak diye ağrıyacak diye sürkli isal yapacak seyler tükettim gecer gibi oldu bıraktım tekrar basladı simdi iyi kötü gecinip gidioz ama tedavisi nedir bnun bitkisel yollarla gecmezmi

  Sağlık

  slm arkadalar şu lanetli basur allh düşmanımın başına vermesin.çok kötü ben 3 yıldır çekiyorum sürekli kabızlık karın şişmesi.yanma açışma ve bu senede kanama oluyor ara sıra.benim gezmedigim yer kalmadıdenemediğim ilaç ot baharat zukkum herşey denedim ama geçmiyor patlıcanı kaynattın suyunun her sabah için dediler midem alt üst oldu 10 gün kulandım.yine aynı yine aynı bulamayacazda bu sorunun cvp nı.ameliyat çözüm deill daha kötü ediyormuş herkes şifasını bulur inşlh :SSS

  Sağlık

  ALLAHIM DUSMANIMA GOSTERMESIN COK KOTU BI HASTALIK BAYILACAM AGRIDAN OGRENCIYIM ALLAHIM NE OLUR YARDIM ET

  Sağlık

  arkadaslar bu hastalık organık yıyeckler azaldi hormon cogalınca bagırsaklar ne yapsın düzeni bozuldu o yuzden herkesde olması normal katı ve acılı hamurlu yıyeceklerden kacının aksi halde zarar verıyor

  Sağlık

  Ben 6 sene once ameleyat oldum sancilardan duramiyordum. Doktorum bana anusun 6 bolum oldugunu bnm 4 bolumu kestigini solemisti. Daha sonrasinda o kisimla ilgili sorun yasamadim. bu ara ameleyat olm adigim taraf yine basladi sanirim yediklerimden falan tekrarladi. Ama belirtiyorum kesinlikle cekinmeyin ve doktora basvurup ameleyat olun. Ewde oturup gecmesini beklemek hakikaten aptallik inanin cok kiside war ve turk mutfagi bu hastaliga dawet cikariyor. Yapicak bisey yok yemek ten wazgecmiyecegimize gore bi doktora gidip ameleyat olucaz

  Sağlık

  basur için kara halil iyi geliyor. kardeşimde de bu hastalık vardı iyileşti. kara halil i alıp toz haline getirip su ile az şekerle küçük hap gibi yapın 41 gün akşam yatmadan önce için
  Ama diyeti de var. kesinlikle acı çok baharatlı yiyecekler yemeyin. ayrıca gazlı, alkollü içeceklerden de uzak durmanz gerekiyor. dediğim gibi kardeşim bu diyeti uygulayarak ve 41 gün kara halil i içerek iyileşti.
  hepinize geçmiş olsun…

  Sağlık

  Bende bir kaç gündür çekiyorum bu illeti çok kötü acı veriyor. Ayrıca anüsde çok sertleşme var. Basur memeleri iltihap yapmış galiba.,

  Sağlık

  bende bu problemi çekenlerdendim 3 yıl.allaha şükür geçti.sizede yazıyorum 1 adet beyaz mum kuçük, saf beyaz vazelin yağı.beyaz mumun içindeki ipliği çıkarın vazelinle iyice beyaz mumu ovalayın sonra makat bölgesinden içeri yerleştirin akşam yatarken.tuvalete gittiginizde ıkınmayın o mutlaka içinizde erimeyenle birlikte çıkacaktır.1 ay haftada 1 bunu deneyin kesinlikle faydasını göreceksiniz.ben sancıdan ölüyordum tuvalet problemmimde çözüldü basurda.destekleyici olarak civan perçemi için suyu kaynatın 1 tutan civan perçemini içine koyun 15 dk dinlendikten sonra günde 2 defa için kokusu kötü ama kesin kurtuluş hamileler hariç.eger geçerde banada dua ederseniz çok sevinirim.sağlık diliyorum allahtan bu 3 ayların içinde herkeze

  Sağlık

  benım sorunum su an kaşıntı var herhalde yenı bılmıyorum ama dedıgım gıbı kaşıntı çok kabız oluyorum şışıyorum bu konuda bılgılendırırsenız memnum olurum teşekür ederim şimdiden…..

  Sağlık

  Bende 15 senedir bu hastalıkla yaşıyordum. Zaman zaman kanamalar oluyordu ama geçiyordu bir ağrı bir sızı olmuyordu taki 15 gün öncesine kadar. İltahapla birlite ağrılar başladı bende televizyonda Ebru Şahin diye bir kimyageri dinledim tesadüfen bir bitkisel ürün geçiriyor dedi. İnternetten o ürünün ne olduğunu araştırdım şimdi kullanıyorum 5 gündür iyleşmeler oldu ağrılarım azaldı iltaplanmalar azaldı inş. tamamen kurtulurum bu illetten. Bu vesile ile herkese geçmiş olsun.

  Sağlık

  eger mumkunse bıtkısel ılacın adını verebılırmısınız

  Sağlık

  mrb
  mayasur la alakali ne kullandigini arkadas ban gonderirse memnun olurum

  Sağlık

  bendede doğmdan sonra başladı 3 yıldr var en son olarak katran denedim pamuğa döküp sürdm azakma var gibi ama bilmiorm tedavi bitmedi henüz ne sonuç verir bilmiorm ama denemenizi tavsiye ederim küçültüo gibi biraz daha kullanırsam geçcek gibi kullananların yorumunu bekliorm

  Sağlık

  EVET AYNI SORUNU YAŞIYORUM UTANDIGIM İÇİN HASTANEYE GİDEMİYORUM NORMALDE ANEMİ HASTASİYİM ZATEN KANAMALARIM OLUNCA HALSİZLEŞİYORUM NASIL DAVRANACAM BİLMİYORUM …..TÜM DOKTORLARDA BAYAN OLMUYOR Kİ Kİ BAYAN OLSA BİLE İNSAN ÇEKİMSER DAVRANIYOR….

  Sağlık

  arkadaşlar hepimize acil şifalar ALLAHDAN diliyorum ben 3 gün içinde düştüm sıcak su içine oturun gaçmiyor ama agrıyı azatıyor yani100-10 var yok sudan cıkınca belli zaman tekrar başlıyor

  Sağlık

  Merhaba,
  Ben 28 yaşındayım. Yaklaşık 5 yıldır geceleri sırtüstü uyurken makatımın içerisinde şiddetli ağrılar yaşıyorum. Ağrılar karşısında tuvalete gittiğimde büyük abdestimi yapmakta oldukça zorlanıyor veya yapamıyorum. İşin ilginç tarafı yürüdüğümde kısa süre içerisinde ağrılar kesiliyor ve yatağa kıvrılarak yattığımda rahatlıyorum. Diğer ilginç olan ise ertesi sabah tekrar büyük abdestimi yapmaya kalktığımda hiçbir ağrı olamaksızın kolaylıkla yapabiliyorum. Ayda 4 veya 5 defa bu olay ile karşılaşıyorum. Hemoroid diye şüpheleniyorum, fakat herhangi dışarıya sarkıntı yok ve yine herhangi bir kanamada yok. Basurdan endişeleniyorum, fakat yediklerim baharatlı olsa bile herhangi bir sıkıntı yine yaşamıyorum. Bu hastalığın ne olduğunu öğrenmek istiyorum.
  Teşekkürler ve saygılarımla,

  Sağlık

  slm bendede var 5 yıldır kanama yada ağrı olmuyo sık kabızda olmuyorum kaşıntıda yok sadece acı yada ekşi turşu yediğimde şişiyo ve bi 5 dk üstüne oturamıyorum sonra geçiyo ama şişlikler tabiki var ne yapmalıyım herkeze acil şifalar

  Sağlık

  Bu dertten yakınan herkese selam olsun ve hepinize acil şifalar.
  Ben 27 yaşındayım ve çocukluğumdan beri bu hastalıkla uğraşıyorum. Benim annemde, annemin babasında, teyzemde ve çevremdeki birçok insanda var bu illet şey. Hem genetik hemde sonradan oluşabiliyor. Ben 2 kez ameliyat oldum ama hiçbirşey değişmedi. 1. sini poliklinikte olmuştum resmen kestiler biçtiler ve doğradılar o bölgemi bi süre bişey yoktu sonradan yine çıktı. 2. sini ise Ankarada Halk tarafından çok iyi bilinen Türkiyenin dört bi yanından koşarak ona ameliyat olmaya gelen Ün yapmış kendi muayenesinde şifa dağıttığını sana M.T adlı doktora gittim ve ameliyat oldum. Ne yaptı biliyormusunuz uyuşturmadan bağırta çağırta kesmeye doğramaya başladı 2 ay kendime gelemedim sonuç yine aynı halen devam ediyor kanmalar, dışarı çıkan memeler. Bence şifayı önce doğada, bitkilerde arayın herşeyin ilacı doğada var buna inanın ve ameliyat masasına yatıpta kendinize yazık etmeyin. Pişman olursunuz.
  Kanamalarım 1 hafta önce yine başladı şimdi bitkisel, doğal ilaçlar kullanacağım. Son çare bu, şimdilik başka yolu yok yok yok.

  Sağlık

  SLM ARKADAŞLAR BENİM AĞRIMDAN ZİYADE OTURAMIYORUM.DIŞ BASUR BENİMKİSİ.NE YAPMAM GEREKİYO.YARDIM EDEBİLİR MİSİNİZ?

  Sağlık

  arkadaşlar bende bu meretten çok çekmiş biriyim inanınki ameliyatbile işe yaramadı yada uygulanan bitki tedavileri belli bi zamanı geçince aynen devam bana teyzemin söylediği bi ağacın kabuklarını soyup suda kaynatıp iç dedi ve yaptım vede bidiğimiz bi ağaç oldugundan insan daha rahat davranıyor inanınki 5 gün veya 1 haftata tertemiz ve rahat oldum çevremdede en az 50 kişiye önerdim onlardada aynı sonuç inanınki üç yıldır hiç bi şey yok agacın ismini vermiyorum yarın birileri yapıp piyasaya ticaret metası olmasın diye bilgi almak istiyenler bana adresimden ulaşsın.alibeyoglu67@hotmail.com

  Sağlık

  Klozet kullanmayın uygun bir duruş değil bu hastalığın bu kadar yaygın olmasının tek nedeni bu bagırsaklar tam bosalmıyor ayrıca tuvalet kağıdı kullandıktan sonra bol suyla mutlaka yıkayın arkadaslar

  emrah

  bende 3 sene basur hastalığı çektim, kendi deneyimimle basuru yok etim.. 2 haftadır günde 3 veya 3,5 litre su tüketmeye başladım sabah,öğle,akşam yemeklerimi düzgün ve saatinde yedim ayrıca büyük tuvaletimi sabah yapmaya alıştırdım kendimi ve şuan basur diye birşey kalmadı bende şaşırdım kaldım 3 sene acısını çektiğim hastalığın bukadar kolay kaybolmuş olmasına… sizde bol su için

  yavuz bey

  ameliyat kesin çözüm değil diyenler lütfen sı böyle bir yalan söyleyerek insanların sağlığı ile oynmayınız. böyle bir sonuca nerden ulaştınız elinizde ne tür bir veri var. 10 yıl çektim ben bu illeti ne yaşadığımı ancak yaşayanlar bilir. en az 6-7 çeşit bitkisel ürün kullandım ama hiç bir faydası olmadı. ameliyattan da korkuyordum ama artık dayanamaz hale gelince yeter artık dedim ve ameliyat oldum. ilk gece çok ağrıdı, üç gçözümdür. ben mardinde mardinpark hastanesi genel cerrah hüseyin bağcıer de ameliyat olduün devam etti ağrılar, bir ay sonra normale döndü.15 ay geçti hiç bir sıkıntı yaşamadım, tekrarlamadı.eğer artık meme yapmışsa ve kanama oluyorsa kesin ameliyat . isteyen sorabilir.

  Yavuz Bey Sizin durumunuzda olan birisi için yanılmış olmak bize mutluluk verdi. Sağlıklı yaşamanız dileğiyle esen kalın.

  metin

  arkadaslar 25 mart 2015 hemaroid stoplerle amelıyat oldum longo teknıgı yanı cok memnunum şimdi cok korkuyordum amelıyatan fılan ama korkularım yersızmış … amelıyat sonrası 2 . 3 defa buyuk abdeste zorlandım ama her gun cekecegıme bır kez cek derım .. 3 bes ay sonra yıne yazacgım inşşallah Allah herkese sıfa werır

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Basurdan Nasıl Kurtulabilirim? Nasıl Geçer?
Hemoroid Nedir ?
Elma Sirkesi
Polimyalji Romatika
Hemoroidsiz Bir Yaşam Neleri Gerektirir?
Anüste Kaşıntı yada Anal Kaşıntı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.