Bebeğe uyurken emzik verilir mi?

Bebeklerde en büyük sorun gece uykularının sağlanmasıdır. Anneyi emmeye alışmış bir bebek gece belli aralıklarla uyandığında tekrar uykuya dalmak için bu emme alışkanlığını tekrar kullanmak ister. Bu ritüeli tekrar yaşamak ister. Dolayısıyla emerek uyumaya alışmış bir çocukta anneyi iki saatte bir uyanıp beslenme dışı nedenlerle meme vermesi tabii ki anneyide yorucağı için birçok anne bu nedenle yalancı meme kullanımına yönelmektedir. Bebek gece uyandığında eğer emzik ağzından düşmüş ise ve onu eğer bulamazsa bu sefer tekrar uyanıcaktır. Mümkünse gece beslenmelerinin kesilmesi, çocuğun beslenerek, emerek uykuya dalma alışkanlığından kurtarılması önerilmektedir. Fakat bu mümkün değilse, çocuk buna alışmışsa yalancı meme ile uyutma yoluna gidilebilir ama gece emziğini bulamadığında bebek uyanıcak ve ağlamaya başlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Uyumayan Çocuk
Bebek Sağlığı Ve Gelişimi
Bebeklerde Kafa Terlemesi
Bebeğe Uyurken Emzik Verilir mi
Hamilelik Döneminde Sigara İçmek
Bilek Ağrısı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.