Fransız moda tasarımcısı Hedi Slimane’nin 2006’da bir röportajında ‘Tasarladığınız dar kotlara nasıl sığabiliyorsunuz’ sorusuna verdiği “Bebek gibi gıdaları püre halinde yiyorum’ cevabıyla ilk fikri ortaya atılan bebek diyeti Hollywood ünlülerinin de gözdesi haline geldi. Ünlü aktris Jennifer Aniston, patates, muz, havuç ve elma püreleri hazırlayarak günde 14 porsiyon yediğini ve bir haftada 3 kilo verdiğini söyledi. ABD’li dizi oyuncusu Maria Cross ve aktris Reese Whitherspoon da bebek diyeti uygulayanlardan. Ünlü Amerikalı diyet uzmanı Dr. Hilary Jones bebek diyetinin uzun vadede sağlık açısından ciddi tehlikeler doğurabileceğini söylerek televizyon programında “Bu diyet kişiyi yorgun ve bitkin düşürür. Tüm vücudun fonksiyonlarını olumsuz etkiler” dedi.

Sponsorlu Bağlantılar

Beslenme uzmanı Dr. Ender Saraç “Püre şeklinde hazırlanan yemekler erişkinler için 2-3 günde bir sadece ara öğün olarak yenilebilir. Yağsız sütle hazırlandığı zaman formu korumak açısından yardımcı olabilir. Çok uzun süre yapılmazsa ve abartılmazsa bir zararı olmaz ancak çok da iyi bir beslenme şekli değildir. Uzun süre ve her öğünde kullanılmamalıdır. Biz yetişkinlerin ısırma ve çiğneme duyularını da kullanmalarını isteriz. Form tutmak için belli bir dönem yardımcı olabilir” dedi.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ünlü Diyetleri
yeni yıl diyeti
Aile diyeti
Ceyda Düvenci Plazma Diyeti
Makarna diyeti
Bir Yılda 24 Kilo Zayıflamak Mümkün
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.