Bebekler neden emzik kullanır?

Bebekler yaşamak ve beslenmek için emmek zorundadır. Dolayısıyla anne karnından emme refleksiyle dünyaya gelirler, hatta bebeklerin anne karnındayken kendi parmaklarını ve kollarını emdiği bilinmektedir. Bu yüzden bu refleksle birlikte dünyaya gelen bebek ilk anneyle temas etmelidir ve annenin memesiyle emme refleksini kullanmalıdır. Bebeğin ilk emme denemesini anneyle yapması gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha sonra ise bebeğin psikolojik olarak rahatlamasını sağlamak için yalancı emzik veya yalanca meme dediğimiz aparatlar kullanılabilir. Bu tabiki sanki anneyle temas ediyormuş gibi bebeğe yalancı bir psikolojik destek sağlamaktadır. Anneler bunu her zaman kullanmak zorunda değildirler.

Gerektiğinde, çok ağlayan bebeklerde, çok husursuz olan bebeklerde, anneyi beslenmek için değilde sakinleşmek  veya rahatlamak için kullanan bebeklerde anne tarafından tercih edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bebeklerde Göbek Bakımı
Bebeklerde Beslenme Sorunları
Gebeliğin 18. Haftası
En Fazla Kaç Sezaryen Yapabilirim?
Tüp Bebek Uygulamasının Riskleri
Çocuk Beslemenin Püf Noktaları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.