BEBEKLERDE UYKU DÜZENİ

Bebeklerde uyku hem anne hem de bebek sağlığı ve huzuru açısından son derece önemlidir. Yeni doğan bir bebek çoğu durumda uykusunu tam alır uykusu da düzenlidir. Fakat ilerleyen zamanlarda ani bebek geldiği dünyayı fark etmeye başladığında bu düzen değişmeye başlar. Çoğu durumda da ilerleyen dönemlerde farklı uyku alışkanlıkları ortaya çıkmaya başlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerin %80 kadarı mızmız olur ve %20’ si ise aşırı huysuzdur. Bu aşırı huysuz dediğimiz bebeğin hemen hemen hepsi aslında uykusunu alamayan bebeklerdir. Bebek günlük uykusunu tamamlayamaz ise bu durum bebekte huysuzluk olarak dışa vurur. Eğer anne bebeğin biyoritmini iyi kavrayamamış ise ve düzenini oluşturamamışsa 24 saat huysuz ve huzursuz bir bebekle karşı karşıyadır. Dolayısıyla bebeğiniz çok huysuzsa emin olun ki az uyuyordur. Mutlaka uyku düzenlemesi yapılması gerekir.

Uykusunu alamayan bebekte mutsuzluk, huzursuzluk, uykusuzluk, iştahsızlık, çevresine ilgisizlik, devamlı mızmızlık eden, çevresindeki varlıklara ilgi duymama gibi durumlar ortaya çıkar. Bu da bebekte uykusunu almamış olduğu belirtisini verir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Nurgül

    Bebeğim çok huysuz uymuyor ne yapabilirim sürekli agliyo rahat değil daha 2 aylık

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hafta Hafta Gebelik
Erken Doğum Belirtileri Nelerdir?
Bebeğim Çok Uyuyor
Sezeryan Neden Benimseniyor
Yeni Doğan Bebek Bakımı
BEBEKLERDE YÜRÜTEÇ (ÖRÜMCEK) KULLANMAK ZARARLI MI?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.