BEL AĞRISI NEDİR?
Bel ağrısı kişinin göğüsle karın arasında kalan alanın arkasındaki kısımda meydana gelen ağrı ya da rahatsızlık türüdür. Çoğu kişi yaşamlarının bir noktasında bel ağrısı deneyimi yaşar. Bel ağrısı işle ilgili rahatsızlık ve işe devam edememenin en sık karşılaşılan nedenidir.

Bel ağrıları kısa sürebilir veya üç aydan daha fazla süren olarak tanımlanan kronik olabilir. Sıkıcı, keskin rahatsız edici veya zonklama şeklinde hissedilebilmektedir. Bazen de yatakta kımıldayamayacak kadar rahatsızlık verici olabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Akut bel ağrısı genellikle birkaç hafta içinde kendi kendine bakım önlemleri ile giderilebilir. Buna karşın bu bel ağrıları kronikleşebilir ve zaman içinde daha ciddi sorunlara yol açabilir.

Bel bölgesinde çok sayıda sinir, kas, tendon ve bel ligamentleri bulunmaktadır. Bu tür yapıların herhangi birinin travması, kas suşu, artrit ve kemik kanseri gibi çeşitli faktörlere bir yanıt olarak belde ağrı oluşabilir. Bu gibi hastalıklar bel bölgesinde tahriş ve iltihaplara yol açabilir.

Mesane veya bağırsak kontrolünün kaybedilmesi, kol ve bacaklarda uyuşmalar gibi başka belirtiler ile ortaya çıkan bel ağrısı, ciddi bir durumdur ve en kısa sürede veya acil tıp ortamında değerlendirilmelidir. Buna ek olarak bel ağrıları aşırı ve kalıcı olabileceğinden, sizin, herhangi bir endişe nedeniniz olmaması için bir doktora başvurun.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dışkı Kaçırma Nedenleri Nelerdir?
Bulantıya Hangi Belirtiler Eşlik Edebilir?
Farenjit
Böbrek İltihaplanması
Pitiriazis
Skolyoz
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.