BEL ÇEVRESİ NASIL KÜÇÜLTÜLÜR

Yazımızda Bel çevresi nasıl küçültülür?, Bel bölgesi eritme, Bel boyutu nasıl azaltılır?, Göbek bölgesi nasıl küçültülür?, Göbek yağını eritmek için ne yapılır? Konularında bilgiler sunulmaktadır. İyi okumalar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bel ve göbek çevresinde biriken yağ sağlık için çok tehlikeli olabilir. Çünkü vücudun bu bölgesindeki yağ, vücudun en önemli organlarının çevresinde birikir ve yüksek kan basıncı, kalp hastalığı, demans, şeker hastalığı ve bazı kanser türleri riskini arttırır. Bel boyutunu azaltmak, karın yağını yakmak ve sağlığınızı iyileştirmek için yapabileceğiniz birçok şey var. İşte bel boyutunu nasıl azaltabileceğiniz ile ilgili birkaç adım;

1- Protein, balık ve kümes hayvanları, kepekli tahıllar ve yağ oranı düşük süt açısından zengin bir diyet tüketin. Yapacağınız sağlıklı seçimler almış olduğunuz şeker ve yağ miktarını azaltır. Bu da daha az kalori demektir. Ayrıca kilo vermek için uygun olmayan işlenmiş gıda alımını da azaltın.

2- Pasta, şekerli içecekler ve yüksek oranda yağ içeren kızarmış gıdalardan uzak durun.

3- Protein oranı yüksek bir kahvaltı yapınız. Protein bakımından yüksek bir kahvaltı metabolizmanınız hızlandıracak ve bu sayede gün boyunca daha fazla etkili şekilde kalori yakacaksınız. Protein bakımından zengin yiyecekler aynı zamanda sizi gün boyunca tokluk hissi vererek yemek yeme öğün zamanınızı azaltacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

4- Kendinizi iki öğün arasında aç hissederseniz bunu geçiştirmek için sağlıklı atıştırmalıklar alın. Öğün atlama kilo kaybetmenize yardımcı olmaz, ama metabolizmanızı yavaşlatır bu nedenle vücudunuz etkin bir şekilde kalori yakmaz.

5- Daha iyi kalori yakabilmek için kas gücünüzü artırmaya yönelik düzenli egzersizler yapın. Ağırlık ve dayanıklılık çalışmaları sizin için en iyisi olabilir. daha kaslı bir vücut, normal bir vücuttan daha fazla kalori yakar, bunu göz önünde bulundurunuz. Kalori yakıldıkça göbek çevreniz de ister istemez incelecektir.

6- Koşun yada yürüyün. Bu iki davranış da, basit görülen etkili iki egzersiz biçimidir. Haftada iki defa 30-60 dk koşma sizin için yeterlidir. Bu sizin için zorsa, dayanabildiğiniz kadar koşun, sonrasında yürüyün. Sonra tekrar başlayın.

7- Rahatlama ve stresle başa çıkma tekniklerini öğrenin. Stres inanması belki güç ama özellikle bel ve göbek çevresinde yağ bağlanmasına, depolanmasına neden olur. Abur cubur ile stresi yatıştırmak yerine sağlıklı beslenin, yoga, ibadet yada meditasyon yapın.

8- İştahı artıran hormonları azaltmak için geceleyin 7-8 saat uyuyun. Uyku eksikliği daha fazla yeme isteği uyandırır, bu nedenle yeterli dinlenmeye önem verin.

9- Mümkün olduğunca çok aktif kalın. Aktiviteleriniz kalori yakmanızı sağlar. Asansör yerine merdiven kullanmak, bisiklet sürmek gibi hoşunuza giden aktif kalabileceğiniz etkinlikler yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Lazer Liposuction Yöntemi ile Yağ Aldırma
Vücutta Yağ Oranı %25'i Geçtikten Sonra Çok Dikkat Edilmelidir.
Zayıflatan Hap
Hormonal Bozukluklar Yağlanmaya Neden Olur.
kavitasyon yöntemi ile yağ eritme
Bölgesel zayıflama için öneriler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.