Bel İnceltme Programı

Aşırı kiloları olan kişilerden büyük bir bölümü ne yazık ki kendisi ile barışık bir şekilde yaşayamadıkları için sürekli fazla kilolarını düşünürler. Özellikle bayanlarda sık görülen bu durumda en rahatsızlık verici olan bölgelerden birisi bel ve çevresidir. Bayanlar, genellikle bel ölçüsü ne kadar ince olursa o kadar estetik göründüklerini ve o kadar sağlıklı olduklarını düşünmektedirler. Bu yüzden kilo vermenin dışında bölgesel olarak incelme istenildiği taktirde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Eğer sadece bel eritmek istiyorsanız uygulayacağınız sağlıklı bir beslenme programının yanı sıra çeşitli egzersizler de bulunmaktadır. Bu makalemizde bel çevrenizi nasıl inceltebileceğiniz hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Görünmez Sandalye Egzersizi

Bel inceltmek için olan yapılması gereken hareketlerin başında herkesin rahatlıkla uygulayabileceği görünmez sandalye egzersizi gelmektedir. Kolay bir şekilde yapılan bu haraket belinizi inceltmenin yanı sıra bacak kaslarınızın da kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır.

İlk olarak sırtınızı duvara dayıyarak sanki bir sandalye üzerinde oturuyormuş pozisyonuna geçin. Ellerinizden yardım almamak için dizlerinizin üzerine yerleştirin. Hareketi yaptıktan sonra rahat kalkabilmeniz için uyguladığınız yerde mobilya veya benzeri tutunabileceğiniz bir yer olmasına dikkat edin.

Hareketi yaparken tam oturma pozisyonundayken 90 derecelik bir açı ile topuklarınızı dizlerinize paralel gelicek şekilde ve başınız duvara yapışık bir şekilde olmalıdır. Bu pozisyonda elinizden gelebildiği kadar uzun süre beklemeye çalışın, zaman geçtikçe bacaklarınızdaki kasılmayı fark edeceksiniz. Fakat hemen pes etmeyin ve her seferinde bu kasların zorlanmasına ve kasılmasına izin verin.

Sponsorlu Bağlantılar

Hareketi yapacağınız zaman her defasında bir öncekinden iki dakika daha fazla kalmaya çalışın. Hareketi gerçekleştirirken mümkün olduğunca yavaş nefes alıp verirseniz hareketi daha kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır.

Öğünlerden Önce Yemek Yiyin

Üç ana öğünün her birinden yaklaşık yarım saat önce alacağınız doğru miktarda yağ alımı sayesinde beyne doydum sinyali göndererek kandırabilirsiniz. Bu sayede öğünlerde hem az yemek yemiş olursunuz hem de metabolizmanızı aralıksız bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Günün En Önemli Öğünü: Kahvaltı Menüsü

Güne sağlıklı ve enerjik bir şekilde başlamanın en önemli yollarından biri kahvaltı alışkanlığının edinilmesidir. Bu yüzden özellikle diyet yaparak zayıflamak isteyen kişilerin atlamaması gereken öğünlerin başında kahvaltı gelmektedir. Aşağıda saydığımız malzemeleri bir blender içerisinde karıştırarak kahvaltı yerine tercih edebilirsiniz. Karışım iki kişilik olup kişi başı 140 kaloriye denk gelmektedir.

– Fincanın 1/3’ü kadar soya proteini

– Yarım çorba kaşığı keten tohumu yağı

– Bir adet sevdiğiniz herhangi bir meyve (Muz Tavsiye Edilir.)

– Yarım fincan donmuş çay üzümü

– Yarım çorba kaşığı bal veya elma suyu (Tatlandırma İçin Önemlidir.)

– 30 mL soğuk su

– Eğer kullanıyorsanız ilave olarak vitamin tozları

Kilonuzu Değil Bel Çevrenizi Ölçün

Bölgesel zayıflamada genel vücut kütlesinin kaybolmasından ziyade istenilen bölgede ne kadar incelme meydana geldiğini görmek önemlidir. Bu yüzden belinizi inceltmek istiyorsanız takip etmeniz gereken yönerge şu şekilde olmalıdır. İlk olarak göbek deliğinin bulunduğu bölgeden bel çevrenizi bir mezura yardımı ile ölçün ve çıkan rakamı bir yere not edin. Bayanlarda uzmanların tavsiye ettiği bel ölçüsü yaklaşık 82 santimetredir. Rakam 94 santimetreyi geçtiği zaman hastalık riskleri de artabileceği için mutlaka sağlıklı bir beslenme programı uygulamanız tavsiye edilmektedir.

Erkeklerde ise ideal olan bel ölçüsü 89 santimetre, 101 santimetreden sonrası sağlık problemlerini tetikleyen bir sınırdır. Tüm yukarıda belirttiğimiz tavsiyelere rağmen uzman bir diyetisyen eşliğinde gerçekleştireceğiniz zayıflama programı hem daha hızlı bir şekilde sonuç almanıza yardımcı olacak hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz açısından oldukça önemli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Göbek Nasıl Eritilir
yazın yağ yakma yolları
Az yesemde kilo alıyorum
Basen Kalça Göbek Eritme
bel bölgesindeki yağlar nasıl eritilir
vücut yağları nasıl eritilir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.