BEL SOĞUKLUĞU NEDİR?
bel soğukluğuDiğer ismi Gonore olan bel soğukluğu cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biridir. Hastalık etkeni Neisseria gonorrhoeae olarak isimlendirilen bir bakteridir. Bakteri bulaşmış kişiler diğer kişilere oral, vajinal ve ya anal cinsel ilişki yoluyla bulaştırabilmektedir. Çoğu insan bel soğukluğu ile cinsel ilişki sırasında tanışır. Aynı zamanda doğum sırasında bebeğe bir anneden aktarılabilir. Bebeklerde, gonore en sık gözleri etkiler.
Bel soğukluğu havlu, bir kapı tokmağı ya da bir tuvalet koltuğundan bulaşmaz.
Eğer karşılıklı tek eşli bir ilişki içinde iseniz prezervatif kullanmak ve cinsel ilişkiden kaçınmak cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların önlenmesi için en iyi yoldur.
Erkeklerde olağan belirtileri idrara çıkma durumundaki ve peniste akıntı ile belirti verir. Diğer taraftan kadında asemptomatik veya vajinal akıntı ve pelvik ağrı olmaktadır. Hem erkek hem de kadınlarda bel soğukluğu tedavi edilmediği takdirde, bu eklem ve kalp kapakçıkları etkileyebilir, epididimit veya pelvik inflamatuar hastalığına neden olabilir, vücuda yayılabilir. Gonore en sık üretra, rektum veya boğaz etkiler. Kadınlarda bel soğukluğu servikse de bulaşabilir. Tedavide yaygın olarak seftriakson ile yapılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

ÇOCUKLARDA BEL SOĞUKLUĞU
Bel soğukluğu olan bir kızda hastanın semptomları hafif olabilir bu yüzden daha ağır olana kadar fark etmeyebilir. Bel soğukluğu olan bayanlarda bazı durumlarda idrarda yanma hissi hissedilebilir. Yaygın olan belirtiler ise sarı-yeşil akıntı olmasıdır. Kızlarda adet dönemleri arasında kanama meydana gelebilir.
Enfeksiyonun rahim veya fallop tüplerinin içine yayılması durumunda karın ağrısı, ateş ve cinsel ilişki sırasında ağrılara neden olabilmektedir. Yukarıda sayılan belirtiler pelvik inflamatuar hastalık (PID) olarak da isimlendirilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklarda görülen bel soğukluğunda çocuk bunun farkında olmayabilir. Çocuklar idrar yaparken genellikle üretradan sarımsı beyaz bir akıntı olabilir ve penisin ucunda bir yanma hissi hissedilebilir. Bir kişi belsoğukluğu maruz kalmışsa sonra belirtiler genellikle 2 ile 7 gün içerisinde ortaya çıkar fakat bayanlarda daha sonra ortaya çıkabilir.
Çocuklar gonore, epididime(spermlerin depo edildiği yer) yayılarak testis bölgesinde şişlik ve ağrılara neden olarak, önlemi alınmadığında kısırlığa kadar götüren sonuçlar doğurabilmektedir.
Daha az yaygın olmasına rağmen tedavi edilmemiş belsoğukluğu boğaz, göz, kalp, beyin, deri ve eklemleri gibi diğer organ ve vücut parçalarını etkileyebilir.

BEL SOĞUKLUĞU SEMPTOMLARI
Belsoğukluğu enfeksiyonu vücudunuzdaki birden fazla alanı etkileyebilir,  ancak en sık genital alanda görünmektedir. Bel soğukluğu genital sistemi etkiler. Bu hastalığın işaret ve belsoğukluğu enfeksiyonunun semptomları kadın ve erkeklerde farklılık gösterebilir.

Erkeklerde şunlardır:

 • Ağrılı idrar yapma
 • Penisin ucundan irin gibi boşalma
 • Testislerin birinde ağrı ve şişlik

Kadınlarda şunlardır:

 • Vajinal akıntıda artış
 • Ağrılı idrar yapma
 • Dönemler arasında kanama, örnek olarak vajinal ilişki sonrası
 • Karın ağrısı
 • Pelvik ağrı

Gonore vücuttaki diğer organları da etkileyebilir:

 • Rektum: Gonore rektumda anal kaşıntı, irin gibi akıntı, dışkıda parlak kırmızı kan ve bağırsak hareketleri sırasında zorlanma gibi belirti ve bulguları içerebilir.
 • Gözler: Gonore gözleri etkileyerek bir veya iki göz arasında göz ağrısı, ışığa karşı hassasiyet ve irin gibi akıntıya neden olabilir.
 • Boğaz: Gonore boyunda bir boğaz ağrısı ve şişmiş lenf düğümleri meydana getirerek boğaz enfeksiyonu belirtilerine neden olabilir.
 • Eklemler: Bir veya daha fazla eklem bakteri (septik artrit) ile enfekte olması durumunda etkilenen eklemlerde hareket kısıtlılığı, eklemlerde kırmızı şişlikler ve çok acı verici yanmalar olabilir.

Sizde idrar veya peniste yanma hissi, vajina veya rektumda irin benzeri akıntı gibi herhangi bir sıkıntı belirtisi fark ederseniz doktorunuza bir randevu alın. ,

BEL SOĞUKLUĞUNUN SEBEPLERİ
Gonore, Neisseria gonorrhoeae bakterisinden kaynaklanır. Belsoğukluğu bakterileri sıklıkla oral, anal veya vajinal cinsel ilişki sırasında bir kişiden başka bir kişiye geçer.

BEL SOĞUKLUNDA RİSK FAKTÖRLERİ
Bel soğukluğu enfeksiyonu riskini artırabilen faktörler şunlardır:

 • Daha genç yaş
 • Yeni bir seks partneri
 • Birden fazla kişi ile seks
 • Önceki bel soğukluğu teşhisi

ÖNLEME

 • Eğer seks yapmayı tercih ederseniz kondom kullanın. Her türlü sırasında prezervatif kullanmak seçerseniz Seksten kaçınmak bel soğukluğunu önlemek için en kesin yoludur.
 • Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar için partnerinizin test edilip edilmediğini sorunuz.
 • Herhangi bir olağandışı belirtileri olan biriyle seks yapmayın. Eşiniz idrara çıkma, genital kızarıklık işaretleri veya yara sırasında yanma varsa cinsel yolla bulaşan enfeksiyon belirtileri göstermektedir. Bu kişi ile seks yapmayınız.
 • Eğer bir risk altında olduğunuzu düşünüyorsanız düzenli bel soğukluğu taraması yaptırın. Yeni bir seks partneri varsa, geçmişte bel soğukluğu ya da diğer cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar varsa veya birden fazla seks ortakları o zaman bel soğukluğu riski olabilir.

KOMPLİKASYONLAR
Tedavi edilmeyen belsoğukluğu önemli komplikasyonlara yol açabilir:

 • Kadınlarda kısırlık: Tedavi edilmeyen gonore rahim ve fallop tüplerinin içine yayılabilir. Bu da pelvik inflamatuar hastalığına (PID) neden olabilir. Bu hastalık gebelik komplikasyonları ve kısırlık riskini artırır. PID acil tedavi gerektiren ciddi bir enfeksiyondur.
 • Erkeklerde kısırlık: Erkeklerde tedavi edilmeyen gonore epididimit yaşayabilirsiniz. Epididimis spermlerin depo edildiği yerdir. Epididimit tedavi edilebilir ama tedavi edilmezse bu infertiliteye yol açabilir.
 • Enfeksiyon eklem ve vücudun diğer bölgelerine yayılır. Bel soğukluğu kan yoluyla yayılabilir ve eklemlerinizi de dahil olmak üzere vücudun diğer bölümlerini enfekte nedeni olan bakteridir. Ateş, döküntü, şişlik, cilt yaraları, eklem ağrısı ve sertlik olası sonuçlardır.
 • HIV / AIDS riski yükselmesi: Belsoğukluğu olması, insanı daha fazla bağışıklık eksikliği virüsü (HIV) enfeksiyonuna duyarlı hale getirir.
 • Bebeklerde komplikasyonlar: Doğum sırasında annelerinden bel soğukluğu bakterisi kapan bebeklerde körlük gelişebilir, kafa derisinde enfeksiyonlar ve yaralar gelişebilir.

TESTLER VE TEŞHİS
Gonore bakterisinin vücudunuzda mevcut olup olmadığını belirlemek için, doktorunuz hücre örneği analiz edecektir. Örnekleri aşağıdakilerle toplanabilir:

 • İdrar testi: Bu üretra bakterilerini belirlemeye yardımcı olabilir.
 • Etkilenen alanın bir sünger parçası ile temizlenmesi

Boğaz, üretra, vajina veya rektumdan bir çubukla bakteri toplanıp laboratuarda tespit edilebilir. Doktorunuz ayrıca diğer cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar için testler önerebilir. Bel soğukluğuna özellikle klamidya enfeksiyonu eşlik eder. HIV testi de cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon tanısı herkes için tavsiye edilir. Sizin risk faktörlerinize bağlı olarak cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar için ek testler de yararlı olabilir.

BEL SOĞUKLUĞUNDA TEDAVİ VE İLAÇLAR
Bel soğukluğunu tedavisini erişkinler, eşler ve bebekler olmak üzere 3 ayrı dalda inceleyebiliriz.

 • Erişkinlerde bel soğukluğu tedavisi
  Yetişkin bel soğukluğu olanlar antibiyotikler ile tedavi edilir. Tipik bir enjeksiyon şeklinde veya ağızdan tek tablet almak olarak tedavi edilebilir. İlaca dirençli Neisseria gonorrhoeae bakterileri gonore sefalosporinler olarak bilinen ilaç grubu ile tedavi tavsiye edilmektedir.
 • Eşler için bel soğukluğu tedavisi
  Eşinizin hiçbir belirtisi olmasa bile gonore için test ve tedavi yapılmalıdır. Eşiniz sizinle aynı tedavi almalıdır. Eğer bel soğukluğu tedavi oluyor ve eşiniz tedavi edilmiyorsa size yeniden hastalık bulaşabilir.
 • Bebekler için bel soğukluğu tedavisi
  Bel soğukluğu olan annelerden doğan bebeklerin enfeksiyonunu önlemek için doğumdan hemen sonra bebeklerin gözünden bir ilaç verilmektedir. Bir göz enfeksiyonu oluşursa bebekler antibiyotikler ile tedavi edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  hocam kendimden şüpeleniyorum 3 gündür bi akıntı sarımsı var penisimde ama kızarıklık falan yok arada bi kasıntı oluyor bunun sebebi nedir ve bundan kurtulmak için hangii ilacıı kulmam gerek şişkinlik falan yokk iğneden korkarım varsa bi hap bana yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  Sağlık

  Soner bey sitedeki tüm yazılar sadece BİLGİ amaçlıdır, yazılanları uygulamak yada uygulamamak size kalmış birşey. Net üzerinden bir ilaç tavsiyesi yapılmaz.

  Ben bi hekime gitmenizi öneririm, önemli bi sorun çıkmadan ve fazla geç kalmadan mutlaka hekime başvurun. tşkler.

  Sağlık

  Iyi gunler benim size bir sorum olacak erkek arkadasim benden bel soguklugu bulastigini soyluyor bende de o zamanlar akinti vardi ama suan herhangi bir akintim olmamasina ragmen kanamam var bunun bel soguklugu ile bir alakasi olabilir mi? Ve bel soguklugu ilac tedavisi olmadan da atlatilabilir mi?

  Sağlık

  kendimden şüpheleniyorum. belirti ise sadece tatlı bir kaşıntı. başka bir belirti de yok acaba bana ne olmuş olabilir?

  Sağlık

  kıçımda kan var ne olacak hocam

  Sağlık

  bel soğukluguna yakalandım ve ondan sonra penis boyunda kısalma gördüm ve size danışmak istedim önerebilceginiz bi ilaç veya öneri varmı şuan antibiyotik ve igne kulanıyorum

  Sağlık

  hocam yıllar önce bel soğukluğu gecırdım cekındığım ıcın doktora gıdıp tedavı olamadım yaklasık 6 sene oldu bır ay devam ettı akıntılar sonra azaldı gectı sandım ama suan devamlı rahatsızlık hıssedıyorum kasıntı yanma oluyo bu hastalıktan nasıl kurtulabılırım yakında evlenıcem eşime bulasmasından korkuyorum yardımcı olursanız sevınırım.

  Sağlık

  hocam ben yenı ılıskıye gırdım prezervatıf ıcınde patladı tam cıkarrııken bırsey olurmu oldu dıyelım ne yapmam gereklı

  Sağlık

  hocam 6 yıllık evliyim cocugum olmadı akut eklem romatizması geçirdim belirtileri ise okudugum kadarıyla bel sogukluguna yakın ama ne bekarken nede evliyken (eşimden başka) kimseyle birlikte olmadım ince belim çok zaman omurgalarımın her iki tarafından buz gibi oluyor ısıtamıyorum soldan varikosel ameliyatı geçirdim tansiyonum 9/6 larda seyrediyor yaşım 30 kilom 100 boyum 185 sperm testleri yaptırdım hareketli hücrelerimin çok az olduğu sağdan tekrar ameliyat olmam gerektiği söylendi bu testlerde bel soguklugu varsa belli olurmuydu yoksa ayrı bir testmi gerekiyor bide bende iltihap çıktı yardımcı olursanız sevinirim çocuk özlemiyle yanıp tutuşanları görmüşsünüzdür bende öyleyim

  Sağlık

  hocam ben bi ilişkiden bel soguklugu geçirdim ve doktara gittim ilac kullandım akıntım gecti ama şimdi baska bi sorunum var penisimin ucu sabahları birbirine yapısmıs oluyor hastalık devam ediyor olabilir mi_?? yardımınız için şimdiden tesekkür ederim

  Sağlık

  hocam ben evliyim belsoguklugundan şüpheleniyorum
  doktora gittim ankara rüzgarlıya ama ilgilenmediler
  büyük abdestimi yaparken akıntı oluyor 6 yıldır bende bu sorun var hayalarım şişmişti başlangıçta bir çocugum var 12 yaşında lütfen bana yardımcı olun

  Sağlık

  HOCAM BEN GENC BİR KIZIM KASIKLARIMDA AGRI OLUYOR VE ARKADASALARIN SOYLEDİĞİ BENZER ŞİKAYETLER BENDE DE MEVCUT ..YILLARDIR BU AGRIYI CEKİYORUM..BEL SOGUKLUGUYLA BİR ALAKASI VAR MIDIR..VARSA ŞİFALI BİTKİLERDEN HANGİLERİNİ ONERİRSİNİZ BİZLERE..SAYGILARIMLA

  Sağlık

  hocam benim penisimden sarı renkte akıntı gelmekte aynı zamanda penisim büyüdüğü anda kasılıyor ve ağrı yapıyor bu bel soğukluğu olabilrmi

  Sağlık

  HICAM BENDE 7 GÜNDÜR YANMA VAR İLAÇ ALDIM YANMA GEÇTİ AMA HALA DURDUK YERE SARİMSİ SIVI AKIYOR BEL SOĞUKLUĞU OLABİLİRMİ
  VALLA ÇOK KORKUYOM HOCAM KISIR FALAN OLMAYIZ DEMİ EN SON 3 AY ÖNCE İLİŞKİYE GİRDİM ONDAN OLURMU

  Sağlık

  hocam geçen hafta yabancı uyruklu bir kadınla ilişkiye girdim ve cinsel organımda yanma ve sarımsı akıntı var bu belirti bel soğukluğumudur oysa ilaç ne kullanmalıyım saygılar

  Sağlık

  hocam bundan 2 yıl önce kıbrısda moldovyalı bir bayanla ilişkiye girmiştim ilişkiden 1 haftasonra peni,simde yanma azda12damla kangelmişti ilaçkullanmadım 1hafta içerisinde kendiliğnden kayboldu şuan birsorunumyok acaba şuan ben de belsoğuk luğu varmıdır geçen günde kan tahlili yaptırmıştım bi,rşey çıkmamış tı lütfen hocam cevap korkuyorum saygı larımla………..

  Sağlık

  kolay gelsin hocam ben 24 yasındayim 7 8 senedir belsoguklugu hastalıgım var.özel hastaneye gittim antibiyotik kullandım olmadi yaramadi.ondan sonra igne verdiler onuda kullandım oda yaramadi.hocam ben her wc den sonra banyo yapmak zorunda kalıyorum hastalıgım geçmiyor ne olursunuz bana yardimci olun artık çok sinir sistemlerim bozuldu.şimdiden çok teşekkürler..

  Sağlık

  hocam ben ilişki sonrası akıntı şişkinlik acı ve idrar yollarında yanma beliriyor ve iç çamaşırım tamamen batıyor çok rahatsızım eczaneden 750 mglık combicid antibiyotıiği aldım aradan 2-3 geçmesine rağmen bu ilacı kullanmamın birinci günü olması bu rahatsızlığımın sonuna ulaşabileekmiyim acaba korkuyorum ütfen yardımcı olursanız sevinirim

  Sağlık

  hocam ben ilişki sonrası koyu akıntı yanma şişkinlik ve acı çekiyorum aradan 3-4 gün geçmeden combicid adında 750 mg lık ilaç kullanıyorum sdcacaba geçermi yada etkileri ilerde büyürmü ve ne zmn biter yardımcı olursanız sevinirim

  Sağlık

  mrb hocam . sorunum? ben iki yila askin oldu bel sogukluguna yakalandim dorktora gitim igne vuruldum ama bir sonuç alamadım bir seferinde 10 tane 2nicisinde 1 3ncüsünde de 1 igne vuruldum ama bir sonuç alamıyorum (bunu kendimden utanarak soylemek zorundayım ben kendi hemcinsimle beraber oldum ondan kaptım bu ileti kurtulamıyorum sizden yardim bekliyorum ) tşk ederim

  Sağlık

  mrhb hocam yaklasık 1 ay önce bi ilşkiye girdim benim şüpe
  ettigim bulgular kaşıntı idrar esnasında yanma bu gün idrar yaparken sankı tıkanmış bişi çıkar gibi akıntı aktıgını gördüm sarı renge dönük bi akıntı pantolonum penisimin ucuna temas ettiginde acı hissi duyuyorum hocam panik içerisindeyim pisikolojim alt üstü oldu yorumlarınızla yardım ederseniz sevinirim

  Sağlık

  hocam yaklaşık 60 gun once ilişkiye girdim once kıdıklanma sanra ıgrarda yanma ve son gunlerde akma oldu bel soguklugu dıye supelenıyorum yardım

  Sağlık

  hocam ben eski bir kız arkadaşımla ilişkiye girdim ertesi gün idrar yaparken yanma ve testilerimde şişlik falan ve çok cinsel istek olmaya başladım bende eczaneden ilk önce hap aldım kullandım ama iyi gelmedi sonra 6 tane antibiyotik iğnesi yedim düzeldi gibi oldu ama testileirmde şişlik kaldı sonra doktora gittim ilaç verdi kullandım idrar testi yaptı sonrada siperm testi yaptı..doktor bana dedi tıp dilinde bişeyin yok ama bende cinsel istek aşırı derecede çok olmaya başladı sabah akşam cinsel istek içerisindeyim sizce bu normalmi hocam şüphe içerisindeyim

  Sağlık

  hocam ben 1,5 senedir bel soguklugu hastasıyım tedavide igne olmadan hap ullanarak geçmesini istiyorum sizce geçermi ve hangi ilaçtan kullanmalıyım?

  Sağlık

  hocam yaklasık 1 haftadır yanmayla baslayan akıntı ve kanamm var bugun ögrendım belsoguklugu olmusum tabıkı yarın doktoro gıdıcem ama merak etdıyorum acaba buyuk sıkıntılara yol acarmı kalıcılıgı varmı

  Sağlık

  hocam 20 ay once falan belsoguklugu oldum ılacları kullnadım akıntı falan kesıldı suan bacaklarımda agrı var bırde yanma ve ıdrar yaptıktan sonra damlamalar hıssedıyorum rahatsızlıgım devam mı edıyor sızce tsk

  Sağlık

  hocam 5 sene önce yabancı kadınla ilişkiye girdim yanma ve idrar yapamadım bir hafta sonra kendiliğinden iyileşti şimdi benim çocuğum olurmu olmazmı şüpheleniyorum ben bekarım

  Sağlık

  rahatsızlığım 6 ay içerisinde 4 defa nüksetmesinden başladı en son 01/03/2009 tariihnde oldu önceleri sistit tanımı konuldu fakat.rahatsızlığımda idrarımı yapamama,yanma,ve kasıklara kadar sancı oluyor.sık idrar isteği fakat içtiğim suyun 1/3 oranını idrarla ancak atabiliyorum.fakat gözlemimde bağırsaklarıdada bir problem ortaya çıkıyor.önce ishal ve anüs bölgeisnde yanma hatta tahrişe bile neden oldu.daha sonra kabızlık ve şişkinlik.yapılan tetkiklerde idrar kültüründe üreme olmadığı ,idrar atahlilinde her sahada 5-6 lökosit,nadir eritrosit,nadir epitel hücre.idrar rengi sarımsı.ultrason temiz.fakat son zamanlarda farkına vardım iç çamaşırımda sarı bir lekeler olduğunu gördüm.tabi buda benim cinsel ilişkiye girdim bayanlardan şüphelenmeme neden oldu.bu rahatsızlığımı en kısa yolda ve çabuk nasıl tedavi etmem gerekiyor.yada yapılacak başka tetkiler nelerdir.kullandığım ilaçlar tavanic 500mg ,dolerex ekstradan aldığım piyelosepttyl.04/03/2009 başladım

  Sağlık

  merhaba hocam ben hamde 17 yaşındayım ve erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ten sonra vajinam da koku ve agrı oluşmaya başladı acaba bel soguklugu olabilir mi ve ayrıca kasıklarım da agrı yor ama bu agrı sürekli var ve benim adet döneminde fazla kan kaybediyorum bunun bel sogukluyla alakası var mı bilgilendirirseniz sevinirim şimdi den teşekkürler yaşım ufak oldugu için acıkcası cekindim doktora gitmeye iyi günler

  Sağlık

  eşim 1 ay önce yabancı kadınla sürekli bir ilişki yaşadı 10 gündür penisinde akıntı yanma şikayetleri var şimdi o akıntı bendede baş gösterdi sizce bel soğukluğumudur tedavi için ne yapmalıyız

  Sağlık

  hocam 2ay once bır bayanla ılıskım oldu.bel sogukluguna yakalanmısım.6adet rozefın kullandım akıntı gecmedı.sonra monodox hap kullandım hala gecmedı akıntı .yardımcı olursanız sevınırım.neden gecmıyor akıntı

  Sağlık

  hocam bende akıntı var boyle asırı derecede geıl ama ıc camasırıma baktıgımda aralıklı aralıklı damla damla yalıymıs sadece hafıf sarımtırak renklı ve bagzen kasıntı oluyor ayrıca penısımın ucunda batma oluyor!sızce bel soguklugumudur yaklasık 3 hafta once bı ılıskım oldu korunmadım ondan mıdır? tedavısı ıcın ne yapmalıyım cok tsk.

  Sağlık

  Merhaba hocam;
  Erkek arkadaşım kendısınde beI sogukIugu oIdugunu ögrendı. Ben de kendımden supheIenmeye başIadım. Acaba muaneye oImadan önerebıIecegınız bır ıIaç varmı? koruma amaçIı ama bende hıç bır beIırtı yok ne akıntı ne sık ıdrar ne yanma nede kanama hıç bışı yok ama yıne de önIem ıçın önerebıIecegınız bır ıIaç var mı.

  teşekkurIer.

  Sağlık

  hocam erkek arkadaşımda kaşıntı idrarı yaparken yanma ve kızarıklık oluşmuş internette araştırdığımıza göre bel soğuklu yazıyor olma riski varmı neden olur olursa kolay tedavisi varmı lütfen yardımcı olun bize erkek arkadaşım bişey olucak diye çok korkuyor.hocam ayrıca cinsel yoldan bayanada geçer mi yardımlarınız için çok sağolun

  Sağlık

  meraba hocam benımde sorunum ıdrarrım bazı zmanlar sarı koyu yanı turuncu anımsatır gıbı oluyorr ama yanma acıma kasıntı gıbı vss olylar olmuyor cevabınızı beklıyorumm

  Sağlık

  hocam geçen yaz eşim bir ay yurt dışında bulundu. döndukten on gün sonra bodruma tatile gittik. ben vaginaya eşimin traş bıçağını kullandım.Bodruma gitmeden bir iki gün önce akıntı ve vajina girişinde yaralar oldu.Yaralar çoğaldı ben Bodrumda çok hastalandım.Doktora daha önce böyle hic hastalanmadığımı beni kurtarmasını söyledim…neyse üç tane iğne ve bir sürü ilaç kullandım.Ankaradaki kadın doğumcumada eşimden geçmiş olabilir mi dedim hayır dedi.inandım eşimede inandım Doktorlar tıbbi değim kullandı hastalığın bel soğukluğu olduğunu ve bende frengi arandığını internetten öğrendim.Söyleyin lütfen acaba diyorum onun traş bıçağını kulnmamdan bende vajinada bir sürü yara çıkmasına neden olablir mi napıyım eşim şimdi yine yurt dışında hasta olmak istemiyorum onun hasta olup olmadığı kan tahlilinden çıkar mı saygılar

  Sağlık

  hocam 2 ay önce bel soğukluğu hastalığına yakalandım 3 ayrı hastaneden dr gittim hepside farklı antibiyotik iğne verdi en sonunda Roçehin adlı iğneden 6 adet kullandım ama akıntı azda olsa devam ediyor ayrıca penis çok küçüldü dr a gidiyorum test falan yapmadan gönderiyorlar ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim

  Sağlık

  Bel soğukluğu cinsel birliktelik olmadığı haldede kişilerde kendiliğinden oluşabilir mi?yoksa sadece cinsel birliktelik sonucu mu oluşur?sorumu cevaplarsanız çok memnun olurum ilginiz için şimdiden teşekkür ederim….

  Sağlık

  kız arkadaşım 2yıla aşkın süredir benim dışımda kimseyle ilişkiye girmedigini sölüyor bende aynı şekilde ama ben nedense bel soguklugu kaptım…. bu hastalık nekadar süre bünyede kalabilir ben ondan kaptıgıma eminim.yardımcı olursanız çok sevinirim

  Sağlık

  Hocam yaklaşık 2 ay önce bir ilişkiye girdim ve mikrop kaptım 10 gün içinde akıntı ve yanma başladı bactrim kullandım iltihap kurudu ve akıntı kesildi ama yanma ufak ufak devam etti aradan 15 gün geçti ve akıntı sarı renkte akmaya başladı rocephin iğnesinden kullandım 4 kez vuruldum iğneyi bıraktım ve tekrar akıntı başladı şimdi yanma daha çok oldu ciflosin 500 mg a başladım bugün bu antibiyotikten sonuç alırmıyım yada önereceğiniz başka ilaç varmı şimdiden teşekür ederim yardımlarınız için

  Sağlık

  bel soğukluğunun boğazdaki belirtileri nelerdir??
  soruma cvp alabiilirsem çok memenun olacağim teşşekkürler

  Sağlık

  hocam benim sorunum benim öyle akıntı değil ama büyük tuvalete çıkın ca idrar yaptıktan sonra akın tı geliyor rengi normal ama çok feci yanma oluyor yan ma her zaman oluyor ve akıntıda yeni yeni başladı lütfen bana yardım edin şimdiden teşekkürler

  Sağlık

  Hocam 6 Ay Önce Bir Kadınla İlişki Sonrası Bel Soğukluğuna Yakalandım Ve Doktorun Verdiği İlaçların Faydası Olmadı Rocephin İm 1 Gram Tüplerden 2 Tane Kullanmam Gerekirken Ben 1 Tane Kullandım Yaklaşık Bugüne kadar herhangi bir problem yoktu ancak şu bir kaç gündür penisimde ağrı var yardımcı olurmusunuz?

  Sağlık

  hocam 3 kadınla bir haftada ilişkiye girdim penisim de aşırı kaşıntı ve hafif yanma var ilaç kulandım eczanede geçmedi akın tı devam ediyor

  Sağlık

  hocam benim penisimden akıntı geliyo ama hiç bir şekilde agrı yada idrarımı yaparken yanma hissetmiorum kız arkadaşımla sürtünme yolu ile ilişkiye girioruz ona da bulaşmış olabilir mi eger bende var çok merak ediorum lütfen bana yardımcı olun cevabınızı bekliorum teşekkürler.

  Sağlık

  merhaba hocam iyi günler ben 2008 6. ayında bi kadınla beraber oldum ve bu bel soğukluğu hastalığı bana bulaşdı penisimde kabarıklaar kızarıklar hatta zaman zaman yaralar bile oluşdu sonra ben doktora gittim tmm yaralar geçmiş dedi 5 gün başalmadan gel sperm testi yapacaz dedi ama ben gitmedim şimdi tekrar yara oluşdu ne yapmalıyım ama sıvı atıntısı yok teşekkürler!!

  Sağlık

  bel soğukluğu hastalığı sadece cinsel yollamı bulaşır lütfen yardımcı olurmusunuz

  Sağlık

  hocam bende 3 haftadır akıntı var idrar yaparken yanma oluyur hangi ilaçları kullanmam gerekir yardımlarınız için teşekür ederim

  Sağlık

  bel soğukluğu hastalığı sadece cinsel ilişkiylemi bulaşır

  Sağlık

  hocam? ben 3 hafta önce ilişkiye girdim geçen hafta farkettim bel soguklugunu antibiyotik ilaç kulandım akıntım şimdi yok ama evliyim eşimede bulaşmışmı bulaşmışsa ne yapmalıyım ??

  Sağlık

  arkadaşlar size tavsiyem hemen bir üroloji doktoruna görünün bnmde başmda wr şu anda ilaç tedavisi ile 1 hafta 10 gün bir süre içerisnde düzelceğimiş söled,i

  Sağlık

  sag yumurtalıgım uçu sivri. ve diğerinden büyük. nedeni nedir. tedavi olmam şartmı.

  Sağlık

  eşimle cinsel ilişki sonra sı ikimizdede yanma olduna ve bizi korkuttu hocam bununla ilgili ne olabilir cevabınızı bekliyorum ne tür bir tedavi olmamız gerekiyo

  Sağlık

  hocam ıkı gun once basladı bu ıdrar yaparken yanma sora farkettım kı penısımı sıkınca ıcınden beyaz bı akıntı gelıyor ıc camasrımda da kucuk lekeler bırakıyor…belsoguklugumu yoksa ıdrar yollarında ıltıhapmı? yardım………..

  Sağlık

  2 HafTa once kız arkadasımla cınsel ılıskıye gırdım 1hafta sonra akıntı penısde ıdrar a cıkarken yanma var bel soguklugu dıe yazıor bunun kolay tedavısı varmı ??? ilacla filan

  Sağlık

  hocam meraba..ben daha once bikere daha bel soguklugu olmuştum,hap kullanarak kurtulmuştum.. şimdi yine aynı hastalıga yakalandım.. cok az şekılde sıvı gelıyor penısımden..ilkinde boyle degıldı,daha koyu v daha cok gelıodu.buseferki daha az,camasırımda leke bırakcak kadar..
  igneden korkuorum..
  yardımcı olursanız sewınırım..!!!

  Sağlık

  hocam bnde bilmiyorum ama süpeleniyorm tatlıbir kaşıntı var bide hep akıntı varmış gibi geliyo ama akmıyo piskolojik midir neder sürekli bakıyorum akıntıya ama yk yane

  Sağlık

  hocam cevapları burdan verseydin de benzer sorunları olan bizler de cevap bulabilseydik :S
  neyse benim de sorum olucak… dün akıntım olmaya başladı.. Yani bel soğukluğu kaptım. Askerden 2 hafta önce geldim ancak cinsel ilişkiye girmedim. nişanlıla oral sex yaptık.. O zaman tek ihtimal hastalığı ondan kaptığım anlamına geliyor. Bu nişanlımın ben yokken beni aldattığı anlamına da gelir mi? böyle bişeyi yapacak en son insanlardan olduğunu düşünüyorum ve bu düşünceme de sadık kalmak istiyorum. Yani bu hastalık kendi kendine oluşma ihtimali yokmu? bu hastalık hep cinsel yolla bulaşıyoprsa bunun bir başı yok mudur yani? yani aldatıldım mı onu merak ediyorum… önemli bir konu acil cevap yazarsanız sevinirim. evlilik kutsal çünkü öyle bişey varsa evlilik yapmaya da gerek yok…

  Sağlık

  hocam,2 hafta önce bir bayanla ilişkiye girdim,sarı renkte bir akıntı gelmeye başladı,belsoğuklu oldum büyük ölçüde,nasıl kurtulabilirim bu hastalıktan sayın hocam lütfen bana yardım edin…

  Sağlık

  kolay gelsin hocam ben 23 yasındayim 8 senedir belsoguklugu hastalıgım var.hastaneye gittim antibiyotik kullandım olmadi yaramadi..hocam ben her wc den sonra banyo yapmak zorunda kalıyorum hastalıgım geçmiyor ne olursunuz bana yardimci olun artık çok sinir sistemlerim bozuldu.şimdiden çok teşekkürler..

  Sağlık

  mrb. hocam bnde yanma yok sadece yaglı bı sıvı gelıyor.napıcam bılmıyorum .psikolojım cok bozuldu ltfn yardım edın .yardımlarızın ıcın ALLAH razı olsun

  Sağlık

  ben hastalığa yakalandım ilaç kulandım 4 gün oldu fakat sabahları emin olamıyorum sanki birdamla akıntı varmı yoksa idrarmı çözemedim

  Sağlık

  iyi günler
  benim de akıntı şikayetim olmuştu ve doktora gittim idrar tahlili yaptırdı ve enfeksiyon olduğunu söyleyip antibiyotik verdi.kullnadıktan sonra geçer gibi oldu ama geçmedi bu sefer başka doktora gittim.iki rocephin iğnesi ve ardından iki haftalık antibiyotik verdi.o zaman geçmişti fakat sonraları tekrar akıntı başladı. son doktor idrar ve meni tahlili istedi ve temiz çıktı. üretrit teşhisi koydu. potant(levofloksasin) yazdı ve 4 hafta kullanmam gerektiğini söyledi. şu an 3. haftadayım fakat arada ağrı hissediyorum. akıntı şimdilik yok fakat tam olarak geçtiğinden nasıl emin olabilirim? zira cinsel hayatım askıda. oral

  Sağlık

  iyi gunler hocam benım bel soguklugu gecırıyorum galıba ama bı turlu doktora gıdesım gelmıo utanıyorum doktora soylemekten devamlı akıntımoluo pekı ılcı veya tedavısı varmıdır hemen hemen 15 20 gudur var arkadaslarım gecer dedıler ama gecmedı bı care bulabılırmısınız hocam pekı bu hastalık bulasıcımıdır onumuzdekı ay evlenıyorumda oyuzden soruyorum cevabınızı beklıyıorum saygılarımla

  Sağlık

  merhaba hocam.. 2 ay once bir ilşkiye girdım ve sarı yeşil’imsi akıntı, tatlı bi kaşınma ve penisimde yanma durumu ortaya çıkdı. sızce hangi ilaçları kullanmalıyım? SAYGILARIMLA…

  Sağlık

  4 yada 5 hafta önce korunmasız bi ilişki yaşadım.ve penis ucunun alt kısmında tatlı bi kaşıntı ve idrar yaparken yanma oluyor.ve belli olmayacak şekilde sarı renkli ve gayet sıvı şekilde ufak akıntılarım oluyo.bel soğukluğundan şüpeleniyorum.doktorada gidemiyorum.sorumu cevaplarsanız çok sevinirim.korkuyorum.

  Sağlık

  hocam benim penisimin başında sivilce var. o sivilce geçiyor baş kısmında baska yerden cıkıyor. sivilce kırmızılı, kabarık, yeri geliyor beyaz gibi ama penisimde yanma yok akıntı yok kaşıntıda yok. hadi alt kısımlarda da var sivilce gibi ama onların kıl kökü oldugunu biliyorum hocam bu penis basındaki sivilce neden oluyor bende. uzun zamandır var neden oluyor ki hiç bir zararı yok bana.beni bilgilendirin lütfen. doktorada gidemiyorum ama bi kremi ilacı varsa söyleyin yada zamanla gecermi onun bi zararı olurmu bana

  Sağlık

  merhabalar hocam ben 25 yaşında bir GAY’im erkek arkadaşımda aynen gay ve şuanda partnerimde anal bölgesinden sarı koyu renkte sperm kıvamında kötü kokulu ve büyük tuvalatini yaparken bu tarz bi sıvı gelmekteymiş sanki çok tuvaleti varmış gibi hissetmekte sık sık tuvalete gitme ihtiyacı duymaktadır ve bunu yaparken acı hissetmektedir anal bölgede kaşıntı olduğunu söylüyor,bu acaba bel soğukluğu olabilirmi çünki bende aylar önce bel soğukluğu olmuştum ve kendisi ile cinsel ilişkiye girdim acaba onun anal bölgesinin mikrop kapmış olma ihtimali nedir???

  Sağlık

  hocam penisimde işerken yanma oluyor kıbrısta ogrencıyım ve baya kadınlarla ılıskıye gırıyorum genelde hayat kadınları ve penısımde ıserken cok kotu bır yanma var sizce nedir

  Sağlık

  4 yada 5 hafta önce korunmasız bi ilişki yaşadım.ve penis ucunun alt kısmında tatlı bi kaşıntı ve idrar yaparken yanma oluyor bide gözlerimde hafif batmalar oluyor .herhangibir akıntı yok fakat .bel soğukluğundan şüpeleniyorum.doktorada doktora gittim idrar tahlili yaptırdı fakat herhangi bişey çıkmadı cıpro ve tetradox verdi onları kullandım fakat penisimin ucundaki yanma geçmedi bel soğukluğunu anlamak ne gibi testler yaptırmalıyım önerebileceğiniz bi ilaç varmı yardımcı olursanız sevinirim

  Sağlık

  hocam mrblr ben bel soğukluğundan şüpheleniyorum sadece bi kişiyle birlikte oldum oda sadece benmle olduğunu söylüyo aynı rahatsızlık birlikte olduğum kişidede mevcut o doktora gitti ama ben gitmedim biraz çekiniyorum iğnedende korkuorum ne yapmalıyım bu hastalık bize nasıl bulaşmış olabilir

  Sağlık

  arkadaslar ben rusyada bu hastaliga yakalandim VE MOSKOVADA O KADAR IGNE VURULDUMKI SAYISINI BILE UNUTTUM BANA BIR FAYDASI OLMADI SADECE AKINTI BIRAZ KESTI AMA YINE AKMA VE YANMA VARDI VE TURKIYEYE GELMEK ZORUNDA KALDIM korkmayin sakin olun lutfen eczaneye gidin ve – oraceftin – DENEN ILACI ALIN BU ILACIN HEM IGNESI VAR HEM TABLET OLANI HATTA ALIRKENDE SORABILIRSINIZ BU ILAC NE ISE YARIYOR DIYE TUM ARKADASLARA SESLENIYORUM LUTFEN KENDINIZE GELIN

  Sağlık

  yakşalış 7 ay önce bel soğukluğu geçirdim ilaçları aldım iğne vuruldum akıntım tam olarak bitmedi azda olsa akıntı devam ediyor tekrar tahliller yaptırdım temiz çıktı bi doktor normal akıntı dedi fakat idrarım geldiğimde sanki gereğinden fazla şişiyor sidik torbam ve rahatsız ediyor nedeni ne olabilri…

  Sağlık

  selam ..benim yaklaşık bir yıl önce bel soğukluğu vardı (test yaptım diğer hastalıklar yok) bir iğne yaptım ..tedradox ilacı kullandım geçmişti…akıntı kesilmişti..ama aradan neredeyse bir yıl geçti akıntı tekarar başladı …ne yapmalıyım hangi ilacı kullanmalıyım

  Sağlık

  yesile çalar bir akıntı var son günlerde çok da rahatsız ediyor acaba bu tehlikeli midir?

  Sağlık

  slm hocam benım sorunum cinsel organımın içinde uç tarafında tatlı tatlı kaşıntı var elimi cinsel organımdan alamıyom ,idrarımı yaparkende yanma oluyo bel soğukluğu olabilirmiyim ama akıntı yok bende bu sorun başlayalı bir hafta oldu ??? sorunum ne bana yardımcı olursanız sevinirim tşk ler????

  Sağlık

  sebepsiz yere penisimden beyaz saydam sıvı geliyor yada en ufak heyecan verici bir sahne dahi göresem tv de bu oluyor ağrı vb. başka hiçbir rahatsızlığım yok bel soğukluğu mudur eğer öyleyse tedavi konusunda yardımınızı bekliyorum.

  Bel soğukluğu olduğunu düşünmüyoruz. Bazı bünyelerde bu tür sıvıların gelmesi normal olabiliyor. Fakat sz Yine de bir doktora görünün. Bu szin için daha iyi olacaktır. Geçmiş Olasun.

  Sağlık

  hocam kendimden şüpeleniyorum 3 gündür bi akıntı sarımsı var penisimde ama kızarıklık falan yok arada bi kasıntı oluyor bunun sebebi nedir ve bundan kurtulmak için hangii ilacıı kulmam gerek şişkinlik falan yokk iğneden korkarım varsa bi hap bana yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  Sağlık

  hocam geçen hafta yabancı uyruklu bir kadınla ilişkiye girdim ve cinsel organımda yanma ve sarımsı akıntı var bu belirti bel soğukluğumudur oysa ilaç ne kullanmalıyım saygılar

  Sağlık

  slm hocam bel soğklugu kan tahlilinde cıkarmı

  Sağlık

  Gonore misiniz nongonoksikmisiniz klamidya var mı?

  benm tedavim
  rocephin 1mg IM 3 gun 24/1
  cipro 10 gun 12/1
  tetradox 10 gun 12/1 ile geciyor bu sürede hicbir ilişkiye girmedim ve artık biliyorumki bir kere hasta olduğum icin bagısıklığım zayıfladı bizler diğerlerine gore daha cok bulaşma riskine sahibiz bundan sonra daha dikkatli olmalıyız. Ben size ilaç tavsiye etmedim yanlıs anlamayın kendi tedavimi yazdım gecti.

  Sağlık

  slm hocam benım sorunum cinsel organımın içinde uç tarafında tatlı tatlı kaşıntı var ,bel soğukluğu olabilirmiyim ama akıntı yok sankı penısımın un kısında içe dogru bır madde var gıdı tatlı kaşıntı var …. 4 gundur … sızce aıds olma ıhtımalı varmı yoksa bel soguklugumu … yardımcı olursanız sevınırım

  Sağlık

  penisde akinti ve idrar yaparken yanma ve kasinti var bu hastalik aidse yol acabilirmi?ben birisiyle iliskiye girmisdim ama kondomsuz yaptim ama arka tarafdan yaptim cok korkuyorum

  Sağlık

  slm hocam benim idrar yaptıkdan sonra penisimde acıma oluyo ayrıca 2 aydır benden sperm yerine pis kokulu su renginde bir sıvı salgılanıyor.bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  Sağlık

  slm hocam 6aydir evliyim belsovugu oldum cocugum olmuyor ne yapmaliyim

  Sağlık

  slm hocam bel sovuklugundan gelen bilinmeyen hastaligi tedavi etmek mumkunmudur lutfen yardimci olun tesekurler

  Sağlık

  hocam 4 gün onca sabah dusa gırdım aksama usuttum. ertesı sabah wc gittiğimde yanma hissettim ve idrarımın tamamını bitiremedim. İlişkiye girmedim etmedim akıntıda var yorumlara baktım bayağı bi korktum bi yardımcı olun…

  Sağlık

  hocam ben evliyim şeytana uydum kondom kullanmadan dışarıda başka bayanla vajinal ilişkiye girdim aradan bikac gün sonrada eşimle birlikte oldum şimdi ise idrarımı yapamıyorum penis dibi, penis ucu idrarımı yapamayacak kadar acıyor doktora gittiğimde akıntı yoktu dr da bana ciprasid yazdı 10 tablet kullandım şimdi akıntı var aksi gibi bu hastalığı farketmeden eşimede bulaştırdım ne yapmalıyım evliliğim risk altında eşimde henüz bi belirti yok yakında başlar nasıl bi yol izlemeliyim eşim bu hastalığın sadece cinsel ilişki ile bulaşabileceğini bilir bana yardım edin lütfen.

  Durmunuza üzüldüm keşke önceden düşünebilseydiniz de helaliniz olan eşinizden başkasıyla yatıp kalkmasaydınız. Fakat olan olmuştur belki de evliliğinizi kurtarmanın yolunu arıyorsunuz. Ben eşinizle konuşmanız ve durumu olanca açıklığıyla anlatmalısınız. Bu durumun çok sert karşılık bulacağını bilmeli ve ona göre ciddi bir sabır yoluna girmiş olduğunuzu bilmelisiniz. Şunu unutmayınızki dürüstlük her zaman daha iyi bir yoldur. Bunun haricinde durumu doktorunuza anlatarak birlikte bir çıkar yol da arayabilirsiniz. İlaçları eşinize hissettirmeden vermek de bir yol fakat ben bu yolu tavsiye etmiyorum.

  Sağlık

  merhaba hocam 25 yasındayım.daha önceden bel soğukluğum wardı ilaç kullandım geçti.ve şu anda yenıden başladı ne yapmalıyım sigortam yok doktora gidemiyorum.sürekli akıntım oluyor kız arkadaşımla telefonda konusurken bile akıntım oluyo hangi ilacı kulklanmamı tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler.

  Sağlık

  bende hasta oldum ankarada yaşiyorum ve erkek icin doktor ben bulamadım keske bir iyi doktor adi soyleceksiniz ama ankrada olsun

  Sağlık

  merhaba hocam bel sogukluguna yakalandım doktoruma baş vurmakda biraz gecikdim ve haliyle ilaçlarımı geç kullandım ve geç kalmamla eklem yerlerimde hareket kısıtlıgı acı verme donma yanmalar başladı ve üroloji doktoruma durumu izah etmeme ragmen eklem yerlerenin benle alakası yok diyor ve bel soguklugundan dolayı oldugundan eminim ne yapmalıyımmm saygılar şimdiden çok teşekkür ederim…

  Mutlaka bir ortopedi uzmanına görünmelisiniz. Ortopedi uzmanına durumu olduğu gibi anlatmanızda fayda vardır. Geçmiş olsun

  kerem

  Merhaba, Hocam 6-7 sene önce bel soğukluğu geçirdim eşimle birlikte antibiyotik tedavisi oldum ama çocuğumuz olmuyor acaba tam bir iyileşme olmadı mı tekrar test falanmı yaptırmam gerekir saygılar.

  fatih

  merhaba.ben yaklaşık olarak 6-7 aydır hiçbir şekilde cinsel ilişkiye girmedim [öpüşmek dahil] ama bende de tüm bu belirtiler mevcut. kesinlikle belsoğukluğuna yakalandım. yıllar öncede yakalanıp tedavi olmuştum. onun için hastalığı tanıyorum. nasıl yakalandığımı merak ediyorum. ve bugün doktora gidiyorum. saygılar.

  Sedat

  Hocam ben yurt dışindayım prezartıf kullanmada bir kaç defa ilişkiye gırdim doktora gittim 1 ay tedavi gördüm ıgne antibiyotik falan ve penisin ucundan 3 defada igne vurdu tedavi bitti 15 gün falan oldu şımdı akintı ara sıra oluyor ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim

  ali

  hocam bel soğukluğuna yakalandım duzenlı olarak 10 gun falan antıbıyotık aldım.fakat bana soylenen antıbıyotıkle gecmeyeceği iğne tedavisiyle geçeceğini soylediler.ilacı aldıktan sonra akma falan olmadı suan gemıdeyım ayrıca sizce hastalık geçmişmidir saygılar

  cemil

  slm hocam , bende kendımde bel soguklugumu var dıye sorup duruyorum ınternetten tedavılere ve ılaclara bakıyorum doktora gıttım daha öncelerı bıkac kez antıbıyotıkler ve bır adette ıgne yazmıstı ama onlardan sonra yıne tekrar ettı sımdı aynı ıgneden 6tane daha alıp extra antıbıyotık kullanmayı dusunuyorum umarım bu sefer basarılı olurum , yanma yok kalmadı daha dogrusu uzunca da zaman gectı ışımden dolayı ızın alamıyorum özellerıde arastırdım h.sonu kımse polıklınık yapmıyor, sabahları kontrol edıyorum ılk ıdrardan önce cok az sarımtırak renkte bı sıvı gelıyo gun ıcerısınde ıse grımsı bı renge bürünüp bellı belırsız bı sızı oluşuyo uc bölumunde , hem penısılın grubundan hemde tetradoks grubundan bırer antıbıyotık alarak 6 tanede ıgne yaptırmayı dusunuyorum 1 aydırda bu yuzden ılışkıye gırmek canım ıstemıyo acıkcası kafamı takıyorum benı bu konuda bılgılendırırsenız cok memnun olurum şimdiden ilginize tskr ederım

  merıh

  hocam bel soguklugu oldum doktra gıttım ve bana agumentın dıye bıt antıbıyotık verdi bu ılac yeterli olurmu tedavı ıcın ve test yaptırdım bırseyın yok dedı doktor fakat akıntı devam edıyor bende normal mı bu ?

  cem

  Bende bel soğukluğu yasiyorum doktora gittim igne ve ilac verdi 2 gundur kullaniyorum dun gece gözlerimde kanlanma ve bu sabah goz pinarlarimda capak cikti gözume de bulasmis midir tedavisi var midir cok tedirginim yardimci olurssniz sevinirim.

  ömer

  slm hocam cinsel organımda 2 gün önce başlayan sarı ya yakın akıntı hala devam ediyo sık sık tuvalete cıkma ihtiyacı duyuyorum kasıklarımda da biraz ağrı hissediyorum suan yurt dışında oldum için doktora gitmek istemiyorum fakat daha 3 4 ay daha burda kalcam sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız cok sevinirim …

  Ağrılarınız arttığında ve bu ağrılara ateş eşlik etmeye başladığında iltihabi bir vakadan şüphelenebilirsiniz. İltihap ciddi bir sağlık sorunudur. Sonuçlarının ne olacağını kestiremezsiniz. Diğer yönden cinsel yolla bulaşan hastalıklardan bel soğukluğu gibi hastalıklar da akıntılara sebep olmaktadır. Her halükarda bir doktora başvurmanız gerekli ve şarttır. Karar sizin.

  bora

  ıyı gunler hocam ben 26 yqsındayım hemen hemen 8.9 yıldır bı saydam cam gıbı yogun bı akıntım var kac seferdır doktora gıdıyorum ılac yazıyor antıbıyotık 2 tane reccopın ıgne yedım ama bır turlu fayda etmedı ıdarar tahlılerı nu menı kulturlerı yaptırdım bı sefer enterecocous spp uredı en son da menıde yıne bu sefer escherıchıa colı son zamanlarda ıdrar yaparken yanma sık ıdrar yapma hıssı duyuyorum ama az ıdrar yapabılıyorum bunun ne olabılme ıhtımalı vardır lutfen cevaplarsanız

  osman

  iyi günler hocam ben 18 yş bel soğukuluğuna yakalandım allah rızası için bana yardım edin ve doktora gitmeye üşeniyorum hocam allah rızası için bana yardım edin lütfen çook korkuyorum bu hastalıktan allah rızası için bana yardım edin ….

  gökhan

  iyi günler hocam ben belsoğukluğunun farkına varmadan eşimle ilişkiye girdim ve eşim hamile kaldı ve daha sonra hastalığımı fark ettim sevincimin yerine korkulara bıraktı hocam bebeğimize bir şey olurmu bize neyapmamıza yardımcı olurmusunuz şimdilikte tskür edrim

  bekir

  hocam benim idrarda sıkıntım yok beyaz bi yag akıntısı gibi bi akıntım var vede penisimin ucunda yanma var bunun sebebi sizce ne olabilir

  uğur

  Hocam ben 25 gün once bel soğukluğuna yakalandım ve iyileştim.Hayat kadınına sordum sende aids varmı diye yok dedi ama ben korkuyorum aids olmuş olabilirmiyim ve bir kadında hem aids hemde bel soğukluğu olabilir mi

  ozanuc

  hocam ben 35 gun once supeli ilişkı yasadım ama bel soğukluguna yakalandım 7ci gun 16cı gun zıtrotex ve 5 tane rocephın kullandım ama sımdı sol testısım de şişme ve sagtestısım de agrı var bırde karıntarafım agrı yapıyor ve bobreklerım de sancı yapıyor sızce nedenı ne tr de değilim lutfen yardımcı olun bana sckorum ultrasyon yapıldı ıltıhap var dedı ama urolojı deıl acıl idrar testınde iltıhap goruluyor ne yapmam lazım lutfen yardımcı olun bana. Son olarak bir kişide hem bel soğukluğu hemde AİDS olabilir mi?

  Bel soğukluğu Hastalığı hemen iyileşen bir rahatsızlık değildir. Bir zaman bu tedaviye dikkat edeceksiniz. Ağrılarınız ve iltihaplı durumlarınız normaldir. Tedaviniz bittiğinde bu durumlar da kendiliğinden yok olacaktır. Evet bir kişi hem bel soğukluğuna yakalanıp hem de AİDS hastası olabilir. Tedaviniz devam ederken bir de eliza testi yaptırmanız faydanıza olacaktır. Değerli ziyaretçimiz geçmiş olsun dileklerimizle beraber söylemeden geçemeyeceğiz. Yasak ilişkiler hem dini kaynaklar açısından hem de insani-kültürel kaynaklar açısından sakıncalı görülmüştür. Eğer bu kurallara dikkat ederseniz daha kaliteli bir hayat yaşamış olursunuz.

  cagdas

  hocam ben bir iliski sonrasi bel sogukluguna yakalandim doktora gitmeye cekindim ama sonra cesaret toplayip dontora gittim idrar tahlili yapilsiktan sonra bir tane igne iki kutuda antibiyotik kullandim 1 ay akinti kesildi daha sonra tekrar basladi tekrar doktora gittim ve iki kutu daha ilac verdi onlarida kullandim 10 15 gun yine akinti kesildi sonra tekrar basladi bu sefer baska bir doktora gittim ve tekrar test yapildi doktor bir sorunun olmadigini zamanla gecicegini soyledi sizce guvenmelimiyim baska doktorlarada basvurmalimiyim?

  evet güvenmelisiniz. Testler genelde güvenilirdir. Ancak rahat etmeniz açısından başka bir doktora daha gitmenizde fayda vardır. Bel soğukluğu tedavisi uzun sürebilir. Bazı durumlarda akıntılar zamanla yok oluyor. Geçmiş olsun.

  a.. b.....

  hocam ben bel soğukluğuna yakalandım tedavisi nedir hangi ilaçları almam gerekiyor?

  Bir doktora başvurmalısınız. Buradan ilaç ismi vererek bu hastalığın tedavisi olmaz. Hastahanelerin üroloji servisleri bu hastalığın tetkik ve tedavisini yapabilir. Geçmiş olsun.

  fatih

  Merhaba Hocam,
  1 sene önce korunmasız cinsel ilişkiye girdim ve aradan 2 hafta geçtikten sonra cinsel organımdan sarımsı akıntı ve kaşınma meydana geldi. Bu 3-4 gün sürdükten sonra kesildi ve daha hiç olmadı. Bu yüzden normaldir düşüncesiyle doktora gitmedim. Daha sonra araştırdığımda bel soğukluğu olduğunu ve taşıyıcı olabildiğimizi öğrendim . Şu an tedavi olmak istiyorum. Bu durumlarda tedavi süreci uzar mı?

  Teoman

  1 hafta önce gonore bel soğukluğu oldum doktor ile kültür testi de yaptırdım. Bel soğukluğum geçti diyebilirim antibiyotik kullanmaya devam ediyorum.benim sormak istediğim ileride iş yada evlilik için sağlık raporu alırken bu hastalık çıkar mı? Tamamen iyileşmesinden sonra başka başka testlerde belli olur mu ? Iyi günler.

  Ahmet

  Hocam merbaha ben su an askerdeyim bundan 5 ay once izindeyken cinsel iliskiye girdim bi kisiyle 7 gun sonra akinti yanma sık idrara cikma doktara gitim askeri hastane bana ilac yazdi iki kutu kulandim akinti yanma giti ama simdi makata yanma eklemerde agri her yerim agriyor diyebilirim testisde agri size ne olabirr acaba tedavisi halen mumkunmudur yardimci olursaniz cok sevinirim askerim imkanim yok doktara gitmeye pek simdiden teskulerr

  Caresiz

  Ben yaklasik iki bucuk ay uzerine hastaneye gittim aslinda ilk gunden beri kucuk kucuk agrilarim vardi ama akinti olarak degildi iki bucuk ay icerisinde ki son 1 hafta akinti olmaya baslayinca hastabeye gittim bel soguklugu dedi ve 3 tane ilac verdi biri tek kullanimlik biri suya eriyen bi ilac digeri de antibiyotik sormak istedigim soru şu cok gec gittim hastaneye ve yakinda da dugunum var cocuk sahibi olmami engeller mi hastaneye gec gittim diye bu arada akinti beyaz renk oluyo cvp yazar misin hocam

  Kadir Calik

  S.a hocam ben 9-10 kere gittim iğne yaptılar ilaç yazdılar ama geçmiyor urojoliye gittim her şeyi yaptım sonu ne olacak hocam bir yardımcı olur musunuz ?

  A.S. Kadir bey, bel soğukluğu tedavisi bazı durumlarda uzayabilir. Sabırla tedavinize devam ediniz. Gerek görüyorsanız doktorunuzu değiştirerek durumunuzdan emin olunuz. Geçmiş olsun

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Diyet Önerileri
Bel Ağrısı Nedenleri
Kanser Teşhisi
Göz Kapağı Kaşıntısı Nedenleri
El Uyuşması
El Kireçlenmesi Nedir? Nasıl oluşur? Tedavisi Nedir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.