Göbek ve Bel Eriten Diyet Programı

Bölgesel zayıflama pek fazla bilinmeyen fakat aslında bayanların sık şikayetleri olan bölgelerinde; özellikle basen, bel çevresi ve göbek gibi, oldukça hızlı bir şekilde kendisini gösteren bir zayıflama türüdür. Zaten direk zayıflamasını istediğiniz bölgeye özel diyet programı uygulamadığınız taktirde vücut kütlenizde azalma meydana gelse bile istediğiniz bölgede herhangi bir incelme oluşmayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bölgesel zayıflama uygulamadığınız taktirde vücut fazla yağ depolandığı bölgelerden başlamak üzere kendisine bir program yaparak yağları eritmeye başlar, bu nedenle siz direk o bölge için özel beslenme programı yapmazsanız etkisini çok uzun bir sürede görebilirsiniz. Bu makalemizde özellikle göbek bölgesinde kilo problemi çeken kişilerin uygulaması gereken diyet programını ve çeşitli egzersiz hareketlerinin nasıl ve ne sıklıkta yapılması gerektiğini bulabilirsiniz.

Göbek bölgesinde oluşan fazla kiloları vermekte ilk adım bilmediğiniz birkaç yeni bilgiyi öğrenmektedir. Yalnızca uygulayacağınız diyet ile sadece göbek bölgesini eritemeyeceğinizden dolayı aşağıda bulunan programı mutlaka önerdiğimiz egzersiz hareketleriyle birlikte yapmanız gerekmektedir.

Bunun dışında çeşitli günlerde tüketmeniz gereken bitkisel menüler sayesinde süreci hızlandırmakta tamamen sizin isteğinizdir. Belirttiğimiz program yaklaşık 21 günlük bir süre dilimini kapsar ve üç haftanın sonunda gözle görülür bir etkiye sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

1-Mekik Hareketi

Mekik hareketi göbek eritmek isteyen kişilerin bir numaralı yardımcısıdır. Bunun için iki dizde birleşik pozisyonda ayaklar birbirine paralel olucak şekilde bir pozisyonda yere yatılır. Ayak tabanları yere temas edicek şekilde olmalıdır. İki el birleştirilip ense arkasına konulur ve hızlı tempoda olmak üzere her sabah ve akşam elli tane mekik çekilir. Mekik çekmek ilk başlarda vücut ham olucağı için size zor gelebilir fakat pes etmemek gerekir, çünkü zamanla vücut buna alışacak ve daha kolay bir şekilde mekik çekmenize imkan sağlayacaktır.

Ayrıca mekik çekerken karnınızda acıma hissetmeniz son derece normaldir. Çünkü  bu hareket sayesinde hem karın bölgesinde bulunan kasları çalıştırırken hemde yağ dokusunun erimesine neden olursunuz. Bu işlemde vücutta yanma ve acıya neden olabilmektedir.

2-Sopalı Hareket

Mekikten sonra sopa yardımıyla yapacağınız bu hareket bel çevresinde depolanmış yağların yakılmasına yardımcı olucaktır. Hareketi gerçekleştirmek için ilk olarak bir sopa alın ve iki elinizle tutacak şekilde ense bölgenize yerleştirin. Yaklaşık beş dakika süreyle hızlı bir tempoda olmak üzere vücudun bel bölgesinden döndürücek şekilde sağ ve sola doğru hızlı bir şekilde döndürün. Bu hareket göbekte olan yağların erimesini sağlayacağı gibi bel çevresindeki kaslarında şekillenmesine yardımcı olucaktır.

Beslenme Programı

Aşağıda hazırlamış olduğumuz programı tek günlerde yiyin. (Ayın 1i, 3ü, 5i gibi)

Sabah Kalktığınızda: 1 su bardağı içerisine yarım tatlı kaşığı bal ve on damla limon ilave edilmiş ılık su

Sabah Sporu: Yukarıda bahsettiğimiz mekik ve sopalı hareketi yaklaşık yarım saat süreyle yapın ve ardından yarım saat tempolu bir şekilde yürüyüş yapın.

Sabah Öğünü: 1 tane kabuklu yeşil elma ve 1 tane şeftali

Ara Öğün 1: 2-3 parmak dil peyniri

Öğle Öğünü: 1 porsiyon derisi çıkarılmış ızgara tavuk yanında rokalı yeşil salata

Ara Öğün 1: 4-5 tane yulaf içeren bisküvi

Ara Öğün 2: 1 tane yeşil elma

Akşam Öğünü: 5-6 yemek kaşığı az yağlı zeytinyağlı fasulye, 1 dilim ekmek ve yanında mevsim salatası

Gece Öğünü: 2-3 fincan içerisinde mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı olan yeşil çay (Malzemeler aktarlardan rahatlıkla temin edilebilir.)

Yasaklı Olan Yiyecekler

Şekerli ve gazlı içecekler, kızartma, alkol, beyaz un ve şeker, hayvansal yağlar, doğum kontrol hapları, yağlı çerezler, çikolata ve cips

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Vitamini Eksikliği Anemisi Testleri ve Tedavi
Okul Diyeti
Yumuşak Besin Diyeti Nasıl Yapılır
Bebek diyeti
Diyet Yaparken Arkadaşlarınıza Uymayın
Zencefille Zayıflama
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.