Beslenmede Çikolatanın Önemi

Özellikle bayanların birçoğu çikolata veya çikolatan üretilen fındık ezmesi gibi besinleri çok severler. Vücutlarındaki hormon salgılanmasına oranla bu erkeklere oranla daha fazla ve normal kabul edilen bir olgudur. Yalnız tüketim miktarına ve sıklığına dikkat edilmediği taktirde hem çeşitli sağlık problemlerine hem de kilo alınmasına neden olabilir. O yüzden herşeyde olduğu gibi çikolatada kontrollü bir şekilde tüketilmesi gereken bir gıdadır. Bu makalemizde çikolatanın faydalarını ve çok aşırı miktarda bilinçsizce tüketildiği taktirde oluşabilecek yan etkileri bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Muz Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?
Yer elmasının faydaları nelerdir
İştah Kesici Yiyecekler
Göz Sağlığına Ne İyi Gelir
Çikolata ve Doymuş Yağ İlişkisi
Prostat Bezi Büyümesi Önlenebilir mi?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.