BEYAZ DIŞKIbeyaz dışkılama

Kişinin dışkı rengi neden beyaz olur ve endişe verici bir durum mudur?

Beyaz dışkı normal değildir ve bir doktor tarafından derhal değerlendirilmelidir. Beyaz dışkı safra eksikliğinden kaynaklanma gibi altta yatan ciddi bir soruna işaret edebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Safra, karaciğer tarafından üretilen ve safra kesesinde saklanan bir sindirim sıvısıdır. Normal dışkının rengi sindirim sürecinde ince bağırsağın içine atılan safra sıvısı ile kahverengi olur. Ancak karaciğer safra sıvısı üretemez veya herhangi bir tıkanıklıktan dolayı safra ince bağırsağa ulaşamaz ise dışkı açık renkli veya beyaz olacaktır.

Genellikle sorun ince bağırsağa safra sıvısını ulaştıran kanaldaki bir tıkanıklık olmaktadır. Bu tüp belli nedenlerle kapanmış veya tıkanmış olabilir. Örneğin, bir tümör veya safra taşı ile tıkanması ince bağırsağa safra sıvısının girmesini önler. Bazı bebekler ise daralmış safra kanalları ile doğarlar. Bunların yanında Hepatit ve siroz gibi karaciğer hastalıkları da bazen beyaz dışkıya neden olurlar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Saçkıran Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer
Kemik İyileşmesine İyi Gelen Gıdalar
Ele Kramp Girmesi
Ayak Ortası Ağrısı ve Yaralanması
GAPO Sendromu
Siyah Noktalara Kesin Çözüm
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.