BEYAZ KAFALI-UÇLU SİVİLCELER NASIL GEÇERBeyaz Kafalı-Uçlu Sivilceler Nasıl Geçer

**** Yüzünüzü buhar üzerinde tutabilir veya sıcak kompres yapabilirsiniz. Sıcak buhar veya sıcak kompres uygulamaları gözeneklerin açılmasını ve bakterilerin temizlenmesini sağlayarak beyazkafa ve siyahkafa aknelerin oluşumun engel olur. Gözenekler ısı ile açıldıktan sonra, güzel bir yüz temizleyicisi ile yüzünüzü temizleyin. Ardından yüzünüze soğuk su atarak tekrar gözeneklerin kapanmasını sağlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

 • Yüzünüzü buhara tutmak için, içine sıcak su doldurduğunuz kabın üstüne doğru yüzünüzü götürün ve başınızın üstüne de bir havlu atın. Havlunun yardımıyla buhar yan taraflardan çıkmayacak ve doğrudan yüzünüzdeki gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Bu vaziyette beş dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.
 • Sıcak kompres yapmak içinse, temiz bir bezi sıcak su ile ıslatıp yüzünüze yapıştırın ve yaklaşık beş dakika yüzünüzde bekletin. Bu sürenin sonunda yüzünüzü yıkayınız.

**** Yüzünüze biraz çay ağacı yağı sürebilirsiniz. Çay ağacı yağı, beyazkafa akneler, siyah noktalar ve diğer sivilcelerin tedavisinde “benzoil peroksit” kadar etkili bir yağdır. Kullanmak için bir miktar alıp sadece doğrudan yüzünüze hafif şekilde sürünüz. Eğer bu yağı çok güçlü bulursanız içine birkaç damla su katabilirsiniz.Beyaz Kafalı-Uçlu Sivilcelere Ne İyi Gelir

Sponsorlu Bağlantılar

 • “Çay ağacı yağı” ismindeki yağ kelimesi sizi endişelendirmesin. Bu yağ diğer yağlar gibi gözenekleri tıkamaz ve beyazkafa sivilcelerin ortadan kaybolmasına yardımcı olur.

**** Limon suyu kullanılabilir. İçerdiği sitrik asit ile gözeneklerin açılmasında ve ciltteki fazla yağın kurutulmasında etkilidir. Kullanmak için, taze sıkılmış limon suyunun içine az miktarda su eklenerek seyreltilir ve bir pamuk ile beyazkafa aknelerin üzerine sürülür.

 • Fazla kullanıldığında limon suyunun kurutucu ve tahriş edici etkisi olabildiği için günde bir defadan fazla uygulamayınız.

**** Elma sirkesi uygulayabilirsiniz. Elma sirkesi de limon suyu gibi kurutucu etkiye sahiptir ve ciltteki fazla yağların atılmasını sağlar. Aynı zamanda antibakteriyel ve antiseptik özelliklere de sahiptir. Uygulamak için bir pamuk parçasını içine koyup bir miktar alıp doğrudan beyazkafa aknelerinin üzerine sürünüz.

Elma sirkesi asidik içeriğinden dolayı cildi yakabilir. Bu yüzden sadece aknelerin üzerine uygulayın, etraftaki cilt bölgelerine temas ettirmemeye çalışın.

**** Bal kullanmayı deneyebilirsiniz. Bal hem mükemmel bir antibakteriyel ajandır hem de cilt üzerinde tahriş edici etkisi olmayan yumuşak bir besindir. Balı beyazkafa aknelerin üzerine doğrudan uygulayabileceğiniz gibi bir maskenin içinde de kullanabilirsiniz.

Daha aktif maddeler içerdiğinden “Manuka balı” veya organik bal kullanmanız, cilt sorunlarının tedavisinde etkili bir çözüm olacaktır.

**** Bal, limon ve zerdeçaldan oluşan bir scrub (cilt fırçalama) hazırlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız bu scrub, beyazkafa akneler, siyah noktalar ve sivilce izlerini yok eder. Ayrıca ölü cilt hücrelerini temizler ve gözeneklerin açılmasını sağlayarak cildin nefes almasını da sağlar. Haftada iki kez uygulanabilir. Ertesi gün faydasını fark edeceksiniz.Beyaz Kafalı-Uçlu Sivilcelere Evde Çözüm

 • Pürüzsüz bir karışım elde etmek için bir yemek kaşığı pirinç unu, bir çay kaşığı zerdeçal güç veya taze zerdeçal suyu, bir çorba kaşığı limon suyu ile bir çay kaşığı balı karıştırın. Karışımın içine bir damla bile su eklemeyin. Eğer gerekirse biraz daha fazla limon suyu ekleyebiliriniz.
 • Hazırlanan karışımı akne olan alanlara yoğunlaşarak yüzünüzün her tarafına sürünüz. Bu işleme 5 ile 10 dakika boyunca devam edin.
 • Elinize biraz limon suyu ve gül suyu da sürerek scrub işlemine o şekilde devam ediniz.
 • En iyi sonuçlar elde etmek için, yüzünüz yağlandıkça gülsuyu ve pamuk topları ile yüzünüzü temizleyin.

İpuçları

 • Yüzünüzü günde iki defa nazik, yağ içermeyen ve paraben içermeyen bir yüz temizleyicisi ile yıkayın.
 • Kullandığınız çoğu ev tipi tedavinin cildiye uzmanları tarafından onaylanan ve bilimsel olarak kanıtlanan tedaviler olmadığını unutmayın. Dolayısıyla hiçbir faydasını da görmeyebilirsiniz.
 • Jojoba yağı gözeneklerin açılmasın ve gözeneklerin üzerindeki artıkların azaltılması için harika ve doğal bir yoldur.
 • Eğer ellerinizdeki yağ yüzünüze bulaşırsa elinizle daha fazla müdahalede bulunmayın. Aksi halde gözeneklerin tıkanmasına ve diğer başa sorunlara neden olabilirsiniz.

Uyarılar

Sadece %2,5’luk benzoil peroksit kullanın. Daha yüksek oranlı olanı ciltte soyulma ve yüzde tahrişe yol açabilir.

Koyu tenli iseniz ciltte pigmentasyona neden olacağı için limon suyu içeren tedavi seçeneğini kullanmayın. Çünkü limon suyundaki güçlü asit, ağartıcı ajan olarak etki gösterebilir.

Akneler için ağızdan alınan tedavilere bir cildiye uzmanına danışmadan asla başlamayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Karıncalardan Nasıl Kurtulabiliriz
Doğal Yollardan Kolesterol Düşürme
Gıdaların Tüketilmesiyle İlgili Uyarılar
Konserveleri Muhafaza Etmek
Bakliyatları Nasıl Muhafaza Etmeli?
Tuzu Azaltmanın Yolları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.