Beyaz Kepekli Ekmekler ve Besleyicilik Özellikleri

beyaz kepekli ekmekBeyaz kepekli ekmek görünüşü itibariyle diğer ekmeklerden bir farkı yoktur. Ancak beyaz kepekli ekmek diğer normal kepekli ekmekler gibi kepekli tahıllarla yapılmaktadır. Bu, beyaz kepekli ekmeğin de normal kepekli ekmeklere benzer besin özellikleri gösterdiği anlamına gelmektedir.

Aslında beyaz tam buğday ekmeğiyle normal kepekli ekmek arasındaki fark ekmeğin yapımında kullanılan buğdaylardan ve tahıllardan gelmektedir. Beyaz tam buğday ekmeği kepek renginden yoksun buğdayla yapılır. Daha hafif bir lezzeti vardır ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Buna karşın  normal kepekli ekmek  renkli kepeğe sahip tahıllardan üretilmektedirler. Bu ekmekler daha sert bir dokuya sahipken tatları da ağırdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Beyaz tam buğday ekmeğiyle  normal kepekli ekmekler arasındaki farklardan birisi de pişirme yöntemleri ve pişirme karışımlarıdır.

kepekli beyaz ve normal ekmekBir çok insan kepekli ekmeğin tadına katlanamaz ve normal kepekli ekmekle beslenme bu yüzden dolayı sık sık sekteye uğrar. Bu, yapılan zayıflama uğraşlarının akamete uğramasıyla neticelenir. Beyaz kepekli ekmek tat doku ve karışımları nedeniyle tercih edilen bir üründür. Bu ekmek rafine beyaz ekmeğe oranla oldukça düşük enerji değerleri vardır. Bu nedenle beyaz tam buğday ekmeği diyet mutfaklarının vazgeçilmez öğelerindendir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sonuç Olarak:

Tam buğdaylı beyaz kepek ekmeği yumuşak dokusu hafif tadı ve karışımlarıyla tercih edilebilecek bir üründür. Enerji değerleri açısından düşük olması avantajdır.

Normal kepekli ekmek; tadı daha ağır olması ve daha sert bir dokuya sahip olması nedeniyle daha az tercih edilmektedir. Bunun yanında normal kepekli ekmekler diğer bütün ekmek ürünlerinden daha az enerji değerlerine sahiptirler. Ancak ekmeğe devam açısından diğer ekmek ürünlerinden geriye düşmektedirler.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Şişkinliğin sebepleri
Açık Yaralarda Hangi Besinler Yenmemeli
Kabağın faydaları nelerdir
Diyette Meyve Tüketimi
Diyet Yapmadan Kilo Verme
zinde kalmanın yolları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.