BEYAZ UÇLU AKNELER NASIL ÖNLENİR

Beyaz uçlu akneleri daha oluşmadan önce engellemek mümkün. Hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler ve ayıracağınız zamanla tedavisi zor ve görünümünüzü bozup hayat konforunuzu huzursuz edecek bu oluşumlardan kurtulabilirsiniz.

Beyaz Uçlu Akneler Nasıl Önlenir

Sponsorlu Bağlantılar

**** Önlemek için saçlarınızı sık sık yıkayın. Yağlı saçlara sahip kişilerde daha fazla yağ üretimi olduğu için gözeneklerin kapanma ihtimali daha yüksek olmaktadır. Yüzünüzü yıkamanın yanı sıra saçınızı da yıkamanız önemlidir. Ciltteki fazla yağın atılmasına yardımcı olur. Eğer saçlarda yağlanma aşırı şekilde değilse, normalde her iki ya da üç günde bir saçların yıkanması yeterli olmaktadır.

  • Saçlarınızı da aşırı yıkamanın cildin fazla yağ üretmesine neden olduğunu unutmayınız.
  • Saçlarınız uzun ise ve yıkanma ihtiyacı varsa gece uyumadan önce atkuyruğu yapınız.
  • Dışarıda çalışıyorsanız, yüzünüzün fazla terlemesini önlemek için bir saç bandı da kullanabilirsiniz.

**** İçinde yağ olmayan makyaj ürünleri ve losyonlar tercih ediniz. Zaten yağlı olan cilt üzerinde kullanacağınız yağlı içerikli makyaj malzemeleri ve diğer cilt bakım ürünleri gözeneklerin tıkanmasını hızlandırır. Bu nedenle alacağınız makyaj ürünleri, güneş kremleri ve yüz losyonu etiketlerinde “nonkomedojenik” yani gözenekleri tıkamaz ve yağsız ibaresinin olmasına dikkat ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Ayrıca makyaj yapmak için kullandığınız fırça ve süngerleri de düzenli aralıklarla değişmelisiniz. Zamanında değişmediğinizde, içinde biriken bakteriler ciltte beyaz uçlu akneler, siyah nokta ve diğer sivilcelere neden olabilir.
  • Gün sonunda makyaj fırçası ve süngerini kullandıktan sonra cildinizi de uygun bir yüz temizleyici (cleanser) ile temizlediğinizden de emin olunuz. Bunu yapmanız, cildinizin gece boyunca nefes almasını sağlayacak ve gözeneklerin kapanma riskini azaltacaktır.

**** Yastık kılıfınızı haftada bir kez değiştirin. Yüzünüzden yastığa geçen yağ, kir ve bakteriler, siz temiz bir yüz ile yatsanız bile gözeneklerin kolaylıkla bulaşmasına neden olur. Bunu önlemek için, en az haftada bir kez yastık kılıfını temiz olanı ile değiştirin.

**** Sağlıklı bir diyet takip ediniz. Şekerleme, çikolata ve fast food besinlerin beyazkafa sivilcelere ve diğer cilt problemlerine neden olmadığı bilimsel olarak kanıtlanmış olmakla birlikte, bu tür sorunlara bir fayda da sağlamadığı bir gerçektir.

Beyaz Başlı Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yapmanız gereken şeylerden birisi vücudunuza fazla yağ almayı sınırlamak olacaktır. Çünkü cildin aşırı yağ üretmesi, gözeneklerin kapanmasına neden olarak beyazkafa akneler, siyah noktalar ve diğer sivilce türlerine yol açmaktadır. Ayrıca, gün boyunca bol miktarda su içmeniz ve meyve ve sebze gibi besinlerden yeterince tüketmeniz, genel vücut sağlığını düzenlediği gibi cildinize de fayda sağlayacaktır.Beyaz Uçlu Aknelerden Nasıl Kurtulurum

  • Özellikle E ve C vitaminleri açısından zengin portakal, domates, patates ve avokado ile A vitamini açısından zengin brokoli, ıspanak ve havuç gibi besinlere ağırlık vermelisiniz. Bu tür besinler, cildin kendisini onarması ve yenilemesine yardımcı olur.
  • Ayrıca bol miktarda su içmeniz, vücuttaki toksik maddelerin atılmasınaı sağlar ve hücrelerin yenilenmesini teşvik eder. Böylelikle vücut metabolizması daha düzgün çalışır. Günlük en az 5-8 bardak su içmeye çalışınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
V Pills şikayet yorumları
Kistik Fibrozis Testleri, Tedavisi ve İlaçları
Orta Kulak İltihabı Tedavisi, Testleri ve İlaçları
AVUÇ İÇİ (EL) TERLEMESİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?
Melisa Çayının Faydaları
Zor Yutkunma Nedenleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.