Beyin kanamalarının nedenleri arasında en sık rastlanılanı hipertansiyona bağlı beyin içi arter kanamasıdır (intraserebral kanama = serebral arter kanaması).

Beyne ait damarsal hastalıklar arasında en kötü tabloya yol açan durum serebral arter kanamasıdır. Tipik özellikleri; yaşlı, şişman, erkek ve hipertansiyonu olan bir hastada ani baş ağrısı, bulantı, kusma ve hızlı gelişen tek taraflı felç ile birlikte şuur kaybı meydana gelir. Daha sonra kanamanın yeri, şiddeti, beyinde meydana gelen diğer değişiklikler ve hastanın diğer genel hastalıklarına bağlı olarak ya hasta kaybedilir, ya gittikçe kötüleşen koma gelişir ya da sekel bırakabilecek yavaş bir iyileşme görülür.

Sponsorlu Bağlantılar

Kanamaların şiddeti çok değişkendir, çok az miktarda olabileceği gibi, beynin dış tabakasında yarık şeklinde kanamalar da meydana gelebilir.

Kanamaların yerine göre gözde kanama tarafında kayna, baş ağrısı, görme alanı bozuklukları meydana gelebilir (bazı noktaları göremez). Göz hareketleri kanamanın yerine göre değişkenlik gösterir (aşağı kayma, yatay bakış gibi).

Tedavide öncelikle koma gelişmişse, ona yönelik tedavi gerekir; tansiyon düşürülmelidir. Beyin ödemi gelişimine yönelik tedavi düzenlenir. Koma gelişmeden cerrahi olarak tedavi edilebilen hastaların yaşama şansları diğerlerine göre daha yüksektir. Ancak genel durumu iyi olmayan ve yaşı ilerlemiş olan hastalarda cerrahi girişim de risklidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  benim is arkadasimin babasi dun beyin kanamasi gecirdi.gece yarisi kusarak uyanmis vede gozleri kaymis yan tarafa goz agrisi cekmis ondan sonra hastaneden gelip yogun bakima aldilar suan duydumki halen yogun bakimda.babasi kendinde degil .hollandadaki doktorlar ameliyatn yapmiyorlar.kendinde degil halen neden ameliyatta almiyorlar.allahin azniyle insallah kendine gelir .acaba turkiyede daha iyi bir tedavi yaparlar merk ediyorum.hasta suan uyuyor kendinde degil.acil sifalar diliyorum.benim merak ettigim neden ameliyat yapmiyolar.cok uzgunuz .sizden mesaj bekliyorum

  Sağlık

  benim babam beyin kanaması geçirdi hastahaneye kaldırdık uyku halindeydi bilinci yerinde olsaydı ameliyat yapardık dediler ama bilinci yerinde olmadığı için ameliyat yapamıyoruz dediler verilen ilaçlara cevap vermesi gerekiyormuş 4 gün komada yattı ameliyata alınmadı ve babamı kaybettim sormak istediğim şu komadaki hasta ameliyata alınmazmı alınmazsa neden alınmaz tedavisi yokmu böyle bir durumda ne yapılması gerekir beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim çok tşk eder saygılar sunarım

  Sağlık

  kardesim cok guzel bir konuya denk getirmissin adamlar doktor degilki amaliyat etsinler kendilerine guvenmiyorlar.Hollandanin doktorlari doktor degil allah acil siffalar versin.

  Sağlık

  kalp ilaçları ve kan sulandırıcılar beyin kanamasına sebep olurmu

  Sağlık

  ANNEM 10 05 09 tarihinde beyin kanamasl gecirdi 20 dakika içinde hastaneye yetiştşrdim ama sol kol ve bacak felçti 3gün boyunca konuşuyordu yemek yiyordu sağ kol ve bacağında sorun yoktu daha sonrası kötleşti yoğun bakıma aldılar şuanda konuşamıyor kıbırdayamıyor gözlerini açamıyor 1 haftadır böyle devam etmekte bakırköy devlet hastanesi noroloji yoğun bakımında yatmaktadır, hastamızın durumu ne olur lutfen bana bir yol gösterin cevabınızı bekliyorum

  Sağlık

  mrb benim annem 19.09.2009 tarihinde beyin kanaması geçirdi.sabah 10 dan ertesi gün 11 e kadar yoğun bakımda kaldı.aynı gün gece yanına gittiğimde bilinci yerindeydi fakat konuştuğu anlaşılmıyordu.şuan sol tarafı tutmuyor.doktor fizik tedavi önerdi acaba düzelirmi tekrar eskisi gibi olurmu lütfen cevap yazarmısınız.

  Sağlık

  mrb. annem 04.09.2009 tarihinde beyin kanaması geçirdi. gizli tansiyonu varmış. 2 hafta yogun bakımda kaldı. ameliyat riskli olurmuş çünkü kanama, tam konuşma ve hareket merkezinin yakınında olmuş. beynin sol tarafında. o yüzden ilaç tedavisi ile ödemi dağıtmaya çalıştılar. 2 hafta sonra yogun bakımdan çıkarttık. sağ kol ve bacakta felç var. konuşmakta da çok zorlanıyor. yemesinde içmesinde çok sorun yok. dediklerimizi anlıyor ve gözüyle evet hayır diyor. bazende konuşarak diyor. fizik tedaviye götürmek içinde olayın oldugu günden itibaren 1 ayın geçmesi gerekiomuş. acaba fizik tedaviyle düzelir mi. bilgililere.. LÜTFEN..

  Sağlık

  merhaba,teyzem henüz 46 yşında 08,10,2009 perşembe günü istanbul eğitim ve araştırma hastahanesinde(eski adı samatya has.) endoskobi uygulanırken kalbinin durduğunu 5 dk. sonra şok ile çalıştığını solumun gittiği bilgisini verip aieln yoğun bakıma kaldırdılar.teyzem hastahaneye sağlıklı bir şekilde sapa sağlam girdi.şuan yoğun bakımda ve beyin kanaması teşhisi konuldu 4 gündür hiçbir tepki yok kanamanın durdugun fakat beynin tamamı kan ile dolu olduğu için hiç bir müdahale yapamadılarını 100%1 yaşama ihtimali olduğu yaşar isede eskisi gibi olmasının mümkün olmadığını bilg.veriyorlar solunum yok cihaza bağlı bu konuyla ilgi bilgilerinizi rica ediyorum 100%1 de olsa neler yapılmalı umudumuzu yitirmiyoruz lütfen yardımlarınızı rica ediyorum her geçen gün beyin deki kanı vücudun emmediği için beyin hücrelerinin öldüğünü beyinde çok hasar olduğunu söylüyorlar ayrıca hastahene yapılan endoskobi müdahaelesi esnasında hata yapmış olduklarını düşünüyoruz bu konu ile ilgili araştırma yapıyoruz.

  Değerli ziyaretçimiz öncelikle geçmiş olsun. İkincil olarak sizlere sabır dilemekten başka elimizden hiçbir şey gelmiyor.
  Beyin kanaması dediğiniz olgu oldukça tehlikeli olan ve uzmanından başkasının müdahale edemeyeciği bir durumdur. Size tavsiyem doktorunuza güvenmenizdir.
  Durumunuzla ilgili yardımı internetten alamayacak olduğunuzu da belirtmeliyim hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki “internetten elde ettiğinz bilgiler sizi yanıltabilir”. tekrar geçmiş olsun Allahdan acil şifalar dilerim.

  Sağlık

  mrb arkadaşlar
  19 / 09 / 2009 tarihinde babam beyin kanaması geçirdi halen trabzon numune has.yoğun bakım da yatmakta. Dr.larla görüştüm imkanlarınız kısıtlı ise başka has .ye getireyim dedim .bana bu nereye getirirseniz getirin bundan başka
  tedavi uygulanmaz.avrupayada getirseniz aynı tedavi uygulanacak dediler.merak ettiğim konu şu cerrahi operasyon uygulanıyomu bu tip hastalıklara.sadece ilaç tedavisimi uygulanıyo. bilgi verirseniz sevinirim. LÜTFEN.

  Sağlık

  yukarda, birçok arkadaşımızın akrabasının beyin kanaması sonucu komaya girdiğinden ve doktorların müdahele etmemesinden bahsedilmiş. Benimde bu konuyla ilgili anlatacaklarım var. Babam 2008 kasım ayında hastanede başka bir sebeple beklerken beyin kanaması geçirdi ve gözlerimin önünde komaya girdi. Bilinç kapandı, solunum cihazı bağlandı, MR çekildi ve bize, babamın 5. derece koma durumunda olduğu, beynin kan ile dolması sebebi ile de müdahele etme şansı olmadığı, bekleyeceklerini ve kurtulma şansının % 1 olduğu söylendi.Nereye giderseniz gidin müdahele şansı yok dendi. Ayrıca beyin kan ile dolu olduğundan beyin hücrelerinin ölmeye başlandığı ve müdahele edilirse hastanın hemen öleceği söylendi. Babam ın hiç bir müdahele yapılmadan koma durumunda beklemesine dayanamadım ve hemen cerrahi müdahele edebilecek bir prof. bulduk. Babam ertesi gün ameliyat edildi. 2 aylık bir hastane sürecinden sonra, ufak tefek yan etkiler( hafif unutkanlık v.b.) şu an gayet iyi.

  Sağlık

  amcam beyin kanaması geçirdi bilinci gayet açıktı ilk gün kötüydü daha sonra çok iyiydi herşeyi hatırlayıp konuşuyor 3 gün oldu bugün biraz bilinci kötüydü yoğun bakımda ameliyat olamazmış çünkü kanama içerdeymiş bekliyoruz kanamada dinmiyor umutla bekliyoruz nasıl tedavi olabilir çok üzgünüz bişeyler yapmak istiyoruz belki düzelir yardım istiyorum hiç ameliyat şansı yokmu acaba

  Sağlık

  ALLAH BÜTÜN HASTALARA AÇİL ŞİFALAR VERSİN. DÜŞMANIMIN BAŞINA HASTALIK VERMESİN.

  Sağlık

  ozkan bey, su an benim babamda ayni durumda. Ameliyati yapan doktorunuzun ismini soyleyebilirmisiniz lutlen. ACIL

  Sağlık

  iahmet bey, isim vermem doğru olmaz belki, ama cerrahpaşa nöruşirurji bölümü prof.ları türkiyede 1 numara bence.

  Sağlık

  mrb.04.10.2009 tarihinde şiddetli bi darbe ile çok yakın arkadaşım beyin kanaması geçirdi ve ilk gün %1 şans verildi daha sonra enfeksiyon kapma ihtimali yüksek olduğu için adana numune hastanesine sevk edildi 3 gün duraklamadan sonra şuuru açıldı konuştu kıpırdama oldu denildi ve şuan yoğun bakımda fizik tedavi uygulanıyor.Benim merak ettiğim hafızasında ne kadar sorun olabilir ve herhangi bir fiziksel sorun olabilirmi lütfen yardımcı olurmusunuz çok ihtiyacım var.

  Sağlık

  Komşumun bebeği gözümün önünde ablasının elinden kendini arkaya atarak taşlarla dolu yere çok pis düştü.Yumuşak yerine değil yanına doğru düştü ve yara oldu.Ağladı ağladı en sonunda sustu.Acaba Allah korusun beyin kanaması geçirmişmidir?,veya bebekte belirtileri farklımıdır?.Aklıma düşüşü geldikçe tüylerim ülperiyor. :(

  Sağlık

  kalp ilaçları ve kan sulandırıcılar beyin kanamasına sebep olurmu

  evet arkadaşlar şuan annemde bakırköy devlet hastanesinde yatıyor sebebi kan sulandırıcı ilaç kumadin (coumadin)çok dikkatli ve doktor gözetimi altında kullanmamıza ragmen annem beyin kanaması geçirdi ve henüz bir gelişme yok int araştırma yapıyorum uzman birileri ile irtibata geçmek için tşk..
  not:site çok güzel paylaşımlar çok güzel emeginize sağlık herkeze acil şifalar allah yardımcımız olsun

  Sağlık

  benim annemde beş sene önce beyın kanaması gecirdi ozamandan bugüne kadar baş ağrıları var kontrolleerine gidiyor ama olur diyorlarmış dokdrları nasıl gecer ağrıları

  Sağlık

  merhaba gaye erdem arkadfaşım siz rizeli arkadaşın yiğenisiniz galiba ben izmirde geldim istanbul eğitim ve araştırma hastanesine 1 hafta babamın baş ucunda bekledim benim babamı amiliyata aldılar ama kurtulamadı beyin kanaması çok riskli yani kurtulma şansı çok nadir olan bir hastalık rahmetli babamda hiper tansiyon vardı tansiyonu 29 dan aşağı düşüremediler doktorlar elinden geleni yaptılar buna adım gibi eminim doktorları hiç suçlamayalım. yüce rabbim tüm hastalarımıza acil şifalar versin vefat edenlerinde mekanını cennet eylesin.

  Sağlık

  ANNEM 29 HAZİRAN 2007’DE BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ.İLK ANDA KALP MASAJIYLA HAYATA DÖNDÜ,15 DAKİKA İÇERİSİNDEDE ÖZEL BİR HASTANEYE NAKLETTİK.İLK ETAPTA SOLUNUM CİHAZINA BAĞLIYDI DAHA SONRA SOLUNUMU NORMALE DÖNDÜ,3 AY YOĞUN BAKIMDA KALDI VE HALEN BİTKİSEL HAYAT DİYEBİLECEĞİMİZ KONUMDA.AMELİYAT İÇİN BİLİNCİN AÇIK OLMASI ŞART,ÇÜNKÜ NORMAL BİR HASTA İÇİN BİLE ÇOK ZOR BİR AMELİYAT.AYRICA KANAMANIN OLDUĞU BÖLGEDE ÇOK ÖNEMLİ.İÇ KISIMDAKİ BİR KANAMAYA DÜNYADA KİMSE MÜDEHALE EDEMİYOR,KAFATASINA YAKIN BÖLGELER İSE DAHA MÜMKÜN.ÇOĞU ZAMAN TIBBIN ÇARESİZ KALDIĞI BİR HASTALIK NE YAZIKKİ.ALLAH HERKESE SABIR VERSİN,ACİL ŞİFALAR…

  Sağlık

  slm arkadaslar benım babam 18.11.2oo9 tarıhınde kalp krızı gecırdı.sırt ustu dusuncede beyın kanaması olustu 3 gun komada yattı arkadasların dedıgı gıbı dr hıc bır mudahalede bulunmadı ve bıze sormadanda fısı cekıldı ben 21 yasındayım bu acıyı kaldıramıyorum benım durumumda olan arkadasların hepsıne sabır dılıyorum

  Sağlık

  benim de dedem beyin kanaması geçirdi ve belden aşağısı felç konuşamıyor yoğun bakımda ona yardımcı olmayan doktorlar yardım edin artık dedemi kurtarın

  Sağlık

  bende babamı 16.11.2009 tarihinde Canakkale devlet hastanesinde kaybettim sabah 9da bayılmış doğruca hastaneye götürülmüş bizim istanbuldan çanakkaleye varmamız 16:00 yı buldu gittiğimizde göremedik yarım saat sonra vefat etti
  ağlayarak yazıyorum… doktorlar sadece beyin kanaması var 24 tansiyon düşmedi ve enson üzgünüz dediler ….. acaba gerçekten tam bir müdahale yapıldımı çok merak ediyorum
  ama giden gitti babasız kaldık… komada iken ameliyat edilmiyor mu birtek bunu çok merak ettim…
  babamın ağzından ve burnundan kanlar gelmiş hastaneye götüren arkadaşlar anlatmıştı aslında kanama dışarı vurmuş olmuyor mu

  Sağlık

  ya arkadaşlar bnm kardeşim çok kötü kafasını çarptı duvara ve bazı küçük şeyleri haırlamadığını söylüyor ama bi şey yok şu anda önemli yarık felan yok yardm lütfenn :(

  Sağlık

  arkadaşlar çok acil yardımınız gerekli..babamı dün saat 18 civarında acile kaldırdık.yüksek tansiyondan yoğun beyin kanaması deyip yoğun bakıma aldılar.bilinci kapalı yaşama şansı çok düşük dediler..beklemek çok zor.ameliyatta yapamıyoruz dediler.sabah burnundan kan gelmiş ve kusmuş..nolur yardımcı olun yapabileceğimiz bişeyler varmı.başka hastaneye götürelimmi..çok acil lütfen yardımmm

  Sağlık

  13 aralık 2009 pazar günü 43 yaşındaki eniştem aniden fenalaşmış ve yere düşmüş. yoldan geçen birisi eniştemi alıp hemen en yakın tıp merkezine götürmüş ve orada bir teşhis koyamamışlar. serum takmışlar iğne yapmışlar ve müşahade odasına almışlar. buraya kadar herşey normal gibi duruyor. dinlenme odasında 15 dk içinde ne olduysa gözlerim ağrımaya başım ağrımaya başladı demiş ve devamındaki 3-5 dakika içinde hayatını kaybetmiş…
  bu bir beyin kanamasımıdır? otopsiye götürüldü ve otopsi raporu da 2 ay sonra çıkacakmış…

  Sağlık

  slm arkadaşlar hepinize çok geçmiş olsun rabbim acil şifalar versin.bende bundan 7 ay önce beyin kanaması geçirdim iç kanama olduğunu söylediler ameliyat etmediler daha sonra kolum dayanılmayacak şekilde ağrıyordu kanama sağ taraftaydı sol kolum çok ağrıyordu ve ameliyat oldum çok başarılı geçti.bence herşey dua üzerine rabbim isteyince herşey yoluna giriyor.üzülmeyin dua edin doktorlara güvenini

  Sağlık

  slm bundan 5 gun önce k babam beyın kanaması gecırdı ağzindan kan geldı şuuru yerın de ve bızı tanıdı daha sonra amaliyet ettiler sonra çıktı amaliyet iyi geçtigini söylediler ama kesın bırsey soylemiyorlar zaman zaman kanama oluyormış ama hala icerde neden kesın birsey soylemıyorlar dahada baygın yatıyor sebeb ne olabılır

  Sağlık

  yüce rabbim yardımcınız olsun yengeciğim de şu an yoğun bakımda

  Sağlık

  annem de bundan 2 hafta önce kalpinde meydana gelen pıhılaşma sonucu felç geçirdi.pıhtı beyne intikal etmiş.Kalbin tedavisi için coumadin verildi ne yazık ki beyinde kanama gerçekleşti.şu anda yoğun bakımda bilinci açık konuşuyor ama sol tarafı tutmuyor.Olayın en acıklı tarafı şimdiki hastaneye getirilmeden önce yatmış olduğu NAZİLLİ DEVLET HASTANESİ’nde tedavinin doktor tarafından yarm bırakılmış bir şekilde hiç bir bölüm veya hastaneye sevkedilmemiş olması.Annemin beyninin yarısı kanama geçirmiş durumda.Bunun tedavisi var mı?Kanamanın yayılmaması için ne gibi bir tedavi uygulanıyor,iyileşme oranı ne kadar?ALLAH herkese geçerini versin.

  Sağlık

  merhaba benim babam gecen yıl beyin kanaması gecirdi ameliyatını hacettepe üniversitesi tıp fakültesinde oldu simdi babam ii fakat gecenlerde kafasını siddetli bir darbe aldı ve hastaneye giddik fakat hic bir doktor bisimle ilgilenmedi ve o gün babamın eli ve ayagı uyustu konusurken dili sürşmeye basladı bhuda beni korkuttu fakat bisimle hastaaanede kimse ilgilenmedi simdi tekrardan hacettepeye gidecegiz randeviyü aldık gitmemiz birkac günü bhulur ama gidecegimiz güne kadar babama bisey olsa simdi bhulundugumuz yerdeki doktorlar bisimle ilgilenmicek bhunun nedenini size sormak istedim doktorlar sadece büyük yerlerde mi var sadece büyük sahirlerde mi doktorlar var beyin gibi bi organdan bahsediyoruz fakattt kimse bhunu önemsemiyor neden önemsemiyolar acaba bide babamın sürekli eli uyusuyor bhunun icin ne yapmalıyız. bide benim babamın beynının sol tarafında timör var bhu tümör tam 12 yıldır bisimle sizce babam 15 sene önce beyin amaliyatı gecirdi bir daha gecirse iileşme oranı ne olur * ve bböle bi amaliyat gecirmeli mi* simdiden hersey için tesekkürler

  Sağlık

  ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE ALLAH HEPİNİZE ŞİFA VERSİN ASLINDA HASTALIKLARDAN KORUNMAK ÇOK BASİT VE DE BİZ MÜSLÜMAN OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK SANŞLIYIZ BEN ŞU AN 30 YAŞINDAYIM VE TAM 12 YAŞINDAN BERİ 5 VAKİT NAMAZIMI KILAN BİR İNSANIM VE HER NAMAZDAN SONRADA ALLAHA DUA EDERİM VE ALLAHA ŞÜKÜR ŞU YAŞIMA KADAR DAHA HİÇ HASTANEYE GİTMEDİM BENCE HERKEZ ALLAHA DUASINI ETSİN NAMAZINI KILSIN ALLAH SİZİ KORUR

  Sağlık

  ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLSUN.BEN BABAMI BEYİN KANAMASINDAN 7OCAKTA KAYBETTİM.ÖĞLE NAMAZINI KILMIŞ CAMİDEN GELİP KANEPEYE UZANMIŞ BİRAZ UYUDUKTAN SONRA ANNEMLE KONUŞMUŞ VE SAANİYELER İÇİNDE HAFİF ÖĞRÜNTÜ TERLEME ŞUĞURU ANINDA KAPANMIŞ HASTANEYE GİTTİĞİNDE HİÇ BİR MÜDAHELE EDEMEDİLER ÇOK YOĞUN KANAMA VAR DEDİLER EDİRNE TIPA SEVK EDİLDİ O GECE YOĞUN BAKIMDA KALDI SABAH VEFAT ETTİ .KAN SULANDIRICI KULLANIYORDU KOMADİN. OSEBEP OLABİLİRMİ DİYORUM MEKANI CENNET OLSUN.

  Sağlık

  siddetli baş ağrısı devam eddiği içim 2 gün sonra tekrar pendik devlet hastanesine götürdük doktorlar idrar kan tahlili bizi oyalarken enson emar akıllarına geldi emarda beyin kanaması olduğu anlaşıldı bizi kartal devlete sevk etdi şu anda babama seru takıldı durumu iyigözüküyo

  Sağlık

  ama baş arısı devam ediyor çok şiddetli bunundoktorlar normal olduğunu söylüyorlar normalmidir nekar sörer birdebirde doktorlaryüksek tanyiyonu olan hastalaraniçin beyin kanaması ihtimalini göz önünde bulundurmazlerda emar istemezlrki babacığımı beyın kanaması geçirdiğini anlayana kadar tam 5 gün bizi ordan oraya sürüklediler Allah babamızı bize bağışladı şürler olsun inşallah bundan sora birşey olmaz beyindeki pıhtının daha sonra başka zararı olurmu aceba bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

  Sağlık

  RABBİM hepimizin yardımcısı olsun
  benim çok yakınımda geçen hafta beyin kanaması geçirdi doktorlar önce kanama var durmasını bekliyoruz dediler aradan günler geçti kanama ilk geldiğinde durmuş kusura bakmayın yanlış bilgi vermişiz dediler şimdi neyi bekliyoruz bilmiyorum :(
  hepimiz aynı kaderin elinden geçimişiz Allah rızası için dualarınızı eksik etmeyin nolur :(

  Sağlık

  benimde bugun halam gecirdi ameliyat olcak kurtulurmu hemen yetisrdik fazla olmadı gotureli ameliyata alcaklar felc gecirme ihtimali warmi acaba

  Sağlık

  slm öncelikle hasta olan yakınlarınıza acil şifalar dilerim.benim abim hipr tansiyon hastalığını taşıyordu,39 yaşında tır şöfrülügü mesleğini yapıyordu son seferini ürdün ommana yapıordu ürdünde gecirdiği tansiyon krizinde acilen hastaneye kaldırıldı teşhis olarak beyin kanaması konuldu solunum cihzında 28 saat kaldıktan sonra hastamızı maaleysef kaybetik,şunu soruyorum hasta baygın halde beyin amelyatı olurmu bilgili büyüklerime soruyorum.kadir

  Sağlık

  bugün saat12.38de babam beyin kanaması geçirdi ve yoğun b akıma aldılar tam olarak sonuç,ta ne olacanı söylemediler
  BİLEN VARSA SONUÇ BANA YAZSIN

  Sonucun ne olacağı belli olmaz. Dua etmek en iyisidir. Ne yazıkki kanamanın beyini etkilemesi kaçınılmazdır. Önemli olan ne kadar etkilediğidir. Geçmiş olsun dileklerimizle. Dualarımızla yanınızdayız.

  Sağlık

  babam 15 ocakta sağ kolda uyuşma ile beyin sapına yakın sol alt bölgede sanırım seberal bir kanama geçirdi.20 dk içinde acil servise yetiştirdik ancak o arada ikinci bir nöbetle bir kanama daha geçirdi 3 cm den 7 cm çıktı kanaması +ödem oluşmuş.başka bir hastaneye sevk edip nöroloji servisine yatırdık.konusamıyor ve sağ tarafında felç vardı.60 yaşında ve hiper tansiyon hastası oldğ.için ameliyatın çok riskli olduğu ve masada kalabileceğini söylenince ameliyatı istemedik.daha sonra doktorların ilaçla düzelmenin mümkün olamayacağını söylemesi üzerine 18inde ameliyetı kabul ettik ve ameliyattan çıktı.ameliyattan çıktığında acıya tepki vermek dışında koma halinde gibiymiş.doktorlar durumunun kötü olduğunu fazla ümitlenmememizi süylüyor birde akciğerlerinde bir enfeksiyon problemi oluşmuş sanırım solunumunu rahatlatmak için boğazına delik açmışlar.ama babam gibi hastaların çok kısa sürede kaybedildiğini öğrendik.sizce babam bir mucize yaşatıp hayata geri dönebilirmi?eskisi gibi olamayacağını biliyoruz ama en azından yavaş toparlanabileceği bir süreç olurmu?8gün oldu allahtan ümidimizi hiç bir zaman kesmedik.

  Allahtan temennimizdir ki babanıza bir mucize dokunsun ve onunla daha nice güzel günlere yürüyün. Geçmiş olsun. Dualarla.

  Sağlık

  slm öncelikle bütün hastalarımıza allahtan acil şifalar. babam 57 yaşında 23,01,2010 cumartesi saat 12,00 sularında yüksek tansiyona baglı olarak beyin kanaması ve sol kısımda felçlik geçirdi. babam tarsus 70, yıl devlet hastanesine kaldırdık yogun bakıma alındı ilk gün ve ikinci gün bilinci açık konuşuyoduk. diger günler kanamanın devam ettiği ve hastanın bilincinin kapanmaya başladıgını söylediler. ve solunum cihazına bagladılar, beyin tomografı ile ssk beyin cerrahına gittigimde bişey yapamayacagını beklememiz gerektiğini söyledi, hastamızı hemen adanaya özel bir hastaneye sevk ettirdik, ambulansta kalma riskini göze alarak, hastamız şuan yogun müşade altında doktorlar ümitlenmeyin diyolar ama ben allahımdan ümidimi kesmiyorum sürekli dua ediyorum, benim sormak istediğim ilk 1 ve 2 gün hastanın bilinci açıkken cerrahi bir operasyonla ilerleme önlenemezmiydi. sevgilerimle allah bütün hastalarımıza acil şifalar, hasta yakınlarımıza sabırlar versin …. allaha emanet olun…..

  Sağlık

  babamzı beyine giden bi damarın tıkanması sonucu hastaneye yatırdık doktorlar ilaç ile tedavi etmeye çalıştılar lakin bi netice alamadılar bununla birlikte babamız 5 gün boyunca gece gündüz sabah akşam 1 dakika bile uyutulmadı nedeni ise uyutulursa bilinci kaybolurmuş nitekim babamız fazla ve uykusuzluga dayanamadı ve aniden komaya girdi ve 3 aralık gece saat 0_3 de rahmetli oldu allah mekanını cennet eylesin ve bu haslıkla boguşanlara da acil şifalar versin..son olarak maalesef doktorlarımızın büyük bi kısmı çok duyarsız ve acemi gibiler…

  Sağlık

  herkese öncelikle Allah dan acil şifalar diliyorum. babam 04.01.2010 günü yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması geçirdi. kanamanın sol parietalde 4,5 cm boyutlarında olduğu çıkan tomografisinden anlaşıldı. çok şükür bilinci hiç kapanmadı ve felç durumu olmadı fakat gidip gelen bilinç kaybı oldu. 11 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edildi. en az 1,5 ay çok iyi istirahat etmesi gerekiyormuş. şu anda uzun cümleler kuramıyor ve bazı şeyleri hatırlamıyor. halsizliği var, yürümesinde dengesizlikler ve sık sık terliyor. bu süreçte 7-8 kilo verdi. Allah a şükürler olsun iyileşip eski yaşam kalitesine kavuşması için dua ediyoruz. sizlerde dualarınızı esirgemeyin… daha önce aynı seyri izleyen hasta ve yakınları varsa durumları hakkında lütfen bilgi versin… Allah hepsinin şifasını versin…

  Sağlık

  benimde arkadaşımın babası bugün vefat etti çok üzüoldüm

  Sağlık

  Arkadaşlar bence her zaman ameliyat son çare değil.Eğer doktor ameliyat diyorsa mutlaka hasatanızın yaşama ve iyileşme şansını doktorunuza sorun.Hollandalı doktorlar iyi yapmış hasta hemen komaya girip öleceğini düşünmüşlerse ameliyat yapmamaları hastanın durumunu takip etmeleri ve biraz daha yaşama şansı vermeleri güzel.Aynı durumlar bizim başımızdan geçtiği için böyle konuşuyorum.18 kasım 2008 de babamı kaybettim.Ufak bir kanama,hiç riski yok,basit bir ameliyat,ameliyat için Zonguldaktan İstanbula gelmenize bile gerek yoktu,her yerde yapılabilirdi gibi yanlış bilgiler sonucu babamı ameliyat ettirdik.1.ameliyat sonrası 2.kanama ve ameliyat,2.ameliyat sonrası 3.kanama ve 3.ameliyatı oldu.Fazla narkozun etkisiylemidir bilinmez,1.ameliyat sonrası yemek yiyebilen acıktım diyebilen babam 3. ameliyat sonrası gözlerini açamadı ve 35 gün anestezi ve reanimasyon bölümünde solunum yetmezliği çekti ve kendine gelemedi.35 gün sonrasında Hakkın rahmetine kavuştu.
  Diyeceğim o dur ki;hastanızı ameliyat masasına teslim etmeden,ilk olarak doktorunuzu iyi araştırın,ikinci olarak doktorunuzla bütün riskleri tek tek konuşun,yaşama şansı,konuşma şansı,solunum yetmezliği çekme şansı,narkozların etkileri,kanamanın temizlenme ihtilami v.s.Yaşamayı şansa bırakmayın.Eğer lazerle tedavi varsa açık amleiyat olmadan tedavi araştırın.Takdir-i ilahi,Allah herşeyin iyisini bilir ama babam bir eli felç olsaydı da yaşasaydı.Rabbimden tüm hastalara şifa,ölenlerimize rahmet diliyorum…

  Sağlık

  meraba arkadaşlar..
  benim babam 15 gün önce beyin kanaması geçirdi..5. derecedenmiş.ameliyata yetiştirdik ama kalbi durunca devam edemememişler.geri getirmişler ve sorasında uyanmadı komaya girdi.15 gündür böyle..
  ÖZKAN BEY SİZİN MESAJINIZI OKUYUNCA İSTER İSTEMEZ ÜMİTLENDİM.DOKTORLAR UMUT YOK BEYİN TAMAMEN İPTAL OLMUŞ GERİ DÖNSE BİLE BİTKİSEL HAYAT EN İYİ İHTİMALİ DİYORLAR..BENDE SAĞLIKÇIYIM HERŞEYİ BİİYORUM AMA KABLLENEMİYORUM İNSANIN BABASI OLUNCA..YAPILABİLECEK HERŞEYİ YAPMAYA HAZIRIZ SİZDEN DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTİYORUM.HASTANIZIN DURUMU BABAMA BENZİYOR GİBİ GELDİ..NOLURSUNUZ LÜTFEN CEVAP VERİN BANA..

  Sağlık

  YA ARKADAŞLAR UZUN SÜREDEN BERİ GÖZLÜK KULLANMIYODUM 1.25 DEN 3.00 OLMUŞ DAHA TAKALI 1 HAFTA OLDU AMA BAŞIMIN YANİ SAOL GÖZÜMÜN YANINDA Bİ BOŞLUK VAR HER 2 GÖZÜN YANINDA VAR SAOL TARAFTAKİNDE FENA Bİ AĞRI VAR SİNİZİT DEDİLER AMA BİLEMEDİM BURNUM ANİDEN KANICAKMIŞ GİBİ OLUYO ÇOK GARİP YA ARANIZDA BİLEN VAMRI

  Sağlık

  ben 2 yıl önce beyin kanaması geçirdı.solşafagımda çukuluk kaldı ve zaman la agrı yapıyor

  Sağlık

  arkdaşlarım yakınları vefat eden arkdaşlara baş sağlığı diliyorum mekanları cennet olsun anneminki gibi hasta olanlarada allahtan acil şifalar vermesini diliyorum benm annemde 7 şubatta yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdi 4 gün hastenede ankara gata hastanesinin beyin cerrrahi yoğun bakımında kaldı bilinci hiç yerine gelmedi doktorlar hep durumunun kötü olduğunu sölediler ancak tansiyonunu normale düşürdüklerini de sölemişlerdi yalnız annemde solunum cihazına bağlıydı arkdaşlar y,ne allahın takdiriydi ama bu hastalıkta o solunum cihazından kurtulmak çok önemli bnm annem kurtulamadı, doktorlar bilinci yerine gelmeden ameliyaata alamayacaklarını sölediler kanama beyinin %60 ını kapladığını sölediler 4. günün sonunda 11 şubatta vefat etti çk zorlanıyorumm günleri geçirmek için allah yakınlarını kaybedenlere sabır hastalara da şifa versin AMİNNNN

  Sağlık

  arkadaşlar 20 yıl önce beyin kanaması geçiren abim normal yaşantısına bugüne kadar devam etti hiç bir sorun yoktu taki 10 gün öncesine kadarş iddetli başagrısı ile hastaneye kaldırdk izmir Atatürk egitim ve araştırma hastanesinde 2ci amaliyatını oldu eski stendler çıkarılıp yerine yenileri takılmış abim 2 gün solunum cihazında kaldı sonrasında çok şükür hiç bir komlikasyon olmadan taburcu oldu allah bütün hastaların yardımcısı olsun çok zor bir durum bütün doktorlarada çok tşk ederiz böylesine riskli bir amaliyatı başarılı bir şekilde sonlandırdıkları için

  Sağlık

  merhaba herkese geçmiş olsun. benim annem 1 sene önce beyin kanaması geçirdi hipertansiyondan sol tarafı felç kaldı ama şuan yürüyor kolunda biraz haraketsilik var doktorlar zamanla geçer dedi spor yapmasını söylediler.Allahtan ümit kesilmez ben hep dua ettim hala umidim var annem ormal hayatına döndü dahda iyi olacak umudunuzu yitirmeyin saglıklı bir hayat diliyorum.

  Sağlık

  sol tarafı felc olupta tekrar beyin kanaması oldu yogun bakımda şu an ama iyileşmesini bekliyoruz inşallah iyileşicek dua edin

  Sağlık

  slm herkese geçmiş olsun bnm babannem de 2006 yılında beyin kanaması geçirdi ama çok şükür herhangi problemi yok şuan hiç bir şikayetimiz yok allah a şükür ACİL ŞİFALAR HERKESE

  Sağlık

  2009′ babam yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması gecirdi.bir hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra. cerrahi müdaheleyle beyinde küçük bi delik açılarak kanamayı dışarı attılar. şuuru yerinde olmadan 2 ay daha yoğun bakımda kaldı. çok dua ettik sağ tarafı felçli halde normal odalarda da 1 ay kaldı tam taburcu olcağı gün komaya girdi. 2gün geçmedi vefat etti.tedavisi uzun süren bi rahatsızlık allah kimseye göstermesin.

  Sağlık

  Herkesin gibi bizimde pek çok yakınımız beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti… Konunun uzmanına sormak istiyorum ; Omega-3 takviyesi kullanmak beyin kanamsı riskini düşürürmü ?

  Sağlık

  27 mart 2010 münevver yengem beyin kanaması geçirdi amaliyat oldu 13 gündür yoğun bakımda kendi ihtiyaçları karşılayacak şekilde ALLAH kızlarına bağışlasın lütfen dua edelim

  Sağlık

  İnsanın başına gelmeyince bilmiyor,
  babam 2 gün evvel yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdi ne durumu ağır ve durumunun ne olacağını bilmiyorum tüm arkadasların dua larını bekliyorumbenim dualarımda sizlerle

  Sağlık

  merhaba arkadaşlar benim babam 3 ay önce hipertansiyona baglı olarak beyin kanaması geçirdi, cumartesi saat 15.00 sularında rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı 1 hafta sonra cumartesi saat 15.00 sularında vefat etti allah hepimizin yardımcısı olsun saygılar arkadaslar

  Sağlık

  İnsanlığa hayırlar ve sağlıklar diliyorum.Beyin kanaması ile hastaneye gitmek hastalığın en çaresizlik hali olsa gerek.Beklersin ama çaresiz ve elin kolun bağlıdır.Umut allahtan deyip duadan başka elinden ne gelir.Bu çaresizliği 26 yaşındaki damadımı kaybederek yaşadım.Allahtan sağlık ve huzur için duacıyız.Hastalarımıza allahtan şifalar olsun.

  Sağlık

  slm benim babam 22 nisan 2010 tarihinde yüksek tansiyon nedeniyle beyin kanaması geçirdi ameliyant oldu 8 gün yoğun bakımda kaldı şimdi konuşamıyor sağ tarafı felç herkesin duasına ihtiyacım var lütfen dua edin eski sağlığına döndersin Allahım tüm hastalara acil şifaalr versin yaradanım

  Sağlık

  benim banam 22 nisan 2010 tarihinde beyin kanaması geçirdi durumu iyiye gidiyor duanızı bekliyorum sağ tarafı felç inşallah eski sağlığına döner

  Sağlık

  Allah hepimize yardimci olsun. Dualariniz da benim babami da unutmayin. Allah hepimize acil sifalar versin. InsaAllah hepimizin akrabalari iyilesir. Allah’tan umut ediyorum.

  Sağlık

  Allah hepimize acil sifalar versin.
  Cumartesi sabahi babam terleme sonrasi kusmaya basladi gozleri titredi bilinci acikti 15-20 dk icinde hastaneye yetistirdik. Hastaneye gidesiye kadar bilinci acikti. Hastanede yavas yavas bilincini yitirdi. Bilincini yitirmeden once basinin cok agirdigini soyledi ve bagiriyordu. Ilac verdiler ve beyin taramasi (CT Scan) yaptilar ve hemen ameliyata aldilar. Kanamasi cok fazla oldugunu soylediler. 4 cm kadar bir pihti cikartmislar. Ameliyattan cikti. Ilk gun doktorlar cok umutsuz konustular. Hicbir yasam belirtisi yok makinelerle yasiyor dediler. Ikinci gun goz kapaklarini oynatmaya basladi. Sag ve sol el parmaklari hafifden kipirdadi. Ayak parmak lari kipirdadi. Agzini acip kapadi. Ucuncu gun sabahtan uyutmak icin verdikleri ilaci kestiler. Tansiyonu yukselmeye basladi. Tekrar fakat daha az dozda uyutma ilaci verdiler. Aksama dogruda ilaci kestiler. Doktorlar geldigi andan daha iyi fakat henuz ilave bir gelisme olmadi diyorlar. Nefesini ilk gun makine destegiyle aliyordu, ikinci ve ucuncu gun makine sadece yardimci oluyor cogunlukla nefesini kendi aliyor dediler. Bugun makineden tamamen cikardilar ve bogazindan boru taktilar. Boru nefes almasini kolaylastiracak ve enfeksiyon kapma riskini azaltacakmis. Zaman zaman agzini oynatiyor. Uyutma ilacini kesmis olmalarina ragmen henuz kendine gelmedi. Zaman zaman el parmaklarini ayak parmaklarini oynatiyor. Burnunu temizlediklerinde agzini oynattigi cok oldu. Su an bekliyor ve cok dua ediyoruz. Allah hepimize acil sifalar versin. Dua olarak ogrendiklerimizi okuyoruz. “Ya hayyum ya kayyum bi rahmetike istanis” diyoruz. “Ferdun, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddusun” deyip esma-ul husna okuyoruz. Dualarimiz hepimiz icin insaALLAH babalarimiz, kardeslerimiz, annelerimiz, tum akraba ve sevdiklerimiz, tum hastalar acil sifalar bulur. Biz ailecek umudumuzu hic kaybetmeyecegiz, sizler de kaybetmeyin arkadaslar. Allah hepimize acil sifalar versin.

  Sağlık

  benim canım babam 17 nısan vefat etti beyin kanaması nedenıyle cok asırı bas arrısı ve mıyde bulantısı oldu cok saglıklıydı hıc bırseyı yoktu onu anıden kaybettık ve babamı cok ozledım

  Sağlık

  Allah herkesin yardımsısı olsun benimde babaannem beyin kanaması geçirdi iki damarı tıkalı dediler inş düzelir bu konuda hiç bir bilgim yok bilenlerle paylaşmak isterim en azından nette bu konuyla alakalı bilinen sitelere nasıl ulaşabilirim bilen arkadaşlar yazarlarsa çok makbule geçecek Allah herkesin yardımcısı olsun.

  Sağlık

  Allah herkese kolaylık versin kız kardeşimin kocası 40 yaşında beyin kanamasından komaya girdi .bir hafta komada kaldı vefat etti .

  Sağlık

  ben bu gün arkadaslarımla oynarkan dönme dolaptan düştüm düşerken dişim sıktımkı fazla acımasın dıye dusunce hemen suya tuutum hafamı orası şişti.annem 3 4 saat uyutmadı ama başım zonglamıyor sadece oraya yara olmus gıbı acıyor ama yarada yok

  Sağlık

  Ben annemi 03 Haziranda kaybettim. Annem 7 yıldır diyalize giriyordu. Son zamanlarda ara sıra başım ağrıyor diyordu. Diyaliz doktorları diyalize girince geçeceğini söylüyorlardı. Son gün de diyalize girdi. Başının çok ağrıdığını söylüyordu. Kısa bir süre sonra bilincini ve şuurunu kaybetti. Doktorlar beyin kanaması olduğunu, sağ tarafınında felç olduğunu söylediler. Hemen tıp fakültesine götürdük. Burada ameliyatın çok riskli olduğunu, bu şekilde ameliyat olamayacağını söylediler. Yoğun bakımda üç gün kaldı ve kalp krizi geçirererek hayata veda etti. Annemi çok özledim.

  Sağlık

  Merhaba benim babam 8 yıl önce hipertansiyona bağlı beyin kanaması geçirdi ve sağ tarafına felç geldi.İlk zamanlar yürüyemıyor ve konuşamıyordu zamanla hepsini atlattı tek konuşmasında sorun kaldı.Ancak bu sene konuşması daha da bozuldu ve bir çocuk gibi davranmaya başladı tekrar edecek diye korkuyorum ama doktora gitmesi için de ısrar edersem nasıl tepki verir bilemıyorum.İnşallah tekrar etmez.

  Sağlık

  Mrb Nazlı.Ben babamı 19 Mayıs’ta kaybettim.benim babamın da sağlığı çok iyiydi ancak birden beyin kanaması geçirdi.3 gün yoğun bakımda kaldı ama onu kaybettik.Babamı çok özlüyorum.beyin kanamasını çok araştırdım.beyin kanamasını atlaymak çok zor…

  Sağlık

  slm .benim halam da yüksek tansiyondan beyin kanaması var şuan hemen hastaneye yetştrdk neolduğunu bilmiyorduk çaresiz kaldık tıp fakultesine sevk etmek istedik ama yer yok dediler mecburen şuan hastanede makinede bağlı sadece dualarımızla yardımcı oluyoruz allahım heerkesin yardımcısı olsun dualarınızı bekliyoruz

  Sağlık

  benim annemde beyin kanamsı gecirdi bir aya yakın uyuttular müdahale edemediler daha sonra ameliyat oldu ameliyat sonrası aileden hiç kimseyi hatırlamadı yaklaşık altı aya yakın böyle devam etti daha sonra hepimizi hatırladı şu anda iyi çok şükür kendi işini kendi görüyor kimseye muhtaç değil çok zor günler di ama allaha şükürler olsun hepsi geride kaldı allaha bütün hastalara acil şifalar versin Herkese geçmiş olsun

  Sağlık

  Merhaba.ben lise son sınıfta okurken farkında olmadan beyin kanaması geçirmişim. Çok şiddetli baş ağrısı bulantı kusma görme kaybı ve kısmı felç yaşadım. Tabi o zaman gençliğin verdiği psikoloji ile fazla üzerine düşmedim. Ta ki beni düşürüp sara nöbetlerine benzer nöbetler geçirene kadar. öss sınavına bir hafta kala hayatım zindan oldu. hayat kalitem sıfıra düştü. her 15 20 günde bir değişen gün sayısı periyotları ile 2 yıl boyunca nöbet geçirdim. Tetkik tedavi ağır epileptik ilaçlar fayda etmez oldu.2005 yılında sol serebral kortexte venöz anjiyom tanısı ile kavernom kitle eksizyonu ameliyatı geçirdim. beynimden ceviz büyüklüğünde parça aldılar.19 yaşında böyle ağır bir ameliyat geçirmek gerçekten çok zordu. eğitim hayatımı ertelemek zorunda kaldım. Ama hiç bir zman umudumu yitirmedim. hep olmulu düşündüm.Şuan allaha çok şükür çok iyiyim 24 yaşında gaziantep üniversitesinde okuyorum. Hayata ve geleceğe umutla bakıyorum.
  buradan herkese tavsiyem. Yaşadığınız durum ne kadar kötü olursa olsun.hiç bir zaman umudunuzu yitrmeyin. olaylara ve durumara olumlu yaklaşın. pozitif düşüncenin pozitif yaşam olacağını aklınızdan çıkarmayın. Sağlıkla kalın.

  Sağlık

  kuzenim bu sabah beyin kanaması geçirdi ve doktorlar ameliyata bile gerek yok hertürlü olanağı göze alın dedi şuan yoğun bakmda ve dha 21 yaşında allah hepnze acil şifalar versn umarm dualarmz asiyeye güç verir!!

  Sağlık

  KARDEŞİM 22 YAŞINDA HİÇBİRŞEYİ YOKKEN BAYILDI VE BEYİN KANMASI GEÇİRDİ.10 SAAT AMELİYATTA KALDI.ŞUAN KOMADA.CİHAZLARINDAN AYRILDI AMA HALA 10 GÜNDÜR GÖZÜNÜ AÇMADI.NE OLUR DUA EDİN.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

  Sağlık

  allah hepinize şifa versin kardeşlerimm…

  Sağlık

  beyin kanamasından kurtulan hasta çok az moral bozmak gibi olmasın ama bu acı gerçek.ben 10/07/2010 tarihinde beyin kanamasından dayımı kaybettim 45 yaşındaydı ve hiçbir hastalığı yoktu.aniden tansiyonu 30 çıktı bir hafta direndi ama kaybetti.organlarını bağış yaptık o ölmedi hala yaşıyor.Allah herkeze sağlık versin çok zor çok…..

  Sağlık

  Mrb.Cok yakın bir dost olmasada perşembe günü mahallemizden gencecik bir fidanı kaybettik beyin kanamasından kendisi abilerinin yanında hollandadaydı hollandada beyin kanaması gecirerek hayatını kaybetti cenazesi istanbula 6 gün önce geldi şuan yazdıgım gün acımız büyük ve bugün gencecik fidanımız topraga verdiler izmirde. anne ve babası cok kötü durumdalar Allah ailesine sabır versinn :'( gencti daha ailesine evlenme haberini vermegi umut ederken olmadı cok kötüyüm ÇOŞKUN SANCAK UNUTULMAYACAK :(

  Sağlık

  Herkese merhabalar,bugün 22.günümüz.Ağabeyim 29 yaşında hiç sebep yokken beyin kanaması geçirdi,doktoru damarsal ya da genetik bir şey olabileceğini söyledi,hala da bulamadı.Neler cekiyorum anlatamam canımın yarısı acı cekiyor ve ben biz bir şey yapamıyoruz,çaresizliğin ne olduğu bu anlarda anlaşılıyor inanın.Ama cok şükrediyorum çünkü makine olmadan nefes alabiliyor,direniyor.Ve ben de yoğun bakım kapısında oturyorum artık.ALLAHIM sana teşekkür ediyorum,ne olur yaşat onu ve ecelerkimse hasta olmasın..Herkes sağlıklı olsun tek dileğim b
  u..iyi geceler.

  Sağlık

  bnm kafama salıncak çarpmıştı yarım saat sonra kaydıraktan dustum kafamı çarptım gece annemler uyutmadı . basım ve gozlerim cok aqrıdı hafif midem bulanıyodu.beyin kanasaması oldum diyodum cok korktum annemler beyin kanaması olsan yerinde duramazdın dedi dktora gttk değilmişim düşünmesi bile çok kötü …

  Sağlık

  merhaba ben 24 yasindayim yurtdisinda yasiyorum evliyim ve 3aylik bi erkek cocugum var son zamanlar devamli basimda yer yer agrilar oluyo en az 2/3 senedir tansiyonum yuksek bu aralarda basimdaki yer yer agrilar sertlesti ve siklasti gozumde bazen bulanik goruyo yorumlarinizi bekliyorum

  Sağlık

  Slm Benim dedem de hipertansiyondan beyin kanaması geçirdi sol tarafına felç geldi ,10 gün yoğun bakımda kaldı,3 haftadır da odada biraz felci açıldı ama daha ayağa kalkamıyor,konuşması da düzgün değil,inşallah iyiye gider.Herkese acil şifalar ,Allah’tan ümit kesilmez.

  Sağlık

  Kardeşim 18.gün gözünü açtı.Solunum cihazlarına bağlı yaşıyordu.1 haftadır kendi solunumunu yapabiliyor.Gözlerini açmaz dedi doktorlar.Ümit vermediler.intraserebral kanamaydı.O kadar hızlı geliştiki sabah işe gitti.Hiçbir rahatsızlığı yoktu.Ani bir baş ağrısı hastaneye geldiğinde komada ve sağ tarafı felçti.Şimdi gözleri açtı.Bizi duyuyor görüyor ve bazı şeyleri algılayabiliyor.Rabbim çok büyük çıkmayan candan ümit kesilmez ve herşeyi yeneceğimize inannıyorum.Belki konuşamayacak belki yürüyemeyecek ama onun varlığı bile yetecek.Sevgi herşeyin ilacı ümidin bittiği an herşey bitmiş demektir.Onu öyle çok seviyorum ki …Ne olur dua edin.

  Sağlık

  Allah acil şifalr versin. Çok zor bir durum. Şu sıcaklarda herkesin dikkat etmesi gereken bir durum. Geçenlerde çok yorulduğum bir günde geceye doğru sol gözümde görmede kısmi kayıp meydana geldi ve kafamın sol tarafı normalden fazla ağrımaya başladı. Doktora gitmedim ama sanırım ufak çaplı bir beyin kanaması yaşadım. Dikkat etmek lazım, kafayı serin tutmak önemli ayrıca güneş altında fazla durmamak gerekiyor. Tuzlu, şekerli ve aşırı yağlı yemekten kaçmak lazım. kalbe zarar veren besinler aynen beyine de zarar veriyor. Dikkatli olalım.saygılar…

  Sağlık

  Selamlar aynı durumu şu anda ben yaşıyorum ameliyatı nerede oldunuz acaba ben Ege üni.de tedavi görüyorum da Hacettepe bu konuda uzman diyorlar fakat tecrübeniz dolayısıyla merak ettim…

  Sağlık

  allah hepinizin yakınlarına acil şifalar verir inşallah
  bende babamı yüksek tansiyona bağlı beyin kanamasında kaybettim sadece 2 gün komada tutunabildi hayata
  bu ağustosun 30 unda 4. yılı doluyor ve daha 49 yaşındaydı
  allah sizin yakınlarınızın yüzüne bakar ve acil şifalarını esirgemez inşallah. dualarım sizinle arkadaşlar metinn olun
  sonuçda RABBİM ne yaparsa en güzelini yapar..

  Sağlık

  merhaba benim abim 45 yaşında beyin ameliyatı geçirdi.bir haftadır kendine gelemedi ne zeman kendine gelir 7 gündür youn bakım da allaha dua etmekten başka bir çare yok.sızlerin duaları ile işşalla hayata döner bunu yaşamak çok ama çok acımış. allah kimseye yaşatmsın.

  Sağlık

  benim arkadaşım beyin kanaması geçirdi doktor tavsiyesi ile omega 3 kullanmaya başladı şu an durumu iyi gidiyor. her geçen gün çok daha iyi oluyor. sanırımım 20 gün sonra işine dönecek.

  Sağlık

  arkadaşlar ölenlere rahmet,yakınlarına sabır diliyorum.beyin kanamasıyla mücadele eden insanlarada allahtan yardım diliyorum.benim acım da tarifsiz
  16 eylül 2010 da bende 8 yaşındaki oğlumu beyin kanamasından kaybettim
  saat 11.00 dı
  hiçbir belirti vermeyen kanama bir anda çok şiddetdetli baş agrısı ardın dan istifra bilinç kaybı ile başladı hemen ambulans çağırdım ambulans gelene kadar nefesi kesildi sunni tenefüs yaptım nefesi gidip geliyordu çok çaresizdim
  ambulans geldiginde kalbide durmuştu
  kalp masajıyla teneffüsle hastaneye ulastık doktorlar 45 dakika kadar uğraştılar malesef sonuç ölümdü arkadaşlar bunların her biri bir sebep cenabı allahın takdiri inşaallah yavrum şefaatcimiz olur cennette kavuşuruz
  allahım benden çok sevmiş onu yavrumu cennet kuşu yaptı.

  Sağlık

  benim annem mayıs ayında yüksek tansiyondan beyin kanaması geçirdi.kanama beyin sapında olmuş çok küçükmüş.doktorlar aslında fazla bişey yapamadılar.ameliyat edilecek bölgede değilmiş sadece bekledik ve dua ettik.annem bir hafta dayanabildi ve vefat etti .onu şimdi çok özlüyorum .elimden hiç bişey gelmedi.mekanı cennet olsun.dualarınızı esirgemeyin lütfen.diğer hastalara ALLAHacil şifalar versin.

  Sağlık

  babaannem 3 gün evvel düştü ve beyin kanaması gecirdi ameliyata alındı heme ve 48 saati atlattık ve hala uyanmadı.tüm aile onun uyanmasınıı bekliyoruz.onun prda öyle hareketsiz yatarken izlemek hepimizi kahn umut kesilmez diorlar cok korkuorum onuredior.dr lar uyutuyoruz suusu kapalı allahtan umut kesilmez diorlar.cok korkuorum onu kaybetmekten.allah onu insallah bize bagıslar.tüm hastalara yürekltn acil şifalr diliyorum hepsini rabbim ailelerinne bagıslaar insallah

  Sağlık

  merhba benim teyzem 18 yaşanda beyin kanaması geçirdi ve onu direk edirne tıp fakültesine götürüp orda direk ameliyata alinan teyzemn doktorları bize 3 defa oldu diye haber verdiler ama teyzem yinde kurtuldu ve yaşıyor şu an ama çok şeyler geçirp atladı o ayrı ve sonradn düzelti ama sol tarafında hafif felçlilik kaldı ve iylşti bunda şükür ve şu an evli dünyalar güzeli bir kizı var herkeze çokkkk geçmiş olsun

  Sağlık

  Arkadaşlar herkese geçmiş olsun yazıları okudum ve bende eklemek istedim.1ekim cuma günü babam gece yemekdeyken fenalaşıyor ve hastaneye kaldırıyorlar beyın kanaması önce öldü sanıyorlar sonra gittiği hastanede hayata geri dönuyor,4 gün uyudu 5.gün gözlerini actı sağ tarafı felçli haraket yok ama uyanması bize yetti bugun tam 12 gun oldu yoğun bakımdan cıktı konuşmayada başladı daha 52 yasında umarım dahada iyi olur…üzülmeyin bizde cok üzüldük ağladık hayatta herşey zor herkese acil şifalar

  Sağlık

  merhaba arkadaşlar ,
  benim annem de 26 ağusts 2010 ‘da annemi hastaneye sapasağlam götürdük.hastanede beyin damarı tıkandı aradan 1 gün geçti beyin kanaması geçirdi ilk üç gün durumu çok kötüydü tansiyonu nabızı kalp atışları falan kötüydü.fakat 3 günden sonra yapılan tahlilerde tansıyo nkalb nabız idrar ve kan tahlileri normal çıktı 11 gün boyunca.14.günde annemi bir anda kaybettik doktor olan kuzenim bile inanılmaz derecede şaşırdı.annemi kaybetmenin üzüntüsünü üzreimdenatamadan.büyük umutla annem’in iyileşmesini bekliyorduk.08/10/2010 arife günü herşey bir anda bitti.Allahtan BİRİCİK ANNEM ‘E RAHMET VE BU HASTALIKTAN YOĞUN BAKIMDA OLANLARADA ALLAHTAN ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.HAYATIM’IN EN KIYMETLİSİNİ KAYBETMENİN ÜZÜNTÜSÜNÜ HERKESLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.

  Sağlık

  benim abim şişli etfalde 35 gün oldu yoğun bakımda ALLAH orada kalan hastalara şifa versin bizim hastamızı da bize bağışlasın ya rabbi.Gözünü açıyor ama doktorlar tepki saymıyor ne zaman tepki sayacaklar bize mutlu haber verecekler

  Sağlık

  arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun.Eğer birinin beyin kanaması geçirdiğinden şüpheleniyorsanız şunları kontrol etmeniz gerekir:
  1.hastadan gülümsemesinin isteyin eğer gülümseyemiyorsa ve ya bir tarafını oynatamıyorsa felç olabilir.
  2.hastadan dilini çıkarmasını isteyin dili yamuksa ve ya bükülmüşse felç olabilir.
  3.kollarını omuz hizasında kaldırmasını isteyin anlamıyorsa kendininz tutup kaldırın iki kolu eşit seviyede tutamıyorsa felç olabilir.
  4.ondan çok basit bir cümle söylemesinin isteyin(bugün hava çok güzel gibi)söyleyemiyorsa siz bir cümle söyleyin ve tekrarlamasını isteyin onuda yapamıyorsa beyin kanaması olabilir.
  5.gözbebeklerinin büyüklüğüne bakın farklılık varmı
  6.mide bulantısıs varmı
  7.bir anda dalgınlaşıp sabit biyeremi bakıyor.
  8.şiddetli baş ağrısı varmı
  9.eğer kulaktan veya burundan kan geliyorsa durdurmaya çalışmayın kanayan kulak tarafına başını yatırınki kan akıp gitsin ve beyine baskı yapmasın.

  eğer bu belirtilerden biri veya birkaçı varsa veya şüpheleniyorsanız ambulans çağırmayın.direkt kendininz hastaneye götürün çünkü beyin kanamalarında ilk 40 dakika çok önemlidir.

  ama bazı kanamalar çok küçük olabilir bugün başlayıp bir ay sonra etkisisni gösterebilir.yinede hastaneye götürmekte fayda var.

  not:yukarıdaki belirtiler inme belirtiside olabilir

  herkese sağlıklı günler…

  Sağlık

  Allah hastane yatan herkeze şifalar versin Allah bizleri korusun İNŞALLAH beyin kanaması çok kötü bişe ya felç olunuyor yada ölüm Allah dan yardım isteyin şüphesiz Allah çok yardım sever ve Merhametli birisidir Ben kafa üstü yere düştüm ogün çok korktuk beyin kanaması falan olacak diye Allaha dua ettim Allaha şükür şu anda birşey yok İnşallah bir şey olmaz sizde du edin

  Sağlık

  halam çigdem gece anıden hipertansıyona baglı beyin kanaması geçirdi 4 gündür yogum bakımda ilç tedavisi devam ediyor hic birsekilde tedavıye yant vermıyor fakat allah tan umut kesilmes bütün dualarımız onunla dualarınızı etmeyın allah herkese acil şifalar versin amin herkese gecmis olsn

  Sağlık

  arakadaşlar bişeyi unutmuşum belirtilerden bir kaçı
  1)görmede bozukluk
  2)gözbebeklerin büyüyklüğünde değişiklik ve ya farklılık
  3)bayılma hissi
  4)baş dönmesi
  5)bayılma

  sağlıklı günler…

  Sağlık

  ayrıca hiçbir belirti ve ya sorun yoksa ama endişelniyorsanız 3-4 saat uyutmayın

  Sağlık

  bnm eniştemde 17 ağustos 2010 tarihinde çarpmaya bağlı beyin kanamsı geçirdi aslında kafasını vurduktan sonra ayağa kalkmış ama hemen ewe girip uyumuş keşke uyumasaydı… maslak acıbadem hastanesinde 1.5 ay kadar yoğun bakımda kaldı.. daha sonra göztepe eğitim ve araştırma hastanesine sewk ettiler we hala yoğun bakımda…bu transfer işlemi onu çok sarsmış durumu dahada kötü gibi oldu..dr.lar 100 de 80 bakım hastası olarak kalabilir diolar…sizden ricam dualarınızı eksik etmeyin o daha 39 yaşında ve yapması gereken çok iş war herşeyden önce onu bekleyen bi oğlu ve eşi war yorumların hepsini okudum halen mücadele edenlere şifa vefat edenlerede allahtan rahmet ailelerinede sabır diliorum…

  Sağlık

  bend okullar tatil olunca 2 hafta sonra bisiklet istedim aslında daha öncede istemiştim ama alıcaz dediler düşcemi biliq almadılae bende ağladım keşke ağlamasaydım we o bisikleti istemeseydim bnm yşm 10 21 bisiklet bnm için biraz büyük ama bn bindin annemin babamın suçu dğl bnm suçumdu babam almıyalım kçk alalım dedi bn dinlemedim aldık yrm saat sürdüm yrm saat sonra birtane af edersiniz piçin teki önüme kırdı bnde şaşırdımm firene basmaya kalmadan wurdum kafamın üstünde sürüklendim hemde baya bi onda sonra bni hastaneye götürmüşler tabi yere düşünce hiç sneme yok ama uyuyomuşum hiç bişi htrlamıyorum kazadan önceki herşeyi başka bişi yok ondan sonra tabi bni öldü sanmışlar töbt töbt beni hmn hastaneye kaldırmışlar beyin kanaması geçir mişim ama sonra durmuş mu? azalmış mı? bilemiyorum amaliyata almamışlar bni 1 gün yoğun bkmda 2 gün odada yttım asnkarada gatda tabi sonra bni taburcuy ettiler 2 gn sonra baya bi baş ağrısı wr dı ondan sonra bn çığlık atıyomuşum ama çığlık attığımı bn bilmiyorum uyanığım ama bilmiyorum sonra tabi bn hastahanede cnm yandığından dolayı hastahaneye gitmemek için yalwardım götürmek istediler gitmedim sabah oldu gidince bni amaliyata almışlar ama tabi gece uyumuşum keşke uyumasaydım!! sonra amaliyattan çıktım tabi 1 gün daha yoğun bkm da yattım birazda odada yattım toplam 15 gün yattım şimdi iyiyim ama kafama dikkat etmem lzm mış ama o günden beri bşmın ağrısı durmadı bnm bence size önerdiğim tabi doktor gibi algılamayın bnm gibi sabaha kalmayın hmn hastahaneye gidin we bisiklete bindirmeyin oğlunuzu

  Sağlık

  Benim annem de Nisan 2009’da yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdi.Evde namaz kılarken şideetli bir baş ağrısı ve arkasından kusma gelmiş. Allah’tan küçük oğlum evdeymiş ve komşulara haber vermiş. Hemen hastaneye kaldırdık. Hemen ameliyata alacaklardı ancak ikinci bir emerdan sonra vazgeçtiler. Herşeye hazırlıklı olun dediler. Bilinci tam kapanmadı ama yakalşık 10 gün çok şiddetli ağrılarla geçirdi. Devamında kısa süreli bilinç kayıpları ve halisünasyonlar gördü. İlk bir aydan sonrayavaş yavaş iyileşmeye başladı. Şimdi yaklaşık bir buçuk yıl oldu ve çok şükür tamamen iyileşti. Sürekli tansiyon ilacı alıyor ve sağlığıda yerinde. Çok riskli bir durum olmakla beraber bu şekilde iyileşenlerde olabiliyor. Allhtan ümidinizi kesmeyin ve Allah yardımcınız olsun.

  Sağlık

  Allah sabır versın … mekanını cennet bahçesi eylesın

  Sağlık

  şu an nasıl?

  Sağlık

  geçmiş olsun cnm.su anda benım enıstemde aynı durumda.hıc bır tepkı yok dr lar herseye hazırlıklı olun dıyo ama aklımıza kotu bır sey getıremıyoruz yada getırmek ıstemıyoruz?
  uzerınden zaman gectıgı için soruyorum su anda nasıl?bır gelısme var mı?

  Sağlık

  enistemde düşme sonucu beyın kanaması geeçirdi hemen amelıyata aldılar.2saat suren amalıyat başarılı gectı dedı dr.lar bugun ıtıbarıyle 3 gun oldu ama hala hayatı tehlıkesı devam edıyo.yoğun bakımda ellerı hareket edıyor ama umıtlenelım mı bılmıyorum.dua edın ne olur.

  Sağlık

  benim babamda yüksek tansiyona bağlı beğin kanaması geçirdi şu an yoğun bakımda yarın bir hafta oluyor. daha kendine gelemedi ameliyat oldu kendine gelmesini bekliyoruz.ama doktor yüzde 80 ferçli kalır yada ölür diyorlar.allahtan ümit kesilmez.ben her dakka dua ediyorum sizlerde duanızı esirgemeyin herkese acil şifalar diliyorum:(

  Sağlık

  BU DURUMU YAŞAYAN ARKADAŞLARIMA SESLENIYRUM.BU GUN EŞİ YANINA GITTİĞİNDE ELINI VE AGZINI OYNATARAK TEPKILERE CEVAP VERMIS.DR BU IYI DIYOR AMA BOĞAZINDA BALGAM BIRIKMIS EGER ONU ATAMAZSA HAYATI TEHLIKENIN DEVAM EDECEGINI SOYLUYOR.INT.DE ARAŞTIRIYORUM AMA BULAMAIYORUM.ACABA REFLEKSLERIMI KAYBOLDU? NEDEN OKSÜREMIYOR.EGER BIR BILGINIZ OLURSA PAYLASIRSANIZ SEVINIRIM….

  Sağlık

  Benımde Ensemın az Üstüne Arkadaşımla Kavga Ederken Habersizce Sert Bi şekild Elini Yumruk şeklinde vurdu.. İlk başlarda birşey olmadı biraz mide bulantısı baş dönmesi vs vs bugun 1 gün oldu hafif bulantı geçti şimdi baş ağrısı acaba durum nedir beyin kanamasımı yoksa başka bir nedenmi ?

  Doktora gitme konusunda ısrarlıyım ama korkudan gidemiyorum..
  Gidicem ama mutlaka.Sizce ne yapmalıyım beyin kanamasımıdır ?

  Sağlık

  ADİM KORAY BENİM DE BABANEM BEYİN KANAMASİ GECİRDİ BUTUN AİLE EVDE YOK YANLİZİM TEK KALDİM BİR BOŞ EVDE HERKEZ SAMSUNDA ÖMU SAGLİK ÜNÜVERSİTESİNDE KEŞKE BABANEME HALAM USTUNE GİTMESEYDİ AMCA DİYESİM GELMİYEN DURSUN.G YUZUNDEN ÖLÜM PENCESİNDE
  SİKİNTİ YAPİP BEYİN KANAMASİ GECİRMİŞ SİMDİ DOKTORLAR. AMİLİYAT DİO NAPMALİYİZ BİLMİYORUZ SAKAT KALMA OPLASİLİGİ GİBİ HASTALİK LARİ VAR BİLDİGİNİZ SAMSUNDA VEYA İST ANK DA BİLDİGİNİZ DOKTOR VEYA HASTANE VARSA SOYLERSENİZ ALLAHTAN VE BİZİM AİLEDEN ÇOK DUA ALİRSİNİZ BİLGİLERİNİZİ CARSAMBALİ_KORAY@HOTMAİL.COM FACEBOOK ADRESİNE YOLARSANİZ TEŞEKUR EDERİM

  Sağlık

  MERHABA TEMMUZDA YAZMIŞTIM EN SON SİZE 22 YAŞINDAKİ KARDEŞİM 3 AY KOMA DÖNEMİNDEN SONRA KOMADAN YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI.CİHAZLARINDAN KURTULDU.KONUŞMAYA BAŞLADI SAĞ TARAFI TAMAMEN FELÇTİ SAĞ ELİNİ AĞZINA GÖTÜREBİLİYOR TUTUNARAK AYAKTA YÜRÜYEBİLİYOR.GATA’DA YATIYORUZ.HEP İNANIN HİÇ UMUDUNUZU KESMEYİN .OLMAZ DİYE BİRŞEY YOK .SADECE ÇOK İSTEYİN DUA EDİN .BEYİN KANAMASINI VE YOĞUN BAKIM SÜRECİNİ ATLATTIKTAN SONRA DAHA BİR ÇOK SÜREÇ YAŞACAKSINIZ GÜÇLÜ OLMAKTAN BAŞKA ÇARENİZ YOK.DİK DURUN GÜÇLÜ OLUN ÇÜNKÜ ONLARIN BUNA İHTİYACI VAR.İNŞALLAH SİZE DAHA İYİ HABERLER VERECĞİM.UMUDUNUZ BİTTİĞİ AN HERŞEYİN BİTTİĞİ ANDIR

  Sağlık

  ve bol bol okuyun
  Bismillahirrahmanirrahim
  Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

  Sağlık

  arkadaşlar 15 şubat 2011de 23 yaşındaki kızkardeşim.trafik kazası geçirdi.beyin kanamsı oldu.kanama bitti.ödem oluştu.tam 33 gündür yoğun bakımda.bilinci yok.gözünü arada açıyor amabilinç hiçyok.kollarında çok sert kasma hareketleri var.ödem motor 1 bölgedeymiş.hasar kalır mı.daha belli değil.bu gece tekrar solunum cihazına bağladılar.bu süreci yaşayan varsa lütfen haberleşelim…..yardım edin…

  Sağlık

  selamunaleykum.babam eve gelindiginde yerde yatıyormuş,kusmuş,hemen ambulans çagırılmış 20 dakikada ambulans gelmiş ve kalp masajı yapmışlar, ,70 yaşında ve 5 gundur hastanede yogun bakımda bilinç kapalı, vucutta bir tepki yok, cihaza baglı,doktorlar gelişme ve iyileşme yok diyorlar,beyin kanaması derinde (agır hastamız diyorlar)ameliyatla mudahale sansı yok deniyor,herşeye hazırlıklı olun diyorlar,bekliyoruz ALLAH bizlere sabır ve hayırlısını nasip etsin herkezin hakkında hayırlısı neyse o olsun hepinize geçmiş olsun, ALLAH şifa versin,vefat edenler ise nur içinde yatsın,sabırla bekliyoruz ,,….doktorlardan ALLAH razı olsun,,

  Çok Geçmiş olsun. Umarım sağ salim aranıza döner ve yaşayamadıklarınızı yeniden gözden geçirme şalsı yakalarsınız.

  Sağlık

  annem 20 gün önce beyin damarı tıkanmasıyla hastaneye kaldırıldı.kastamonı devlet hastanesinde bir gün yattı hemen istanbula getirdik.bir hafta ilaç tedavisi yaptılar iyileşti diye eve gönderdiler.coumadın kullanmaya başlamıştı.eve geldigimiz gece b sefer beyin kanaması gecirdi.coumadın yüzünden oldugunu söylediler 12 gündür cerrahpaşada yatıyoruz.genel durumu iyi ancak bilinc bulanıklıgı var.coumadını tekrar vereceklermiş ve riski yine varmış.baika bir ilaç tedavisi yapılamazmıydı.allah herkesin derdinin dermanını versin.

  Sağlık

  allah herkeze bol bol şifalar versin allah onları sevdıgıne bagıslasın cok zor bı durum beyın kanaması anevrızma(baloncuk) olursa ve sag tarafdan gecırıyosa allahdan umıt kesılmez ama ….. :((((

  Sağlık

  merhaba 37 yasında bekarım beyın kanansı gecırdım 21,09,2011 yılında Allaha bınlerce kez cok sukredıyorum hala ayaktayım ama su bır gercek anne ve kardeslerınız yanınızda oldugu surece sırtınız yere gelmıyor benım nıtekım oyle oldu.Aılem ve arkadaslarım sagolsun yanımdan hıc ayrılmadı ve hastane surecındeb sonrada aradılar.12 gun yogun bakımda kaldım daha sonra servıse cıktım ben sanslı bırı oldugumu dusunuyorum cunku kocaman aılem vardı her seyle ılgılenıyorlardı ben 14,10,2011 yılında hastaneden cıkıs yaptım gozlerım cıft goruyordu gozlerım 10,01,2012 tarıhıne yenı acıldı bu arada bız 2 ayrı goz doktoruna gıttık cok onemlı dıkkat edın ltf. daha yenı uzagı net ve tek goruyorum su anda yakını gormekte zorlanıyorum fakat gozlukle gormeye calısıyorum evet beyın kanaması cok zor anlasılmıs benımkı ancak hastanede anlasılmıs mesela lutfen rıca edıyorum anjıyonunuzu mutlaka yaptırın arastırmam sayesınde bır arkadasım bu sayede ogrendıgını ogrendım en azından ben dıkkat etmeye calısacagım bu arada arada sendelıyorum tek basıma dısarı cıkamıyorum ama aılem ve yakınlarım bu konuda destek oluyorlar.

  Sağlık

  slm benim oğlum beyin kanaması geçirdi.bundan 4 yıl önce ve şuan 7 yaşında sol tarafına ferç vurdu. anjusunu da yapdırdık,ama hep korku içimde.3 yaşında ki bir çocuğun beyin kanaması ve tek evladım dr.10 yıl riski var dedi bize kanamanın halen nedenini bilmiyoruz.bu konuda çok tedirginim.!ALLAH HAYIRLI ŞİFA VERSİN!diğer hastalara da tşkr ederim.

  Sağlık

  arkadaşlar benim oğlum şuan ilk okul 1 re gidiyor okulda düşüyor.kafası çarpıyo en son bilye şeklinde şişkinlik vardı.ben ne yağacağımı şaşırdım akula gitmek zorunda hocalarıyla konuşdum abla tutayım olmaz dediler. çok zor bir durum zapt edemiyorum. 4 yıldır çok şükür bir şey olmadı. fiziğe gidiyor şuan. ama çok yaramaz. 2.riski kaldıramam ben:(

  LK yiğit

  benim babamda 28.06.2012 tarihinde gece yarısı saat 3 te uyurken ani bir nefes darlığı ile bilinçsizce horladı.annem babamı oturttu dilini yuttuğunu farketti ve kaşık sapıyla dilini çıkarttık ambulansla hastaneye gittik.tansiyon 20 lerde yapacağımız herşeyi yapıyoruz ama ciddi bi beyin kanaması geçiriyor dediler yaşama şansının olmadığını söyleyip yoğun bakıma aldılar.bulunduğumuz hastanede mr yoktu başka bir yerede nakledilebilecek durumunun olmadığını söylediler.3.gün gözünü açtı ama boyundan aşağısında tepki yok felç dediler.5.gün gözü açık el ayakta hafif kıpırdamalar var dediler.7.gün ameliyata alıyorumdedi dr.çıktı ve kanamanın yaşam merkezinde olduğunu müdahale edemediğini drenaj yapıp çıktığını ve ümitsiz olduğunu söyledi.babam bir daha gözlerini hiç açmadı.11.gün kalbi durdu yeniden çalıştırıldı.12.gün tekrar duran kalbi çalıştırılamadı.10 temmuzda kaybettik onu.çok özlüyorum.suçluluk hissediyorumbeyin kanaması geçirdiği gün drun verdiği kan sulandırıcı hap dilxol içmişti.yan etkilerindede interakteal kana yazıyo ben o ilacı gelişigüzel veren dra kızıyorum gereken araştırmayı yapıp dra dava açmayı düşünüyorum.yaşanılanlar çok acı.allah hepinize sabır ve acil şifalar versin.

  onur

  Allah herkese şifa versin.Benim annem de beyin kanaması geçirdi.Doktorlar anevizmanın çok büyük olduğunu söylediler ve anjio dan sonra kapalı ameliyat yaptılar.O günden sonra annem kendine gelemedi yoğum bakımın 2.gününde gözünü açıyor sol elini ayağını oynatıyordu.Ama 5 günden sonra hiç tepki yok solunum cihazına bağlı yaşıyor.Yoğun bakımın 12.günündeyiz.Doktor damarda pıhtı oldugunu onun cozulmesı gerektıgını soyluyor.Ayrıca kurtulması %10 diyorlar.Allah tan tek isteğim Annemi bize bağışlaması Allah hepimize acil şifa ve sabır versin.

  leyla

  Benim babaannemde 16,10,2012 günü beyin kanaması geçirdi.80 yaşında.Doktorlar %2 kurtulma şansı olduğunu söylüyorlar.Şu an Şanlıurfa devlet hastanesinde yatıyor.Orada hastayı bekleyenlerin kalacak yeri olmadığından dolayı Gaziantepe sevkini isyiyoruz.Doktorlarda bu riski almak istemiyorlar.Bu mümkünmüdür.Babaanem kurtulabirmi.Lütfen cevap yazın.

  erdogan

  merhaba babam beyin kanaması gecirdi 16 gündür yohum bakımda yatıyor ve şimdi göz el ayak ve yutgunuyor bu iyi haber mi lütfen bir şeyler yazın bekliyorum

  erdogan

  merhaba babam beyin kanaması gecirdi 16 gündür yohum bakımda yatıyor ve şimdi göz el ayak ve oynatıyor yutgunuyor bu iyi haber mi lütfen bir şeyler yazın bekliyorum

  Yasemin

  Benim babam da birden beyin kanaması geciren beyin kanaması geçiren hastaların kurtulma şansı hiç mı yok ne olur dua edin çok kötüyüm

  Onur

  benim anneannem beyim kanaması geçirdi. ilk once kartal kosuyolu hastanesine kaldırdılar. ilk tedavi orada yapıldı. ama sonra yer yol bahanesiyle özel bir hastaneye gönderildi. Özel hastane kadının durumuna bakmadan yatırdılar. biz söylemesek eski beyin filmlerinin cd lerini istemeyeceklerdi. devletten para kaçıran bu adi hastanelere neden denetime gidilmiyor ? Kadın orda ölüm kalım savaşı veriyorken onun hayatı sadece gözü para ile doyan insanlarda mı? Allah herkese sabır versin. 18 Yaşinda bir gencim ben. Babam özel hastanede müdürlük yaptı ve patronların buna göz yumdugunu soyledi. özel hastaneler devletten vergi kaçırmak için hastaları fazladan yatırdıkları ve tedavi uygulamadıkları üstünde farklı şeyler uyguladıkları doğrudur. Devlet hastanesinden şaşmayın. Benim anneannem orda can cekişiyor ama doktor elini kolunu sallıyor.

  Bir oz

  Merhaba,
  Annem yüksek tansiyona bagli beyin kanamasi gecirdi. Özel hastanede yogun bakima kaldirildi.kanama cok büyük oldugundan %1 yasama sansi var dediler. Istanbulun, Türkiyenin en iyi cerrahlariyla görüstük. Onlar da ameliyati uygun görmediler. Tedavi süreci icin ayni seyleri uygulardik dediler ve yatırdığımız hastanede devam ettik. Annem bir hafta sonrasında ağrıyı ve ışığı lokalize edebiliyordu. Fakat 12 gün sonrasında beyindeki ödem büyümesiyle (beyindeki basinc cok fazlaydi) birlikte beyin sapıda zarar görmeye başlayınca, hayatı fonksiyonlar alt üst olmaya başladı. Tansıyon 40/30, nabiz 237, ates 45 derece olmaya baslayinca hazirlikli olun dediler ve 14.gün annemi kaybettik.
  Cok aci, caresizlikte en kötüsü. Allah herkese sabir versin!

  mustafa

  Mrb benim babam yuksek tansiyona bagli beyin kanamasi gecirdi siddetli bas agrisi oldu Ve kustu annem hemen kafasina Su dokmus sonra ambulans gelip hastaneye yetisturdik suan 3. Gundeyiz hala yogun bakimda hic bir gelisme yok :( Allah rizasi icin duanizi esirgemeyin… Allahim tum hastalara Sifa versin

  semra

  mrblar.ben de anneciğimi yüksek tansiyona bağlı beğin kanamasıyla kaybettim.08.12.2015 tarihinde vefat gerçekleşti.2 gün baş ağrısı yaşadı.3ç gün doktora muayene olup çıkmış ve hastanenin lavobosuna girmiş.orada da düşmüş zaten.doktorlar 50 dk uğraşmışlar ancak hiç bir tepki vermemiş.ruhunu teslim etmiş.Allah yerini cennet eylesin güzl annem.takdiri ilahi diyoruz ancak aklımda bir soru.o muayene eden doktor müsveddesi hiç mi bişey anlayamazdı.ah güzel ülkem.hiç bir doktor yüzümüze bakmıyor ki.mr vermiş 3 de gel demiş.1 saat sonra hastaneden cenazesini aldık.

  Murat

  Merhaba benim annem cumartesi günü ilacını içerken bi anda komaya giriyor.Kartal araştırmaya götürdüğümüzde çok ciddi şekilde beyin kanaması var dedi. Koca istanbulda yoğun bakım yeri kalmadığı için Bahçelievler Acıbadem Hastanesine kaldırıldı ve doktor beyni komple kan dolu ve yaşaması mucize diyo ama kurban oldugum Allahtan umut kesilmez. Sonuna kadar bekliycez. Sizce ne olur lütfen birşey yazın. Ve bundan 4 5 ay önce ağır bi kalp ameliyatı geçirip başarılı iyi olmuştu. Bunuda atlatıcak Allah’ın izniyle

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Taş Düşürme
SELENYUM MİNERALİ, FAYDALARI, EKSİKLİĞİ, DOZ AŞIMI
Sırt Egzersizleri
Aritmi Çeşitleri (Türleri) Nelerdir?
İçtikten Sonra Kan Kusma
Alkol Tansiyonu Yükseltir Mi Düşürür Mü
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.