BİFİDOBAKTERİLER
Bifidobakteriler nedir?
Bifidobakteriler normalde bağırsaklarda yaşayan bakterilerin bir grubudur. Bu bakteri, ilaç olarak kullanılır. Bu bakteriler sağlık açısından son derece faydalı olup probiyotik olarak değerlendirilirler.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
B. Bifidum, B. Breve, B. Infantis, B. lactis, B. Longum, Bifido, Bifido Bacterium Longum, Bifidobacterias, Bifidobactérie, Bifidobactéries, Bifidobacterium, Bifidobacterium adolescentis; Bifidobacterium animalis, Bifidobacterium bifidum; Bifidobacterium breve; Bifidobacterium infantis; Bifidobacterium lactis; Bifidobacterium longum, Bifidum, Bifidus, Bifidobacteria Bifidus, Lactobacillus Bifidus, L. Bifidus, Probiotic, Probiotique.

Sponsorlu Bağlantılar

MUHTEMEL ETKİLERİ

 • Bir tür bakterinin (nekrotizan enterokolit) neden olduğu kolitin önlenmesi.
 • Streptococcus thermophilus adlı başka bir bakteri ile kullanıldığında bebeklerde ishalin önlenmesi
 • Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus ve Streptococcus thermophilus gibi diğer bakteriler ile kullanıldığında gezgin ishalin önlenmesi.
 • Bir cilt hastalığı olan bebeklerde atopik egzama tedavisi
 • Bebeklerde bağırsak iltihaplanması.
 • İrritabl bağırsak sendromu (IBS).
 • Pouchitis denilen ülseratif kolit için ameliyat sonrasında bir komplikasyonun önlenmesi.
 • Ülsere neden olan Helicobacter pylori bakterisi için tedavinin yan etkilerinin azaltılması.
 • Kanser riskinin azaltılması
 • İmmün sistemi modüle eder
 • Ülseratif kolit. Bazı araştırmalar, remisyonu ve nüks etmesini önlemek için bifidobacteria, Lactobacillus ve streptokok içeren belirli bir kombinasyon ürünü alarak yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

YETERSİZ KANIT EKSİKLİĞİ OLAN FAYDALARI
Soğuk algınlığı ve grip (influenza), karaciğer sorunları, antibiyotikler, ishale neden olan yüksek kolesterol, laktoz intoleransı, mastit, kabakulak, kanser, mide sorunları, Lyme hastalığı, yaşlanma, radyasyona maruz kalma sonrası enfeksiyonların önlenmesi

Sponsorlu Bağlantılar

BİFİDOBAKTERİLER NASIL ETKİ EDER?
Bifidobakteriler bağırsakta gelişen ishale neden bakterileri azaltır. Bifidobacteria ile tedavi, bağırsak dostu bakteriler ve diğer organizmalarla bağırsak dengesini sağlamaktadır.

GÜVENLİK
Bir yıl için kullanıldığında Bifidobakteriler çoğu yetişkin ve çocuklar için güvenlidir. Bazı insanlarda, bifidobacteria tedavisi şişkinlik ve gaz da dahil olmak üzere mide ve bağırsak rahatsızlıklarına neden olabilir. Bifidobakteriler 8 ay için kullanıldığında, iki yaş altında olanlar ve hasta bebeklerde kritik, çocuklarda ise güvenli olarak görünüyor. Eğer;

 • Hamile veya emziren
 • Zayıf bir bağışıklık sistemi varsa bifidobakterileri kullanmamalısınız.

İLAÇLARLA ETKİLEŞİM
Antibiyotik ilaçlar
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede olabilir, bu nedenle dikkatli olun. Doktorunuzla konuşun. Antibiyotikler, vücuttaki zararlı bakterileri azaltmak için kullanılır. Antibiyotikler vücuttaki dost bakterileri de azaltabilir. Bifidobakteriler dost bakteri türüdür. Bifidobacteria ile birlikte antibiyotik alınması Bifidobakterinin etkinliğini azaltabilir. Bu etkileşimin önlemek için, antibiyotik öncesi veya sonrası en az iki saat bifidobacteria ürünler kullanılmalıdır.

DOZ NASIL OLMALI?
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırmalar incelenmiştir:
Ağızdan:
Irritabl barsak sendromu için: 1 milyar hücre Bifidobacterium infantis içeren  günlük bir malt sütü içilir.
Çocuklarda akciğer enfeksiyonları: Lactobacillus acidophilus ve Bifidobacterium bakterilerinin her birinden 5 milyar koloni içeren 120 ml süt günde iki kez alınmalıdır.
Kronik pouchitis: Lactobacillus, Bifidobacterium ve Streptococcus’ten 600 milyar bakteri içeren günde bir kezden oluşan bir doz.
Helicobacter pylori tedavisi için: Günde bir kez Bifidobacterium lactis ve Lactobacillus acidophilus oluşan 5 milyar bakteri bir doz.
Kabızlık için: Günde bir kez 1-100 milyar hücre Bifidobacterium breve tozu
Ülseratif kolit için: Günde iki kez Lactobacillus, bifidobacteria ve streptokok bakterilerinin dondurularak kurutulmuş bakteri türlerinin özel bir kombinasyonundan 3 gram

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Aygül

  Bu ilaç kabızlıkta kullanıla bilirmi? Qaz sorununu aradan kaldırırmi?

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
A vitamini Zehirlenmesi Belirtileri
Nar Çiçeği Kapsülü
GİNSENG (PANAX)
N-ASETİL SİSTEİN NEDİR?
Çin Kurtpençesi
BACİLLUS COAGULANS
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.