BİR DİYET NASIL DEVAM ETTİRİLMELİBir Diyet Nasıl Devam Ettirilmeli

Diyet yapmaya karar vermek kadar diyetin sürdürülmesi de diyetinizin başarılı olması açısından önemlidir. Aşağıdaki basamakları takip ederek diyetinizi sağlıklı bir şekilde sürdürebilirsiniz.

  1. Sağlıklı ve tadı iyi yiyecekler tüketin.
  2. Sabahları, öğleden sonra veya gün içinde yürüyüş veya koşular yapın. Egzersiz yapmak sağlıklı bir yaşam tarzının en önemli unsurlarından biridir. Eğer koşu yapmak ağır geliyorsa başlarda yürüyüş yapabilirsiniz. Önce haftada bir kez yapın daha sonra her gün yapmayı ve devam ettirmeyi deneyin.
  3. Egzersizlere yavaş ve kademeli başlayın. Daha sonra vücudunuzu hazır hissettiğinizde bazı ağırlıklar ekleyebilirsiniz.
  4. Bilgi Güçtür. İyi bilgi olmadan iyi kararlar veremezsiniz. Bu nedenle yemek pişirme kursuna giderek, ilgili kitapları okuyarak veya internetten araştırmalar yaparak yeni tatlar denemeye çalışın.
  5. Diyet esnasında arkadaş veya aile çevresinden destekçi bulmaya çalışın. Olmadı dışarıdan bulmaya çalışın. Çünkü yeni bir yaşam tarzı denerken destek olacak birilerini bulmak gerçekten önemli fayda sağlar. Beraber hareket etmek ve diyet hakkında karşılıklı fikir ve deneyim alışverişinde bulunmak motivasyonunuza olumlu katkı sağlayacaktır. İnternet üzerinden bloglar ve forumlar aracılığıyla da bir araya gelen ve paylaşım yapan birçok insan bulunabilir.

İpuçlarıdiyeti devam ettirme yolları

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar


  • Gelecekte nasıl ince ve fit görüneceğini düşünün.
  • Unutmayın, biz ne yiyorsak oyuz. Yediğiniz her lokma ve içtiğiniz her yudum sizi sağlıklı fitness hedeflerinize ulaştırmak için birer fırsattır. Sürekli olarak sağlıklı besinler tüketin.
  • Sadece bir diyet olarak düşünmeyin aynı zamanda sağlıklı bir yaşam tarzı seçimi olarak görün süreci.

Uyarılar

• Hızlı sonuçlar vaat eden diyet kitapları ve haplara karşı dikkatli olun. Sağlıklı gıdalar ve egzersiz ile sağlıklı bir bünyeye kavuşulur. Bunların dışında sihirli ve mucizevi yollar aramayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hangi Vitaminler Kilo Aldırır?
Paleo Diyeti Nasıl Yapılır
jennifer lopez diyeti
Bel ve Göbek Eriten Diyet
5 haftada 10 kilo verdiren diyet
Seray Sever diyeti
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.