BİRA KISIRLIK YAPAR MI?
bira ve kısırlıkDünyada hatırı sayılır derecede kişi bira ile içli dışlı. Hatta bazı bölgelerde, su yerine bira tüketilecek derecede. Peki, bira düşünüldüğü kadar masum mu?

Bu sorunun yanıtı ise maalesef hayır. Yapılan 20 bin erkek üzerindeki araştırmalarda biranın insan sağlığına birçok olumsuz etkisi olduğu ortaya çıktı. Bunlardan birisi de insanların üreme sistemleri üzerine. Peki, nasıl?

Biranın içinde, kadında dişilik karakterlerin ortaya çıkmasını sağlayan hormonlardan östrojen bulunmaktadır. Östrojen, erkeklerde spermi direkt olarak etkilemektedir. Spermin etkisini zayıflatmakta, bu sayede sperm yumurtaya ulaşmakta zorlanmakta ve sonuçta büyük buluşma gerçekleşmediğinden yumurtayı dölleyememektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Diğer taraftan bira, spermlerim erken olgunlaşmasını sağlamaktadır. Erken olgunlaşma demek ise spermlerin erken etkisiz hale gelmesi demektir. Yani spermler daha yumurtaya ulaşmadan, yumurtayı delici enzimleri salgılamakta ve yumurtaya ulaştığında ise enzimleri kullandığından yumurta zarını delememektedir. Sonuçta ise kısırlık ortaya çıkmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ayağım Kokuyor Ne Yapabilirim?
Saç biti
Kolanın Zararları
Manyetik Alan Tedavisi
Hamilelik ve hamile kalamamanın sebepleri
Taş Düşürme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.