Bitkiler ile tedavi, yeni keşfedilmiş bir tedavi usulü değildir, aksine insanlık tarihi kadar eskidir. Çünkü eski zamanlardan beri bu usul bilinmektedir. Nitekim cenabı Allah kuranı keriminde “Allah’ın emir ve iradesi ile yeryüzü bütün devaları, ilaçları doğurup çıkarmaktadır. Akıllı kimseye düşüne görev ise, bunlardan gafil olmaması, bunları öğrenip uygulamasıdır.

İşte bu sebepledir ki insanoğlunun ruh ve beden sağlığı üzerinde çalışmaları insanlık tarihi kadar eskidir. Hatta bazı hayvanların bile içgüdüleriyle hareket ederek kendi hastalıklarını şifalı bitkilerden yiyerek veya bu bitkileri hasta olan bölgelere sürterek tedavi etmeye çalıştıkları belgesel filmlerle kanıtlanmıştır.
Rabbimizin bizler için yaratmış olduğu şifalı bitkilerle ve bu bitkilerden oluşan bal, süt, zeytinyağı vs. gibi gıdalarla tedavi olmamızı tavsiye etmekte ve dikkatlerimizi bunlar üzerinde çalışmaya çekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Herhangi bir bitkinin belli bir hastalık için faydalı olduğu söylendiği zaman bu fayda, o bitkinin köküne, gövdesine, kabuğuna, dalına, yaprağına, tomurcuğuna, çiçeğine, meyvesine, tohumuna ve tohumunun yağına, hepsine birden şamildir. Yani bu özellik o bitkinin bütün organlarında mevcuttur. Bu nedenle hasta olanlar şifalı bitiklerden faydalanmalıdırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kimler Aritmi Riski Taşıyor?
Göbek Eriten Diyet
Kalça Protezi
Kalıp Kalıp Çıkan Ev Yoğurdu Nasıl Yapılır?
En uygun diyet
Patates kızartılmadan önce !
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.