BİTKİSEL ÇAYLAR İLE ZAYIFLAMABitkisel Çaylar ile Zayıflama

Metabolizma Hızını Arttıran Bitki Çayları Nelerdir?

Kalori almadan sıvı tüketmek istediğimizde karşımıza çıkan en önemli desteklerden birisi bitki meyve çaylarıdır. Bitki meyveli çaylar kilo vermeye ve kilo korumaya çok iyi birer yardımcıdır. Açlık hissini baskılayarak kendinizi tok hissetmenize ve daha az yemek yemenize yol açarlar. Yağ metabolizmasını hızlandırır, en önemlisi vücuttan toksin ve ödem atmak için çok etkilidirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Günlük sıvı ihtiyacınızı keyifli bir biçimde karşılamak için gün boyunca 5-6 fincan bitki meyveli çay tüketebilirsiniz. Ancak içeriği tam olarak bilinmeyen, kuvvetli biyolojik sonuçlara yol açabilecek bitkileri kullanmadan önce yeterince araştırma yapmak şarttır. Bitki çayını kullanacak kişinin yaş grubunun ergenlik, hamilelik gibi özel durumlarda göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Kilo Vermeye ve Kilo Kontrolü Sağlamaya Yardımcı Olan Bitki Çayları Nelerdir?

Metabolizma hızını, kısaca bir insanın ekstra fiziksel aktivite yapmadan, gün içinde harcadığı enerji miktarı olarak tanımlayabiliriz. Metabolizma hızının durumu kilonuzu doğrudur etkiler. Eğer metabolizma hızınız yüksekse yedikleriniz kolayca enerjiye dönüşür, aldığınız besinler hızlı bir şekilde yakılır. Eğer metabolizmanız yavaş Bitkisel Çaylar ile Sağlıklı Zayıflamaçalışıyorsa, aldığınız besinleri yakıp enerjiye dönüştürmektense yağ olarak depolama riski artmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Doğru ve sağlıklı beslenme, spor gibi davranış değişikleri metabolizma hızını arttırmaktadır. Etkileri bilimsel olarak kanıtlanan bitki çayları da metabolizmayı hızlandırmada çok önemli rol oynamaktadır. Özellikle antioksidan içeriği kuvvetli olan çaylar metabolizma hızınızı arttırmaktadır. Bunların başında ise fermantasyon sürecinden geçmeyen beyaz çay ve siyah çaya göre nispeten daha az fermantasyon sürecinden geçen yeşil çay gelmektedir. Hem beyaz hem de yeşil çay, çayın bütün faydalarını içeren maddeler bakımından çok zenginlerdir. Bu iki çay çeşidi de kilo vermeye ve kilo korumada beslenme düzeninizdeki yerlerini mutlaka almalıdırlar.

Detoks İçin Kullanılabilecek Bitkisel Çaylar Nelerdir?

Hava sıcaklığındaki ani düşme ve yükselmeler metabolizma hızımızda değişikliklere yol açabilmektedir. Mevsim değişimlerinin insan vücuduna olan etkisi son derece önemlidir. Bu etkileri hafifletmek ve vücuttan su atımını hızlandırmak için yedi farklıdan destek alınabilir. Biberiye, funda yaprağı, kiraz sapı, ısırgan yaprağı, yeşil çay, mate yaprağı ve kekik gibi bitkiler içeriğinde barındırdıkları özelliklerle vücutta tam bir detoks etkisi yaratmaktadır. Biberiye yaprakları, araştırmalara göre karaciğer yağlanmasını önlemeye ve kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca sıvı salgısını arttırarak sindirimi özellikle de yağlı besinlerin sindirimini kolaylaştırmaktadır.

Funda yaprakları ise idrar arttırıcı etkisinin yanı sıra sindirimi kolaylaştırıcı özelliğe sahiptir. Kiraz sapı potasyum dengesinin bozulmasını engeller. Isırgan yaprakları da potasyum bakımından zengin bir idrar söktürücüdür. Vücutta ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır. Beyaz çay, yeşil çay ve mate içerisinde bulunan kafein maddesi nedeniyle fiziksel halsizliği giderici ve enerji verici içeceklerdir. İdrar arttırıcı etkisiyle yine vücutta ödemin sökülmesine yardımcı olurlar. Yeşil çay ve mate hem yağ yakıcıdır hem de vücutta depolanmış şekerin yakılmasını sağlamaktadır.

Bitki Çayları Zayıflatır Mı?bitkisel çaylar ile nasıl zayıflanır

Bitki çayları zayıflamaya çok iyi birer yardımcıdır. Kilo vermek diyet ve spor yapmadan pek mümkün değildir. Bitki çayları bu aşamada hafiflemek için ideal birer destektir. Tabii başka hiçbir şey yapmadan sadece bitki ve meyve çaylarıyla zayıflamayı beklemekte pek mümkün değildir.

Zayıflamak İçin Ne Kadar Yeşil Çay İçilmeli

Bitki çayları içerikleriyle vücutta başlayan yağ yakımını hızlandırır, ödem attırır ve bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar. Bu yolla kilo verme süreciniz sağlıklı ve hızlı bir şekilde ilerler. Zayıflama ve kilo kontrolüne yardımcı olacak başında bitkilerin başında beyaz ve yeşil çay gelmektedir. Vücutta yağ yakımına destek ve ödem atımını hızlandırmak için beyaz ve yeşil çaydan rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Bu bitkiler doğru kullanıldığı zaman sağlıklı zayıflama için ideal birer yardımcıdır. Her bitki çayının farklı özellikleri vardır.

Beyaz Çayın Faydaları…Fazlasını Okuyun..

Ancak antioksidan içeriği yüksek olan ve ülkemizde yeni piyasaya sunulan beyaz çay fermantasyon sürecine girmediği için daha fazla antioksidan içermektedir. Bu içeriğiyle de yağ yakım sürecinde diğerlerinden bir adım daha öne çıkmaktadır. Bunun dışında yeşil ve beyaz çayın yağ yakıcı etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış durumdadır. Bu çaylar zengin kateşin içerikleriyle zayıflama sürecinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Besin Gıda intolerans testi
Antakya biberi şikayet yorumları
Zayıflama yüzüğü
Kilo Verirken Bunlara Dikkat Edin
Yavaş Yiyerek Nasıl Kilo Verilir
Mideyi Sararak Kilo Verilir Mi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.