Makalede geçen Konu Başlıkları:

Gül Yağı:

Papatya Yağı:

Limon Yağı:

Havuç Yağı:

Portakal Yağı:

Kakao Yağı:

Kayısı Yağı:

Sponsorlu Bağlantılar

Vişne Yağı:

Evde Bitkisel Cilt Bakımı Aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz birkaç bitkisel yağ ile evinizde doğal ve ucuz bir şekilde cilt bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik tüm bunları yaptığınız zaman ekstra olarak kozmetiklere para harcamanızada gerek yok. İşte en çok kullanılan alternatif cilt bakım yağları :

 

Gül Yağı: Özellikle hassas ve herşeyden alerji kapmaya meyilli bir cilt yapınız varsa gül yağını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Cilt yüzeyini derinlemesine temizleyici özelliği bulunan yağ aynı zamanda sıkıştırıcı özelliğiylede daha gergin bir cilde sahip olmanıza yardımcı olucaktır. Bu sayede yaş ilerledikçe ciltte meydana gelen sarkmalarında önüne geçebilirsiniz.

 

Papatya Yağı: Özellikle kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltlerini canlandırıcı ve sağlıklı bir hale getirebilmesi için papatya yağı tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda bu yağında hassas cilt tiplerinde kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Limon Yağı: Aşırı derecede yağlı ciltlerin en çok karşılaştığı problemler sivilce ve siyah nokta oluşumlarıdır. Limon yağıyla birlikte siyah noktalardan tamamen kurtulabilir ve düzenli bir şekilde kullandığınız taktirde yeni siyah noktaların oluşumunu engelleyebilirsiniz. Tonik özelliğide bulunan limon yağı düzenli kullanımda yağ dengesini sağlayarak cildinizin çok parlamasınıda engelleyecektir.

 

Havuç Yağı: Havucun içerisinde bol miktarda A vitamini ve Beta Karoten maddesi bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü havuç yağı özellikle yaz aylarına geldiğimiz şu günlerde sizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacağı gibi daha önceden güneş yüzünden meydana gelmiş cilt lekelerininde geçmesine yardımcı olucaktır. Aynı zamanda cilde doğal bir bronzluk kazandırdığı için yaz aylarında daha çok kullanılan bir bitkisel cilt bakım yağıdır.

 

Portakal Yağı: Portakalın içerisinde bol miktarda C vitamini bulunduğu için portakal yağıda cildi besleyici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda içerdiği bir takım maddeler sayesinde cildinizin daha parlak ve genç görünmesine yardımcı olucaktır. Yüz makyajını temizledikten sonra derinlemesine temizlik yapmak açısından temizleme toniği olarakta kullanılabilir.

 

Kakao Yağı: Özellikle hamilelik döneminin ardından meydana gelen cilt çatlakları bayanlar için oldukça rahatsız edici bir durumdur. Kakao yağı içerisinde bol miktarda bulundurduğu nemlendirici özelliği olan maddeler sayesinde bu çatlaklara iyi gelmektedir. Aynı zamanda kuru ciltlerin nemlenmesi ve genellikle kış aylarında görülen dudak çatlamalarına karşıda oldukça etkilidir.

 

Kayısı Yağı: Kayısı yağı tüm bu sıraladığımız yağların içerisinde en işlevsel olanıdır. İçerisinde bulunan cilde iyi gelen maddeler yüzünden bayanların en çok faydalandığı cilt bakım yağıdır. Kayısı yağı cilt yüzeyinde bulunan sivilceleri yok eder ve bayanların korkulu rüyası olan kırışıklıkların onarılmasına yardımcı olur. Nemlendirici özelliğide bulunan bu yağ kuru ciltler içinde idealdir.

 

Vişne Yağı: Peeling etkisine sahip olan bu yağ cildinizi ölü derilerden temizlemek için idealdir. Yukarıda sıraladığımız yağların herhangi birisiyle karıştırılıp masaj eşliğinde cilde sürüldüğü taktirde etkisini çok kısa süre içerisinde gösterecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüz şekline göre saç modeli
MAKYAJIN 7 HİLESİ İLE KUSURSUZ GÜZELLİK
BUKLE YAPMANIN SIRLARI
Şiddetli Aknelerle Nasıl Başa Çıkılır
Erken Gelen Kırışıklıklardan Kurtulun
Yağlı Saçlara Ne İyi Gelir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.