BİTKİSEL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Özellikle son yıllarda popüler olan bazı kilo verme yöntemlerinin arasına bitkisel şekilde zayıflama da eklenmiştir. Peki ama bitkisel zayıflama nedir ve nasıl uygulanmalıdır? Kişiler kilo vermek için internetten veya çeşitli medya kanalları aracılığıyla her geçen gün yeni bilgiler edinmekte ve bu bilgileri kendilerine göre uyarlamaktadır.

Fakat bu süreçte kendi vücutlarının dirençlerini gözardı ettikleri için her zaman istedikleri sonuca ulaşamamakta ve hatta bazı durumlarda çeşitli sağlık problemlerine bile neden olmaktadırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Genellikle insanlar kolay yoldan kilo vermek amacıyla bitkisel zayıflama yöntemini tercih etmeyi düşünseler de aslında bu yöntem gün içerisinde hareketsiz bir şekilde, istediğimiz şeyleri yiyerek zayıflama şeklinde değildir. Hiçbir diyet veya spor programı düzenli ve sabırlı bir şekilde uygulanmadığı taktirde size adeta bir mucize sağlayarak hemen kilo vermenizi sağlayamaz.

Emek harcamadan ve kendinizi yormadan hiçbir şekilde kilo veremezsiniz. Bitkisel zayıflamada da bütün kilo verme yöntemlerinde olduğu gibi temel bir kural vardır; gün içerisinde alınan kalori miktarının harcanan miktardan daha az olması.

Bu sayede vücudunuzdan kalori eksilerek yavaşta olsa zayıflamaya başlayabilirsiniz. Sadece bitkisel ürünler, haplar veya çaylar tüketerek hareketsiz bir şekilde zayıflamanız mümkün değildir.

Bitkisel Zayıflama’da Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Sponsorlu Bağlantılar

Bitkisel zayıflamanın temelini oluşturan bitkisel çaylar oldukça önemlidir ve alırken dikkat etmeniz gereken bir üründür. Çünkü bu tür çaylar aktarlarda açık bir şekilde satılmakta ve bazı saklama koşullarına uymayan yerlerde mikrop barındırabilmektedir.

Bitkisel ürün veya çay almadan önce bu yüzden mutlaka etiketine bakıp bakanlık onayının olup olmadığının kontrol edilmesi tavsiye edilmektedir. Bu onayın olmadığı ürünlerde veya açık satıldığı için herhangi bir paketi bulunmayan ürünleri alırken sağlayacağı faydanın dışında meydana getirebileceği sağlık sorunlarını da gözardı etmemeliyiz.

Bitkisel zayıflama yollarının arasında son günlerde popüler bir şekilde uygulanan yöntemler genellikle zayıflama hapları ve zayıflama çaylarıdır. Zayıflama haplarını hemen hemen bütün eczanelerden bulabilirsiniz. Fakat bu hapları kullanmadan önce bir doktora danışmak ve vücudunuz için gerekli testleri yaptırmanız tavsiye edilmektedir.

Bunun dışında mete çayı, çin çayı, yeşil çay, tarçın çayı ve nane çayının dışında maydanoz ve soğan suyu da bitkisel zayıflamanın sıvı şekilde yapıldığı yöntemleridir.

Bitkisel zayıflama alanında kullanılan çayların ve hapların dışında çeşitli yağ yakıcı formüller de bulunmaktadır; fakat tüm bunlara rağmen kilo vermek için mutlaka yediğiniz besinlere de dikkat etmeli ve kesinlikle günlük olarak egzersiz yapmanız gerekir.

Oturduğunuz yerden, efor harcamadan, spor yapmadan zayıflamak imkansızdır. En çok tercih edilen bitkisel zayıflama hapları ise bakanlık onaylı ve eczanelerden temin edilebilecek olan acı biber hapları, mete hapı, lahana hap ve acı çehre haplarıdır.

Bu hapların çeşitli yan etkileri olabileceğinden dolayı mutlaka doktor kontrolünün ardından yapılan testlerin ışığında kontrollü bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Vücudun haplara göstereceği reaksiyona göre hapların kullanımına devam edilmeli veya durdurulmalıdır. İlaçları kullanırken mutlaka orjinal olanlar tercih edilmeli ve internet üzerinden ucuz fiyata satılan haplardan uzak durulmalıdır.

Kısaca özetlemek gerekirse zayıflamanın bir numaralı yolu; uzman bir diyetisyen tarafından size özel bir şekilde hazırlanmış beslenme programını uygulamak ve bunun yanında düzenli spor yapmaktadır. Tüm bunlarla beraber bitkisel hap ve çayları destekleyici olarak kullandığınız taktirde daha hızlı bir şekilde zayıflayabilirsiniz, fakat beslenmenize dikkat etmeden ve spor yapmadan sadece bu hapları veya çayları kullanmak tek başına hiçbir işe yaramayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
neden kilo veremiyoruz?
Evde egzersiz videosu izle
Zayıflama suyu işe yarıyor mu
Zayıflamak İsteyenlere Tavsiyeler
hızlı zayıflamak için ne yapmalıyım
Ergenlerde Kilo Verme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.