BÖBREK İLTİHABI (NEFRİT) BELİRTİLERİ

Hastada lomber denilen bel bölgesinde özellikle sırta vuran ağrılar böbrek iltihabının başladığının ilk belirtisidir. Kişi böbreğindeki ağrıları hisseder, ağrıların şiddeti değişik olabilir.

Diğer belirtiler arasında hastada önce hafif ateş, daha sonra hastalık ilerledikçe ateş daha da yükselebilir. Bu ateşin türü farklıdır, günün belirli zamanlarında iner ve yükselebilir. Bunun yanı sıra idrarda lökosit denilen iltihap hücreleri, bakteriler ortaya çıkar (BAKTERİÜRİ). Böbrek iltihabı olan kişide sık sık idrara çıkma, yanma ve sızı görülebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Böbrek iltihabının teşhisi, önce böbreğin fizik muayenesiyle, idrar tahlili ile, idrarda kültür yaparak mikroorganizmanın tespiti ile, kan muayenesinde kişinin kanında beyaz küre (akyuvar) denilen iltihabı belirten hücrelerin yükselmesiyle ve gerekirse ultrasyon ile böbrekteki ödemin belirlenmesi ile kolaylıkla teşhis edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
kasık ağrısı ve iç çamaşırda leke
Karaciğer Kanseri Belirtileri
DİZ AĞRISI NEDENLERİ NELERDİR?
Diz Yaralanması
Biyoenerji İle Tedavi
KULAK AĞRISININ NEDENLERİ NELERDİR?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.