Sitede Arama Yapayım
Diğer Konulara Bakayım
Son Yayınlananlar Nelerdir?
Yorumları Okumak İsterim

Böbreklerden protein kaçağı ameliyatla önlenir mi?

Böbreklerimiz kanımızdaki yabancı maddeleri süzmekle görevli bir organımızdır.  Bu süzme işlemi sırasında su, mineraller ve kan proteinleri de bu işlemlere tabi tutulur. Ancak böbrek hastalıklarının bazılarında böbrek filtreleri kandaki proteini süzemez ve idrar protein kaçağı oluşur. Bu durum ameliyatla çözülebilecek bir durum değildir. Ancak ilaçlar yardımıyla çözülebilir. İyi bir yatak istirahatinin yanında. Çeşitli yiyeceklere diyetler uygulanır. Özellikle idrar söktürücü cinsten besinler ve ilaçlar kullanılmalıdır. Böbreklerden protein kaçağı eğer iltihabi bir durum ise doktorunuz kortizon tavsiye edebilir. Ancak kortizon ağır ve ciddi sonuçlar doğurabilecek bir maddedir. Dikkatli kullanılması şarttır özellikle doz aşımlarına dikkat edilmelidir. Kortizonlar doktor tavsiyesi olmadan asla kullanılmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Böbreklerden protein kaçağı ameliyatla önlenemez.

/  Böbrek Ağrısı   / Böbrek İltihabı    /  Böbrek Taşı  /

Sponsorlu Bağlantılar


KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    bayram

    20 yıllık diabetliyim
    ayak tabanlarımda ağrılı şişlikler var 24 saatlik idrar tahlilinde protein kaçağı olduğu saptandı ne yapabilirim

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yanık Tedavisi
Kalp Romatizması
Kuru Öksürük Nasıl Oluşur?
Lupus Hastalığının 12 Belirtisi
AKUT BRONŞİT TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?
Kaşıntılı Döküntü Nedir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.