Soru:

merhaba. benim boğazımda sürekli kaşıntılar var daha sonra kulaklarıma vuruyor ve iltihaplanıyor kulaklarım. kulak arkasında da şişmeler oluyor eskiden bu hastalığım yoktu son iki senedir var.
ayrıca her zaman üşüyorum ellerim morarıyor.
sebebi nedir lütfen.

Cevap:

Son zamanlarda gribin daha değişik versiyonları hayatımıza girmeye başladı. Özellikle çene kemiğinin boğazda sonlandığı noktadan başlayıp kulağa doğru yayılan ağrılı durumlar ve buralarda meydana gelen kaşıntılar bu tür bir hastalığı işaret etmektedir. Bu hastalığın hızlı bulaşan bir tür virüsten kaynaklandığı ve özellikle Avrupa, ABD gibi yerlerde hızla yayıldığı bilinmektedir. Oldukça inatçı karakterde seyreden hastalık kişiyi yatağa bağlamamakta ancak ciddi sorunlar oluşturmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı vakalarda hastalığın sık tekrarlayan boyun yüz şişmelerine neden olduğu ve hastayı ciddi etkilediği görülmektedir.

Hastalığın Tedavisi:

Bu hastalığın virütik bir hastalık olmasının yanında başka hastalıklara da neden olduğu bilinene bir gerçektir. İltihaplı boğaz ve ağız yaraları bu hastalığın en büyük yan etkilerindendir. Bu durumda hastalığa eşlik eden bakterilerden bahsedilir. Ne yazık ki hastalığın bir tedavisi yoktur ancak hastanın iyi bakılması şarttır. Ayrıca iltihaplı durumlarda hastaya antibiyotik verilmesi gerekir. Bu antibiyotiğin zamanında ve dozunda alınması antibiyotik bitiminden hemen sonra mutlaka doktora görünülmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Adem Sarıkurt

    merhaba ben 31 yaşındayım bu zamana kadar kulağımda ağrı vb gibi şeyler hisetmedim ama bir kaç haftadan beri kulağımda sesler oluştu ve sol kulağımda cenemi acıp kapatıkıça buğazıma doğru yutkundukca ağrı olştu genelilikle esnedikce yemek yerken su icerken ve sıgara icerken ve ihştahsızlık baş ağrısı halsizlik var. ağrı oluşuyor bunun sebebi nedir ve ne yapabilirim?

    Son zamanlarda hızla yayılan bir tür hastalık söylediğiniz etkilere neden olabiliyor. Hastahanelerin KBB(kulak-burun-boğaz) poliklinikleri durumunuzla ilgilenecektir. Vakit kaybetmeden başvurunuz. Geçmiş olsun

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
İçtikten Sonra Çabuk Ayılma
Nefrotik Sendrom Tekrarlarmı
Hemolitik sarılık İlaçları
Adet Kanaması Belirtileri Beyaz Akıntı
Kulakta Dolgunluk Hissi
Çörek Otu Neye İyi Gelir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.