Kadınların en büyük problemi bölgesel kilolar…

Üstelik vücudun belirli bölgelerinde toplanan yağlardan sadece diyet yaparak kurtulmak imkansız!

Bölgesel kilolar neden oluşur?
Bölgesel kilolar; genetik yatkınlık, hareketsizlik, kandaki insülin dengesizliği ve düzensiz beslenme sonucu oluşabilir. Kiloların vücudun belirli bir bölgesinde toplanmasının nedeni ise vücudun o bölgelerinin kilo almaya müsait olmasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bölgesel kilolar; basen, kalça, karın, kol, bacak ve hatta göbek bölgesiyle beraber göğüslerde de oluşabilir. Vücut tipine göre değişen bu bölgelerde oluşan yağlardan sadece diyet yaparak kurtulmak ise mümkün değildir.

Bölgesel kilolardan kurtulmak için:
? Sağlıklı bir beslenme programı oluşturun
Gün içerisinde bol su tüketmeniz (yetişkin bireyler için günde en az 8 bardak) kilo vermenize yardımcı olacaktır. Isırgan otu, yeşil çay, papatya gibi bitki çaylarını şeker atmadan ve içerisine bir parça limon atarak da tüketebilirsiniz.

Sabahları bol tahıllı, çavdarlı ya da kepekli ekmek tüketmeye gayret edin. Kahvaltıdan önce peynirinizi bir müddet su içerisinde bekletmeniz de yağını ve tuzunu alacaktır. Kahvaltıda domates ve bol salatalık tüketmek sizi tok tutacaktır. Öğle yemeğinde ızgara et ve salata sizin için ideal bir menü. Akşamları ise bol salata ile beraber zeytinyağlı sebze yemeklerini ya da yine salata eşliğinde bir tabak (4-5 çorba kaşığı) makarna yiyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

? Egzersiz yapın
Bir spor salonuna yazılmanız tabi ki de sizin için ideal bir çözüm olabilir. Ama zamanınızı ve bütçenizi harcamanıza da gerek yok. Evde otururken, dinlenirken, televizyon karşısında bile egzersiz yapabilirsiniz. Özellikle de bölgesel kilo probleminizin olduğu bölgeyi çalıştıracak hareketleri düzenli olarak yapmanız bölgesel kilolarınızdan kurtulmanız için birebir!

? Masaj uygulayın
Bölgesel kilo problemi olan bölgelere düzenli olarak masaj uygulamanız kan dolaşımını hızlandırır. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve masajın etkisi birleşince de bölgesel kilolardan kurtulmanız tahmin ettiğinizden çok daha kolay bir hal alır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
vücut yağları nasıl eritilir
Bel İnceltme Programı
yazın yağ yakma yolları
Yağ yakma kürü
Lazer Liposuction Yöntemi ile Yağ Aldırma
Bel inceltme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.