Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama vücut üzerinde belirli noktalara farklı yöntemler uygulanarak o bölgedeki yağların eritilmesiyle uygulanan zayıflama tekniğidir. Ultrasonik yöntemi zayıflama için kullanılan yeni bir yöntemdir. Bilimsel alanda yapılan çalışmalar ultrasonik zayıflama yönteminin çok etkili ve güvenli olduğunu göstermiştir. Bir çok Avrupa ülkesinde bu zayıflama yöntemi ve bu yöntemde kullanılan cihazlar gittikçe gelişmektedir.
Diyet ve spora rağmen bazı bölgelerdeki kilolardan ve yağlardan kurtulamaması sonucunda bu yöntem uygulanır. Bu yöntem uygulama yapılan bölgedeki yağ dokularını eriterek ve yağ hücrelerinin bütünlüğünü bozarak uygulama yapılan bölgeden uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bölgesel Zayıflama İçin Hangi Yöntemler Kullanılmalıdır?

Bölgesel zayıflama yöntemi vücut üzerinde bel, basen ve göbek bölgelerinde uygulanmaktadır. Bölgelere uygulanan yöntemlerin başlıcaları şunlardır: Uygulama yapılan bölgedeki yağları ameliyatla vakumlayarak bölgeden alma yöntemidir. Uzman cerrah yönetimi altında uygulanır.

2-Lipoliz:
Bu yöntem çeşitli kimyasal maddelerin uygulama yapılan bölgedeki deri altına enjekte edilmesiyle yağların eritilmesi yöntemidir. Fakat sağlık bakanlığı kimyasal maddelerin insan vücuduna zarar verebilir kaygısı bu uygulamayı yasakladı.

3-Ultrasonik:
Bölgesel zayıflama uygulamasında ameliyatsız ve ilaçsız olarak uygulanan yeni gelişmekte olan bir yöntemdir. Son zamanlarda en çok kullanılan yöntem haline gelmiştir.

1-Liposuction:

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kalp Krizi Tanımı ve Nedenleri
Bacakta yada Bacaklarda Ağrı
Mide Sarkması
Fosfor
çocuklarda kanser
İnme Nasıl Meydana Gelir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.