Sitede Arama Yapayım
Diğer Konulara Bakayım
Son Yayınlananlar Nelerdir?
Yorumları Okumak İsterim

Sponsorlu Bağlantılar

BOŞALDIKTAN SONRA SPERMLER NE KADAR YAŞAR?Boşaldıktan Sonra Spermler Ne Kadar Yaşar

Boşalma sonrası spermlerin ömrü ortam koşullarına bağlı olarak değişir. Boşaldıktan sonra spermler eğer bir kadının üreme sisteminde yada laboratuvar koşullarında besleyici bir sıvı içerisinde tutulursa birkaç gün için canlı kalabilirler. 

Çoğu kaynakta 2 gün denilse de en az beş gün boyunca spermler hayatta kalma olasılığı olduğundan döllenme mümkün olmaktadır. Yani siz ilişkiye girdiğiniz günkü spermlerden değil de 2-5 gün önceki spermlerden de gebe kalma olasılığınız bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunun dışında meni dondurulduğu taktirde spermler bu şekilde yıllarca korunabilir.

Birçok kişi ” Sperm ne kadar canlı kalabilir?” sorusunun cevabını merak eder. Tipik olarak, spermler çok Boşaldıktan Sonra Spermler Ne Kadar Süre Yaşaruzun yaşamaz. Spermler kurumasına bağlı olarak kadın üreme organının dışında sadece birkaç dakika ile en fazla 10-15 dakika arasında yaşayabilirler, daha sonra ölürler.

Ancak, her zaman istisnalar olduğunu unutmamalısınız. Spermlerin yada meninin boşaldığı ortamın nem ve sıcaklığına bağlı olarak boşalmadan sonra birkaç saate kadar canlı kalabilirler.

Siz de buradaki bilgilere dayanarak partneriniz ile yaşadığınız serüvene bağlı olarak gebe kalıp kalmayacağınız konusundaki net bilgiyi buradan tahmin edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Vajinal Enfeksiyon Geçiriyorum
4. sezeryanı yapmayı düşünüyorum
Sırtımdan Çıban Çıktı
Sol tarafta kaburga ağrısı
Acil ve Ani İdrar Yapma İsteği
Mide Fıtığı Nedenleri ve Tedavisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.