BOTOKS MUCİZESİBotoks Mucizesi

Ciltteki kırışıklıkları gidermeden aşırı çalışan ter bezlerini durdurmaya kadar botoks enjeksiyonlarının birçok faydası bulunmaktadır. Botoks henüz yeni bir tedavi seçeneği olduğu için uzun vadeli yan etkileri henüz bilinmemektedir ancak şimdiye kadar güvenli olarak kabul edilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Botoks enjeksiyonlarının çeşitli faydaları

Botoks tedavisi “Clostridium botulinum” ismi verilen, yendiğinde tehlikeli olabilen ancak laboratuvarda oluşturulduğu için kozmetik olarak güvenle kullanılabilen bir bakteri türünden oluşmaktadır. Kasları dondurma etkisi olduğu için başlangıçta spazmları özellikle aşırı göz spazmlarını tedavi etmek için geliştirilmiştir. Ancak, daha sonra kazayağı ve yüzeysel kırışıklıkların da görünümünü en aza indirdiği görülmüştür. Eğer kırışıklığı vurgulayan hareketi yapamıyorsanız, kırışıklık da ortaya çıkmaz. İşte botoks kası dondurarak bu hareketi engellemektedir.

Botoksun en popüler kullanımları yukarıda sayılanlar olmakla birlikte aynı zamanda migren tipi baş ağrılarının tedavisinde de son derece etkili olduğu görülmüştür. Çoğu hafif ağrı kesici ilaçların bile yan etkileri varken, bu şekilde hiçbir yan etkiye sahip olmayan botoks işlemi hem hastalar hem de doktorlar için faydalı olmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Botoks ayrıca “hiperhidroz” veya ter bezleri aşırı çalışanlar için de yararlıdır. Bu tür terleme sorunları ile genellikle ilaç kullanılarak mücadele edilir. İlaçların özellikle ciddi hiperhidroz durumu olanlarda uzun vadeli etkileri bilinmemektedir. Etkileri ise orta düzeydedir. Botoks sorunu dengeler ve her seferinde birkaç ay boyunca durumu hafifletir.

Migren için botoks enjeksiyonlarının faydaları

Botoks’un migren baş ağrılarını nasıl dindirdiği tam olarak bilinmemekle beraber tıbbi uzmanlar botoksun içindeki maddenin beyne ağrı sinyalleri gönderen sinirleri engellediği ve bu şekilde kaslarda rahatlama sağladığı düşünülmektedir. Bugüne kadar görülen tek yan etki, enjeksiyon yerinde oluşan geçici cilt sarkmasıdır. Bunu önlemek için enjeksiyon noktası değiştirilebilir. Hafif morluklar, kanama veya yanma hissi gibi diğer yan etkiler ise kısa süre içinde kendiliğinden geçer. Botoks enjeksiyonları olan migrenli hastalar baş ağrılarının yarı yarıya azalma gösterdiğini ve ağrı şiddetinin düştüğünü ifade etmişlerdir.

Erkekler için botoks enjeksiyonlarının faydalarıBotoks Mucizesi Ne İşe Yarar

Çalışmalar genişlemiş prostatı olan erkeklerde botoksun rahatlama sağladığını ortaya koymaktadır. Enjeksiyonları kırışıklıklar, terleme ve baş ağrıları için kullananların aksine, rahatlama enjeksiyondan sonra bir yılı bulabilir. Doğrudan prostat bezine yapılan botoks enjeksiyonu ile idrar yolu enfeksiyonları ve sık idrara çıkma gibi sorunlar önemli ölçüde iyileştirilmiştir. İdrar kaçırma ve iktidarsızlık gibi ilaç kullanımı ile ortaya çıkması muhtemel sorunlar botoks işleminde oluşmamaktadır. Botoks böylelikle idrar akışını artırarak, bezin boyutunu küçültür.

Botoksun diğer olası faydaları

Tıp uzmanları botoksun artrit ağrılarının tedavisinde de faydalı olabileceği konusunda umutlu konuşmaktadır. Yapılan ilk çalışmalar ağrılarda azalma ve artriti olan kişilerin çeşitli fonksiyonlarında iyileşme olduğunu göstermiştir. Olumlu etkileri üç ila on iki ay arasında kendini göstermektedir. Ancak bu yaklaşımın artrit ağrılarında en önemli tedavi seçeneklerinden birisi olması konusunda daha çok çalışma yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Botoks İle İlgili Problemler

Botoks nedeniyle “botulizm” e yakalanma riski olmasa da botoksun bir ilaç olduğu ve kozmetik ürün olmadığı unutulmamalıdır. Botoks işlemi sonrası ilgili enjeksiyon bölgesinde sarkma ve şişkinlik gibi yan etkilerin yanı sıra alerjik reaksiyon riski de bulunmaktadır. Bu nedenle işlemi işini iyi yapan uzmanlara ve bilinen merkezlere yaptırmanız bu açıdan önemlidir. Ayrıca botokstan önce doktorunuzun kullandığınız diğer ilaçları da bilmesi gerekir. Çünkü ilaçlarla etkileşime girme olasılığa da vardır. Hamile kadınlarda plasenta üzerindeki olumsuz etkilerinden dolayı kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Botoks ile ilgili en büyük problem tıbbi değildir. Yüz bölgesindeki ciltte donmaya neden olduğu için yüz ifadenizi tam olarak yansıtamayabilirsiniz. Belki daha genç görüneceksiniz ama öte yandan da yüz ifadeleriniz değişeceği için görünümünüz olumsuz etkilenecektir. Etkisi birkaç ay sürmektedir. Eğer sonuçlarından memnun kalmadıysanız, daha sonra tekrarlamazsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    bence botoks yaptırmaya hiç gerek yok çok saçma bir şey insan olgunlaştıkça güzellşirr bnce bir kadın her yaşta güzeldir saçma saçma şeyler yaptırıpta kendimizi yıpratmayalım

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Meme Büyültme
Botox ‘un Zararı Var mıdır
Saç Ekimi
Epilasyon Yöntemleri
Cilt Kırışıklıkları
Kaş Boyaması Nasıl Yapılır?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.