BOTOX SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLERBotox Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem öncesi

Çoğu kişi enjeksiyonlardan kaynaklanan rahatsızlığı tolere edebilmesine rağmen, eğer isterseniz öncesinde cildinizin uyuşturulmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için çeşitli seçenekler kullanılabilir:

Sponsorlu Bağlantılar

  • Enjeksiyonlar: Doktorunuz deri içine uyuşturucu bir ilaç enjekte edebilir.
  • Krem: İşlemden 60 ila 90 dakika önce krem uygulanabilir.
  • Soğuk sprey: 10 saniye boyunca uygulama bölgesine çok soğuk hava püskürten sprey sıkılabilir. Uyuşukluk sadece birkaç saniye sürer.

İşlem sırasında

Doktorunuz deri ya da kas içine botulinum toksininden küçük miktarlarda enjekte etmek için ince bir iğne kullanır. Kullanılacak gerekli enjeksiyon sayısı, tedavi edilen bölgenin genişliği gibi birçok faktöre bağlıdır. Botox enjeksiyonları genellikle bir doktor ofisinde yapılır.

İşlem sonrası

Sponsorlu Bağlantılar

İşlemin doğru ve sorunsuz şekilde yapılması sonrası normal günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. İşlem yapılan alanı ovmayın ve masaj yapmayın. Bunu yapmanız enjekte edilen toksinin farklı bir yere gitmesine neden olabilir.

Sonuçlar

Botulinum toksin enjeksiyonları genellikle tedavi sonrası birkaç gün içinde etkisini göstermeye başlar. Soruna ve tedavi edilen yere bağlı olarak etkisi 3 ile 12 ay boyunca devam edebilir. Etkisini korumak için, düzenli takip enjeksiyonları yaptırmanız gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Elektroliz Epilasyon
Lazer-Epilasyon Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
MAKYAJ YAPMANIN EN SON SIRLARI
UZUN SAÇLARA ÇOK KISA SÜREDE SAHİP OLABİLİRSİNİZ
Yağ Aldırma
Yüz Jimnastiği
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.