İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinden 4 bilim adamı, insan boyunu hem uzaktan kumanda ile hem de belirli bir ağırlık uygulayarak uzatmak için geliştirdikleri 2 farklı projenin patentini almak için Avrupa Patent Ofisine başvurdu

İlk projede boy uzatmak isteyenler için kemik içerisine çakılan çiviler, uzaktan kumanda ile her gün 1 mm boy uzatacak. Bu projede hasta, yattığı yerden boyunu uzatabilecek. Diğer projede ise günde bir kez ayağını yere sertçe vuran kişinin boyu aynı oranda uzayabilecek. Projeyle birlikte bir kişinin boyu 3.5 ay gibi kısa bir sürede 10 santimetre uzatılabilecek.
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Havıtçıoğlu, TÜBİTAK ve DPT’den aldıkları destek sayesinde geliştirdikleri laboratuvarlarında, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya Fakültesi ve bazı bölümlerle ortaklaşa projeler geliştirdiklerini anlattı.
Havıtçıoğlu, kendisiyle birlikte Doç. Dr. Önder Baran, araştırma görevlileri Bora Uzun ve Hakan Oflaz ile hem mekanik hem de şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insan boyunu uzatmak için geliştirdikleri proje için Avrupa Patent Ofisine 18 Eylül 2006 tarihinde başvurduklarını, kısa süre sonra patentlerin gelmesini beklediklerini kaydetti.

Sponsorlu Bağlantılar

Çiviye kontrol

Bacağını uzatmak isteyen kişi için önceden ne kadarlık bir uzamanın gerçekleştirileceğini tespit ettiklerini, laboratuvarlarda, kemik içerisine çakılacak çivinin ona göre tasarlandığını belirten Havıtçıoğlu, “Hastanın bacağı 4 cm kısa ise çivinin içerisine yerleştirilen özel sistemlerle o miktarda boy uzayacak. Hasta istese de bunun üzerinde bir uzama gerçekleşmeyecek” dedi.
Şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insanın boyunun uzatılması projesinde, elektronik bir frekansın uzaktan kumanda ile harekete geçirilerek kemik içerisine çakılan çivinin yukarıya doğru hareketinin sağlanacağını dile getiren Havıtçıoğlu, hastaya verilecek kumandayla kendi boyunu kendisinin uzatabileceğini ifade etti. Havıtçıoğlu, çivilerin kemik kaynaması sağlandıktan sonra çıkarılabileceğini kaydetti.

Sponsorlu Bağlantılar

Sistem kitleniyor

Geliştirilen yöntemlerin uyluk ve kaval kemiklerine monte edilebileceği bilgisini veren Havıtçıoğlu, hastanın boyunun her gün 1 milimetre uzatılabileceğini, bu yöntemlerle kısa bir sürede uyluk kemiğinin 15, kaval kemiğinin 10 cm olmak üzere toplam 25 santimetrelik bir uzamanın gerçekleştirilebileceğini bildirdi.
Havıtçıoğlu şöyle konuştu:
“Mekanik yöntemde, hasta günde bir kez bacağına aşırı yüklenme yapacak. Kemik içerisine yerleştirilen çivinin özel aksamları var. Belirli yüklenme karşısında çivi kendiliğinden uzayacak. Vücut ağırlığının ortalama 3 katı kadar bir kuvvetle yere vurulduğunda çiviler dişliler yardımıyla harekete geçiyor ve 1 milimetrelik bir uzama gerçekleşmiş oluyor. İstenen uzama sağlandığında otomatik olarak sistem kilitleniyor.
Diğer yöntemde ise belli bir frekansta bilgisayar mühendisleri tarafından yüklenen sistem, hastanın kendisi tarafından uzaktan kumandayla uygulanabiliyor. Hastaya bir şifre veriliyor, uzaktan kumandayla gönderilen frekansla sistem çalışıyor ve ne kadarlık bir uzama sisteme yüklenmişse bir günde 1 milimetrelik uzamayla istenen boya kavuşulmuş oluyor.
Bu sistemlerin diğer boy uzatma sistemlerinden en büyük farkı hem acıyı çok azaltması, hem tedavi sürecini yarı yarıya indirmesi, hem de enfeksiyonu ortadan kaldırması. Diğer yöntemlerde 10 cm’lik bir boy uzatma işlemi 7 ay sürerken, bu yöntemlerde 3.5 ay sürecek.”

Boy uzayacak

Bu yöntemlerin her isteyene uygulanmayacağına dikkati çeken Havıtçıoğlu, bacağında travma sonrasında tek bacakta kısalığı olanların, değişik nedenlerle bacağı kısa olanların ve boyu kısa olanların boyunun uzatılacağını kaydetti.
Havıtçıoğlu, “Boy uzatmanın amacı estetik amaçlı değil fonksiyon amaçlı. (Benim boyum 175 bir 10 cm daha uzatıp manken olmak istiyorum) diyenlerin boyunu uzatmayı uygun görmeyiz” diye konuştu.

Konu hakkında tüm bilgileri aşağıdaki adres ve telefondan alabilirsiniz:

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Cumhuriyet Bulvarı No: 144 35210 Alsancak / İZMİR
Telefon:+90(232) 412 12 12 Faks:+90 (232) 464 81 35

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  merhaba benim boyum 1.77 boyumun 2.00’a uLasmasini istiyorum…bunun icin size basvurmak istedim bide yan etkileri varmi kalici olmak kaydıyla tsk ler iyi calişmalar…

  Sağlık

  ben 20 yaşındayyım boyum 1.76 dort cm uzamak istıyorum amelyat ucretı tedavi suresı hakkında bılgı almak istıyorum

  Sağlık

  Merhabalar
  Ben 22 yaşındayım tek bacakta kısalık 5 cm yaptırmak istiyorum .Fakat İstanbulda oturuyorum.Tedavi sürecinin kısalması ve enfeksyon riskinin ortadan kalkması nedeni ile bu yeni sistemden uzatmak istiyorum. Şehir dışından gelenler için kolaylık varmı herhangi bir sigortadan yararlanılıyormu. Konu ile ilgili bilgi alabilirmiyim.

  Sağlık

  slm benim boy 1,65 polis olmayı çok istiyorum ama boyumun kısalığıyla olamıyorum boyumu uzatmak için ne yapabilrm cevabınızı maile gönderirseniz sevinirm.

  Sağlık

  mrb benim boyum 1.65 ben boyumu 10 cm uzatmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz ? bu konu ile ilgili sizinle ğörüşmek istiyorum şimdiden tşkler

  Sağlık

  slm ismi mi bosverin boyum 1.75 falan ama kaleciyim ve yetenekliyim ama boyumun 1.85 i gecmesi beni ilerde tanıyabileceğiniz anlamına gelir 18 e gireceğim ve herkez en fazla 1.80 olursun dıolar ne yapmalıyım bu tedavi olmasada nasıl uzatmalıyım msn adresime email fln da atabılırsınız lutfn

  Sağlık

  slm.ben22 yaşında 1.50boyundayım boyumun uzamasını istiyorum boyumu kafama çok takıyorum eger boyle bir yöntem varsa bunu yapmak istiyorum

  Sağlık

  Merhaba.Yaş önemli mi acaba?30 yaşındayım ve 1.47 boyundayım.Özellikle gittiğim yerlerde vestiyere bile montumu asamıyorum.Mutfak dolabından bir şey almak için sandalyeye çıkıyorum.Bu yöntemle boyumu uzatabilir miyim?Maaliyet konusunda da mail ime bir mesaj gönderir misiniz?

  Sağlık

  mrb.bende 22 yaşındayım ve 1.50 boyundayım..bu yöntemden yararlanmak istiyorum.ne yapmamız gerek acaba.özlem sen birşeylere ulaşabildiysen bana yazarsan sevinirm

  Sağlık

  mrb.benim boyum 155 çok komkles yapıyorum mutfak dolbına bile sandalye ile çıkıyorum eşim tarafından bile dalga geçiliyorum çok üzülüyorum 27 yaşıma giricem en fazla ne kadar uzatılıyor,maaliyetini ve nerde nasıl oluyor .yan etkileri oluyormu beni bu konuda aydınlatırmısınız.teşkürlr.

  Sağlık

  merhaba ben 24 yaşındayım boyum 1,46 kendimle barışık olmama rağmen iş vb konularda çok zorluk çekiyorum ameliyat hakkında bilgi alabilirmiyim

  Sağlık

  ya ben 13 yaşındayım we boyum 1.40 yada 1.45 7. sınıf öğrencisiyim herkez benle alay ediyor çünki sınıfın en kısası benim bizim sınıfdakiler 1.60 1.70 1.75 ben boyumun uzaması için bol bol süt içiyorum yumrta (bazen pek sewmiom) yiyorum peynir yiyorum yoğurt yiyorum ama boyum aynı ne yapmam gerekiyor uzun olmam için

  Sağlık

  benım byum hiç uzamıyor nedenı ne acaba bılgilendırırsenız sevınırım

  Sağlık

  merhaba ben 20 yaşındayım159 boyundayım kısa olmam nedeniyle çoküzülüyorum boy uzatmanın genel olarak maliyeti nedir sgortadan yararlana biliyormuyum ameliyattan korktuğum için ameliyatın yan etkileri varmı ilerleyen zamamlarda ciddi rahatsızlıklara yol açarmı kambur olmak veyürümede bozukluk vb başka hastalıklara yol açarmı ameliyat olduktan sonra nekadar bir sürede sağlığıma kavuşurum sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  Sağlık

  jrtyuhfgjgj

  Sağlık

  ben 1.70 boyundayim ve istiyorum ki 15 cm boyum uzun olsun ve yontemlerin hangisi bana uygundur ve maliyet kac para olacak.
  saygilarimla,
  iyi calismalar

  Sağlık

  mrb hocam adım fatih benim boyum 165 bayum 175 olma ihtimali varmı ya benim opleksim falan yok ama sevdiyim kızın boyu 175 ve boy aramızda cok sorunlar cıkartıyor biz cok ciddiyiz evlenmeyi duşunuyoruz ama cok sorun cıkıyor ailelerde arşı cıkıyor tabi böyle olunca şimdi hocam buyumu uzatabilirmiz yoksa sevdiyimizdenmi vazgecelim eyer imkan varsa bense bu imkandan favdalanmak iterim eyerki maileme msj atarsasınz sevinirim olum olumsuz msjınız bekliyorum birde oluru varsa eyer masraflarıda öyrenkem isterim sayılarımla.

  Sağlık

  hocam cevabınızı bekliyorum bana yardımcı olursanız sevinirim gercekten ne yapmam lazım başka formuller varsa onlarada acığım ben ne olur bir yardımcı olun bana yoksa işler sarpa sarıyor gun gectikce sevdiyim kızın boyunda olsam yeter başka birşey istemiyorum gercekten hocam. msjınızı bekliyorum hocam..

  Sağlık

  hocam madem cevap yazmıcaksınız neden buraya şikayetlerınızı dilegetirin diyorsunuz size basit bir soru sordum boyumun uzama ikanı varmı diye 2 kerede yazdım bana yardımcı ola bilirmisiniz diye ama cavap gelmedi sizden sade bana yardımcı ola bilirmisiniz diye sordum sadece sevdiyim kızı almak istiyorum cok şeymi istiyorum hocam lütfen bana geri donün boyumu uzaa bilirmiyiz olumlu olumsuz yazarsanız bili verirseniz cok sevinirim bekliyorum cevabını?

  Sağlık

  benim boyum 1.67 cm ama esim 1.95 cm o yüzden bende boyumu uzatmak istiyorum.bu yöntem güvenilir mi.herhangi bir yan etkisi var mi.ben almanyada oturuyorum tedaviyi buradanda uygulayabilir miyim.yada bu tedavi hastanede mi yapiliyor.ne kadar sürüyor.birde maaliyeti.lütfen beni aydinlatiniz.cevabinizi mail adresime gönderirseniz sevinirim.

  Sağlık

  merhaba ben cigdem benim boyum 1,58cm ben kısa oldugunu dusunuyorum zaten bizim ailede genetik boy kısalıgı. benım boyumun uzama olasılıgı nedır cok ıstıyorum boyumun 10 yada 15 cm kadar uzun olmasını.Daha onceden travma gecırmedım bacaklarımdan herhangı bır operasyon da lutfen bana yardımcı olun. benım buna gercekten ıhtıyacım olduguna ınanıyorum. cevabınızı beklıyorum

  Sağlık

  Merhaba bunun bir sakıncası varmı ileride yaşladığımız zaman bacaklarımızda yada başka biyerde rahatsız olmamıza neden olurmu.eğerki olmazsa ben ve kocamde boyumuzu uzatmak istiyoruz.gerekli bilgileri verirseniz çok seviniriz. maddi açıdan da bilgi verirseniz çok iyi olur .teşekkür ederim.İyi çaışmalar.

  Sağlık

  benım de boyum uzun acaba nasıl kısalır bana yardıdmcı olursanız sevınırm

  Sağlık

  merhabalar ben 34 yaşında 1.57cm boyundayım.fazla değil 5-6 cm uzamam mümkün mü? Çalışıyorum bu işlem çalışmama engel olur mu?Bana ne kadara mal olur?

  Sağlık

  ben 10 yaşındayım ve boyum 134 boyum daha fazl nasıl uzar ve erken ergenlige nasıl girebilirim

  Sağlık

  merhaba bu konuda bilgi almak isteyen bana ulaşsın.
  ahmett_2934@hotmail.com

  Sağlık

  Merhaba size cok kisa bir sorum var benim boyum 165 ben boyumun 10 cm
  Uzatmak istiyom en kisa surede bana ne kadar paraya patlar ortalama yardimci olursaniz sevinirim cevabinizi bekliyom

  Sağlık

  Merhaba ben 22 yasindayim. 1.65 boyundayim. 10 cm kadar uzamak istiyorum.yurt disindan bu tedaviye gelecegim. benim icin ne gibi kolayliklar yapabilirsiniz. ortalama bu tedavinin suresi ve ucreti ne kadardir.

  Sağlık

  10 yaşındaki çocuğun ne işi var bu konuda yaa çok komik olmuş:)ben de boyuumun daha uzun olmasını istiyom:(

  Sağlık

  boyum 174.sizin ameliyat için uygun görmediğiniz bir boy ama ben istiyorum ameliyatla boyumu uzatmak..182 olsun boyum başka bir şey istemiyorum..ameliyat ücretleri hakkında bilgi almak istiyorum.birde hastahanede kaç gün yatıyoruz..iyi günler..

  Sağlık

  benim boyum 155 sözlüm 185 aramızda boy farkı rahatsız etmeye başaldı aşk bunları farkettirmedi bize. ssklılar bundan yararlanabiliryomu olmuyorsa ortalama ücreti ne kadar 1,5 ay sonra nişan olacak kasımda da düğün poerasyon herhangi birine sağlıklı bir şekilde yetişebilirmiyim. yardımcı olabilrseniz sevinirim.

  Sağlık

  ben polat.23 yasindayim.boyum 1.63.boy kısalıgım genetik.yani annem ve babam benden kısalar.bacak kısalıgı gibi bir sorunum da yok.acaba ben bu tedaviden faydalanabilir miyim?yani merak ettigim tedaviden sonra vucut görünüsünde bir orantisizlik meydana geliyor mu yani bacaklar bedene göre uzun kaliyor mu?eger böyle bir sorun olmazsa ben yararlanmak istiyorum.5 cm daha olsa yeterli görüyorum.simdiden tesekkürler.ayrica masraf nedir?bilgilendirirseniz beni cok sevinirim.

  Sağlık

  Ben 14 yaşındayım boyum 1.51 8.sınıf öğrensiyim herkes benimle dalga geçiyo kısa olduğum için süt peynir tumurta vs.yemiyorum hiç kahvaltıda yapmıyorum sadece yemek yiyorum boyum nasıl uzar lütfen bana bi cevap yazın:(

  Sağlık

  mrh benim boyum 158 yaşımda 17 boyum daha uzarmı? birde bu tedavinin maliyeti ne kadar?bu tedavilerin daha kısa sürede yapılanı yokmu mailime cvp yazın litfen bekliyecegim mailinizi……..

  Sağlık

  mrb ben 16 yaşındayım 1.45 boyundayımm nasıl boy uzatabilirim. gerçi kısa boylular daha şirin vetatlı olurlar. ama ben boyumun uzamasını istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

  Sağlık

  merhaba ben taha ben 19 yaşında bir gencim boyum 1.65 boyum var ama ben polislik ve astsubaylık sınavlarına girebilmek için boyumu uzatmam lazım ne yapmalıyım adresime mail olarak atarmısnız lütfen şimdiden teşekkür ederim

  Sağlık

  birde ameliyat dışında başka uygulayacagımız ve yan etkileri olmayan başka yöntemler varmı bana mail atarsanız çok sevinirim

  Sağlık

  bn soner 15 yaşındayım 1.80 boyundayım ve basketbol cu olmak istiorum acaba 2.00 metre olmam mumkunmu? meil atarsanız sevınırım.

  Sağlık

  ßen sude 16 yaşındayım boyum=1.65 kilom=52 sevgilimin boyu=180 :( boyumu acil olarak nasıl uzatabilirim. O kadar Süt içiyor, peynir yiyorum ama uzamıyor Lütfen boyunu uzatanlar yardımda bulunsun acilen:(:( herkese selamlar

  Sağlık

  merhaba ben 15 yaşındayım 1.57 boyundayım yiyeceklerden alabileceğim herşeyi alıyorum ancak boyum uzamıyor ve sporcuyum. bu amliyat yönteminin bi yan etkisi varmmı? maliyeti ne kadar öğrenmek istiyorum mail atarsanız çok seviniceğim…

  Sağlık

  ben 38 yasindayim boyum 166. sistmeniz hakkinda bilgi almak istiyorum. kaca malolur. tadavi ne kadar surer. selamlar

  Sağlık

  merhaba,ben 15 yaşındayım boyun 1.68..Boyumun 1.78 olmasını istiyorum.Bu mümkün mü ve riskleri var mı?
  En fazla kaç cm uzarım?Birde ergenlikten sonra “genelde” kızların boyu kaç yaşına kadar ve kaç cm uzar?Fiyat konusunda da aydınlatırsanız sevinirim.Ve bu operasyon sadece boy uzatmak için,her yaşta yapılabiliyor mu?Lütfen sorularımı cevaplar mısınız..
  Teşekkürler

  Sağlık

  Ben 11 Yaşındayım Boyum 1.35 arkdaşlarımı göre kısayım normal olarakta kısayım naapmam gerek nolur msn adresime mail yollayın veye ekleyin yardım etcekseniz ve ergenliğe nsı erken girenbilirim :(:( burdan birisi yardım ederse cook büyük iiilik yapmış olur..

  Sağlık

  merhaba benim yaşım 20 boyum 1.72cm.8 cm daha uzamak istiyorum simdi bir ilaç kullanıyorum uzamax diye henüz bi faydasını görmedim.Faydası olurmu?8 cm kadar uzamak için ne yapmalıyım.Cevapınız için şimdiden teşekkürler.

  Sağlık

  bn 13 yaşındayım ama hala boyum uzamıyor boyumun uzaması için hangi vitaminleri almalıyım

  Sağlık

  mrb bnım yasım 17 boyumda 1.52 komplekse grdımm amelıyat flan yapdrmayı düşünmüorum ama bunun harıcınde tawsıye edebılcenız nolabılır ? kahwaldıda yapmıorum ! cewp yazrmısnz ! bnım için önemli bi konuu!

  Sağlık

  slm… benim boyum 168 bende boyumu çok takıyorum 10cm uzarsam çok güzel olur yardımcı olursanız sevinirim tşkler…

  Sağlık

  slm… benim boyum 168 ve 20 yasındayım bende boyumu çok takıyorum 10cm uzarsam çok güzel olur yardımcı olursanız sevinirim tşkler…

  Sağlık

  hepiniz soru sormşunuz bi allahn kulu cevap yazmamış

  Sağlık

  ben 15 yasıma girdim ve boyum 158 daha ne kadar uzarım ve kaç cm uzayabilirim basket boyumu uzatırmı?acaba kaç cm uzatır?

  Sağlık

  slm ben 15 yaşındayım boyum 1.45 ne yapmalıyım ne olur yardımcı olun şimdiden tşkrler

  Sağlık

  ben 18 yaşındayım boyum 1.43 ne ypmalıyım lütfen yardım edin

  Sağlık

  ya ben 8. sınıfa geçtim ama boyum 1.57 boyumun uzaması için herşeyi yiyorum ve zayıfım arkadaşlarımın boyları 1.65 ve 1.70 benle dalga geçiyolar ve okullar açılana kadar boyumun 10 santim uzamasını istiyorum ne yapmalıyım çok kafama takıyorum tşk

  Sağlık

  allah askına cocuklar siz delimisiniz rgenliğe girmemişler boyu takıyolarlar.bn napayım 17 yasındayım astsubay olmak istiyorum boyum kısa :S 1,55 ama boy sınırı 1,65 :S harbiden boy uzuyormu yalvarırım mail e cevap yazın

  Sağlık

  ya arkadaşlar kızların boy uzama sınırı ne zaman allah askına söleyin ya

  Sağlık

  bnm yaşm 17 boyum 1.48 uzamk istiyorm yıllardr süt içiorm ve sürekli doktora gittm ama bişi oldugu yok hiç bi faydası olmadı uzamak istiorm yha annem 1.51 babam 1.72 acaba bundanmı kaynaklanıo amcalrm halalarm daylarm hep uzun ama bn bi türlü uzayamorm bu saatten snra uzarmıyım lütfn yardmcı olun yaaa:(:(:(

  Sağlık

  benim yaşım 21 ve boyum 1.68 ve kendimi psikolojik olarak çok rahatsız hissediyorum bana email atıp daha detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim TEŞEKKÜRLER!!!

  Sağlık

  mrb..bana amelyat masrafları ve şartlar haklında bılgı verırsenız cook memnun olurumm….

  Sağlık

  24 yaşımdayım 166 boyum fakat uzamak istiyorum yardımcı olur musunuz

  Sağlık

  slm ben 14 yaşında 1.57 boyundayım boyumun uzamasını istiyorum.20li yaşlarımda 1.80 olmak istiyorum mantıklı boy uzatma yöntemi varsa bana söleyin

  Sağlık

  boyum 1.64 kilomda48 yaşım 18 ama boyumun uzamasını çok istiyorum ama çok az uzuyor ne yapmalıyım bana yardımcı olun bu arada çok sık yüzüyorum acaba yüzmek boyumu uzatırmı cevap bekliyorum :)

  Sağlık

  ya sizin ki yine uzuun ben ben 6 ay sonra 15 e gircem 1.50 :S yardım

  Sağlık

  arkadaşlar bunlara gerenk yoq…en basit şey;bir bardak sütün içine BILDIRCIN YUMURTASI,1 KAŞIKTA BAL bunu yaparsanız kesinlikle boyunuz uzayacaktır:)

  Sağlık

  mrb ben 15 yaşındayım amaboyum 1.42 en büyük hayalim futbolcu olmak,yetenegimde var,ama boy sorunum olduğu için olamıyorum ameliyat olmak istiyorum ama bi sorun çıkıpta futbol hayatımı söndürmek istemiyorum lütfen bir bilgi verin…

  Sağlık

  selam arkadaslar en son duydugum kadarıyla 20,000 euro veya dolardı bu tur amelıyatların bedelı

  Sağlık

  arkadaşlar benim byum çok kısa ne yapmam gerekiyor 13 yaşındayım yakında 14 e giriCem ama boyum 1.40 benden bi yaş küçük arkim bile 1.55 ben onun yanında cüce gibi kalıorum ne olur yardım edin uzmanlar bana burdan ulaşabilir lost_korqu@hotmail.com bu adresten ulaşın bana sınıfın en kısası benim ne olur yardım edin uzmanalar bide bitkisel veya ila.la çözüm yazmayın lütfen süt vb şeylerde içioruma ma olmuor ne yapmam lazım soleyin hemen yapıCam

  Sağlık

  meraba hocam ben 159 boyum var sizin boy uzatma sisteminiz

  fazla bilgim yoktur ama sizin boy uzatma sisteminiz bana yararlı olurmu. sizinle nasıl irtibata geçe bilmem mümkünmü,

  Sağlık

  ya benim boyum 1.50 10 yaşındayım 5 cm nasıl kısalabilirim bunu bilenler yaren–1998@hotmail.com u eklesin

  Sağlık

  silver russell hastalığından kaynaklanan boy kısalığında boy uzatma ameliyatını önerir misiniz ?

  Sağlık

  ya arkadaşlar yapmayın alllah aşkına herşey boymu sanki biraz kendinizle barışık olun farklı yönlerinizi keşfedin farklı alanlara yönelin kendinizi demorize etmeyin lütfen hem türkiye ortalaması hep kısa ayrıca kısa boylular daha sempatik ve de daha zeki olurlar..bi de kanıtlanmış bişey uzun boylu olanlar kısalara oranla kendilerini daha mutsuz hissediyolarmış..nys herşey gönlünüzce olsun ama biraz pozitif olunn cansuuuu

  Sağlık

  benim yaşım 16 ve boyum 177 bi 10 cm daha uzayıp türkiyenin en uzun mankeni olmak istiyom bana yardımcı olurmusunuz lütfen

  Sağlık

  Yahu saçmalamayın.Kaş kaldırma ameliyatı değil bu.Estetik değil.Estetik boy uzatma diye birşey yok.Erkeklerde 1,60’dan kadınlarda 1,50’den aşağısına,yapılan tetkiler sonucu uygun görülürse yapılır.Bu boylardan yukarısına olmaz.

  İşte boy uzatmak isteyen ve sakat kalan birine örnek

  http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2003/10/29/364171.asp

  Sağlık

  merhaba yaşım 16 boyum 1.48 ben boyumun uzamasını istiyorum. bunun için ne yapmalıyımm .yardımcı olursanız sewinirim. e mail@adresime cvp bekliorumm.

  Sağlık

  e msn adresim sweet.lass@hotmail.com

  Sağlık

  ben 16 yaşımdayım boy 153 kilom 50 bu kısalık durumum benni cok üzüyo sizce en fazla kaç yaşına kadr uzarım bu zamanda netür şeyler yapmalıyım yardım edin lllüüütttfennn

  Sağlık

  arkadaşlar boyunuzun hemen uzaması için ne yapmanız gerektiğini söylüyorum ki bende aynısını yaptım ve boyum 1,5 ayda 8 cm uzadı çok ilginç ama oldu : uygulama boyunca hergün yatarken 3 yemek kaşığı balyiyin ve yatın sabahları 200 gr ceviz yiyin,ve öğlenleride ama hergün ben öyle yaptımda oldu hergün bi balık yiyin ama üstüne bal dökün de yiyin bol bal dökeren yiyin . süt de için ama kemiklerinizin güçlü olması için yoksa boy uzatmaz dediklerimi yapınca neler olduğunu göreceksiniz .. ve ben bunu bir uzman yere gönderdim bu yazdıklarımı değerlendirmeye aldılar inceleyecekleri ve belkide bilimsel bir şekilde piyasaya çıkaracaklar ama benim yazdığım orinal şekli 175 tim 1.5 ayda 183 oldum ve bi o kadardaha kullandım şimdi 190 boyumvar .. harika bişey gerçekten ( bir yerden aldım uyguluyomm :D )

  Sağlık

  ben ve arkadaşımın boyuda kısa. ben bu ameliyat için neler gerekiyor hiç bilmiyorum.kimle görüşelicek, ne kadar para ödeniyor. boyu ne kadara kadar olanlara bu ameliyat yapılıyor?umarım cevap alabilirim. iyi günler..

  Sağlık

  ben 13 yaşındayım boyum 1.63 kilom 50 ben 18 yaşında boyum kaç olur şu andaki boyumun kısalığından çok rahatsızım

  Sağlık

  merhaba bn mercan 17 yaşındayım 1.50 ve yaşıma göre kısayım sizce ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim…

  Sağlık

  ben 19 yasin dayimm ve 1.70 boyun dayim ve 10 cm daha uzamak istiyorum boyumu uzatmak icin ne yapa bilirim . ve ben ayni zaman da vucut gelistiriyorummmm..bunu bir sakincasi olur muu boy uzamasin daa cevap yazar saniz sevinirim

  Sağlık

  ben 20 yasindayim ve boyum 1.60. boyummun bi on santim daha uzamasini istiyorum yardimci olursaniz cok memnun olurum.

  Sağlık

  ben 15 yasındayım boyum 170 daha kac yasına kadar uzarım ve kac santım uzayabılırım tsk

  Sağlık

  boy 1 54 15cm uzatmak istiyorum ameliyat fiyatini ogrenebilirmiyim tessekurler

  Sağlık

  1 71 boyundayım 31 yaşındayım boyumu 15 santim uzamasını istiyorum.iyileşme süreci nedir.nasıl bir yöntemle uzatabilirim.kalıcı bır hasar olurmu.yürümemde koşmamda bi sorun yaratırmı.fiyatını ögrenmek istiyorun teşekkürler

  Sağlık

  Merhaba benim boyum 1.60sm bu beni pek fazla rahatsız etmiyo Ama kendimden uzun biri yanimda durduğunda bir az utaniyorum

  Sağlık

  Merhaba ben koray 23 yaşında 165 boyundayım kısa olmam piskolojimi aşırı derecede bozuyor boyumu 10 cm yada 15 cm uzatmak mümkünmü ameliyat yada ameliyatsız ücreti cevap yazarsanız çok sevinirim

  Sağlık

  ya beni boyum 1.65 ama daha çok uzamak istiyom ne yapmalıyım?
  bu arada 18 yaşındayım

  Sağlık

  merhaba benim boyum 168 cm boyumu boyumu 6 cm uzatmak istiyorum cevabinizi bekliyorum

  Sağlık

  Merhaba ben 1.54 boyunda 29 yasindayim Hollanda’dan bu tedavi icin Türkiye ye gelmek istiyorum. Imkan olur ise 10-13 santim uzamak istiyorum. Bana ücret konusunda ve tedavi hakkinda bilgi verirseniz cok sevinirim. Kac gün orda kalmam grekecek. Tessekkürler.

  Sağlık

  ben 15 yaşındayım .boyum 1:62 boyumun uzaması için ne yapmalıyım balık yagı kullanmaya başladım bi faydası olur mu? önerilerinizi bekliyorum

  Sağlık

  maliyeti nedir bu tadavinin?

  Sağlık

  boyu hangi bitki uzatır neolur yazın

  Sağlık

  FIRTINA SEN KAÇ YAŞINDA YAPTIN BU OLAYI BAL BALIK CEVİZ OLAYINI BİLGİLENDİREBİLİRİMİSİN DOSTUM YAA :d bybass9@hot..eklersen konuşabiliriz…….

  Sağlık

  slm boyum 188ama ben 1 95 i geçmek istiyorum masraf teşekkürler

  Sağlık

  BN 15.5 YAŞINDAYIM BOYUM 1.66 SİZCE BN DAHA BOY UZARMIYIM SAKALLARDA SADECE FOLLERDE WAR SİZCE BN BOY UZARMIYIM VEDE SİZCE NE KADAR UZARIN NE OLUR YARDIM.BİDE UZAMAX DİYE BİŞEY WAR ONU KULLANAN WARMI WEDE İŞE YARIYORMU…

  Sağlık

  selam ben deniz 27 yaşındayım bu satten sonra boyum uzarmı ne dersiniz 1.68 cm yim 1.70 olabilirmiyim lütfen ne yapabilirim

  Sağlık

  ya pardon yanlış yazdım 1.68 cm yim diyorumki sizce 1.78 olabilirmiyim lütfen cevabınızı bekliyorum

  Sağlık

  gerçekten sağlık sorunu olanlara tavsiye ediyorum.. fakat sadece güzel görünme amaçlı böyle bir ameliyata girmek yanlış ve mantıksız..lütfen halinize şükredin

  Sağlık

  14 yaşındayım biraz kiloluyum
  annem in boyu kısa
  babamın normel
  benise
  çok kısayım 1.50 yim
  ne yapmalıyım

  Sağlık

  slm ben 155 boyundayım ve bu yöntemle uzatmayı düşünüyorum maliyeti ve ne yapılması hakkında bilgi almak istiyorum cvp veririseniz çook memnun olurum saygılarr..

  Sağlık

  selam ben 20 yaşındayım ama benim buyum 1.60 buyum uzatması için hangi ilaçlar alabilirim geregi yapmanıza arz ederim teşeküller

  Sağlık

  merhaba ben mine 16 yasindayim 25 subata 17 olucam
  boyum 1,53 uzamasi icin bir yöntem varsa lütfen cevap yazin
  tsk

  Sağlık

  canım gizemciğim bak bnde 7.sınıfa gidiyorum ve 13 yasındayım boyum bnm 1.46 normal seninde normal çok kısa deilsin boşuna takma kafana daha küçüğüz boyumuz uzar bol bol basket oyna sen gene 3_5 santim işe yarar düzenli beslen kafana takma çokta fifi

  Sağlık

  ben 16 yaşıma girdim ama boyum 1.62 boyumu 6 cm uzatmak istiyorum…ne yapmalıyım…beni bilgilendirirseniz sevinirim

  Sağlık

  merhaba yasım 13 boyum ise 1.53 yasıtlarımdan kısayım bende bu projeden yararlanmak istiyorum cevap bekliycem simdiden tesekkurler

  Sağlık

  slm hocam ben 19 yaşındayım ve benım boyum 1 55 boyunda ilerde boyun uzarmı kendimi cok kütü hisediyorum bu tedavi maliyeti ne kadardır o ürenmek istiyorum sizden lütfen teşekür ederim

  Sağlık

  gecenlerde seda sayan ın programında bi beyfendi ,, sanırım bundan bahsetmişti ,,,işe yaradıgından bi şüphem yok ama ,,,,tüm masraflar ne kadar tutar,,, en önemlisi şekil bozuklugu ya da yan etkisi daha sonralar çıkabilir mi?kemiklerin eski saglamlıgını korur mu … teşekürler

  Sağlık

  slm hocam 19 yaşındayım boyum 1.50 kafama cok takıyorum uzamak istiyorum ve tedavinin maliyetini öğrenmek istiyorum şimdiden tşk

  Sağlık

  boyumun uzaması için ne yapmalıyım 17 yaşındayım boyum 1.60 boyumun 1.70 olmasını istiyorum bunun için ne yapmalıyım

  Sağlık

  mrb hocam ben 19 yaşındayım boyum 1.62 boyum 10 cm uzayabilirmi ve ücret ne kadar lütfen mailime cvp yazın tşk iyi günler

  Sağlık

  ben 14 yaşındayım ve boyum 1,60 boyumun uzaması için neyapmalıyım lütfen bana yardımcı olun…

  Sağlık

  slm yasim 21 bende uzamak istiyorum bu kisaliktan cook sikildim herkese havadan bakmaktan sikildim artik ben de civileri yapmak istiyorum fiyati onemliydeyil yeterki beni izatin mailinizi bekliyorum bu konu icin lutfen tsk..

  Sağlık

  ya arkadaşlar saçmalamayın bu bal ile balık olayını hiç duymadınız mı?sorun bakalım bi büyüğünüze 80 yaş civarında olanlara bal ile balık yenirmi deyin..ölürsünüz abi benden söylemesi.o yapan arkadaşa söylüyorum.kanıt göstersin..

  Sağlık

  çok dert etmeyin derim.beniöde boyum kısa.21 yaşım 1,65 boyum aslında kısa sayılmam ama ne bileyim işte..şu ufaklıklar ne saçma 10 yaşında dert ediyo boyunu.bol bol su,süt,yoğurt,yiyin.

  Sağlık

  mrb ben 20 yasındayım 1.69 boyundayım sakallarım daha cıkmadı seyrek seyrek annem 1.65 babam 1.70 boyunda ne kadar daha uzarım uzamak icin saglıklı bi yöntem önerin lütfen mailinizi bekliyorum lütfen bunalımdayım :(

  Sağlık

  sizlere şunu sormak istiyorum.japon profösörlerinin geliştirdiği bir sistem var akupuntur ile yola çıkıp buldukları KİVİ adında bir taban geliştirmişler.sabah ve akşam o tabanları ayakkabı içerisine koyarak belli bir süre yürüyüş yaparak boyu uzatabiliyormuş.sizce bu olay gerçekten doğrumudur.eğer doğruysa kemiğe her hangi bir operasyona gerek kalmaz.mesela bendede bazen bu boy kompleksi oluyor neden benimde boyum uzun değil diye.1,68 boyundayım herzaman daha uzun olmak istemişimdir.ama sağlığıma şükür diyorum ve umursamıyorum.eğer bu sorduğum sorunun cevabını mailime gönderirseniz sizlere çok teşekkür ederim.

  Sağlık

  ya 13 yaşındayım 1.52 boyundayım nasıl uzarım

  Sağlık

  selam ben 17 yasındayım boyum 1,95 artık boyum uzmasını istiyom bunu icin ne yapmam gerek hangi doktora gitmek bana bilgi verirsiniz cok sevenırım msn adresmıde zaten yazdım cevapınız beklıyom saygılarımla beklelıyom cevapınız…

  Sağlık

  ben 15 yaşındayım ve boyum 147.hem çevremin hem de arkadaşlarımın bana söyledikleri sözlerden alaycı bakışlardan bıktığım için boyumun uzamasını istiyorum.fakat boyumu uzatmak için hiç bir şey yapamıyorum…

  Sağlık

  mrb ben 23 yasındayım 170 boyundayım ve sprosuyum boyumu ne kadr olursa kar dr mısalı uzatmak ıstıyorum:) ama ilaç tedavısı tercıhımdır:D boyle br sey mumkunse lutfen yardımcı olun fıyatllar hakkında da bılg verırsenız cok sevınırım

  Sağlık

  21 yaşındayım 1.67boyum var ve ben 1.77 boyunda olmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz …lütfen

  Sağlık

  ben 19 yasindayim boyum 1.45 ne yapmaliyim vede ameliyat olmakta istemiyorum lütfen bana cvb yazin

  Sağlık

  ben 18 yasındayım boyum 1.60 halkoyunlarıyla ugrasıyrum ısım geregı boyumu 10 cm uzatma sansım varmı ucretı ve amelıyatan sonra kac ay ıs yapmamam gereklı bılgılendırırsenız cok sevınırım solay gelsın

  Sağlık

  ben 12 yaşındayım boyum 1.40 ben bir elli olmak istiyorum nasıl olabilirim bana yardımcı olurmusunuz?… lütfen

  Sağlık

  ben14 yaşındaym ama boyum1.53 boyundayım boy konusunu kafama çook takıyorum herkez 160 üstünde boyumun uzamasını istiyorum

  Sağlık

  15 yaşındayım 180 boyum var.3.05 potaya basmama 1ocm felan var hocam sizce daha uzarmıyım sakallrım çıkyo çok etki edermi uzayabilirmiyim 190cm benim için yeter

  Sağlık

  Slm
  Ben 13 yasindayin ve boyum 1.50 felan.
  boyumu cok kafamama takiyorum ve uzamak istiyorumm herkezz butun arkadaslarim benden uzun. lutfen bende 1.65 olmak istiyorumm. bana lutfen yardimci olun.
  simdiden allah razi olsun .:(

  Sağlık

  merhaba benim boyum 1.60cm ben baketbolcu olmak istiyorum tofaşa gittim bana senin boyun kısa dediler ben 1.80 olmak istiyorum bu benim en büyük hayalim lütfen bana yardımcı olun

  Sağlık

  benim boyum 1.65, 19 yasındayım boyumun 1.70 lerde olmasını istiyorum yöntem tedavi süresi ve maliyeti ne kadardır

  Sağlık

  ARKADAŞLAR NE OLUR BANA Bİ ÇARE BULUN BEN 15 YAŞINDAYIM BOYUM İSE 1.53 BOYUMUN 1 80 OLMASINI İSTİYORUM NE OLURRRRRRR YARDIM EDİNNNNNNNNNNNNN

  Sağlık

  sevgilli doktorlar ben 15 yasinda genc bir kizim ve boyum 1.65 idi suanda bir santim uzadigim icin boyum 1.66 sence 20 ye kadar uzaya billir miyim bunun basket boll oynarsam da yariri olur mu

  Sağlık

  Selam Ben 18 yaşındayım 168 cm boyundayım yaklaşık 7-8 cm daha uzamak isityorum lütfen yardımcı olun Teşekürler..

  Sağlık

  simdi beni dinleyin.. ben cok arastirdim kendim 1.65 im 16 yas.

  her gun muz yiyin. saat 1-3 arasi uyuyun. gunde yarim bardak pekmez icin.
  marol koku yiyin (cok calcium var).
  sut ictikten sonra gunese cikin.
  ve balikyag haplari var ondan yutun.
  gece 12 de sutu magnetronda isitin kaynamasin. icine yumurtanin sarisi (tadi belli olmuyo), bal ve tarcin katin. gunde bunu yapin 3 ayda nasil uziyacaaniz.
  muz gercekten cok yiyin.

  boyle ameliyatlara bakmayin ilerde felc olabilirsiniz.

  yukardaki yazdiklarimi gunde yapin bakin nasil uzuyonuz. ben denemedim ama cok kisi bu yukardakilerden birinden tek boyu uzuyo. hepsini yaparsan oooo 3 ayda 5 cm uzarsiniz bence bende deniycem. hadi good luck size. bide us uzamax fln sadogrowth felan inanmayin hepsi yalan kimi felan.. hadi gercek yapin ama isterseniz internetten bakin haa bide ari sutuu unutmayin gercek iyimiz gunde bir kasik fln. bide bazi yerleri asilin kuzenim oyle yapti walla aylenin en uzunu.

  Sağlık

  beni dinleyin bak hergun yapin cok arastirdim kendim 1.65 .1.70 olmaya caliscam.
  -hergun bol bol muz
  -balik yag hapi
  -saat 1-3 arasi uyku
  -marol köku (calciumm)
  -sut ictikten sonra gunese cikin
  -yarim bardak pekmez
  -gece 12 de sut icine yumurta sarisi(tadi belli deyil) tarcin ve bal. sutu isitin magnetronda once kaynamasin.

  bide youtube a pilates yazin her caniniz sikildiinda acin bitanesini size yapin gercek iyi. bende yapcam bunlarin hepsini. hadi size good luck.

  Sağlık

  25 yaşındayım boyum 1.68cm biliyorum artık böyle kaldım.Ama yinede şükürler olsun hayatımdan memnunum…

  Sağlık

  merhaba,ben almanyadan katiliyorum ben 18 yasindayim boyum 1,62 8 cm uzatmak istiyorum 1,70 olmak istiyorum bana bilgi verebilirmisiniz? cok memnun olurum ha bu arada bu sene trabzona gidecegiz orda nerde yaptirabilirim?

  Sağlık

  merhaba ben gaziantepliyim 20 yaşındayım boyum 1,68 gercekten bunalıma girmek üzereyim sevgilim benden uzun yinede sorun yapıyorum kendime üniversite okuyorum en kısa benim bizim sınıfta lütfen yapa bileceginiz bişe varsa yardımcı olun yine şükür ediyorum ama olmuyo aklıma geldikce piskolojim bozuluyo cevabınızı bekliyorum tşk ederim

  Sağlık

  mrb ben buket boyum 1.42 13 yaşındayım ve basketçiyim ama boyum kısa haftada 2 balık ve otla boyumu uzatmaya çalışıom.
  vede futbolcuyum kaleciyim denizlide paüde oynuyorum boyumun ablamdan (1.65)uzun olmasını istiyorum doktor 22 yaşından sonra uzama durur diyor 9yılda 23cm uzamam mümkün mü bunun cevabını bana gönderin

  Sağlık

  ben 13 yaşındayım boyum 1,53 sizce normal mi?

  Sağlık

  ben 14 yasimdayim nasil 1,90 olurum

  Sağlık

  ben 14 yas. boy 1,65 nasil 1,90 olurum

  Sağlık

  ben 19 yaşındayım ve boyum 1.56 boyum çok kısa pantlon alırken hep paçasını kestiriyorum bu benim canımı sıkıyo.bazen dalga geçiyolar,depresyona giriyorum.boyum nasıl uzar lütfen yardımcı oluuuuuuuuuuunnnnnnnnn lütfeeeeeeeeeennnnnnnn.

  Sağlık

  ben 17 yaşındayım.boyum 1.50. uzamak istiyorum ya 1.70 yada 1.75 olmak istiyorum.oyunculuğa başlayacağım ama çok kısayım.öğrenciyim yardım edin.ücret pahalı değildir inşaallah.

  Sağlık

  ben 20 yasındayım ve boyum 1.56 ve bundan dolayı koplekslıyım ve bu durumdan rahatsız oluyorum.amelıyat olmak ısıtyorum ve amlıyatla boyumu 10 12 cm uzatmak.malıyetı bana ne olur benı bu konuda bılgılendırmenızı ıstıyorum.

  Sağlık

  merhaba ben 16 yaşındayım boyum 1 .57 bi 10 cm da uzumak istiyoruum lutfenn yardımcı olunn!!

  Sağlık

  mrb ben 19 yaşındayım boyum 1:52 bir senedir hiç uzamıyorum biraz uzamak istiyorum, aceba ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum.. teşekkür ederim

  Sağlık

  22 yaşındayım boyum 1.72 10 cm uzamak istiyorum internette bazı ilaçlar yada diğer ürünler gördüm boyumu uzatmak için ne yapabilirim? cevabınızı bekliyorum

  Sağlık

  lütfen buraya herkes soru soruyor kimse cevaplamıyor.ben 15 yasına yeni girdim 1.85 boyum var.basketbolcu olmayı cok ama cok istiyorm.yetenegimde var.boyum 2.00 olur mu lütfen sorulara cvp verinn

  Sağlık

  ben polislik sınavlarıma girecegm polis olmak istyrm ama boyum müsade etmiyr 1.62 boyum var 3 3.5cm
  boyumun uzamasına ihtiyacm vr maddi yön pek iyi degil ne yapmalıym boyumu uzatmak için

  Sağlık

  merhaba ben gizem 17 yaşıma yeni girdim boyum 157 boyumun yaşıtlarıma göre çok kısa olduğunu düşünüyorum 5 cm daha uzamak için ne yapmalıyım ya ne olur cevabınızı bekliyorum

  Sağlık

  yasim 18 ve boyum 1,75m ..normal mi

  Sağlık

  Merhaba ben Seyma 2 ay sonra 16 yasina girecem boyum 1,48 ve 10 sinifa gidiyorum sinifta en kücügü benim uzamak icin ne yapmaliyim cvbinizi bekliyorum

  Sağlık

  mhb hocam ben polis olma istiyrum ama boyum el vermiyor.
  maddi durumum pek iyi de değil yardımcı olurmusunuz. başka boy uzatma yöntemleri varmı yardım edebilirmisinzi.

  Sağlık

  ben 16 yaşındayım ve 1.65 boyum var. hiç kafama takmıyorum. çünkü önemli olan boy değil bence.ayrıca bu ameliyatı rahatsızlığı olanlar için öneriyorlar. onun için bırakın onlar uzun kalsın. biz kısa halimizden memnunuz…

  Sağlık

  ben 1.65 boyundayım ve biraz daha uzamak istiyorum bu arada 20 yaşındayım ne yapmam gerekiyo boy uzar mı bu yaştan sonra…tşk.

  Sağlık

  slm iyi günler ben 16 yaşında yım boyum 1.58 civarlarında nasıl uzatabilirim vede çemen otu,zeytin yagı ve karabiber i denedım onu kaç saat bekletıcez cvp verirseniz sevinirim saygılar.

  Sağlık

  21 yaşındayım 1.71 boyundatım büyük pisikolojik sorunlarım var boy konusunda 5 cm boyumu uzatmak istiyorum mümkün mü ve maliyeti ne kadar lütfen cevaplayın

  Sağlık

  17 yaşındayım 167 boyum daha uzama ihtimalim var mı? ve daha ne kadar uzayabilirim? uzamak için neler yapmalıyım

  Sağlık

  merhabalar ben 24 yaşındayım boyum 158 boyumun 10 santim uzaasını istiyorum ameliyatın fiyatını merak ediyorum ne kadar tutar e mail adresine cevap göndersin şimididen teşekkürler

  Sağlık

  bn 14 yaşındayım 160 boyum var çok kısa olduğu için psikolojik hale getirdim.. bana yardımcı olur musunuz

  Sağlık

  slm boyum 1.57 uzamasını istiyorum 1.70 cm olmasımı istiyorum bbana yardımcı oursanız sevinirim.

  Sağlık

  bende arkadaşlar gibi 165cm boyundayım ne yapmalıyım

  Sağlık

  bakın arkadaşlar bu ameliyat riskli bi ameliyat boyunzun 10 cm uzaması demek kalp krizi bile gecirmeniz demek ama 150 nin altındakilere yapıyorlar galiba benimde boy da kompleksim var ama sizinkinde oldu gibi PSİKOLOJİK zaten dokdorlar bakıyor tıbbi gerekliyse ameliyat yapıyorlar diger türlü psikyatri gönderiyorlar bende boyumu uzatmayı çok istiyorum ama estetik amaçlı yurt dışında yapılıyor amerika almanyaya gitmek lazım türkiyede zor ve 6 ay sonra kemik kaynaşıyor ama sorunsuz gecerse inş bi zararı olmaz sa süper düşünün kim istemez boyu uzun olsun!!160 san 1 70 süper yani inş uzarız:D

  Sağlık

  slm,boyum,1.60 kilom 65
  10cm uzamak için ne kadar süre tedavi görmeliyim ve bunun maddi karşılığı nedir öğrenmek isterim.teşekkür ederim

  Sağlık

  meraba ben yusuf boyum 1,78 basketbol çevrem geniş olduğu için boyumu uzatmak istiyorum arkadaslarımın bazıları benden uzun ve onlarla ne zaman bulussam kendimi kötü hissediyorum ve bu yüzden pisikolojim biraz bozuldu cevabınızı e mailden bekliyorum

  Sağlık

  ben 15 yasindayim boyum 1.60 sizce normal mi? lütven cevap yazin…

  Sağlık

  mrb benim boyum 161 veya 167 14 yasımdayım erkek kıllanmamdan dolayi boyun bole kısa kalabilrmi yada daha ne kadar uzayabilirim? sakallarim filan 13 yasımdayken cikmisti sizce ne kadar uzarim lutfen cvp atin…

  Sağlık

  ben 12 yaşındayım boyum 1 49 boyum kısa mı?

  Sağlık

  ben yorum yapmayacağım ama yorum bölümündeki tüm şikayetleri ve soruları okudum.Benimde biri 8 diğeri 16yaşında iki oğlum var,ve onların boylarının daha uzun olmasını istiyorum.Bu yüzden tüm bu sorulara cevapları okumak istedim ,yada tek benim sorularıma mail adresime cevap alabilirmiym acaba diye düşünüyorum iyi çalışmalar,ve şimdiden teşekkürler.

  Sağlık

  merabalar arkadaşlar ben 14 yaşındayım boyum1.52cm ve uzamasını istiyorum ameliyat konusu ile ilgili bilgi almak istiyorum ve gelecege polis akedemisine gidebilir miyim ailade kısa olan benim lütfen cvp rica…..

  Sağlık

  meraba hocam iyi günler ben hataydan ali, yazdıklarınızı okudum dediğiniz gibi böle bir ameliyat varsa boyumun uzaması için yapmak istiyorum
  15 yaşındayım boyum 160, yaşıtlarımın hepsi ve benden küçük olanlar bile benden uzun bunun için hep üzülüyorum, yani ameliyat olmak istiyorum bu arada ameliyat ücretini söylermisiniz msn adresime gönderin gerekli bilgiyi sizin e-postanızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim hocam…

  Sağlık

  Selam Hocam Ben 33 Yasindayim Boyum 150 cm kilom 50 boyumu uzatmak istiyorum sizin bu yöntemizle bana yardimci olabilirmisiniz. Tedavi süresini ve maliyeti hakkinda bilgi almak istiyorum ben yurt disinda yasiyorum tedavi sürecide benim icin önemli Kizim bile benim boyuma geldi cok üzülüyorum bu duruma cok zorluk cekiyorum bu yüzden. Yardimlarinizi bekliyorum simdiden cok tesekkür ederim.

  Sağlık

  merhabalar hocam ben 19yaşındayım 1.60 boyundayım 15cm uzamak istiyorum.Bu operasyonun yan etkileri varmıdır maliyeti nedir bu 2 konuda bilgi almak istiyorum 2sorum daha olacak bıldırcın yumurtası 1kaşık bal 1 bardak süt karışımı boy uzatıyor mu? Şu anda UZAMAX kullanıyorum o boy uzatıyor mu? bu sorularıma hemen cevap verirseniz çok seinicem. Şimdiden teşekkürler

  Sağlık

  bn lise 2 e gidiyorum polis olmak istiyorum boyum 1.55 bilgi verirseniz sevinirim

  Sağlık

  merhabalar, hocam ben 23 yaşındayım, 1.84 boyundayım kendimi bildim bileli boy konusunu kafama takmışımdır.artık saplantı haline geldi. 5,6 cm daha uzamak için yardımlarınızı bekliyorm. tşkrler

  Sağlık

  adım ali boyum 173 kilom 65 yasım 18 bazıları 18 yasında boy durur diyo bazıları20 21 arası ama bir hocayla konustumm 25 yasına kadar erkk uzar diyoo sizce kac yasına kacr boy atılır

  Sağlık

  Arkadaşım pulover hareketini yap,barfiks çek,kemiklerinin uzamasına faydası olur.

  Sağlık

  yaş 15 boy 186 uzamam daha ne kadr devam eder?

  Sağlık

  ben 15 yaşındayım… 1.87 boyundayım… 10-12cm dha uzayabilir miyim? amacım 1.98 olmak…

  Sağlık

  benim bir kardesim var 18 yasinda 1,55 boyu uzamak istiyor en fazla 10 cm falan ama yok ilerlemiyor neyapmali lütfen yardimci olurmisunuz.

  Sağlık

  Hocam ben 21 yasımdayım boyum 1,54 orta okuldan sonra boyum hıc uzamadı ne yapabılırım lütfen cvp verebılırmısınız?
  Hayatımı cok etkiliyo böyle kalmak herkes ufak göruyo insanların bakısları tuhaf yoksa ben memnunum halimden ama bu hayatta senı kendı haline bırakmıyolar ki artık bende cok üzülüyorum bu duruma az da olsa yardımcı olursanız duacı olurum saygılarımla.

  Sağlık

  merhaba hocam benim boyum 1.59 kilom 50 ve boyumun bı 10 santım uzamasını ıstıyorum maılıyetı ne kadar ve zararı varmıdır bunları ogrenmek ıstıorum şimdiden teşekkurler …

  Sağlık

  ben 20 yaşındayım ve boyum 1.48 ve uzamak istiyorum bazı kol veya bacak kısalıklarında ameliyatla tedavi olunabileceğini söylüyorlar ama ben bir doktorla konuştum ve benimde kemiklere yerleştirilen bir aletle 10 sn sadece bacak kısmından uzayabileceğimi söyledi ama ben ilaç tedavisiylede boy uzayabileceğini öğrendim ve bu yaştan sonra olabilirmi

  Sağlık

  ÖnceLikle Herkese Slm Bunu Okumanızı Şiddetle Tavsiye Ederim.
  1.si Kesinlikle Tıp ‘ta şuan için boy uzatma gibi birşey sözkonusu değildir.
  Sadece Hollywood aktörleri,zengin işadamları gibi saygıdeğer toplum insanları
  cok büyük paralar harcayarak 2-3 cm uzatmak icin bıcak altına gidiyolar.
  2.si Amerikada bile durum böleyken Türkiye gibi geri kalmış bir ülkeden hic birşey
  beklemeyin!
  3.sü Size Boy Hakkında Cok Kompleks Yaratmamanızı Öneririm.
  Özellikle Kızlar İcin Hic Bir Zaman Önemli Değildir Kızların GüzeLLigi Kafalarına Takmalarını Daha Cok Öneririm.!!!
  4.sü Erkeklere gelince ;
  Bu söyleyecegim şeyleri yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.
  >Sabah = Kahvaltı SÜT,beyaz peynir(yagsız olcak),minimum 3 maximum 6 çig yada yarı çiğ yumurta,Ekmek(1 parca),bal,pekmez varsa Pekmez yoksa reçeL.
  >Öğle = Kırmızı et , tavuk , balık , patates kızartması gibi kilo yapan ancak vitamin ve protein değeri bol yiyecekler. Mutlaka yanında ayran yada yogurt yada 2 si
  >Akşam = Öğleleri yediginiz menüyü buraya aktarablırsınız ama genelde sebze tercih edin.Cok Sık Tuvalete cıkmayın.Kilo alın.Kıloyu Sporla eritin.
  Dogru bir diet le alınan kiloyu yine dogru bir dietle verip boyunuzu uzatabılırsınız hemde dogal yoldan.
  Kesinlikle Bir Yanlıs Yoktur . ErkekLer icin ( boy uzaması 12-19 ) dur tıbbi ispatlıdır kim ne derse desin…
  Akşam yemegini ydikten sonra örnek :8 p.m
  Kesinlikle En geç 11 gibi yatmanızı öneririm.Uyku da da uzarsınız.Ama Dedigim gibi
  bu dieti yapın hem güclü hemde kalıblı olcaksınız hemde kendiliginden büyüceksiniz.
  Beyaz Süt ÜrünLeri Özellikle Boy Uzatan KALSİYUM ‘u Cok Miktarda Barındırır!
  Bunu da Unutmayın.
  Ve Özellikle Akşam Bunları Uyguladıktan Sonra Isınma Hareketleri Yapın Ve Barfix Çekin.Gücünüzün Yetecegi Kadar.Tabi Bu Yazdıklarımın Hepsi ErkekLer İçin Kızları Takmıyorum.Kusura Bakmasınlar. Ama Bir Kız İcin Boy Önemli Değildir.Güzellik 1.plandadır.Uzayıpda memleketi Kurtaracak değiller.:)

  Sağlık

  ben 14 yaşındayım boyum 1.45 kilom 31 ben boyumu uzatmak için ne yapabilirim uzamax kullanan arkadaşlar fiyatı ne kadar o hapın cevaplarınızı bekliyorum şimdiden tşk.

  Sağlık

  öncelikle herkeze selam. yaşım 13 boyum 1,70 şimdilik uzunum ama durmasından çok korkuyorum kızım ve annemle babam kısa hedefimde 1,78 olmak sizce olabilirmiyim lütfen büyük birisi cevap yazsın…

  Sağlık

  26 yasındayım boyum 172 acaba bu yastan sonra boyum uzarmı lutfen cevabınızı bekleyecegim ayrıca her turlu tedaviyi kabul ediyorum lutfen yardım edin

  Sağlık

  bnimde sorunum boyum la 152 yaşım 36 acaba uzatmak mümkün mü
  bunun için ne yapılabilir gerçekten zor bi durum bnim için kendimi kötü hissediorum maliyeti konusunda bilgi werirseniz sewinirim …!

  Sağlık

  astsubay olmak istiyorum ama boyum kısa yaşım 20 boyum 1.60 boyumun 170 olmasını istiyorum.nasl olur nekadar ücret gdr bilgi verirseniz sevinirm.

  Sağlık

  ben 15 yaşında bir kızım ve kilom 32 boyuö ise 1.47 lütfen bana boyumun uzaması için bişey önerin… güzel bi kızım fakat kıssa olduğum için bu pek ön planda değil en azından 1.66 felan olsam gene yeterli yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk.

  Sağlık

  selamlar ben 17 yaşındayım kilom 65 boyum 170 babam 173 annem 168 dedem ise 183 acaba genetik olarak boyum daha uzar mı basketbol da oynuyorum 6. sınıftan beri de süt içiyorum ???

  Sağlık

  öncelikle çok zayıfsın boyun uzaması için bol bol süt iç havaya zıpla

  Sağlık

  aDım Pınar Boyum 150 yaşımda 14-15 kendimi bildim bileli bu kadarım yaşıtlarım benden daha uzun uzamak için çok zıpladım daha geçen sene 141 cm’ydim. bol bol zıpladım koridordaki yukarı duvara deymeye çalıştım bir seneden az bi zaman snra 9 cm uzadım ve çok fazla yemeyip çok kilo verdim . size tavsiyem yarı aç yarı yok olarak karnınızı doyurduktan 20 dakika sonra 45 dk. boyunca hergün veya haftada 4 kez zıplayın … kilolu arkadaşlar için hem zayıflatıcı,hem boy uzatıcı , hem de kilosu normal olanlar için formunuzu korumanızı sağlar.

  Sağlık

  ben 17 yaşındayım ve boyum 1.45 çokkk çoook üzülüorum bu duruma yşıtlarım benden uzun onların yanında çocuk gibi kalıorum doktora gittik ama uzamassın dediler boyumun uzamasını istiorum lütfrn bana yardımcı olun fikir verin…

  Sağlık

  boy uzatmak için sadece zıplayın sadece benim annem 1.53 babam ise 1.70 ben 1.88 yaşım 15 sadece tavana değmeye çalışın yeter ;)

  Sağlık

  gülüm ben 17 yaşındayım boyum 173 senin boyun yaşına göre çok iyi daha uzarsın

  Sağlık

  barfiks çekmek boy uzatıyor. 22 yaşına kadar ama. acele et az zamanın kalmış. yılmadan çalışırsan başarılı olacağına inanıyorum.

  Sağlık

  ben 17 yaşındayım kilom 36 boyum 1.52 . yaşıtlarıma göre çok kısayım çok boy takıntım var uzar mıyım acaba bilgi verrsinz sevnirm

  Sağlık

  slm ben esra ama boyum kısa 22 yasındayım ve boyum 1.48 ve ınsanların kısa deyıp dalga gecmelerınde bıktım cvbınızı beklıyorum lutfen

  Sağlık

  ben ali 16 yasındayım boyum uzaması için ne yapmam gerek

  Sağlık

  yaa ben 6. sınıfa gidiyorum boyum 1.60 5. sınıftaki bir arkadaşım benimle aynı boyda ve onların sınıfının önünden geçerken bir kız gördüm benden 10 cm uzundu oda 5.sınıfa gidiyor ….
  çok canımı sıkıyor ne zaman görürsem o kızı canım sıkılıyoo ne olursunuz yardım edin bana

  Sağlık

  ben 24 yaşındayım ve boyum 1.49cm yaşam standartlarından hep aşağıda kalıyorum maalesef.
  kısa boyla yaşamak çok çok üzücü ve de inanın çok yorucu.
  insanın dış görünüşüyle ilgili özgüveni olmayınca çok ezik yaşıyor. benm isteiğim bu ameliyatı daha önceden geçiren insanlardan yorumlarını almak.

  Sağlık

  slm benim boyum 1.50cm 15 yaşındayım ve bu tedavi en fazla kaç cm boy uzatabilisa lütfn emailime atnn şimdiden teşekürederim

  Sağlık

  benım boyumda 1.57 bende bu konuda cok sıkıntılıyım boyumun uzması için birkac öneriniz varmı benıde bılgılendırmek istersenız yazın lutfen

  Sağlık

  Merhaba benim bir bacağım öbürüne göre 3-4 cm daha kısa bu yöntemle uzatmak istiyorum.Sigortadan yararlanabiliyor muyum ? Ücretlendirme hakkında bilgi alabilir miyim ? Teşekkürler.

  Sağlık

  ben 13.5 yasındayım 1.64 boy zıplıyorum barfiks cekiorm ilerde kaç boyunda olurum ??

  Sağlık

  16 yaşındayım boyum 1.58 çivi yöntemiyle boyumu uzatmak istiyorum acaba mümkün mü

  Sağlık

  boyum 1.59 7-8santm daha uzamasnı isyiyorum, ücret ne olur acaba

  Sağlık

  mrh. ben 19 yasındaym ve 1.55 boyundaym ve polis olmak istiyorum ama uzamakta istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz bana ve maaliyetinide öğrenmek istiyorum şimdiden cok tesekkür edrm

  Sağlık

  yaşım 15 ve 1.55cm boyundayım bu tedevi için uygun muyum bende tedevi olup boy uzatabilir miyim

  Sağlık

  benim boyum 1.55 ve bundan çok rahatsız oluyorum yaşımda19 diger arkdasalarm arasanda baya dıslanıyorum bu yüzden pisikolojim alt üst oldu tedavi olmak ıstiyorum fiyatını öğrenebilirmıyim?

  Sağlık

  bn 13.5 yaşındayım boyum 1.47. malesef hastalandımda uzamam için neler yapmam gerekiyo gerçekten piskolojim bozulmuş durumda yardımcı olun

  Sağlık

  menim 17 yasim var.boyum 1.38 boyumu nasil uzata bilirim

  ayşe

  ben 20 yaşındayım ve boyum 1.49 bu ameliyatı olmak istiyorum boyum ne kadar uzayabilir cevap verirseniz sevinirim.

  ezel

  ben 22 yaşındayım sol bacağımda 10cm kısalık var daha önceden geçirdiğim operasyonlardan kalma normal boyum 1.55 uzatma ihtimalim var mı

  Yigit Demir

  Merhaba hocam benim boyum 1.65 ben ameliyatla boyumun 1.85 olmasını istiyorum sizce bu mümkün mü?

  ne yazık ki bu mümkün değil. Boy uzatma ameliyatları 10 cm ye kadar garanti verebilir. bu ameliyatın da çok zor olduğunu belirtmeliyim. 165 cm aslında kötü bir boy uzunluğu değildir. sana tavsiyem kilo alma

  berke

  Slm ben 14 yaşındayım ve 8 .sınıf öğrencisiyim boyum 1.57 uzaması için ne yapabilirim benden kısalar bile benle dalga geçiyor kafama takıyorum bilgi verin.

  Bu genelde annen yada babandan gelen genler tarafından kontrol edilen bir durumdur. Ancak büyüme çağında yeterli ve dengeli beslenme, yaptığın sporlar veya geçirdiğin hastalıklar boy uzunluğu yada kısalığını etkiler. Yapman gereken basketbol gibi ayak eklemlerine baskı uygulayacak sporlar yapmaktır. diğer yandan yeterli ve dengeli beslenme konusunu asla ihmal etme çok önemli bir durumdur. DİKKAT!!!! Boy büyüten en iyi spor ip atlamadır. İp alama basket boldan daha iyi boy büyütür.

  özgür

  yaşım 20 boyum168 10 cm daha uzamak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz çok acil dönüş yapabilirmisiniz

  mehmet

  merhabalar 25 yaşındayım izmirdeyim bende boyum 159 :( iyice takıntı yaptım artık asker olmayı cok istiyorum ama 4 cm yuzunden sınavlara bile giremıyorum lütfen yardımcı olun

  botan

  Slm ben 20 yaşındayım yum 1.72 ama kendimi bazen çok kısa hissediyorum bunalıma giriyorum bazen fazla değil bi 6 7 cm daha alabilirmiyim bana kaça mal olur acaba bi bilgi verirseniz

  fatma

  Benim boyum 153 yasim 29 sporla kac santim uzarim lutfen yardim

  fatma

  Yasim 29 boyum 153 10 yada15 sn uzamak istiyorum fiyat ve iyilesme suresini merak ediyorum

  Yakup güneş

  Merhaba iyi günler hocam.Benim yaşım 18 şu anki boyum 1.72 ama mümkünse ameliyattan faydalanıp 1.80 yapmak istiyorum. Bunu ben kendi öz güvenim için istiyorum daha öce çok kısaydı !! ve herkes dalga geçiyordu şu an hala öyle hissediyorum yardımcı olabilirmisiniz .?

  Bayram

  Hocam Ben 17 Yaşındayım Geçen 2 Sene Önce Kolum Kırıldı Platin Var Bu Yaz Tatili Alıncak Boyum 1.68 Ben 1.80 Olmak İstiyorum Küçüklük Hayalim Bu Hayale Kavuşmanın Yolunu Açıklarmısınız?

  Seda

  Ben 15.4 yasindayim ve 153 boyum var. Kiz kardesim beni gecti. Bu yuzden bir kiskancligim falan yok ama bende uzamak istiyorum. Dogal yollardan olacaksa olsun istiyorum. Bu yuzden de uzarmiyim bilmiyorum. Uzmanlar kemik yasina gore degerlendiriyor ne yapmaliyim

  Ayten

  Merhabalar.Ben polis olmak istiyorum boyum 158 yaşım 18 boy uzaması bu yaştan sonra olmaz sanırım.Ameliyat olsam polis olabilir miyim ? Lütfen cevap verir misiniz ?

  Bu aşamadan sonra belki 1-2 cm boy uzamaması görülebilir. Ameliyat olarak 10 cm kadar uzama sağlanabiliyor. Ancak bu ameliyatlar oldukça pahalı ve zahmetli uğraşlar. Ayrıca bütün yaşantınızı olumsuz etkileyecek riskler de barındırıyor. Tavsiye etmiyoruz.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Erkeklerde Lazer Epilasyon Uygulanması
Cildin Düşmanları
Keratoz Pilaris
SAÇ YIPRANMALARINI ÖNLEYİN: İŞTE 6 İPUCU
Saç Bakımı
Göz Altı Torbaları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.