BOYUN ARTRİTİ İÇİN KANITLANMIŞ ÇÖZÜMLERBoyun Artriti İçin Kanıtlanmış Çözümler

Sponsorlu Bağlantılar

Boyun, baş ve vücudunuzun arasındaki bağlantıyı korur ve başın döndürülmesi, çevrilmesi ve pozisyon değiştirmesine yardımcı olur. Ancak kişi yaşlandıkça ve boynun aşırı kullanılmasına bağlı olarak boyun omurlar ve buna ait yapılar zarar görebilir, bu ise çoğu durumda boyun artritini meydana getirir.

Boyun artritinin belirtileri arasında boyunda ağrı, şişme ve hareket kaybı yer almaktadır. Eğer böyle bir durumdan muzdarip olduğunuzu düşünüyorsanız, boyun artriti için farklı tedavi seçeneklerini anlamak size yardımcı olacaktır.

Sabitleme

Dinlenme ve boynun hareketsiz tutulması ile boyun artriti iyileştirilebilir. Boynun sabit tutulması ağrıyı hafifletebilir ve bu sorunla birlikte oluşan şişliği azaltır. Boynu dinlendirmek için boyun ve baş üzerine gelecek olan aşırı baskıyı azaltmak ve bundan mümkün olduğunca da kaçınmak gereklidir. Başınızı bir yastık üzerine koyarak dinlendirebilirsiniz. Ayrıca, doktorunuza danışarak sizin için bir boyun desteği kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

İlaçlar

Boyun artritinde rahatlama sağlayacak birçok ilaç vardır. Size özel reçete edilen ilaçları kullanarak kendi kendinize iyileşme sağlayabilirsiniz. Önerilen ilaçlar arasında boyun sertliğine iyi gelen ilaçlar, şişmeyi azaltan ilaçlar ve boynun uygun fonksiyonunu yapabilmesini sağlayan rahatlatıcı ilaçlar yer almaktadır. Boyun artrit semptomlarını tedaviye yardımcı olabilecek nonsteroid antiinflamatuvar ilaçlar arasında Motrin, Celebrex ve aspirin bulunmaktadır. Doktorunuz sizin durumunuzun şiddetine bağlı olarak daha güçlü narkotik ilaçlar da reçete edebilir.

Fizik Tedavi

Ülkemizde bu sorunu hafifletebilecek sayısız profesyonel fizyoterapist bulunmaktadır ve fizyoterapi boyun artrit tedavisini sağlamaya yardımcı olur. Fizyoterapist size uygun hareketleri ve etkili teknikleri öğreterek ve deneyerek acılarınızı en aza indirmeyi ve boynunuzu tekrar kullanabilmeyi öğretecektir. Terapi seansları sırasında, terapist boyun kaslarınızı güçlendirmek ve geliştirmek için size birkaç egzersiz öğretecektir. Bu egzersizler, boynunuzda esnekliği iyileştirmeyi ve boyun hareket aralığını artırmayı amaçlamaktadır.

Cerrahi Prosedürler

Boyun artritinin şiddetli durumlarında ve sürekli yinelenen vakalarda prosedürler kullanılabilir. Operasyonların farklı çeşitleri vardır ve doktorunuz sizin durumunuza uygun en iyi seçeneği sunacaktır. Çoğu ameliyatta hasarlı eklemlerin yerine başkalarını koyma, iltihaplı dokuyu çıkarmak ve tendonları tekrardan dizayn etmeyi kapsamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Geçmişte Sarımsak
Anevrizma (Beyin)
Bronşit ve Belirtileri
Boğaz Ağrısı
İlişki Sırasında Yanma Hissi ve Kasılma
Böbrek Taşlarında Bitkisel Tedavi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.