BOYUN BÖLGESİNDEKİ CİLT NASIL SIKILAŞTIRILIR  Boyun Bölgesindeki Cilt Nasıl Sıkılaştırılır

Yaşlanmanın en belirgin işaretlerinden birisi, cildin sıkılığını kaybetmeye başlamasıdır. Biz yaşlandıkça, cildimiz elastikiyetini kaybeder ve bundan dolayı daha gevşek ve sarkık bir hal alır. Bu durum genellikle yüz ve boyun bölgesinde daha belirgin olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ciltte meydana gelen bu tür değişimleri ortadan kaldırmak için pek çok insan bıçak altına yatmaktadır. Ancak cerrahi girişimlerin belli riskleri olmakla birlikte ayrılması gereken bir de bütçesi olmaktadır. Dolayısıyla cerrahi yöntemler herkesin başvurabileceği bir tedavi seçeneği değildir. Yüz ve boyun bölgesindeki sarkmış cilt için etkili alternatif yöntemler bulunmaktadır. Cildin sıkılaşması ve kendini toparlaması için cerrahi olmayan egzersiz yapma ve kozmetik tedaviler uygulama gibi seçenekler için aşağıdaki adımları takip ediniz.

AŞAMALAR!!!!

1/ Egzersiz: Alt yüz kaslarını ve boyun kaslarını germek için yapılan egzersizlerin bir karışımıdır. Günde bir veya iki defa tekrarlanmalı ve günlük rutinin bir parçası olmalıdır. Bu egzersizlere sürekli ve düzenli şekilde devam etmeniz halinde, boynunuz daha güçlü ve esnek olacaktır. Böylelikle zarar görme ve yaralanma riski de düşecektir. Dahası, boyun bölgesindeki ciltte sarkmalar azalacak ve daha sıkı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

  • İlk egzersiz için, bir elinizi alnınıza koyun. Daha sonra başınız öne doğru itmeye çalışın ama elinizle de bunu engelleyin. Boyun kaslarını hissetmeniz gerekir. Yaklaşık 10 saniye bu pozisyonda tutunuz. Daha sonra ellerinizi başınızın arkasında bağlayın ve bu sefer de başınızı geriye doğru itmeye çalışın. Bu egzersizde de yaklaşık on saniye bekletin.
  • Diğer bir egzersizde, sırtınız düz şekilde bir yere oturun. Dudaklarınız kapalı şekilde çeneniz tavana doğru bakacak şekilde başınızı geriye doğru kaldırın. Daha sonra ağzınızla sakız çiğniyormuş hareketi yapın. Boynunuzu hissedecek ve yüz kaslarının çalıştığını fark edeceksiniz. Egzersizi yaklaşık 20 kez tekrarlayın.
  • Diğer bir egzersiz de yukarıdakine benzerdir. Aynı şekilde sırtınız düz bir şekilde bir yere oturun. Dudaklarınız kapalı şekilde çenenizi yukarı doğru kaldırın. Ancak bu sefer diğer egzersizden farklı olarak dudaklarınızla öpüşme hareketi yapacaksınız. Diğer egzersiz kadar etkili fakat olduğunu hissedersiniz fakat boyun ve yüzün farklı bölgelerinin çalışmasını sağlayacaktır.
  • Bu egzersiz ise boyun ağrılarına neden olabileceğinden dolayı dikkatli olunuz. Başınız yan tarafa dönmüş vaziyette bir yatağa uzanın. Daha sonra boynunuzu kullanarak yavaş ve dikkatli bir şekilde başınızı gövdenize doğru kaldırınız. Yine yavaş ve dikkatlice aşağı indiriniz. Egzersizi yaklaşık 5 kez tekrarlayın. Ancak herhangi bir ağrı hissettiğinizde hemen durdurunuz.

2/ Ani kilo alımı veya kilo kaybından kaçının. Kilo artışı cildinizin daha fazla gerilmesine neden olur. Ciltte gerilme sonucu meydana gelen genişleme, olası bir kilo verme durumunda ise cildin sarkmasına yol açar. Ani kilo kayıpları, cildinizin uyum sağlamasını zaman tanımaz. Bu yüzden istenmeyen durumları önlemek için yavaş yavaş kilo verilmesi gerekir.Boyun Bölgesi Cilt Sıkılaştırma

3/ Krem kullanmayı deneyin. Birçok cilt sıkılaştırıcı krem türleri bulunmaktadır. Cilt sıkılaştırıcı kremleri cildi nemlendirme özellikleri ile cildin sıvı kaybı yaşamasını önler. Bu sayede kırışıklık oluşması ve cildin zarar görmesi de önlenmiş olmaktadır. Cildiniz için en uygun kremi bulanan kadar denemeler yapmanız gerekebilir. Çünkü her kremin etki özelliği farklı olmaktadır. Örneğin bazı kremler cildin dış katmanını gerginleştirirken, bazıları ise kırışıklıkları yumuşatır. Bazı kremler ise yüz bölgesindeki cilt hücrelerine kan akışının artması için uyarıcı etkide bulunur. Uzun vadeli tedavi sağlayan kremler olduğu gibi etkisi kısa süren kremler de olmaktadır. Bu nedenle en etkili ve faydalı krem tercihi için farklı ürünleri denemenizde fayda var.

4/ Ameliyat yaptırmayı düşünebilirsiniz. Her ne kadar da birçok insan ameliyattan korkuyor ve kaçınıyorsa da bazen gerekli olabilen bir seçenektir. Tüm kozmetik cerrahi işlemlerinde, ameliyat olduğunuz yerin, ameliyat sonrası bakımın ve mevcut risklerin dikkate alınması gerekir. Hızlı ve zahmetsiz bir tedavi için yukarıda sayılan durumlara özellikle dikkat edilmesi önemlidir. Çoğu kişi de içerdiği riskler ve maliyetine rağmen cerrahi girişimi tercih etmektedir.

BUNLARA DİKKAT!!!!

  • Cildinizin güneşin zararlı UV ışınlarından korunması için güneş koruyucu ürünler kullanınız. Bunların başında güneş kremi gelmektedir. SPF değeri yeterli olan ve nemlendirici özelliğe sahip güneş kremlerini dışarı çıkmadan kullanınız. Hassas cilde sahip olanların güneşli ve sıcak olmayan havalarda da güneş kremi sürmeleri faydalıdır.
  • Yukarıda bahsedilen egzersizler ancak düzenli olarak yapılığında etkisini gösterecektir. Hepsi için toplam 5 dakika yeterlidir ve günlük rutininize kolaylıkla ekleyebilirsiniz.
  • Sigara içiyorsanız bırakın. Çünkü sigaranın vücudun tümü üzerinde olumsuz etkileri artık neredeyse herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Sigara erken yaşlanmaya, cildin su kaybetmesine neden olur ve cilde zararlı toksinler verir.
  • Günde 600 mg lık Alfa Lipoik Asit alabilirsiniz.

UYARILAR

Egzersiz yaparken boynunuza dikkat ediniz. Boyun bölgesi vücudun en hassas bölgelerinden birisidir. Bu yüzden egzersiz esnasında aşırıya kaçmayın, herhangi bir zorlanma ve ağrı durumunda ara verin.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Lazer Epilasyon Nedir?
DOĞAL YOLLARDAN GÖĞÜS BÜYÜTME
Benler
Kulak Kıllarından Nasıl Kurtulabilirim
Göz Altı Torbaları
Yara izleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.