BOYUN SARKMASI NASIL GİDERİLİRBoyun Sarkması Nasıl Giderilir

Yaşlanmanın en belirgin işaretlerinden birisi de cilt gerginliğinin azalmasıdır. Biz yaşlandıkça cildimiz gençlik yıllarındaki elastikiyetini kaybeder ve gevşemeye başlar. Bu da cildin sarkık görünmesine yol açar. Cildin sarkık durması daha çok yüzde ve boyun bölgesinde kendini gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu bölgelerde sarkmış olan cildinin daha düzgün ve daha gergin görünmesini sağlamak için birçok insan cerrahi müdahaleler yaptırmaktadır. Cerrahi girişimlerin potansiyel risk durumu ve maliyeti ise bilinmektedir. Cerrahi girişime en iyi alternatif ise egzersiz yapmak ve aşağıda açıklanan farklı kozmetik tedavi seçenekleri uygulamaktır.

UYGULAMA ADIMLARI

#### Egzersiz yapınız. Yapılacak egzersizler germe ve boyun ve alt yüz kaslarını çalıştırmayı içermektedir. Günde bir veya iki kez tekrarlanmalıdır ve günlük rutinin bir parçası haline gelmelidir. Yaşamınız boyunca sürekli ve düzenli olarak bu egzersizleri tekrarlamanız, boynunuzun daha güçlü ve daha esnek olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda boyun bölgesinde bir hasar veya yaranın ortaya çıkma ihtimali de daha düşük olacaktır. Dahası, boyun bölgesindeki cilt daha az sarkacak ve daha gergin olacaktır.

  • Bir elinizi alnınıza koyun. Başınızı elinizin tersine doğru itin. Bunu yaparken boyun kaslarını hissetmeniz gerekir. Yaklaşık 10 saniye boyunca başınızı bu pozisyonda tutun. Sonra ellerinizi başınızın arkasına toka yapın ve basınç oluşturmak için geriye doğru itin. Bunu da yaklaşık on saniye boyunca devam ettirin ve tekrarlayın.
  • Sırt üstü düz bir zemine uzanın. Dudaklarınız kapalı ve çeneniz tavana doğru bakacak şekilde başınızı kaldırın. Daha sonra ağzınızda sakız varmış gibi çiğneme hareketi yapın. Boyun ve yüz kaslarının çalıştığını hissedeceksiniz. Bu egzersizi de yaklaşık 20 kez tekrarlayın.
  • Yukarıdaki egzersize benzer şekilde, yine düz bir zemine uzanıp çeneniz tavana bakacak şekilde başınızı kaldırın. Fakat bu sefer dudaklarınızla öpme hareketi yapın. Bu da ikinci egzersiz gibi etkili olacaktır ama bu sefer boyun ve yüzün farklı bölgelerini çalıştıracaktır.
  • Bu egzersiz boynu zorlayabildiği için dikkatli olunuz. Başınız yan tarafa bakacak şekilde yatağa uzanın. Yavaş ve dikkatlice boynunu kullanarak, gövde doğru başınızı yukarı kaldırın. Boynunuzu kullanarak yavaş ve dikkatlice başınızı gövdenize doğru kaldırınız. Daha sonra yine yavaş ve dikkatlice aşağı doğru indiriniz. Bu egzersizi yaklaşık 5 kez tekrarlayın ancak herhangi bir ağrı hissettiğinizde derhal durdurun.

Boyun Sarkması Nasıl Geçer#### Ani kilo alımı veya kilo kaybından kaçının. Kilo alımı cildin gerilmesine neden olur. Kilo alımında en çok etkilenen yerlerden birisi de boyundur.

Sponsorlu Bağlantılar

Fazla kilolar iki çeneniz varmış gibi gösterir. Ani kilo kaybı ise cildinizin uyum sağlaması için yeterince zaman tanımadığından sarkmalar yaşanır. Bunu önlemek için kilo kaybının yavaş yavaş olması gerekir.

#### Kremler kullanmayı deneyin. Birçok cilt sıkılaştırıcı krem çeşidi bulunmaktadır. Cilt sıkılaştırıcı kremler genellikle nemlendirici özellik bakımından zengindirler. Böylece kırışıklıkların azaltılması ve cildin daha fazla zarar görmesi önlenmeye çalışılır. Sizin için en iyi kremi bulana kadar farklı ürünleri denemeye devam ediniz.

Bazı kremler cildin sadece dış katmanını nemlendirirken bazıları ise diğerleri kırışıklıkları yumuşatır. Bazıları yüzdeki cilt hücrelerine kan akışını teşvik edici maddeler içerir. Bazıları uzun ömürlü sonuçlar verirken bazıları ise kısa vadeli hızlı düzeltmeler yapar. Bu nedenle cildiniz için doğru olan kremi bulana kadar denemeye devam edin.

#### Ameliyat seçeneğini düşünebilirsiniz. Birçok kişi bu seçenekten kaçınsa da uygulanabilir bir seçenektir. Ancak, tüm estetik ameliyatlarında olduğu gibi bunda da mevcut riskler olduğunu ve içerdiği bu risklerin neler olduğunu bilmeniz gerekir.

Ameliyatı güvenilir bir yerde yaptırdığınızdan ve ameliyat sonrası bakımında olacağından emin olunuz. Birçok kişi hızlı ve zahmetsiz sonuçlar için bu yöntemi tercih etmektedir. Bazıları ise cerrahi girişimin taşıdığı riskler ve gerektirdiği masraflar nedeniyle tercih etmemektedir.

İPUÇLARI

  • Kendinizi yaşlanma sürecini hızlandıran güneşin zararlı UV ışınlarından korumak için önlemler alınız.
  • Egzersizler eğer düzenli olarak yapılacaksa etkili olacaktır. Hepsi toplam 5 dakikadan fazla sürmediği için günlük rutine kolaylıkla eklenebilir.
  • Eğer sigara içiyorsanız bırakınız. Sigara erken yaşlanmanın yanı sıra ciltte dehidratasyona (su kaybına) yol açar. Bunu yanı sıra cilde birçok zarar toksin vererek zarar görmesine neden olur.
  • Günde 600 mg Alfa Lipoik Asit almaya çalışın.

BUNLARA DİKKAT

Boyun bölgesi vücudun hassas bölgelerinden biri olduğu için egzersiz esnasında dikkatli olunması gerekir. Aşırıya kaçmamaya ve kendinizi çok zorlamamaya özen gösterin. Herhangi bir ağrı hissetmeniz durumunda devam etmeyin ve egzersizi bırakın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Günlük El ve Ayak Bakımı
Keratoz Pilaris
SAÇ SAĞLIĞI İÇİN HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
Cilt Temizliği
Burun Estetik Girişimleri ve Yakup Avşar
Cilt Bakımı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.