Saç Kırıklarınızı Azaltın

Saçlar hiç kuşkusuz herkesin en çok özen gösterdiği bölgesidir. Çünkü saçlar gün içerisinde her zaman görülebilecek ve ilk izlenimi oluşturmak için çok önemlidir. Çok sık olarak saça yapılan kimyasal işlemler, uğraş gerektiren saç modelleri ve fön gibi aşırı sıcak müdehale ile şekil verme işlemleri saçların çok kolay şekilde kırılmasına ve incelmesine sebep olur. Oluşan bu sağlıksız durum Bayanların genellikle  kendilerini mutsuz hissetmesine neden olur.  Peki saçlarınızdaki kırıklardan kurtulmak için ve uzun vadede kırılmamasını sağlamak için neler yapabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere bunları sıralayacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Saç kırıkları nasıl azaltılır?

Saçınıza ısı uygularken mutlaka dikkat etmelisiniz Saça şekil verme işleminde saç maşalarının ve saç düzleştirici aletlerin etkisi azımsanmayacak kadar önemli. Fakat bu aletler bilinçsiz olarak kullanıldığında tekrardan geri dönüşü bulunmayan çeşitli zararlara neden olabilmektedir. Çünkü saçlara sürekli olarak şekillendirme amacıyla ısı vermek bir zaman sonra saç kırılmalarına neden olmaktadır. Haftanın yedi günü saça fön uygulamak, zaman ilerledikçe saçınızı güçsüzleştirecek, zaman içerisinde saçınızı zayıflatacak ve inceltip normalinden daha kolay kopmasına neden olacaktır. Saçlarınızın aşırı sıcak yüzünden kırılmasını istemiyorsanız mümkün olduğunca; haftada en fazla iki kere ısıyle yapılan işlemleri uygulamaya özen gösterin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bigudi’den Faydalanın Eğer haftanın tüm günleri saçlarınıza bir şekil vermeniz gerekiyorsa ısı veren aletler yerine bigudileri tercih edebilirsiniz. Bigudiler doğal şekillendirici olduğu için saçınıza herhangi bir zarar vermez. Bigudi nasıl kullanılır? Banyo yaptıktan sonra saçınız nemliyken bigudiye sarın. Bu sayede hem saçınıza zarar vermemiş hem daha doğal hemde daha pürüzsüz bir görüntüye sahip olursunuz. Ayrıca saçınızında ısı yüzünden kırılmasını engellersiniz. Banyodan sonra saç hafif nemliyken gece örmek ve o şekilde uyumak ertesi gün kalktığınızda saçınızın doğal olarak dalgalı bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Gizem karaca

    Asla inanmıyorum böyle seylere kimse tercih etmesin ben uyguladım hiç memnun değilim

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüz ve Vücut İçin Cilt Tazeleme
Yüz Yogası İle Alın Kırışıklıklarını Azaltma
Ciltteki Çizgiler Nasıl Geçer
SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ DOĞAL YÖNTEMLER
Saç İçin Hintyağı
Kafada Sivilce Benzeri Şişlikler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.