Bukle Hangi Saç Modellerine Nasıl Yapılmalı?
Dalgalı saçlarla yapabilecek en güzel saç modelidir bukleler. Dalgalı saçlarda saç uçlarına doğru yapılan bukleler biraz daha kalın ve düz olmalıdır. Bukleler sadece dalgalı saçlar için değildir. Uygun yöntemlerle düz veya kısa saçlarda da bukleler çok güzel duracaktır. Düz  ve kısa saçlarda bukle yaparken saçın kompozisyonunu bozmamaya dikkat etmeliyiz. Düz gelen bir saçın ucuna bukleyi konduruvermek yanlış bir uygulama olur. Saçların gerisine de kıvrımlar vermek gerekir. Bu önemli bir püf noktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bukle Yapmak İçin Saatlerce Ayna Karşısında Uğraşmaya Son!
Uygun teknikleri öğrenerek bukle yapabilmek için saatlerce uğraşmaya son.. Gün boyu şeklini ve dolgunluğunu koruyan, dikkatleri size çeken bukleler nasıl yapılır, öğrenelim. Pratik saç tüyoları ile bu işlemi gün içinde kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

• Maşa yaparken saçınız kuru olmalı. Ama aşırı kuruluk da saçlarımıza zarar verecektir.
• Bundan dolayı maşa işleminden önce saçlarımızı bir nemlendirici ile beslemelisiniz.
• Hep yapılan hata: kalıcı şekil vermek için maşa çok yüksek ısıda kullanılır. Oysa bu iş saçlarınıza büyük zarar verir. Uzun zaman diliminde saç uçlarında kırıklara yol açar, saçın şekil alması güçleşir.
•Kafa derinize çok fazla yaklaştırılmadan, sardığınız saçınızı 30-40 saniye bekletin.
• Maşa yapmaya saçın alt kısmından başlayın böylece saç dağılmamış olur.
• Tüm saç tutamlarınızı aynı doğrultuda sarın, böylelikle daha derli toplu bir görüntü olacaktır.
• İşin en önemli noktası: Kalın bukleler için saçı fazla miktarda alın, ince ve net bukleler için ise saçı az miktarda alıp sarın.
• Buklelerinizi tamamladıktan sonra birazcık sprey veya sabitleyici sıkmanızda fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar

Maşa Kullanmadan Bukle Yapmak Mümkün mü?
Maşa kullanmadan da bukle yapmak mümkün. Ancak sprey veya saç kremi gibi ürünlerden faydalanmak lazım. Ve bu şekilde yapacağımız bukleler, maşayla yapılanlar kadar kalıcı olmayacaktır. Ama daha doğal bir görüntü içinde olacaktır. Bu işleme başlamadan önce saçlarınızı nemlendirin. Nemli saçınızdan tutamlar alıp, elinizle yuvarlayın ve küçük yumaklar haline getirin. Sonra bir bez ya da kurdela parçasıyla bağlayıp iyice sağlamlaştırın. Bu evrede daha etkili bukleler için saç kremi, sprey, köpük ya da jöle kullanabilirsiniz. Saçlarınızın doğal bir şekilde kurumasından sonra saçlarınızı açın ve öne atın, parmaklarınızla hacim verin. Sakın tarama yapmayın. Bu işlem buklelerinizi bozacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Zeynep

    Bukle yapma yazısını okudum çok teşekkür ediyorum. faydalandığım bir yazı

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sivilce Nasıl Giderilir?
10 Dakikada Daha Genç Görünme
Koltuk Altı Terlemesi Tedavisinde Yeni Yaklaşımlar.
Hindistan Cevizi Yağı İle Vücut Nemlendirme
Limon İle Cilt Beyazlatma
Akne Nedir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.