Güzellik İçin Bilinmeyenler Sırlar

 

– Gece uyumadan önce makyajı temizlemek önemlidir.

Akşamları uyumadan evvel makyajını temizlemeyenler veya unutanlar; yüzde meydana gelen aknelere, büyük açıklığa sahip gözeneklere ve kolay yıpranan kirpiklere sahip olma riskini büyük oranda arttırıyor demektir. Bu konu hakkında gerçekleştirilen bir başka yanlış ise, saçların şeklinin kaybolmaması için makyajı saç köklerine kadar derin bir şekilde temizlemeden uyumak. Saç kökleri temizlenmediği taktirde makyajdan kalan çeşitli kimyasal maddeler zaman içerisinde saç köklerinde topaklanarak burada bulunan gözeneklerin tıkanmasına sebebiyet verebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

– Gece uyurken yüzüstü şekilde uyumak yüzdeki kırışıklıkları arttıracaktır.

Kullandığınız yumuşak olan yastıklar bile zamanla göz ve yanak bölgesinde çeşitli deformasyonlara sebep olmaktadır. Bu yüzden gece uykusunu mümkün olduğunca sırt üstü pozisyonda gerçekleştirmede büyük yarar vardır. Bunu yapmakta zorlanıyorsanız veya sırt üstü yattığınız zaman uyuyamıyorsanız fazla zorlamamakta önemlidir, çünkü cilt gece siz uyurken kendisini yenilemektedir ve huzursuz bir uyku uyuduğunuzda yada yeteri kadar uykunuzu alamadığınız durumlarda cildin kendini yenileme işlemi aksayacaktır.

 

– Boyun bölgesinde, kullanılan vücut şampuanları zararlıdır.

Genellikle pek bilinmese de boyun bölgesi dokusundan ötürü yumuşak ve sürekli korunmaya ihtiyacı olan bir bölgedir. Boyun bölgesi kimi zaman vücutla bir zannedilip ona göre vücut kremleri kullanılsa da aslında özel bakımına ihtiyaç duyduğu için yüzünüze sürdüğünüz yüz kozmetiklerini bu bölgeye de uygulamanız önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

– Vücutta belli bir miktardan fazla olarak alınan şeker bağ dokusuna zarar vermektedir.

İçerisinde şeker bulunan besinler sadece kişiyi şişmanlatmaktan çok cilt deformasyonlarına da sebebiyet vermektedir. Gün içerisinde belirli bir miktardan fazla olarak tüketilen şeker ciltte bulunan elastikiyet özelliğinin zamanla azalmasına neden olmaktadır. Bunun için 24 saatte yaklaşık olarak 8-9 çay kaşığını geçmeyecek şekilde şeker tüketmek yeterlidir. Örnek vermek gerekirse, 60 gram olan bir çikolata yaklaşık 8, bir kutu gazlı meşrubat ise 9 çay kaşığı ölçüsünde şeker içermektedir.

 

– Güneşten gelen zararlı ışınlar hem gözlere hemde cilde zarar vermektedir.

Yaz aylarındaki günlerde güneşin kendisini göstermesiyle birlikte korunması gereken etkisi dahada artmaktadır. Özellikle sahil ve yüksek kesimlerde güneşin yoğun olarak gönderdiği ışınları gözlere zarar vermektedir. Çok fazla bu zararlı ışınlara maruz kalındığında görmede bulanıklık problemi ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden mümkün olduğunca güneş gözlüğü kullanmak oldukça faydalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yağlı Cilt Makyajı Nasıl Yapılır
Kuru Ciltten Nasıl Kurtulabilirsiniz
Bu Tavsiyeler Saç Kırıklarını Azaltıyor
Rimel Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz
Yaşa Göre Cilt Bakımı
Cansız Saçları Canlandırma
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.