BURUN AMELİYATIBurun Ameliyatı

Teknik olarak “rinoplasti” olarak da adlandırılan burun cerrahisi işleminde, burunda şekil değişikliği veya fonksiyonlarını düzeltme işlemleri gerçekleştirilir. Gerçekleşen bir travma veya doğum kusurlarından kaynaklanan şekil bozukluğuna bağlı olarak ortaya çıkan solunum problemlerini düzeltmek gibi bazı tıbbi nedenlerle burun ameliyatları yapılmaktadır.  Bunun yanı sıra burnun şeklini ve görünümünü değiştirme gibi bazı kozmetik nedenlerle de burun cerrahisi gerçekleştirilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yukarıda sayılan nedenlerden dolayı siz de bir burun estetiği düşünüyorsanız, bunun için bir plastik cerraha uğrayabilirsiniz. Yapılan ilk görüşme ve ilk muayenede burnunuzda nasıl bir değişim görmek istediğinizi ve hedeflediğinizi ifade etmenizi takiben doktorunuz uygulanabilecek yöntemler ve bunların avantajları ve dezavantajları size bildirecektir.

Yine de mükemmel bir burun diye bir şey olmadığını unutmamalısınız. Cerrahi işlem ile burnunuzda ve yüzünüzdeki bazı özelliklerde değişiklikler, düzenlemeler yapılabilir, Bu işlemlerle sizin aslında benzersiz ve doğal olan güzelliğiniz ön plana çıkarmaya çalışır. Zaten plastik cerrah ile yapacağınız görüşmede burnunuzda nasıl bir değişiklik yapılırsa daha etkili ve daha tatmin edici bir değişiklik olacağı size söylenir. Plastik cerrah bu amaçla burnunuzun yapısını ve diğer özelliklerini değerlendirecektir. Bu değerlendirme neticesinde beklentilerinizin gerçekçi olup olmadığını öğreneceksiniz. Cerrah aynı zamanda ameliyat olmak isteyen kişilerin genel sağlık durumunu da değerlendirecek. Bunun yanında cerrahi işlemin riskleri, iyileşme süresi ve maliyeti gibi konulara da değinecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Burun estetik ameliyatlarının çeşitli teknikleri bulunmaktadır. Eğer bu tekniklerden birini tercih ederseniz doktorunuz cerrahi işlemin süreci ve sonuçları hakkında muhtemel bir öngörü ve değerlendirmede bulunacaktır. Bazı burun ameliyatları sigorta kapsamında yapılabilmekte iken estetik amaçlı yapılan burun ameliyatları ise sigorta tarafından karşılanmayabilir.

Adım-Adım Rinoplasti:

Burun ameliyatları genellikle ayaktan tedavi prosedürü ile gerçekleştirilir ve hastanede kalmanız gerekmez. Kişinin durumuna göre genel ve lokal anestezi yapılır. Genel anestezi ile operasyon boyunca hasta uykuda kalır. Lokal anestezide ise burun bölgesi uyuşturulur ve verilen ağrı kesici ve yatıştırıcı ilaçlar ile hasta rahat ettirilir.

İşlem sırasında cerrah burun deliklerinde kesiler yapar daha zor durumlarda ise burun tabanı boyunca kesilerin yapılması gerekebilir. Kesilerden sonra burunda istenilen görünümü elde etmek için burnun iç kemiği ve kıkırdağı yeniden şekillendirilir.

Burun ameliyatında iyileşmeBurun Ameliyatı Nasıl Yapılır

Burun ameliyatlarından sonra genellikle burun ateli kullanılır. Ameliyat sonrası burunda şişme, göz etrafında göze yakın yerlerde morarma şikayetleri yaklaşık üç gün devam edebilir. Bazı durumlarda iki haftaya kadar da sürebilir.

Sadece sizinle cerrah’ın fark edebileceği az miktarda bir şişlik de görülebilir. Bu şişlik 6 ay içinde kaybolur. Burnunuzun değişikliğe uğramış son hali ve görünümü iyileşme sürecinden sonra belirgin olacaktır. İyileşme sürecinde hastaların zorlayıcı aktivitelerden 3 ile 6 hafta arasında uzak durmaları önemlidir. Eğer cerrahi işleme bağlı herhangi bir şikayetiniz yoksa 2 ile 3 hafta içinde sosyal aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hemanjiom
MAKYAJ YAPMANIN EN SON SIRLARI
Çilek İle Yumuşak Bir Cildi Yakalayın
Kırışıklık
Saç Ektirme
Kaşlar
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.