BURUN KANAMALARI
burun kanamasıBurun yüzdeki konumu itibariyle ve yaygın damar sistemi ile kanamaların olma olasılığı yüksek olan organlardır. Bilimsel adı epitaksis olan burun kanaması, ister erkek isterse kadın olsun, çocuk ya da büyük demeden her kesimden insanın karşılaşacağı bir belirtidir. Burun kanamaları genellikle büyük bir sorun teşkil etmez. Kanamanın en sık nedeni burun zarının kuruması ve buruna gelen darbelerdir. Kuruluk bir şekilde kremler kullanarak önlenebilir. Fakat darbelere karşı dikkatli olmanız gerekmektedir. Çoğu burun kanamaları kolaylıkla evde durdurulabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

BURUN KANAMALARI NEDEN OLUR?
Burnumuz vücudumuzun kan damarları (vasküler) bakımından zengin bir parçası olup yüzümüzde bir çıkıntı gibi savunmasız bir konumda bulunmaktadır. Burun kanamaları burun içinden kaynaklanan ve diğer hastalıkların belirtisi olmak üzere iki kısımda incelenebilir. Yüz travması burun yaralanmalarına ve kanamaya neden olabilir. Kanama bol ya da sadece küçük bir komplikasyon olabilir. Burun kanamaları burun zarları kuruduğu ve çatladığı zaman kendiliğinden oluşabilir. Bu olayın kuru iklimlerde, ısıtıcıların kullanıldığı sıcak kış aylarında ve nemlendirilmeyen evlerde görülmesi yaygındır. Normal kan pıhtılaşmasını önleyen ilaçlar alanlar(Coumadin), aspirin veya herhangi bir anti-inflamatuar ilaçlar kullanan kişiler burun kanamasına karşı daha duyarlıdırlar. Bu durumda küçük bir travma önemli bir kanama meydana getirebilir. Burun kanamalarına ağır egzersiz yapılması da neden olabilmektedir. Bazen da yalancı burun kanamaları görülebilir. Bu tip kanamalarda, kanayan yer burun olmadığı halde, kan burundan gelmektedir. Bu durum, yemek borusu damarlarının varislerindeki kanamaların yukarı taşması şeklinde görülebilir.
Burun kanamasının sıklığı soğuk kış aylarında daha sıklıkla görülür. Bu aylarda önemli ölçüde sıcaklık ve nem dalgalanmaları olduğundan üst solunum yolu enfeksiyonları daha sık meydana gelir. Ayrıca, sıcak, kuru, ısıtılmış bir evden soğuk dış ortama gidilmesi burunu kanamaya daha duyarlı yapacaktır. Burun kanamaları ilaveten düşük nemli, sıcak ve kuru iklimlerde ya da mevsim değişikliklerinde sıklıkla görülebilmektedir. Aşağıdaki faktörlere sahip olan insanlar burun kanamalarına daha yatkınlık gösterir:

Sponsorlu Bağlantılar

 • Enfeksiyon
 • Travma
 • Akut solunum yolları enfeksiyonu
 • Kronik sinüzit
 • Alerjik ve non-alerjik rinit(burun içini saran mukoza tabakasının her türlü iltihabıdır)
 • Hipertansiyon (yüksek tansiyon)
 • Kan incelten ilaçlar kullanımı
 • Alkol bağımlılığı, kokain kullanımı
 • Daha az yaygın neden olarak tümörler ve ailesel kalıtım yer alır.

BURUN KANAMALARINI NASIL DURDURABİLİRİZ?

 • Burun kanaması gelişen çoğu kişi eğer aşağıdaki ilk yardım uygulamalarını uygulamayı biliyorsanız bir doktora gerek kalmadan sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
 • Başparmak ve işaret parmağı ile burnun tüm yumuşak parçalarını sıkıştırın
 • Yüz kemiklerinize karşı burun parçalarını sıkıştırarak yüzünüze sıkıca bastırın
 • Başınızı hafifçe öne eğiniz. Sırtınıza doğru yaslanın. Boğazınızı geri çalıştırınız. Bu durum kan dolaşımını ayarlamanıza yardımcı olabilir.
 • En az beş dakika boyunca burnunuzu tutun. Burun kanaması durana kadar tekrarlayın
 • Sessizce oturun. Kafanızı kalp seviyesinden yukarıda tutunuz.
 • Burun ve yanaklara bir havluya sarılı buz uygulayabilirsiniz
 • Özelikle yaşlı insanlarda, tansiyon yükselmesi ile oluşan kanamalar, damar çeperlerinin kireçlenmiş olmasından dolayı kolay kolay durmazlar. Kişinin, hem tansiyonu hem de kanaması kontrol altına alınmalıdır.

TEKRARLAYAN BURUN KANAMALARI NASIL ÖNLENEBİLİR?

 • Eve gidin ve başınız 30-45 derece yüksekte dinlenin.
 • Burnunuza vurmayın ya da içine bir şey koymayın. Eğer hapşırmak isteğiniz gelirse havayı burundan değil ağızdan dışarı atınız.
 • Bağırsak hareketleri sırasında fazla çaba sarf etmeyin. Bunun için bir dışkı yumuşatıcı kullanın.
 • Bir şey kaldırmak için aşağı eğilip fazla zorlamayın.
 • Başınızı kalp seviyesinden daha yüksek tutmayı deneyin.
 • Sigara içmeyin.
 • En az 24 saat sıcak sıvı almayın. Yumuşak ve serin bir diyet uygulayın.
 • Kan inceltici ilaçlar kullanmayın(aspirin, ibuprofen, klopidogrel bisülfat veya warfarin [Coumadin] gibi). Doktor tarafından reçete edilmiş ilaçlar varsa burun kanamalarını durdurma konusunda kullanabilirsiniz.
 • Doktorunuz size burun içi yağlayıcı ya da koruyucu bir çeşit krem önerebilir.
 • Tekrar kanama oluşursa burnunuzdaki kan pıhtılarını temizlemeyi deneyin. Bu durumda geçici olarak kan damarlarını büzücü spreyler kullanabilirsiniz. Bu spreyler gün içinde çok sık tekrarlayan kanamalarda bağımlılık yapabileceğinden dikkatli olunmalıdır. (NOT: Eğer yüksek tansiyon problemi varsa kullanılmamalıdır)
 • Yukarıdaki adımları uyguladığınız halde kanamalarınız devam ediyorsa bir doktor veya acil servisi ziyaret etmenizi öneriyoruz. Tekrarlayan burun kanamaları anemi adı verilen hastalığa neden olabilir.

NE ZAMAN ACİL SERVİSE GİTMELİSİNİZ?

 • Eğer kanama durdurulamıyorsa,
 • Eğer kanama hızlı veya kan kaybı büyükse,
 • Eğer kan kaybından dolayı kendinizi soluk ve zayıf hissediyorsanız,
 • Burun kanamanız ateş veya baş ağrısı ile ilişkili ise,
 • Sizin bebeğinizin de burun kanaması varsa çocuk doktoru ile temas kurunuz,
 • Burun kanaması devam ettiğinde derhal bir doktora görününüz. Bu süreçte ısıtma cihazı veya kimyasal çubukla, trombin adı verilen ilaç ile ya da pıhtılaşmayı teşvik eden bir ilaçla durdurmayı deneyin.
  Kan testleri kanama bozukluklarını kontrol etmek için yapılabilir. Kanama halen durmamışsa ve hala ısrarlı ise doktor kanamayı durdurmak ve damarlara baskı yapması için burun tamponları koyabilir. Nadir durumlarda hastanede kanayan damarlar tıkamak için cerrahi tedaviye (anjiografik embolizasyon)  ihtiyaç duyulur. Yerleştirilen tamponlar genelde 2-3 gün kaldırılmaz ve takip gerektirir. Bu süre zarfında, gerektiğinde antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verilebilir. Tekrar söylemekte fayda var. Burun kanamalarında aspirin gibi kan inceltici ilaçlar kullanmamalısınız. Eğer kullanmak şartsa bir doktora danışmakta fayda vardır.

BURUN KANAMASINDA ŞİFALI BİTKİLER
Hasırotu(bedri) külü, kanayan burun deliğine üflenirse, kanamayı durdurur, yarayı da iyi eder. Kafur, kanayan buruna çekilirse, kanamayı durdurur. Reyhan yaprakları yaş olarak dövülüp sirke ile macun yapılır ve başın üzerine konulursa, burun kanamasına durdurur.

Hasırotu külü, gerek sade olarak ve gerekse sirke ile karıştırılarak, buruna üflenir veya damlatılırsa, burun kanamasını durdurur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  slm 19 yasındayım uykudayken burnum kanadı ilk defa oluyor kalktım az bişey yine kanadı acaba bi sorun olurmu

  Sağlık

  vitiligo hastaları nasıl tedavi edilir

  hasta

  22 yasındayım. bugunlerde sanırım uyurken havaların sıcak olmasından yatakta terleyıp sabaha karsı acık camla beraber kendını carptıranlardanım. bogazım hatta gırtlak dedımız bolgede asırı agrı var sıgarada kullanıyorum ve her sabah kalmtıgımda balgam atıyorum. dun aksam abdest alırken burnum kanadı. sabahsı balgam cıkarırken aynı burun kanadı. ogleye dogru cay ıcerken dıger burnum kanadı. ve en son sımdı gece uyurken hafıf uyandım ve burnumdan bısılerın geldıgını farkettım. cok yogun bı kanama oldu evdekılerde korktu. bu bogaz agrısı gırtlagımın asırı agırması 6aydır yogun sıgara ıcmem ve burun kanamaları acaba muhım bı hastalıga mı ısaret dıye dusunduruyor. sımdı kanamam kontrol altında vr yRın doktora gıtmeyı dusunuyorum. gıtmeden de bı ön arastırma yapayım dedım.

  necmettin

  Merehaba ben yurtdışında çalışıyorum benim sorunum su gece uyurken sol burun deliği hemen hemen her gece sabah kalktığımda yada gece yarısı burnumun tıkandığını hissediyorum kalkıp temizliyorum temizlerken bir bakıyorum burnum kanıyor bazen de temizlerken burnumu parmagim kemiğe dediği gibi kanamaya başlıyor gece uyurken kaynadığı zamanda boğazımda kan kuruyor ne yapmam gerek yardımcı olursanız bana çok sevinirim burdaki doktorlara derdimi anlatıyor um ya hap veriyor yada iğne vuruyor hiç bir faydasını göremiyorum yardımcı olabilir seniz çok sevinirim şimdiden teşekkür derim iyi günler…


  Sağlık17 Şubat 2011
  benimde burun hep kanardı burun damarlarımı yaktırdım çok pişmanım kimseye tavsiye etmiyorum artık nefes alamıyorum ve burnumda hiç akmıyor hep kupkuru sürekli rahatsızlık veriyor doktora gitsemde sprey hap geçici çözümler sürekli tekrar ediyor keşke hep kanasaydı rahat nefes alabilseydim eskisi gibi
  Sağlık1 Mart 2011
  kızım cushing senromu hastası geçen hafta ve bugün okulda burnu kanamış az miktarda hastalıkla ilgisi olabilirmi? hastalığın bütün belitileri var ama tam olarak teşhis konulmadı.lütfen bilgilendirirmsiniz
  Sağlık13 Mart 2011
  merhabalar, 29 yaşındayım.sık olmamakla birlikte bazen burnumu silerken kanamış olduğunu farkediyorum.şırıl şırıl değil daha az.daha çok başımın ağrıdığı zamanlarda ortaya çıkıyor.önemli bir problem olabilir mi?bilgilendirebilirseniz memnun olurum teşekkürler
  Sağlık19 Mayıs 2011
  benim burnum hiç kanamazdı 1 haftadır 2 gün arayla az miktarda sadece sol burun delğinden olmak üzere kanıyor ve kanadıktan sonra boğazımda balgam birikmiş gibi hissediyorum doktor fobisi olan biriyim ve en ufak bişeyden korkarım ne yapacağımı bilmiyorum :(2 aydır içinde limon olan bir zayıflama kürü uygulamıştım limon kanı çok sulandırıyor onun etkisi olabilirmi acaba?
  Sağlık4 Haziran 2011
  zamansız burnumdan hızlı bir şekilde kan akıyor başımın arkasında şiddetli ağrılar başlıyor miğde bulantısı ve baş dönmesi oluyor itp diye bir rahatsızlığımda var ne yapmalıyım ???…
  Sağlık13 Haziran 2011
  benim de burnum kanıyor ama hep yazın doktora gittik sıcaktan dedi bu şehrin havasıda kuru zaten ama geçen yaz başlayan kanamam şöyle başladı arkadaşımla küçük ve havası pek olmayan basketbol topuyla oynuyorduk yanlışlıkla top burnuma çarptı ama çook şiddetsiz çarptı sonra kanadı o gün bu gündür burnum kanıyor işte doktora gidecez yakacak işallah daha şikayetim kalmaz ne yapmalıyım
  Sağlık17 Temmuz 2011
  benim oğlumun burnunda kılcar damar çatlaması var ve sürekli kanamalar meydana geliyor henüz 4yaşında doktora götürdük krem tedavisi verdi ama kanamalar durmuyor neyapabiliriz?teşekkürlr.
  Sağlık20 Temmuz 2011
  benim kızımın burnu pazar ve çarşamba günü kanadı ne yapmam gerekiyor söylermisiniz
  Sağlık9 Ağustos 2011
  burnunuzu asla ama asla kurcalamayın doktora gidin yakılması gerekiyorsa yaktırın ama tahlil isterse gene yapın
  Sağlık14 Ağustos 2011
  Az önce uyurken oglum bi anda uyandi, bi baktim burnu kaniyor, ilk defa oldu bu, suan oglum 4 yasinda? Normalmidir?? böyle bisey neden olabilir?? NEOLUR CEVAP YAZARMISINIZ :-(
  Sağlık19 Ağustos 2011
  arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun. benim bazı günler sabah uyandığımda burnum kanamaya başlıyor bunun nedeni ne olabilir acaba bir öneriniz war mı? teşekkürler.
  Sağlık21 Ağustos 2011
  slm 8 yaşında bir kızım var iki gündür geceleri burnu kanayarak uyanıyor sol tarafından kan geliyor doktora gitmelimiyim korkulacak birşey varmı teşekkür ederim
  Sağlık8 Eylül 2011
  benim de hemen hemen hergün burnumdan ve ağzımdan kan geliyor.doktor kılcal damar çatlaması dedi.yaktıracağım ama nefes alamamaktan korkuyorum.


  Sağlık19 Ocak 2010 e
  oğlum emirhan 2003 doğumlu bizimde sıkıntımız burun kanamasından doktora defalarca gittiğimiz halde hiç bir çözüm yapmadılar ve bize kanarken getirmemizi söylediler ve şu anda nereye gitçeğimi bilmiyorum ve az önce tekrar kanadı neler yapabilirim oğlum için yardımcı olursanız sevinirim
  Sağlık7 Mart 2010 e
  ben 28 yaşındayım. Dünden beri tek taraflı burun tıkanıklığı yaşıyorum. Bugün sabahta diğer taraf kanamaya başladı. Tamponla durdurdum ama tamponu çıkardığım zaman tekrar çok aşırı olmamakla beraber kanama devam ediyor. Bu konuda bir tecrübesi olan var mı?
  Sağlık9 Nisan 2010 e
  benim kızım 8 yaşında burnu yoğun bir şekilde kanıyor doktora gittim antibiyotik verip beni gönder di
  fakat bir zaman sonra tekrar kanamalar başladı nasıl tektitler yaptırmam gerektiği konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim.
  Sağlık17 Temmuz 2010 e
  15 yaşındayım ilk defa burnum kanadı idmanda çok zorladım kendimi o olablr mi sağ tarafa bastırdığım zaman acıyor yardımcı olursanız sevinirim.
  Sağlık11 Ağustos 2010 e
  korkmanıza gerek yok. bu dedikleriniz tansiyondan kaynaklanabilir….yemek yedikten sonra baş ağrısı gibi şikayetler olabilir…ama size tavsiyem doktora gitmelisiniz…
  Sağlık15 Ağustos 2010 e
  slmm ben 13 yasındayım sıkca burnum kanar nedenine acabaa cvp yazar mısınız?
  Sağlık16 Ağustos 2010 e
  mrb ben 28 yaşındayım sitresli bir işte çalışıyorum, ger gece saat 2 de uyurken burnumun sag tarafı kanıyor neden aceba bilmiyorum bir cvp yazarmısınız lütfen :))
  Sağlık6 Eylül 2010 e
  benim burnum sık kanıyor yatarkan uyurken kanıyor
  Sağlık18 Ekim 2010 e
  yaklaşık 2 yıldan beri kanar burnum cok sık olmasada ama kanadıgı zaman başımda dönüyor kndimi kötü hissediyorum.anemi hastasıyım onla bi ilgisi olabilirmi?
  Sağlık19 Ekim 2010 e
  bir haftadır burnum kanıyor. tansiyonumu ölçtüler 16 10 çıktı ben daha 29 yaşındayım. çok fazla doktor gezdim bunun için hiçbiri burnuma yakım yapmak istemedi. ön tarafta çatlak yokmuş arkada imiş. gece gündüz kanıyo, kanaması daha ii diyorlar. kanamanın basınca beyne gidebilirmiş ya da başka bi organa. benim de moralim çok bozuk. ama bütün doktorlar aynı şeyi söylüyor. burna yakım yapmak burun mukozasına zarar veriyormuş. bi tarafı kapatınca başka bi yer kanıyor. eğer başaınızın arka tarafı ağrıyorsa yüksek tansiyon olabilir. benim de yatağım kan için de… akacak kan damarda durmuyo… fazla meyve suyu içmeyin kanı çok sulandırıyor ayrıca kan sulandırıcı içenler dikkatli olsun, bardağağı taşıran son bi damla var demekki…..
  Sağlık26 Ekim 2010 e
  bende anemi hastasıyım benimde sürekli başım dönüyor.Büyük ihtimal bu yüzden
  Sağlık10 Kasım 2010 e
  merhaba benim yaşım 30 burnum 10 gündür kanıyor bügün hastaneye gittim tampon yaptılar birtürlü durmadı yakılsa iyi olurmu tansiyonda çıkmadı


  Sağlık14 Mart 2009 e
  3-4 günde bir burun kanaması geçiren sevgilim beni çok korkutuyor bunun sebebi ne olabilir bu aralar üst solunum enfensiyonu geçiriyor ilk defa gece kanamış burnu acaba grip olduğu için mi sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim teşekkür ederim
  Sağlık20 Mart 2009 e
  benimde burnum çok kanıyor hem de en çokyazları iyişallah ciddi birşey olmasa
  Sağlık1 Nisan 2009 e
  ben 15 yaşındayım 1 haftadır burnumda sürekli kan akıyor ve aktıktan sonra bşım çok ağrıyor bu arada gözlerimin altı çok siyahlaşıyor neden acaba doktora gittim ama damla ve hap verdi o kadar sizce ne olabilir…
  Sağlık2 Nisan 2009 e
  son günlerde sürekli olarak burnum şiddetli bir biçimde kanıyor. doktor gitmedim geçer diye fakat son 1 haftadır süreklikanıyo.
  Sağlık8 Nisan 2009 e
  benım 3 yasıda oglumun bazen cok nadır burnu kanıyor ozellıkle gece uykudayken oluyor doktora gıtmemız gerekırmı kan alınmasınmmı gerekır acıl cvp yazarsanız sevınırım
  Sağlık29 Nisan 2009 e
  selam ben funda 19 yasindayim ben kücük kene burun kanamisti ama yaz ayinda sadece bikere olmustu. Dün sabah bide bu sabah burnum kanadi ama doktora gitmedim, cünkü hava sicakligindan ola bilir diye düsündüm ama bu sabah ta kanayinca biraz korkmaya basladim ve su an yazilanlari okudum korkmaya basladim. Acikcasi bu kadar tehlikeli olacagini hic düsünmemistim acikcasi. Bide sadece sag tarafi kaniyor cevap yazarsaniz sevinirim
  Sağlık4 Mayıs 2009 e
  merhaba ben mürteza 50 yaşındayım 2 gündür burnum kanıyor suyla yıkayınca bir müddet sonra duruyor bu bir hastalık habercisi midir ne yapmam lazım ? Bilgilendirirseniz sevinirim
  Sağlık10 Mayıs 2009 e
  yorumlarınızın hepsını okudum cok garıp bısey ama kandan korkmama rahmen kana alıstım sureklı benımde burnum kanıyorr sımdı bıle kanıyorr atık beyaz gıymemeye ozen gosterıyorum koyu seyler gıyıyorum oyle anlarda kanıyokı cozumun bulamk cok zor olıuyor 20 yasındayım kendımı bıldım bılelı burnum kanıyordu ama hıc doktora gıtmedım burdakı yorumları okuyuncada gıtmeye korktum.kendımı kotu hossedıyorum ıcımde garıp seyler oluyor.cocuklukmu dur bılmıyorum ama cok korkuyorum kan bana olumu hatrlatıyorrrr……..
  Sağlık21 Mayıs 2009 e
  slm herkese geçmiş olsun benim burnum yaklaşık 6-7 yıldır kanıyo nerde kanıyacağı hiç belli olmuo birden gelio gün ierisinde 3-4 kez kanadığı oluyo sadece biriside kanamıo sabah birisi kanadıysa akşam diğer taraf kanıo artık kanamasından korkuorum en son doktora gittiğimde çatlaklık var demişti 1 hafta sonra kontrola gel demişti tabii bende gidemedim yaktırınca bi faydası olacakmı bilmiorum lütfen sizden öneri bekliorum
  Sağlık1 Haziran 2009 e
  arkadaslar merak etmeyin ben daha önce burun damarlarının yakılmasının zor bi operasyon olduğunu düşünüyodum. ama bugun yaktılar sadece biraz uyusma hiçbirsey olmuyo…
  Sağlık3 Haziran 2009 e
  14 yaşımdayım daha önceleri arada burnum kanıyodu 2 haftadır 2 günde bir kanıyor.bugün de 4dakika kanadı. sürekli başımda ağrıyor.korkuyorum ne yapmam lazım aydınlatırsanız sevinirim.
  Sağlık6 Haziran 2009 e
  benim burnum çocukluğumdan bu yana kanar bir çok kez doktara gidip yaktırdım ama halla geçmedi hiper tansiyonum olduğunu düşünüyorum arada sırada gözlerim kararıyor gri yıldızlar görüyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim…
  Sağlık12 Haziran 2009 e
  burun kanamalarını lütfen ihmal etmeyiniz arkadaşlar..
  benim de yaklaşık 3 aydır burun kanamam vardı.tansiyondan denildi.fakat en son kanamada yaklaşık 35 dk sürdü..acil müdahale oalrak tampon yapıldı ki çok acı verici bi olay..tampon çıkarıldıktan sonra bakıldı ve kılcal damar çatlaması imiş.5 dklık bir operasyonla yakıldı.çok basit bi işlem…dikkat ediniz sağlığınıza..
  saygılar..
  Sağlık17 Haziran 2009 e
  benim hiç aamaa hiç burnum kanamadı nedenini öğenebilirmiyimm
  Sağlık19 Haziran 2009 e
  selam,4 yaşında oğlum var,bebekliğinden beri ara ara burnu kanıyordu,burnu çok tıkanıyordu,kurumadan olduğunu düşünüyordum,ama son bir haftadır felaket kanıyor,2 rulo tuvalet kağıdının yetmediği oluyor,gece uyurken ,gündüz sürekli günde 3-4 defa kanamaya başladı,hiç belli olmuyor,dün doktora götürdüm kan tahlili yaptılar bişey yok dediler.KBB a götürün,damarlarını yaktırın dediler,bu yaşta çocuğun damarlarının yakılması mı gerekir,yoksa büyüdükçe geçer mi kararsız kaldım???
  Sağlık20 Haziran 2009 e
  bu hafta iki günde bir burnum kanamaya başladı daha önce bu kadar sıklıkta kanamazdı bunun psikolojik olabileceğini düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim
  Sağlık1 Temmuz 2009 e
  slm ben sena 17 yaşındayım ve küçük bir darbeyle burnm kanamaya başlıyor kısa sürüyor fakat bir gnde çok defa tekrarlanıyor.burnumda çatlak oldugunu biliorum fakat anneme bunu anlatamıyorum doktora gitmek şstşyorum fakat yakılacak olursa ağrır die korkuyorum. yaktıranlara soruyorum ağrıyomu ve annemi nasıl ikna etmeliyim.
  Sağlık3 Ekim 2009 e
  ben 23 yasindayim ve 2 cocuk annesiyim son dört aydir basim dönuyor burnum kaniyor ve kusma hissi oluyor kulaklarimada basinc oluyor.cok korkuyorum doktora gitmiyorum oyuzden.neolur bana cevap yazin
  Sağlık9 Ekim 2009 e
  slm ben 24 yaşindaayım dün gece uyurken burnum kanamış sabah kalktığımda bütün yatak kan olmuştu bunun nedeni neden acaba bu aralar çok çalişiyoruz yorgunluk stres olabilir mi.bide 3 gündür gripim..
  Sağlık16 Ekim 2009 e
  benim çocuğum 5 yaşında ve 2 yaşından bu yana burnu kanıyor ayda 1 haftada 1 sanki nöbet günleri vargibiydi doktor hastane derken enson kanamada iyice sümkürttürdüm ve çok yoğun bir sülizit tabakası çıktı ondan sonra tam 1 sene kanamadı. yaylaya gittik geldik 2 hafta sonra burnu kanamaya başladı ve şu anda haftada bir kanıyor inşallah doktara gideceğiz yine ama tahminimce 1 filim bişeyi yok diyecek ve geri götümüze bakarak eve geleceğiz geçmişte olduğu gibi . sağlığa doktor larımız hiç değer vermiyor ½ 50 teşekürler
  Sağlık17 Ekim 2009 e
  yaklaşık 15 20 gündür gribim bir hafta önce evi süpürürken burnum kanadı öğele vaktinde ve akşam tv izlerken kanadı derken tel de konuşurken vs. vs. günde 2 3 kez kanıyor ve hala devam ediyor neden olabilir acaba basit bişey olduğunu düşündüğüm için gitmiyorum ama ciddi bişey olabilir mi die da korkmuyo değilim…
  Sağlık24 Aralık 2009 e
  slm
  oğlum 16 yaşında iki defa gece saat 05,00 te burun kanaması ile uyandı.iki defa 1 er gün arayla burnu kanadı doğal endişlendik.ağzına gittiğini söyledi.önemli, bir durum mu bu doktara gittimizde sadece burnua bakıyor o kadar
  Sağlık31 Aralık 2009 e
  Bişeyee çok üzüldüğümdee ve ağladığımda burnum kanıyor bu sebebten dolayı doktora gitmek istemiyorum hastaneleri sevmiyorum çünkü neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim ilginize teşekkürler.


  Sağlık18 Ocak 2008 e
  bennim küçüklüğümden beri burnum kanıyor yaklaşık 6 yaşımdan beri ve şimdi 16 yaşımdayım ben burnumu 3 kere yaktırdım ama fayda yok yok sürekli kanıyor bu yazıyı yazarkende burnum kanıyor burnumun kanamasının nedeni damarın çatlak olmasıdır
  Sağlık18 Ocak 2008 e
  küçükken annemi sinirlendirdim bana terlik atdı ve suratıma gelmdi annem öyle dedi o günden bu yana sürekli kanıyor bi yardım edin ne olur
  Sağlık24 Ocak 2008 e
  her sabah yüzümü yıkarken burnumda hafif bir kanama oluyor. peçete ile siliyorum 5 dk .tıkıyorum sonra kesiliyor.ama her sabh kanıyor.önceleri yaz günlerinde kanardı ama şimdi bu aydada kanıyor neden olabiliri acaba ne yapmalıyım sizce.. cevabınız için teşekkürler şimdiden
  Sağlık14 Şubat 2008 e
  burun kanaması ciddi bir sorun. belki hafif bir şey gibi geliyor insanlara ama bir hastalıktan dolayı olabilir. bence geç olmadan doktora gidin…
  Sağlık3 Mart 2008 e
  benim 8 yaşında bır kardeşim var ve 1gün içinde 3 kere burnu kanadı ama az kanadı.Ne yapacağımızı bilmiyoruz.Sanırım en iyisi doktora götürmek.Umarım kötü birşey cıkmaz.
  Sağlık16 Mart 2008 e
  be 13 yaşındayımarada bir burnum kanıyor annnem çok korkuyor burnum kanayınca başımda dönüyor yardım edin cvp beklioruz..
  Sağlık21 Mart 2008 e
  20yaşındayım ve yaklaşık 6seneden beri strese dayalı burun kanamalarım oluyo tedavisi damarların birkaçının yakılması gerkiyormuş fakat gitmedi.şimdide son günlerde ağzımdanda gelmeye başladı ilk önce ağzımdan sonra burnumdan.dr.fobisi olduğu için gitmiyorm size danışmak istedim nolursunuz yardım edin
  Sağlık26 Nisan 2008 e
  valla benim de burnum kanadı başımı öne doğru eğdim burnum acaip şekilde kanadı ve 3 dk sürdü napcamı bilmiyorum :s ve yorgunum biraz
  Sağlık26 Nisan 2008 e
  eren bence acilen doktora gitmelisin
  Sağlık7 Mayıs 2008 e
  benim burnum çok zor bir sınava girdiğim zaman kanıyor farketmiyom bile:((
  Sağlık2 Haziran 2008 e
  benim burnum hep kanıyor sabah kalktığımda her taraf kan oluyor ama daha hiç doktora gitmedim. damar çatlamasından şüphe ediyorum inşallah yoktur mle işe
  Sağlık25 Ağustos 2008 e
  4 yaşındaki çocugumun sürekli burnu kanıyor 2 sene önce doktora gittik burun kılcal damarları çatlamış burnu yakıldı ama yinede ara sıra kanıyor napmam lazım
  Sağlık6 Eylül 2008 e
  ben oruç tutuyorum oruç tutmaya başaladıgım buu yıl için günde 3 defa burnum kanıyor ve basım dönüyor tansiyonum inip çıkıyor bunun nedeni??*
  Sağlık7 Eylül 2008 e
  benimde burnum kanıodu doktora gittim kılcal damarım çatlamış ve burnumda et varmış yarın ameliyat oluyorum
  Sağlık27 Eylül 2008 e
  5 yaşındaki kızımın çok sık burnu kanıyor.küçüklüğünde çok nadir kanardı ama şu son bir senedir daha çok kanıyor.günde beş altı kez kanadığıda oluyor bir defa kanadığıda.üç kez doktora gittik kan tahlili yaptılar herşey normal dediler. diğer bir doktor burnunu yaktı ama nafile.. gece uyurken bile kanama oluyor.doktorlar bu yaşta normal büyüyünce geçer burun damarları ince veya hava şartlarından olabilir diyolar. bu kadar çok kanaması çok moralimi bozuyor. lütfen bilgilendirin ne yapalım
  Sağlık8 Ekim 2008 e
  slm herkeze geçmiş olsun benim oğlum 8 yaşında bu içinde olduğumuz sene 2008 içinde yani 4 kere burun kanaması oldu 3 kere gece 1 kere gündüz kanadı gece kanadığında yastıklar yorganlar falan battı ama şiddetli kanama ne kadar olur bilmiyorum benim oğlumda her hangi bir yorgunluk halsizlik yok normal hayatına devam ediyor ama bu seneye kadar böyle bir şey olmamıştı doktorada gittik muayne etti ilk kanadığında arkaya doğruda kanamış dedi ama çocuk uyuyordu yani yatıyordu o yüzden arkaya doğru kanamış olabilirmi bu kadar kanama sıkmı sayılır normalmi doktora gitmek gerekirmi bilgi verirseniz sevinirim
  Sağlık29 Ekim 2008 e
  slm herkese benimde burnum bu aralar çok kanıyor günde iki üç defa kanıyor sadece bir tarafı sağ tarafı bi anda dururken kanıyor anlamadım neyse herkese geçmiş olsun


  Sağlık20 Temmuz 2007 e
  yaz geldi geleli günde en az iki kere olmak üzere burnum kanıyor. tek taraflı olarak ve yaklaşık 5 dakika boyunca. bende doktor korkusu yok desem yalan söylemiş olurum. korkumdan doktora gidemedim. en azından bilgileri kullanacağım. çok teşekkür ederim.
  Sağlık20 Temmuz 2007 e
  geçmiş olsun, size tavsiyem bilgileri kullansanız bile en azından korkunuzu bir kereliğine olsun yenip bir doktora başvurmanızdır. her gün kanadığına göre önemli birşey mutlaka vardır, daha fazla geç kalmamaya çalışın. acil şifalar.
  Sağlık4 Ekim 2007 e
  ben ne zaman bi olaya sinirlensem üzülsem burnum kanıyor ve bi türlü durmuyor sanki vücumda hiç kan kalmıyor bi anda coq yorgun düşüyorum bu aralar her gün bole şimdiden tskler

  Th

  ilk defa uykudayken burnum kanadi ve kalktim ben ilk başta burnum aktı zannettim bide baktim kaniyor kafam yavas yavas uyuşmaya basladı.

  Onur isbecer

  Merhaba benim bi tane Bayan akrabamin durduk yere burun kanamasi oldu iki defa ve 5 gun icinde durduk yerre iki defa bayildi neden olabilir

  HARUNCAN TAŞKARA

  Geceleri Burunum Kanıyor Ben 3 sene önce burnumdan et aldırdım sabahları bakıorum burnum kanamış ben kendimi bildim bileli burnum kanar acaba niye kanıor ?

  Sd yn

  kardeşimin son zamanlarda burnu 3-4 güne bir kaniyor. Dişlerini fircaladigindada diş etleri kaniyor…. Doktora mutlaka gidilmeli .. internetten baktiğimda kötü hastaliklar çikiyor

  janset

  üç haftada altı kere burnum kanadı neyapmalıyım bilmiyorum 12 yaşındayım :((

  ravi zeynalli

  Salam benim anem hastalanmisdi 3 4 gundu sagalib burnunu silerken kan gelir bu ya seher yada aksam olur bu sol terefdeki burnundan gelir bu ne den ola biler basi agriyir hafif kan gelen tarafi korkulu bir seymi darbe almayib esebden ola biler?

  bu durum burnunuzda bir çatlak olduğunu düşündürüyor. Baş ağrıları ise tansiyon yükselmesine bağlı gibi. Zaten tansiyon yükselince damarlara baskı yapan kan zayıf olan burun damarlarının çatlamasına ve sonuçta kanamasına neden olur.

  Sahra

  Merhaba 19 yaşındayım ve bu yıla kadar hiç burnum kanamamıştı fakat bu sene sürekli kanıyor.Doktora gitmeli miyim ? Teşekkürler.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
DİZİNİZDE AĞRI MI VAR? NEDEN OLABİLİR?
B7 Vitamini
Mide Ülseri Tedavisi
LENF DÜĞÜMLERİ NEDEN ŞİŞER?
Omurilik – tümör ameliyatı
AIDS Hastalığı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.