CASSİA AURİCULATA
Cassia auriculata bir çalı formunda bir bitkidir. Çiçek, yaprak, sap, kökleri ve olgunlaşmamış meyvesi ilaç yapmak için kullanılır.

CASSİA AURİCULATA DİĞER İSİMLERİ
Avaram, Avari Panchaga Choornam, Kalpa Bitkisel Çay, Ranawara, Senna auriculata Tanners’ın Cassia.

ETKİ ETTİĞİ HUSUSLAR
Cassia auriculata vücudun insülin üretimini artırarak yardımcı olabilir. Ayrıca kanıtlar yeterli olmasa da şeker hastalığı, sindirim bozuklukları, konjunktivit, üriner sistem hastalıklarında da kullanılabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

GÜVENLİ Mİ?
Cassia auriculata bitkisinin güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yoktur. Eğer;

  • Hamile veya emziren ya da
  • Önümüzdeki iki hafta içinde ameliyat yapılacaksa bu bitki ürünlerinden kullanmayın.

HERHANGİ BİR İLAÇLA ETKİLEŞİMİ VAR MI?
Karbamazepin (Tegretol)
Etkileşim Değerlendirmesi: Orta derecede kombinasyonu olabilir. Bu nedenle dikkatli olun ve doktorunuzla konuşmadan kullanmayın.
Cassia auriculata ile karbamazepin (Tegretol) alınması ilacın etki yada yan etkilerini artırabilir.
Diyabet için ilaçlar (antidiyabetik ilaçlar)
Etkileşim Değerlendirmesi: Orta derecede kombinasyonu olabilir. Bu nedenle dikkatli olun ve doktorunuzla konuşmadan kullanmayın. Cassia auriculata kan şekerini düşürebilir. Diyabet ilaçları da kan şekeri azaltmak için kullanılır. Diyabet ilaçları ile birlikte auriculata Cassia yapılması, kan şekeri çok düşük olmasına neden olabilir. Kan şekerinizi yakından izleyin. Diyabet ilaç dozunuzun değiştirilmesi gerekiyor olabilir.
Diyabet için kullanılan bazı ilaçlar (Amaryl) glimepirid, gliburid (DiaBeta, Glynase PresTab Micronase), insülin, pioglitazon (Actos) rosiglitazon (Avandia), klorpropamid (Diabinese) glipizid (Glucotrol), tolbutamid (Orinase) ve diğerleri.

Sponsorlu Bağlantılar

NE KADAR ALABİLİRİM?
Cassia auriculata için uygun doz kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda auriculata Cassia için uygun bir doz aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur.
Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli ve dozlarda alınmalıdır. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin. Eczacı, doktor veya diğer sağlık uzmanlarına kullanmadan önce danışın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
ASETİL-L KARNİTİN
ROSEROOT-RHODİOLA
Erkeklere Özel 16 Beslenme Takviyesi
IPRİFLAVON OSTEOPOROZU ÖNLER
B12 Vitamini Yetersizliği
MAGNEZYUM TABLET KAPSÜL
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.