CATECHU
Catechu bir bitkidir. Yapraklar, sürgünler ve odunu yani özü ilaç yapmak için kullanılır.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Black Catechu: Acacia catechu, Acacia Catechu Heartwood Extract, Black Cutch, Cachou, Cashou, Catechu nigrum, Catecu, Cutch, Dark Catechu, Er Cha, Khair, Khadira, Mimosa catechu, Pegu Catechu.

Pale Catechu: Cube Gambir, Gambier, Gambir, Gambir Catechu, Nauclea gambir, Ourouparia gambir, Terra Japonica, Uncaria gambier, Uncaria Gambier Leaf/Twig Extract.

Sponsorlu Bağlantılar

FAYDALARI NELERDİR?
Yeterli kanıt olmasa da Catechu ishal, kolon şişmesi, burun ve boğazda şişme, kanama, kanser, cilt hastalıkları, hemoroid, osteoartrit ve yaralanmalara iyi gelmektedir.

CATECHU NASIL ETKİ EDER?
Catechu inflamasyonu azaltmak ve bakterileri öldürmek amacı ile kimyasallar içerdiği düşünülmektedir.

GÜVENLİ Mİ?
Ctachu besinlerle alındığında güvenlidir fakat ilaç olarak kullanılan miktarlarda güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yoktur. Eğer;

  • Hamile veya emziren
  • Düşük kan basıncı (hipotansiyon)
  • Önümüzdeki iki hafta içinde ameliyat yapılma olasılığı varsa Catechu kullanmayınız.

HERHANGİ BİR İLAÇLA ETKİLEŞİMİ VAR MI?
Yüksek kan basıncı (antihipertansif ilaçlar) için ilaçlar
Etkileşim Değerlendirmesi: Orta derecede etkileşimi vardır. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Doktorunuzla konuşarak öyle kullanın. Catechu kan basıncını düşürebilir. Yüksek tansiyon için kullanılan ilaçlar ile birlikte Catechu alınması kan basıncı çok düşük olmasına neden olabilir.
Yüksek kan basıncı için bazı ilaçlar (Capoten) kaptopril, enalapril (Vasotec), losartan (Cozaar), valsartan (TAMGARD’ın), diltiazem (Cardizem) Amlodipin (Norvasc), (HydroDIURIL) hidroklorotiyazid, furosemid (Lasix) ve diğerleridir.

Sponsorlu Bağlantılar

CATECHU İÇİN DOZ
Catechu uygun dozu, kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda uygun bir pekiştirici için doz aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli ve dozlarda alınması önemlidir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve eczacı veya doktor veya diğer sağlık uzmanlarına kullanmadan önce danışın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
LUTEİN
SARI KANTARON (St.John 's wort)
HİPERZİNE A NEDİR?
PORİA MANTARI
PİCRORHİZA
KLORELLA (CHLORELLA) TABLET
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.